0 oy
929 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Yeni dogum yaptım 26 günlük olduk bide 14 aylık oğlum var eşim nakliye işine girdiği için bazen geceleri de evde olmuyor o sebeple kırkım çıkana kadr bizi annemlere bıraktı. Sürekli soruyorlar bişey istiyon mu çocukların ne eksiği var diye ama yük oluyomusum gibi hissediyorum hazırlıklı geldim maddi olarak canım bişey isterse söyleyemem aldiramam diye bir haftadır sagolsunlar aliyolar ediyorlar ama rahat değilim yine de bu akşam kardeşimle çarşıya çıkalım dedim biraz hem hava alayım diye çocuklara biseyler alınca kendime geldim gerçekten insan kendi parasını harcaması kadr güzel bişey yokmuş bide çalışıyorum eşimden de para isteyen biri değilim birden böyle olunca çok bunaldım. Ama insan ne kadr kendi ailesi de olsa her konuda arkasında da olsa kendini yük gibi hissediyormus bu bı gerçek yani rabbim kimseyi bu duruma düşürmesin herkesin yuvasına huzur mutluluk versin inşallah. Bunu niye yazdım bilmiyorum ama dertleşmek istedim sıkıntıdan :)

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Olsun canım yeni doğum yaptım böyle hissetmen normal bence tadını çıkar maddi açıdan rahatsın ailen sana güzel davranıyor ama ne olursa olsun insan evini özler bu normal bişey 
(1,114 puan) tarafından
Evimi özlemek o ayrı konu zaten en çokta duş alma konusunda sıkıntı çekiyorum ama maddi yönden kendimi kötü hissediyorum yükmüsüm gibi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok haklısın canım benimde eşim şehir dışında çalışıyor Çarşamba günü anneme bıraktı bizi gitti bugün geldim evime duramıyorum ya gerçekten insanın kendi evi gibisi yok 
(1,114 puan) tarafından
Bende bı an önce kırkım çıksa da evime gitmek istiyorum tamam rahatım iyim ama rabbim herkesi kendi evine sadık kılsın inşallah hiç bir yuva bozulmasın
tarafından
Amin canım amin valla kendi adıma annemin bir beni pamuklara sarmadığı kalıyor ama gözüm yine kendi evimde oluyor Rabbim kimsenin dirliğini geçimini bozmasın inşaallah
(1,114 puan) tarafından
Aynen öyle cnm her gün hepsi arar işten eve gelirken yada gün içinde bişey lazım mı bişey istiyon mu çocukların bı eksiyi var mı diye ama kendim almak baskaymis
0 oy
(3,769 puan) tarafından

Ben kızıma bu duyguyu Allah'ın izniyle hiç bir zaman yaşatmayacgm el duygusunu Rabbim hiç bir evlada yaşatmasın hani yanlış anlama özellikle senin için demedim maşallah senin ailene şanslısn cnm❤️

(1,114 puan) tarafından
Yok cnm gerçekten Allah razı olsun kardeşim annem babam gün içinde hepsi arar bişey lazım mı evde eksik var mı bak canınızın istediği bişey olunca söyle bezleri vs var mı diye ama geçici olduğu halde yük gibi hissediyorum rabbim herkesin yuvasına mutluluk huzur versin ki yuvalar bozulmasın inşallah. Aile konusunda çok şanslıyım eşimle bir iki kere tartışmamız oldu o sebeple aileme gelmiştim ama çocuklar yoktu o halde bile rhatsiz olmuştum hemen çalışmaya başlamayi düşünmüştüm yani
(3,769 puan) tarafından
Amin inşallah canisi inşallah

Ailemde arayıp sorar söylerim yani yollarlr para vs annemin çok yardımı var saolsun ama boşama aşamasında arkamdan olmadılar ayrılmama izin vermediler di işte tam buyzden kızım ne yaparsa yapsın boşanacm desin çeker alırım kızımı
(1,114 puan) tarafından
Boşanma aşamasında da arkamda oldular Allah razı olsun ama insanın içinde burukluk oluyo illa ki ne kadr arkada dursalar da maddi manevi insan bı eksiklik yokluk hissediyor
(3,769 puan) tarafından
Evet öyle.

