0 oy
347 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ben çocukluğuma 8/9 yaşıma geri dönmek isterdim . O temiz , saf , masum günlerime ...

Mutlu bir yuvamız vardi taki amcam vefaat edene kadar ; ondan sonra babam annemle hep kavga etmeye basladi olaylar cok karisik ustten gecicem . Amcam vefaat edince babam onun esiyle yani yengemle evlendi . Sonra gittikce sogudu gibi bizden . Onceden kiliktan kiliga giripte bizimle oyunlar oynayan babamiz gitmis yerine yabancı biri gelmis gibydi . Calisir bakardi bize biseyimizi eksik etmezdi ama hep millet ne der diye kendi adı icin yapiyor gbiydi mecbur hissettiginden dolayi yapar gibiydi . Bazen konusmalarinda bzii dunyaya getirdigine pismanmis gibi cumleler kurardı vari yoğu o kadin oldu ona toz kondurmazdı.  Kadinda melek yüzlü şeytan resmen cok iyi davranir ama arkamizdanda atip tutardi bnm ustume cok baski uyguladılar abimle yasiyorduk biz kardeşlerimle ve annemle . Sonra annem evlendi bende evlendim suan pisikolojim onlar yüzünden bozuk diyebilirim o kadin arkamdan cok atip tuttu babam üstüme baski kurdu evden bakkala bile zor giderdim yalniz . Düşünsenize 16   17 yasindasin cocuklugunu yasman gerekirken sen hayatla mucadele ediyorsun . Ben kardeslerime baktım ayni zamanda okula gidiyordum orta okulda terk ettim odaklanamiyordum okula . Okuldan sonra gelip evi temizler yemek yapardim küçük halimle.  Annem çalışırdı o zamanlar . Sonra abim askere gitti geldi evlendi onla yasamaya basladk . Babam yengeme bana is ogretmesini soylemisti ama bn zaten bilirdim yapmayı . Yengemde yapmicam desem babamla tehdit ederdi . Babamin korkusundan yapardim . Iki evi birden idare ederdim .  Bi sene kadar baska sehirde tek basima yatılı okudum . Hafta sonları arkadaslarimin ailesi gelirdi onlari almaya ama ben  oylece bakakalirdim benim ailem baska sehirdeydi cnki cok cektim ama suan mutluyum şükür esimle . Anlatsam roman olur  hayatım.  Bunlar en basitleri ....:'(

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Dogdugum gune gitmek isterdim dogmamak icin
tarafından
Mümkün olsa keske bnde isterdim
tarafından
Donus yok malesef ama
-Reklam-
0 oy
(291 puan) tarafından
Üzüldüm şimdi mutluysan sıkıntı yok. Allah ağır dertler vermesin inşallah 
tarafından
Amin sağol canim
0 oy
(45 puan) tarafından
Allahım merhamet etsin. Eşinden yana yüzünü güldürsün uzak dur sen eşinle başka şehirde felan yaşa ortam değiştirmek çok iyi geliyor insana
tarafından
Cok şükür esimden yana mutluyum . Bilmem ki oyle bir imkanm yok suan ama ileride olabilir
0 oy
tarafından
Ah kuzum hayat şartları işte... 

Bende 7yaşındaki halime dış kapının arkasındaki ağaca çıkıp babam gelmeden inmeyeğim dediğim o günlere dönmek isterdim.... 
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Keşke hiç çocuk olmasaydım..
tarafından
Cokmu kötü gecti çocukluğun
(3,769 puan) tarafından
Evet keşke hiç olmasaydım da direk buyuseydm belki öyle az zarar görrdm.
0 oy
(625 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah :/
tarafından
Amin cümlemize
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Cok üzüldüm canim baban neden amcanin esiyle evlendi ki
tarafından
Bilmiyorum canm tum akrabalar zsten ona bu yaptigi icin düşman olmus
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Neden amcanın eşiyle evlendi  baban  acaba  yanlış anlamasan 
tarafından
Ben de bilmiyorum canm.  Oyle istedi
(2,067 puan) tarafından
Hadi YAAA canimm.  Başka..birseu var bunu içinde  kimse karşı çıkmamsi. Sanirim  eşinle daha mutlu  ol cnm  geriyeye  boşver artik önüne bak sen
0 oy
(84 puan) tarafından
Annemin vefatından önceki herhangi bir güne
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Hamilelegime 
0 oy
tarafından
Rabbim bundan sonraki hayatını mutlu huzurlu etsin canım inşaallah üzüldüm valla okuyunca. Bende babamlı zamanlara dönmek isterdim çocukluğuma babam gidince çocukluğum gitti çocuk olan yanım gitti.
0 oy
(839 puan) tarafından

Bu sütlacı ilk yemeye başladığım ana gitmek isterdim azar azar yerdim çabuk bitmezdi :'(

image

tarafından
Hic gulecegim yoktu allah iyiligini versin :)
(839 puan) tarafından
Napiyim ki yaaa çok seviyom hele de ablam yaptıysa ohh yeme de yanı da yat dur ya niye yemiyozz da yanında yatıyoz yok yaaa zaten bitti sütlacımmmm
tarafından
Ben sevmezdim onceden ama suan bayiliyorum
0 oy
(971 puan) tarafından
Keşke eşimi daha onceden tanisaydim en baştan beri hayatima o girseydi benim ilkim o olsaydi ve keşke kazandigim bolumu bitirseydim yarim birakmasaydim
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Varrrrrrrrrrrrrr
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Eşimle ilişkimizin başladığı güne dönüp başlamamak isterdim. Ama oğlum olsun yine :)
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Teyzemin ölmedi acı çekip yataklara düşmedi bir gününe bile dönsem yeteren büyük yokluk varlığina alıştin bi insanın yokluğuna alışmak alışamadım teyzem 
tarafından
Allah sabır versin

İlgili sorular

0 oy
51 cevap 939 göst.
0 oy
7 cevap 419 göst.
11 Ekim 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde nehir2020 (802 puan) tarafından soruldu
+1 oy