0 oy
986 göst.
Diğer kategorisinde (76 puan) tarafından

Artik her gordugum kisilerin kurduklari cumleden bıkkınlık geldi. 

-Bugünleri çok ararsın gez bakalım

-Uykularının tadını çıkar yarın bigun uyuyamıycaksın.

-Biz bu hale bosuna mi geldik kolay degil anne olmak

-Çocuk hastalanacak diye disari cikamazsin annene bile gondermezler.

Vs.vs. Daha bunun gibi seyler. Bizde biliyoruz ama ustune basa basa bunlarla moralimi alt ust ediyolar umursamamaya calisiyorum ben guzel hayaller kurarken bi öcü gibi bahsediyolar.:angry: Bekarken ne zaman evlenceksin derler , evlenirsin hani bebek yokmu derler , hamile kalrsin cocuk dogunca olacaklari soylerler. Cok sinir bozucu insan var

16 Cevaplar

+1 oy
(299 puan) tarafından

Aa sakin mama verme emdir çocuğu  ye ki sütün olsun :D derler canm hersey derler arkadasla benm aramda tam 1 sene var o 6 eylül ben 7 eylulde dogrdm kizimi bana dyor iyi gunlern bunlar anani aglatacak vs dyor ama pek takmyorm cani sagolsun kizimin oyle korkulacak bseyi yok bu aralar  cok huysz oda dis gelecek ve kalca aparati takiyir bacaklari ayrik sirf ondan huyszlk edyor korkma daha dogmams cocuga don bicmeseler olmuyor sen nasl alstirrsan oyle gdyor canm bana da aman hava soguk blmem ne dediler aralık ayinda izmirde cam kapi acikti hepsi.  Bana dyenlern cocuklari yatak dosek yatti o yzden nasl alsrsa oyle gdyor

(76 puan) tarafından
Aynen bende oyle dusunuyorum cnim.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öğlen markete gittim servisine bindim öndeki teyze direk döndü normal yap normal sakın sezeryan yapma dedi zaten sinirliydim birde cevap bile vermedim patavatsız gereksiz insanlar sana mı düştü derdi 
(76 puan) tarafından
Sezeryana cok merakliyiz sanki. Elimizde olsa normal yapariz bebegimiz icin bizim icin en sagliklisi neyse o olcak. Susmak en iyi cvp sanirim
(1,064 puan) tarafından
Sena normal yap sakin sezeryan yapma :D
tarafından
Sende mi brütüs ahaha :D
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Bunları diyeerde en az 3cocuk yapar;) 
(1,232 puan) tarafından
Ya millet bayılıyor boş konuşmaya cahil insanlar başka birşey demiyorum nefret ediyorum öylesi insanlardan .Ego tatmin ediyorlar başka hicbirsey değil .Bana da son ay çok zor geçecek bilmem ne dediler evet zor geçiyor ama öyle abarttiklari kadar zor gecmeid öyle anlatmışlardı ki sanırsın son ay canım çıkacak .Çok şükür o derece olmadı
(76 puan) tarafından
Daha guzel olumlu bi sekilde anlatmak yerine abartmalari pek iyimser gelmiyo bana
(1,232 puan) tarafından
Tamamı ile ego tatmin etmeye çalışıyorlar diyorum ya canım.Yani ben şunlara katlandim ben şu acıları çektik diye göstermeye çalışıyorlar.Ben doğum yapalı 2ay kadar olan kadının yanına hayırlı olsuna gittim bana doğumun ne kadar zor olduğunu anlattı durdu.Anlatma ben korkuyorum zaten dedim.Olsun ama doğum çok zor ,çok zor olacak doğumun dedi.Sonra başladı bebek olunca uyuyamamyacaksin vs .denemeye.Bende dedim ki her bebek farklıdır kimisi çok uslu olur hiç yormaz kimisi kolik olur benim yeğenim çok usluydu mesela ablam çok rahat etti gece ağlaması hiç falan dedim."hayır çok zor olacak bebek sürekli uyanacak ,sen uyuayamacaksin ,çok zor geçecek "dedi.Ama nasıl birşeyler kendisi o anlattığı zorlukta ikide birde ailensini. Yanına küçücük bebekle gezmelere gidiyordu;)
(76 puan) tarafından
Hey Allahim yarabbim dahada motive etse cesaret verse ölür heralde. Rabbim hepimizi bi avazda kurtarsin insallah
(1,232 puan) tarafından
Aynen kendisi de nasıl yapıyorsa o abarttigi zorlukta habire başka şehire küçücük bebeği ile yolculuk yapıyor geziyor ;)
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Evet insan hayır bi yük alıyor doğumdan sonra ama bu rutin hale geliyor ve normal yaşam gibi devam ediyor banad aynısını dediler cnm şimdimi 9 aylık kızım doğdu doğalı geziyorum uykusuzum evet ama uyumadigimdan değil yorgunluktan gün boyu,çocuk eş ev derken yoluyor insan ama bunun sebebi çocuk değil herkeze inat ben uyuyorum diyormuş gibi uyuyor çok çukur tabi bunları zaten beklentimiz abartcak bisey değil 

