0 oy
777 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (381 puan) tarafından
Diğer postda demiştim bilen biliyor covid mevzusunu neyseki görümcem dısında hepimiz negatifiz  kaynanam ile kayınpederim bize geldiler kalmaya allahım ne zormus bu beraber oturma misafirliğe gelip gidiş gibi degil yaaa  allahtan bnm kaynanam herseye karısmaz ama bazı düsüncesizlikleri var bide herseye burnunu sokan bir kocam var neyseki sayılı gün ama temelli oturanlara allah yardım etsin gercekten 3 günde sinir sistemim cöktü resmen 

27 Cevaplar

0 oy
(119,126 puan) tarafından
Ben 1 yilda 10 yaş yaslanmistim valla akli olan birlik oturmaz
(381 puan) tarafından
Kız sevda bende o aptallığı yapardım yani o potansiyel vardı da ailem kabul etmedi allahtan etmemişler 3 günde cıldırdım
(119,126 puan) tarafından
Bende kabul etmedim bana size ev yapiliyo insaat 2 ay snr bitcek bosuna 2 ay icin kiraya cikmayin dediler 1 senede bitti insaat hakkim hepsine haram olsun
(969 puan) tarafından
Eşim göreve gittiği için hamileyken evde tek kalacaktım o yüzden kayınvalidem yanıma geldi eşim doğuma kadar kalsın dedi 4 ay kaldı yanımda herşey burnumdan geldi..asla bı daha yaşamak istemm.. alalh yardım etsin beraber oturanlara
(381 puan) tarafından
Amin inan  tmm eşim görevdeyken haftada bir gelirdi ama bu böyle yerleşince valla olmuyormuş
-Reklam-
0 oy
tarafından
Merhaba canım bende seni merak etmiştim kızz. Bebeğin de bişey çıkmadı demi ishal falan demiştin ya 
(381 puan) tarafından
Sagol canım yok sükür bise cıkmadı bendede kızımda da ama cıkana kadar nasıl korktum anlatamam simdi karantina ya alındık iste bakalım nolacak
0 oy
tarafından
2 yıldır yaşıyorum 60 yaşında gibi oldum 
(381 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım inan bnm kaynanam herseye karısmaz ama bi kocam var bin kaynanaya bedel
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Boşuna dememişler ev ev üzerine olmaz diye ... Bende anlamiyorum aynı evde otururup şikayet edenleri hadi maddi durumu iyi değil az bekle kirada olsa otur ayrı evde bile bile kabul edipte şikayet edenlere lafım ... Kaynanamla aynı evde yapamazmisim bende dedim kirada olsa ayrı evim olsun ...eve gelir karışır bide ortalığı karıştırır gider 
(381 puan) tarafından
Kız bende evlenecegimiz zman ev bulamıyorduk son ana kalmıstı diye kocam olmadı bir süre annemlerle otururuz demisti benim ailem de onun annesi dr kabul etmemisti allahtan etmemisler ama simdi olsa kabul eder kaynanam ama ben asla ama asla etmem cekilecek dert degil ya
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Dediler ama kabul.etmedim 
(44,603 puan) tarafından
Bekar benle yasit bide gorumcem var hic ugrasamam
(381 puan) tarafından
Kız vallahi kaynana altından da olsa olmuyor inan 3 gün de cıldırdım daha 10 gün var ya
tarafından
Aynen benimde oyleydi rahmetli kaynanamda vardı kucuk kaynim var gorumcem bekard ozaman kayipderim hep kavga eder icki icer onun ben oylr bişeye alışık olmadigimdan ailemde izin vermedi bende istemedim esimde bildiği oda istemiyordu oyle oldu. Yok ev alirsiniz yada durumunuzu toplarsiniz dedi bak bak ********
(381 puan) tarafından
En iyisi ayrı olmakmıs anladım
tarafından
Ayneen en iyissiii
0 oy
(658 puan) tarafından
Valla canım inan birlik yaşamak değil de insan olmak önemli gerçekten. Çok şükür kaynanam karışmaz bir şeye yardımcı olur herşeyine evi temizler yemek yapar yada kızımla ilgilenir ben yaparım yardimlasarak yapıyoruz ne istersem yapıyor alıyor allah razı olsun bi bu corona geldi geleli çok söylenmeye başladı ama oda haklı yeni kredi çekmişti onu zar zor ödüyor 4.5 ay ıssız kaldı eşimde kaynanamda borç harç derken yıprandı oda hak veriyorum alttan alıyorum oda bazı şeyleri alttan alıyor öyle geçinip gidiyoruz 
