0 oy
3,107 göst.
Diğer kategorisinde (1,424 puan) tarafından
Kızlar bebekleriniz televizyon izliyor mu? 2 buçuk ayligiz bebegimi koltuğa koydugumda  tv ye bakıyor zararı var mi 

16 Cevaplar

0 oy
(44 puan) tarafından
Bnmkide 45 gunluk arada dikkatini cekiyor bakiyor 
(1,424 puan) tarafından
Benimkide öyle uzun uzun değil ama renkli ya ondan zararı yoktur inşallah ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Baktirmamaya dikkat edin benim arkadaşının kızı da bakiyomus devamlı zeka geriliği başlamış 2 yaşına kadar yasakmış bakması normalde şuan 1 yaşını geçti ama yürümesi konuşması tek basima oturmasi vs yok doktor tek nedenin televiyon ve telefon olduğunu soylemis
(485 puan) tarafından
Şimdi nasıl çocuk düzeldi mi?
0 oy
(581 puan) tarafından
Evet baby tv'yi izliyor hemde :) 2 buçuk aylık bebem. Ne anliyosa gülüyor bide 
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Benim kızım 3 buçuk aylık çok engel olmaya çalıştım ama izliyor cadı 
0 oy
tarafından
Izliyo trt cocugu izliyo kare die bi cizgi film var onu izliyo 3 aylik daha yavrum 
0 oy
(929 puan) tarafından

Bizde 3 e giricez 1 aylıktan beri izliyor :D genelde klip izliyoruz biz şarkı olucak yani çizgi film sevmiyor :D

0 oy
tarafından
Evde tv yok oğlum 8 aylık bazen telefondan esmaul husna açıyorum klibini izliyor dikkatini çekiyor 
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Benmkide izliyor 4 aylk 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Hic karsisina koymadim ve tv acmadim ona telegon vs vermedim suan 2 yasinda cizgi film acsam bile tv de sikiliyor 5 10 dk ancak izler. Sevmiyor hic tv izlemeyi. Telefonda arada bir veriyorum disarda vs cok zorda birakirsa beni. Mumkun oldugunca uzak buyutmeye calistim.
(642 puan) tarafından
Masallah sana. Ben bir yasina kadar başarabildim. Sonrasi ne yazik ki artarak devam etti. Şimdi iki buçuk yaşında. Çizgi-film sevmiyor ama eline versen telefonu hic bırakmaz istemez. Sınırlı vermeye çalışıyorum. Bazen başarıyorum bazen başaramıyorum çünkü şimdi bir de kardes var evde
(3,151 puan) tarafından
Ister istemez bi sure sonra zaten uzak kalamiyorlar. Bizimde kardes dogunca nolur hic bilmiyorum bide zaten basta bi alisti mi birakmak zor hic tanıştırmamak gerek aslinda. Zaten biraz akillanip buyudukleri zaman bagimli oluyorlar.
(642 puan) tarafından
Malesef.basaranlara hayranım doğrusu.hic istemezdim böyle olmasını. Ama çevredekiler de onemli. Yoruldum bi yerde.ne yazık ki sadece cocukla mücadele etmiyorsun.kimse anlamadi derdimi.bir kere verince sınırlamak cok çok zor.simdi de diyorlar ki ay bu cocuk telefona cok alışmış. Alisir tabi sagolun yani. Hamilelikti doğumdu derken bazen ipin ucu kaçmış gibi hissediyorum
(3,151 puan) tarafından
Aynen oyle benimde cevremde o tarz cok insan vardi cok mucadele ettim sinir oluyorum öylelerine.
0 oy
(157 puan) tarafından
Benimki doğduğundan beri bakıyor istemem bakmasını ama mecburen görüyor yani :)) 
0 oy
(642 puan) tarafından
Çok zararli canim.her türlü sıradan mümkün olduğunca uzak tutmalısın.en azindan iki yıl. Malesef hepsi hemen tv ye odaklanıyor. Oradaki hızlı akis pikseller vs. Beynine zarar veriyormuş 
0 oy
(534 puan) tarafından
Benim 4 aylik tv delisi hemen gozu oraya gidiyor
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Çok bakiy9r 3 ay 12 gunluguz bakmasını istemiyorum kafasını çevirip bakıyor engel olduğumda 
0 oy
(545 puan) tarafından
Konusma gecikmesinden tut otizmli davranislara kadar bicok zarari var rvnin buyuk insana bile onerilmioken bence el kadar bebege baktirma kapat tvyi benim bebegimde bakiodu artik hic acmioruz onun yerine telefondan sarki acip evde ses olsun die sarki dinletiorum  bebek uyudugu zaman tvye bakarsin lutfen izletme yazik gunah
(2,931 puan) tarafından
Aynen öyle küçücük bebeklere izletiyolar. İzlemeyiverin acmayin cok mu lazim tv. Kolaylarina geliyo bebek uyurken izleyin bebeginizle ilgilenin hicbisey bebegimden onemli degil kalsin ev isi temizlik oturur kizimla oynarim
0 oy
tarafından
Benim iki aylik bakmiyor .tv ye dogru yaatirmiyorum. oğlum da dort yasinda telefon tablet yok cok şükür .sadece bir sure trt cocuk aciyoruz. Izletmeyun ozwllikle telefon tablet cok kötü 
0 oy
(2,931 puan) tarafından
3 yasa kadar ekranlara bakmamasi gerekiyo ben oturma odasina hic girmiyorm aksam esim gelene kdar kizimla yatakodasinda takiliyoruz tv yok birbirimizle ilgileniyoruz aksam ekimden geldigi kdar baktirmiyorm arada 2 3 dakika kacamak yapiyo pusetine yatiriyorm ters ceviriyorm :) 

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 320 göst.
6 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 304 göst.
30 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma001 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 340 göst.
0 oy
21 cevap 1,387 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...