Şimdi şöyle bi yönü var anneliğin 1 ay rahat uyuyamadım ya duymazsam ağladığını diye rahat iki saat uykularda kestiremedim annem işten gelince rahat bi uyku çekerdim 2 saat uyuduğunda acaba açmi üşüdümu diye sürekli başındasın çünku anne sevgisi uyudu mu ozluyorsun uyumuyor uyusada su işimi yapsam bir gülüşü dünyalara bedel bi ağlasa canından can gidiyor derdini anlamaya çalışıyorsun yada çare üretmeye yer yeni bisey öğrendiğinde sanki dünyalar senin oluyor gibi büyük bi sevin mutluk oluyor ben bukadar anlata bildim cnm umarım anlata bıkmışımdır insanlar sadece kötü yönünü söylüyor ama bu güzel tatlı telâşları anlatmıyor 
(76 puan) tarafından
Hah bende onu anlatmk istedim yani o dunyalar guzeli tatli  seyleri bi canavar gbi anlatmalarina sinir oluyorum
(1,219 puan) tarafından
Ve bunu anlatan bi anne her bebek bir değil cnm kimi zor zamanlardan geçer evet ama buna biz çare ariycaz kimse benim bebeğim hiç ağlamadı etmedi bağırmadı benden kaçmadı altını deistirirken demez bunlar doğal şeyler sen takma cnm boşver anın tadını çıkart bebeğinde güzel günlerin hayalini kur o geldiğinde zaten daha güzel olur rabbimin izniyle normal doğumuda dünyanın en kötü anı gibi anlatanlar var sezeryan için zaten en berbat seymisngibi bahsediyorlar nasıl dogurcaz biz bu bebek gökten incek değil ya rabbim hepsinin sabrını veriyor cnm hiç merak etme
(76 puan) tarafından
Tabikide cok haklisin cnm sinek viziltisi gibi geliyo artik :D
(1,219 puan) tarafından
Aynen öyle cnm :D
0 oy
(214 puan) tarafından
Ilk ogrendigim andan bu yana bezdirdiler yeminle artik onlar soylemeden konunun basindayken lafi degistiriyorum patlicam birine bigun o olacak 
(76 puan) tarafından
Aman canm cevap veripte kendini hic yorma bence kendilerine huy edinmisler onu
0 oy
tarafından

kim.ne derse desin takmiyorum sallamiyorum bile ben oglumla mutluyum uykusuzda kalsam aglasada durmasada herseyi ayri guzel bana da kaynanam sag olsun cok disari cikariyosun hasta olacak oglan nazara gelecek kimseye gosterme deyip duruyor sanki bir bizim bebemiz var :P bende Allah korusun diyorum bildigim yerden devam aman ablasinin kucagina verme dusurur kizim 15 yasinda bu arada cocuk onca sene kardes beklemis herkez derde der yani buyuk kiskaniyor bile diyorlar 15  yasinda cocuk neyi kiskanacaksa 

(76 puan) tarafından
Boş laf ya valla boş konusmayi ne cok seviyolar
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ilk cocugum 6 yil once doğdu kimseyi dinlemedim 2.çocuğum 4 bucuk ay once doğdu ve 2 ocak kis bebeği inan 20 ocakta sokağa cikmaya basladim hergun yuruyus yaptım  1 gun dahi hasta olmadi vd hergun yikadim.evet 2.çocuğum kolim bitr bebekti 24 saatte 4 saat uyuyordum ilk 3 ay ama 1 bucuk aydir massallah gayet düzeldi anne olmak kolay değil ki.Agzi olan konuşuyor işte. 
(76 puan) tarafından
Hep kotu yanlarinin soylenmesi hos olmuyo malesef. En son annem diyo artik kucagina aldiginda guldugunde butun o yorgunlugun uykusuzlugun gder diye. Keske hepsi guzel dileklerde bulunsa
(5,938 puan) tarafından
Vallahi bak uyuyacagim gece 11 de emzirmiştim inan uyuyamiyorum uyanir yarim saat icinde diye o gulucukler annenin de dediği gibi dünyanin bütün servetine değer canim
(76 puan) tarafından
Ayy valla canimi cektirdin kizz :)) bende sabirsizlaniyorum artk hayirlsiyla gelsin insallah
(5,938 puan) tarafından
Insallah canim insallah saglikla sihatle gelsin cok guzel bir duygu
0 oy
(1,517 puan) tarafından
:) ben alistim gülüp geçiyorum yaşantılarını zorluğunu hatırlatılıyorlar. Ne yapabilirim ya öyle diyip geçiyorum bende 
0 oy
(1,353 puan) tarafından