(658 puan) tarafından
Ama ne olursa olsun kendisi de diyor ev ev üstüne olmaz arsa var onu bekliyoruz satılırsa diğer arsaya evi başlayacağız inşallah
(381 puan) tarafından
Ya bnm kaynanamda bak simdi hakkını yemem temizlik yemek olsun bebekle ilgilenme olsun yapar ama alttan laf sokma ds vardır yani bidd bnm eşim ailesini görünce yürek yiyor ona da **** oluyorum elalem evde kavga da edemiyorum cıldırdım
(658 puan) tarafından
O arada bizde de oluyor canım ya ben susuyorum bis yere huzurumu bozmuyorum benimde gücüme gidiyor bazen ama yapacak birşey olmuyor
(381 puan) tarafından
Aynen valla cnm cabuk gecse su günler
(658 puan) tarafından
Aynen canım bende biran önce kendi düzenine geçmek istiyorum
0 oy
(20 puan) tarafından
Ay bende 1 senelik evliyim   pişmanım kaynanamla iyi anlaşıyoruz bazen olmuyo atışıyoruz odama geliyo yatağımda oturuyo uzanıyo hadi onu geçtim eşim işten geliyo bn odadayım oda oğlunun peşine odamıza giriyo ya belki bem kocama sarılıp öpücem sen nereye geliyosun  ayy heleki görümceler iyiler hoşlar  bebeğimle ilgili herşeye karışıyolar  ben bilmiyorum sanki  
(381 puan) tarafından
Valla bak bu dediklerine asla tahammül edemem hele bi kez kaynanam bebek ağlıyor diye odamızın kapısını actı suratımı bi asdım gün boyu o gündendir yapmaz mahrem o oda giremez
(20 puan) tarafından
Bizimki anlamıyor cnm  iç çamalırlarımı asıyorum peterğe utansın diye yok aynı
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Bizimde evde problem olmustu ilk evlenirken dugune iki hafta kala evsiz kalmıştık. Eşim dugun den sonra evi halleden kadar annemlerde kalalım mı dedi. Dedim ki dugun iptal olsun. Cunku o ev mıy mıy olmaz hazır biliyorum. 
(1,094 puan) tarafından
Ev ustune ev olmaz bacım. Hatta hem kaynanana hem de kendi annene uzak oturacaksın. İkisi de zırtzırt gelemeyecek. Hep burada kaynanaları cekiştiriyoruz da bazen kendi annelerimizinde asagı yanı kalmıyor
(381 puan) tarafından
Kız ben yalvardım da annem gelmiyor yaa kırk yılda bir gelir
(1,094 puan) tarafından
En iyisi canım yoksa ne erkek na kadın evlendiğini anlıyamıyor hala anaya babaya bagımlı kalıyor
(381 puan) tarafından
Eşim öyle zaten bazen öyle anneci oluyor ki camdan atasım geliyor adamı
(1,094 puan) tarafından
Aynen tek çare kürek
0 oy
(26 puan) tarafından
Ayy bende yaparım diye oturmştm 4 ay oturduk sonra kayınbabamla girdik birbirimize ve evi 1 hafta için de ayırdık yok yok aynı ev olmaz Rabbim birlikte oturana sabır versin 
(381 puan) tarafından
Amin valla cekilecek gibi degil
0 oy
(52 puan) tarafından
4 sene olucak 2 Eylül'de öyle zor ki 
(381 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun neden kabul ettin ki cnm
0 oy
(5,304 puan) tarafından
Aynen vlaa Allah yardım etsın çok şükür ayrıyım kafam rahat ayy birlk olsaydu tahamul edemezdım bide kaynanam bazen kalmaya gelyor insan uzanamıyor ble rahat ayaklarımı bile uzatamıyorum vala 
(381 puan) tarafından
Aynen 3 gündür elbise ile oturuyorum basım kapalı patladım ben evde etek giyip bas örtemem daraldım
0 oy
tarafından
Bir aradada durduk 3bucuknsene sonra taşındık eşim atandı 3bucuk yılda dista durduk simdibyine geldik evimize altlibustluyiz ama birlikte gibiyiz anlaşıyoruz biz ben ayrı olsak yapamazdom çok yardımları dokunur çocuklara bakma konusunda herşeyine ya rabbim onlardan razibolsun .
(381 puan) tarafından
Ne güzel anlasan da var demek
tarafından