Ben kızıma asla öyle olmaycgm hsstmeyeck o benim canım kanım benimle aç kalır benimle doyar ama kimseye vermem bir sevmiyorum sözünü bile boşanmak için yeterli sayarım
(1,114 puan) tarafından
Rabbim kmseyi o duruma düşürmesin inşallah
0 oy
(168 puan) tarafından

Canim bende Suan ailemin yanındayım hic kendimi onlara yük oluyor gibi hissetmiyorum sonuçta bu evin kızıyım bence öyle düşünme lohusasin ondan oluyor hep bu duygu değişimleri :)

(168 puan) tarafından
Bosver kimse kimseye yük olmaz bi tencere sana kaynamiyor ki herkes yiyecek o aş pisecek o ekmek alınacak :)
(1,114 puan) tarafından
Orası öyle cnm ben hissiyat yönünden duygusal yaklaştım bunalıp bu akşam biraz alışveriş yapınca daha rahatladım sanki :)
(168 puan) tarafından
Nasıl rahat ediyorsan öyle takıl ama emin ol anneye babaya evlat yük olmaz kendi çocuğun insana yük olur mu ;)
(1,114 puan) tarafından
Dediğin yönden bakınca empati kurunca öyle evlat yük asla olmaz. Lohusa psikolojisi sanırım :)
(168 puan) tarafından
Bence de :)
0 oy
(175 puan) tarafından
Bende senin gibiyim eşim askere gidicek 6 ay ailemle kalıcam şimdiden düşünüyorum yük olucam diye 
(1,114 puan) tarafından
Ya tamam kendi ailen sonuçta ama ne bileyim bana hissettirmediler yansitmadilar hiç bişey ama ben lohusalıktan öyle düşünüyorum galiba
(175 puan) tarafından
Olabilir canım ben evlenmeden öncede öyleydim harçlık bile isteyemezdim ama bak lohusayım diyosun kendini düşünüp üzme bence
0 oy
tarafından

Evlenmeden önce de ben anlattığın gibiydim hala da öyleyim . Cebimde param yoksa isteyipte asla alışveriş yapmam mutfak hariç.  

Ama herşey alışveriş olmadığı için şöyle bir 3 4 ay annemde annemle kalsaydım çok iyi olurdu memleketimi özledim baba ocağını çok  özledim. 
(1,114 puan) tarafından
Tabiki herşey alışveriş değil ama nednse bu akşam çıkıp bı kaç bişey alınca kendi gönlümce rahatlamış hissettim kendimi ailem çalışıyo hepsi gün içinde ararlar sürekli bişey lazım mı canınız bişey istiyo mu diye
0 oy
(13,031 puan) tarafından

Pandemiden dolayı ailenin yanında Doğumdan sonra 3 ay kaldım  hiç öyle hissetmedim bir gün bile sonuçta evlensem de benim de evim orası :) Yük gibi hissetmedim aileme karşı :) Allah yazmasın boşanıp gidersem çocuğumla sadece o zaman hissederim 

(1,114 puan) tarafından
Bizde pandemi de bazen ara ara kaldık ama eşimle beraber kaldık bişey olduğu zman eşime diyordum. Şuan ben şunu istiyorum diyemiyorum nednse onlar şunu alalım mı derse olur diyorum. Ama sanırım benim genelde de yapım böyle kimseden bişey isteyemem normalde de

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 519 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Aye1 (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 388 göst.
11 Haziran 2023 Aile kategorisinde Masallarulkesi_ (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 588 göst.
0 oy
21 cevap 646 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Zelihaanne (817 puan) tarafından soruldu

380,183 soru

11,381,631 cevap

34,875 kullanıcı

...