Ne kadar uyuyamıcaksın ki bide onu düşün en fazla 6 ay sanki çocuk 24 saat uyanık niye gezemiceksin hem 3 buçuk aylık oğlum var her yeri de çok güzel geziyoruz valla en kötü kangurusuna koyup söyle çıkıp en az yarim saat hava alıyoruz arkadaşlarıma  gidiyoruz avmde geziyoruz pikniğe gidiyoruz eve bağlanmak hata insanın psikolojisi bozulur halimdede bisey yok gayet iyiyim yani sen takma söylenenleri çokta umrum de geç hayatını sakın kısıtlama kendi sağlığın için... Evet ilk günler uyum süreci biraz zor ama bunlar sadece ilk günler bebiş her uyuduğunda uyu eşinde bulduğunu yesin bir zahmet sonra zaten herşey kendiliğinden düzene giriyor hayat devam ediyor +1 fazla ile ve ona herşey değer  :)

(11 puan) tarafından
Aaa siz o gurubun doğduktan sonra ki sorularını duyun bide kendi kayınvalidem de dahil *sütün yetiyor mu ,*Bunun karnı AC ondan ağlıyor ( çocuk sadece karın doyurmaktan ibaret ya )üşüyo bu dışarı çıkarma odadan odaya geçirme *emziriyo musun *sakın mama verme ,...Sanki özellikle soruyor lar hepsi kararlaştırmiş gibi resmen sinir oluyorum amaç ne sütün yetiyor mu derken çocuğunu aç mı bırakacak
(1,353 puan) tarafından
Benim oğlumun dil bağı varmış 2 buçuk aylık fark edildi o yüzden beni ememedi 3 aya kadar sağıp verdim sonra sütüm zaten kesildi emzirmiyomusun diyorlar hayır diyorum neden diyorlar canım öyle istiyor emzirmeyince zevk alıyorum diyorum susup suratıma bakıyorlar:)
0 oy
tarafından

Ay hic deme canım ya bende daha şimdiden biktim 17 haftaligiz yok sütün yetmezse ne olcak yok şu hastanede normal dogum yap yok suan zayıfsın sonra şişicen yol bilmem ne amannnnnn kafa kalmiyo hamileligi yasayamiyosun inan dovru düzgün :O

0 oy
(70 puan) tarafından
Tamamina kadar haklisin kardesim benim! 
0 oy
(70 puan) tarafından
Bizde isim konusuna bile kariwan akrabalar oldu. Kayinvalidenin ismini koy o bir kiz evladi kaybetdi koyarsan cok mutlu olur. Zaten koyucagim insallah ama onlar istiyor dige deyil ewim cok istiyor diye. Sadece neden bu insanlar burunlarini her bi seye sokar onu anlamiyom
0 oy
tarafından
Ilk bebekten hemen sonra da kardeş derdine düşerler sen boşversene herkesi her şeyi çocuğun sıkıntısını çekeceğin taş catlasın 1 sene ondan sonra çok rahatliyorsun dert ortağın sırdasın arkadaşın oluveriyor küçücük bebek dunyanin en kiymetli varligi evlâd ken oyke kolay olmasini kimse beklemesin zaten 
0 oy
(197 puan) tarafından

Boyle bencil.insnlar var canm bende üçüncüsune hamileym surekli yazik sana aciyoruz sana bende ben aslinda size aciyom dedim  sizin terbiyesz cocugunz var  herkezi cocugunu  oyle zanediyorsnz  bana niye aciyorsnz ben isteyerk yapiyom sizin acimanz kalmamism  hele.bi tane eltim var  surekli aciyorum sana falan dedi  bende canm sana ne oluyor ben bakiyorm ben isteyerk yapiyom  bende dedim asil sen bana aciyicana kendine aci senin cocugun cok yaramz dedim ben aslinda düşunemiyom nasil ikincini yapim bakarsn  ve surekli aciyorm aciyorm  suan cok yapmaya calisyor boyle diyen emin ol sendn daha cok yapar :angry:

0 oy
tarafından
Çocuğum yokken öğleden once kalkmazdim istediğim herşeyi yapardım şimdi 8 aylık oğlum var istediğim herşeyi oğlumla yapıyorum öğle uykularını birlikte uyuyoruz ben yemek yaparken o yurutecte beni izliyor gurbetteyim her ay aileme giderim 3 saatlik otobüs yolculuğu oğlum doğduğundan beri benimle gelir gider dağıtılan kekleri birlikte yeriz :) kim ne derse desin sen hayal kurmaktan vazgeçme :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 1,315 göst.
23 Mart 2019 Diğer kategorisinde daisy3446 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 320 göst.
23 Nisan 2019 Aile kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 612 göst.
1 Aralık 2018 Diğer kategorisinde Abutnur (118 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...