Burdakileri görünce şaşırıyorum gerçekten ama suda bir gercekki hiç birşey tekbtarafli değildir  biz burda sadece gelinlerin ağzından çıkanları okuyoruz gözümüzle görmüyoruz ki  onunda hatası ver belki hepsimi kotubolir bu insanların ya esinlede gecinemezsin o zmn onuda o senin mana buldugin anne büyütmüş .hep korkarım ilersini düşünürüm kimsenin hakkını yememeye çalışırım çünkü bizde birgün kayınvalide olacağız bklm biz kimlerle karşılaşacağız rabbim iyilerle karşılaştırsın imtihanimizi hafif etsin gerçekten idare etmek çok zor  ama mecburuz
(381 puan) tarafından
Aynen katılıyorum valla biran önce su 10 gün gecsin :)
0 oy
tarafından
Ben 8 sene oturdum hicde rahatsız degildim kaynanam arkadas gibiydi beraber 2 cocuk büyüttük ben simdi 3 yildir kendi evindeyim 5 aylik bebeğim var aramıyorum degil kaynanami.cok yardimi oluyordu 
tarafından
Neden çıktınız oturmaya devam etseydiniz
(381 puan) tarafından
Valla ne güzel anlasand varmıs
tarafından
Malesef fazla oturamazdık kaynim evlendi
tarafından
Aynen canim
0 oy
tarafından
Birlik oturanlara Allah peygamber sabrı versin 
(381 puan) tarafından
Aminnnn vallaa
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Bi yıldır birlik oturuyorum sorun olmadımı oldu ama büyütmedim olgunlukla hepsinin üstesinden geldim eşim tek çocuk  6 görümce de var bu arada  :) 
(381 puan) tarafından
Kız sende ne sabrı var bacım 6 görümce ile nsıl kalıyon
(1,217 puan) tarafından
Tavrını başta koycan rahatsız oldugun konuları açık açık kırmadan güzel bi dille söyliycen e tabi sende sevgili saygılı davrancan öyle gidiyor valla Allah bozmasın
(381 puan) tarafından
Amin canım allah bozmasın :)
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Ben 6 yil oldu hala birlikeyiz hala daha cekiyorum
(381 puan) tarafından
Allah snaa sabır versin canım
0 oy
tarafından
Ayy valla bende baştan resti çekmiştim eşimde o zaman alt üst oturalım demişti onada olmaz dedim ama ablama da olur mu acaba diye sormuştum nasıl köpürmüştü sakıııınn saçmalamaaa mahvolursun falan dedi de bende üst katı da asla kabul etmedim. Ayyy Allah korusuunn düşününce insan cidden evlenmeden önce çok cahil oluyo bu konularda işin içine girince anlıyorsun neyin ne olduğunu 
(381 puan) tarafından
Kız iyiki etmemissin valla olmuyor ne kadar iyi olsa da olmuyo uzanıp kalkman bile sıkıntı
tarafından
E öyle valla sürkeli beklenti içinde olurlar insan edemiyor valla
0 oy
(123 puan) tarafından
Bende birlik oturuyorum çok zor eşim tek çocuk ve kaynanam türkçe bilmiyor beni hep yanlış anlayıp trip atıyor ama eşimin mutluluğu için alttan alıyorum kaynanam birşey diyince eşim gözümün içine bakıp gülüyor o an dünyalar benim oluyor yani o mutluysa ben geriye kalan hiçbirşeyi umursamam eşim bir dediğimi ikiletmez sağolsun
(381 puan) tarafından
İste sen eşin için yaparsın bnm eşime bu aralar günahımı vermem:) uyuzum bu ara ona
(123 puan) tarafından
Ya ölümlü dünya kimse üzmesin sevdiğini
(381 puan) tarafından
İşte üzüyorlar bacım tek düşünen bizleriz
(123 puan) tarafından
Benim eşim sağlıkçı sürekli ölen yaralanan insanları gördüğü için çok anlayışlı
(381 puan) tarafından
Ne güzel kıymet biliyor demekki ne mutlu sana
0 oy
tarafından

2 yıl oturduk 5 aydır kendi evimdeyim çok şükür nasıl 2 yıl dayanmışım deyip kendimi tebrik ediyorum hep :) evliliğinin en güzel zamanları çöp oluyor hangi bir iğrencliğinden bahsedicen ki baştan sona berbet Allah olmayana da nasip etsin tez zamanda.

(381 puan) tarafından
Amin insallah canım valla cekilmez ben bunu anladım ev ev üzerine olmuyor
0 oy
tarafından
Gerçekten çok çok zor herşeye karışıyor kesinlikle aynı evde yaşamak hiç güzel değil
(521 puan) tarafından
Bncede degil ama mecburiyet iste.allh kimseyi mecbur birakmasin
(381 puan) tarafından
Cok zormus allah yardımcıları olsun

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 796 göst.
0 oy
3 cevap 251 göst.
26 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 409 göst.