0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (443 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar öncelikle bilgisi olan lütfen yardımcı olsun günlerdir stres icindeyim iyileştirmeye çalışırken kötü oluyorum

Kızlar 10 gün önce sol goysum mastit oldu ve intihap oldu elimle sağıp intihabi çıkardım şuan süt geliyor ve 2 gün önce de sağ goysum mastit oldu ve intihaplaşma oluştu onuda aynı şekilde sağıp elimden geldiğince intihap çıkardım koyu sarı renkteydi ve iki goysumde mastit olan bölgesi sert ama sütüm şeffaf renge dönmüş gibi emziremedigim için süt rengi de değişmiş bebeğimi emzirsem intihap gidermi geçmişimidir acaba ne kadar sağsam da emmek kadar olmuyor ne yapım kızlar şuan sadece mama içiyor ve bebeğim kolik sagmaya pek vaktim olmuyor sütüm gider diye korkuyorum...

5 Cevaplar

0 oy
(1,616 puan) tarafından
Kuzum memeni icene sağ yumuşak et sonra sıcak suyla ov iyicene taze süt emsin çocuk
-Reklam-
0 oy
(112 puan) tarafından
Canım öncelikle hayırlı olsun bebeğin rabbim uzun ömürler versin. Aynı durumu bende yaşadım. Benim bebeğimde kolikti. Benim bebeğim sürekli emmek istiyodu bı göğsümu emerken diğeri damlıyordu bı gün diğer göğsüm yara oldu çok canım yandığı için emziremedim. Mastit olmuştu makineyle ilk başta sagdim sonra böyle sütüm dışarı çıkıp böyle yapışkan bişey di migdem bulandı meğerse mastit tamamen geçmemiş iyi sagdim boşalttım böyle göğüs rahatladı onu hissediyorsun zaten. Sonra tekrardan emzirmeye başladım ne kadar acı ceksemde emzirmeye çalıştım hep . Çünkü hep aynı şey oluyodu bı tarafı emzirip bı tarafı emzirmedigimde hep mastit oluyodu .. o mastitli göğsünü iyice sağ sonra emzir
(443 puan) tarafından
Canım sağdim ama bugün yine denedim intihap geliyor mastit olan bölgeyi uca doğru sıkınca geçermi bol bol sağsam
(112 puan) tarafından
Geçer geçer sürekli sagman gerekir. Bak diyorum ya şuan göğsünde bı acı bı ağırlık vardır bu mastitden kaynaklı. Sürekli sağ böyle rahatladıgini hissettiğinde hissedersin zaten o zaman emzir
(443 puan) tarafından
Canım sütüm azaldı bu sabah farkettim sönmüş balon gibi olmuşlar ama siktigimda hem süt hem intihap geliyor sanırım sütü kesmem gerek malaesef:)
0 oy
(409 puan) tarafından
Canım o mastit bendede çok oldu antibiyotik falan kullanıyordum öyle geçiyordu ama nerde okuduysam yada hangi doktora sorduysam emzirmeyi kesme sık sık emzirmeye devam et dedi. Emzirmeye devam etaraştur bi bu konuyu ben ısrarla emzirdim bir sorun olmadı
(443 puan) tarafından
Bende emziricem ama intihap geliyor canım zehirlenicek diye korkuyorum bilmeden vericem diye sende sıktığı da intihap yokmuydu mastit olduğunda
(409 puan) tarafından
Vardı canım ama o bebeğe zarar vermez diyorlar internetten araştır bi istersen ben emzirdim doktor falanda emzir demişti. Sağlık ocağındaki ebeye sor
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Mastitli süt verilmez canım antibiyotiği var geçmediyse kullan sağ bolca sağarsan kesilmez. Normal renge dönünce ve iyice geçince emzirebilirsin. 
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Mastıt olmadım bilmiyorum ama bizde göğüs Umma olmuş derler yani canın biseyi çekip yiyemessen göğsün öyle olurmuş. Canın ne çekerse ye  ihmal etme. Tez zamanda kurtulursun inşallah geçmiş olsun
(443 puan) tarafından
Bende duymuştum canım teşekküler

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 122 göst.
3 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (810 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 162 göst.
30 Haziran 2023 Aile kategorisinde Sinem48300 (583 puan) tarafından soruldu