0 oy
374 göst.
Diğer kategorisinde (705 puan) tarafından
Merhaba kızlar, eşimle tek başımızayiz doğumun her evresinde sadece eşim yanimda olacak. Bebek doğduktan 1-2 gün sonra annem gelecek. Bu süre zarfında eşim hastanede benimle kalacak. İkimizde hiç bebek bakmadik etrafimizda kimsenin çocuğuyla ilgilenmemiştik hep okul vs işleri ile uğraşmiştik. 

Biz kendimize güveniyoruz ama başa gelmeden bilinmez yapabilir miyiz sizce? Eşiyle tek başına bu süreci ilerleten var mı ?

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben batım kuzum gün içerisinde gelip gittiler sadece onun dışında eşim ve ben baktık 
(705 puan) tarafından
Umarım bizde en iyi şekilde bakarız ❤️
-Reklam-
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Canım oglumda kimsemiz yoktu hep esimle taktik ilk yikamadan herseyinde tektik yani ole 2 gün sonra gelenimizde olmadi öyle böyle büyüttük kizimda gem annen hem esim var ilk 1 haftasında sonrasında annem eve esim ise is Bana düştü 
(705 puan) tarafından
Anladim canim. Annem başka şehirde, bizde normal doğum bekliyoruz bebeğin ne zaman geleceği belli değil benimde kardeşlerim var annemin gelip doğumu beklemesindense doğum sonrasi daha çok yardimi dokunur diye gelmesini istemedik. Doğumdan sonra gel dedik sabah uyandim içime bir kuşku düştü eşimle halledebilir miyiz diye
Umarim bizde en güzeliyle sağlıklı bir sekikde altından kalkariz
(3,617 puan) tarafından
Kaç yaşındasin canm halledersin hic dert etme
(705 puan) tarafından
24 yaşındayım
0 oy
(2,951 puan) tarafından
Benim eşim kalmıştı yanımda iyi ki o kalmış cok rahat ettim 
(705 puan) tarafından
Anladim, bizimde inşallah güzel bir doğum ve sonrası olur :)
(2,951 puan) tarafından
Inşallah canim Allah sagsalim zamaninda kucagina almayi nasip etsin :)
0 oy
tarafından
Yaparsınız canım hiç korkmayın 2 saat ye bir emzir bebeğini ilk doğduğunda uyucak zaten hep
(705 puan) tarafından
Çok çok araştırma yaptim hiç korkmuyorum da ama hiç bebekde bakmadım o yüzden biraz tedirginim :)
0 oy
(228 puan) tarafından
Ben ama önceden tecrübem vardı yaparsınız ya bisey olmaz 
(705 puan) tarafından
İnşallah :)
0 oy
(449 puan) tarafından
Bakarsınız rahat bnm kaynanam vardı ama kendim baktım unutmuş hiç ellemedi bebeğimi. Takildigin bir şey olursa ebeye sor youtube da videolar var
(705 puan) tarafından
Baya bir araştırma yaptim doktorlarin videolarini izledim makaleler okudum eşimle birlikte. İnşallah yaparız ❤️
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Kalırsın tabi canım ama eşin bez değişmeyi falan öğrensin ilk zamanlar senin dinlenmen gerekiyo çünkü hemen kalkıp ilgilenemiyosun yani ağrın oluyo 
(705 puan) tarafından
Eşim çok hevesli ve her konuda yardımcı oluyor sağolsun. Bende ona güveniyorum yoksa tek başıma yapamam diye düşünüyorum :)
(1,105 puan) tarafından
Eşin olduğu sürece zaten sorun yok kuzum bir kişi olsa yetiyor.  İnşallah güzel geçer herşey
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Evet hadtanede ben kaldım sonradan yengesi geldi cok yardımcı oldu ama gelmese zorlanırdık ama imkansız değil. Eve geçince ilk günden tektik gayet güzel geçti daha iyi herkes herşeye karışmıyo
(705 puan) tarafından
Bende kimsenin karışmasını istemiyorum ama ilk bir hafta falan bilen biri olsun istiyorum sonrasinda bizde üstesinden geliriz inşallah ❤️
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Sezeryan olcaksan bana gore annenin olmasi cok rahat olur ben bebegi tutamiyodum sezeryan oldum son dakika lavaboya annem goturdu haata bezimi takti bide devlette yapicaksan esin kalamaz odada seninle habern olsun 2 kisi ayni odada kalio o yuzden esini kabul etmezler bana direk refakatci bayan olucak dedler
(705 puan) tarafından
Özelde yapicam canim hatta sirf eşim herşeyde yanımda olsun diye özele gidiyoruz. Şu an herşey normal doğumu gösteriyor son dakika sezeryan olursa annem hemen gelir uçakla öyle planladik. İnşallah sorunsuz sıkıntısız atlatiriz bu süreci
(2,104 puan) tarafından
Insallah canim hayirli dogumlar olsun ozaman esin yaninda olur normal dogum olursa ikiniz rahatlikla bakarsinz ozelde hemsirelerde yardmci oluo
(705 puan) tarafından
insaAllah canım teşekkür ederim
0 oy
(1,216 puan) tarafından
Önemli olan bebeği emzirmek kafasını yana çevirmek ağlayınca bakmak bunlarda yapılmayacak şeyler değil annelik içgüdüsüyle insan yapamam dediği şeyi bi bakmış yapmış korkma çekinmede evladınla bizzat ilgilen eşinde yardımcı olur 
(705 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Bizde üstesinden gelicez inşallah ❤️
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Hemşire lerde yardımcı oluyo zaten bnde kldm eşimle çok da iyi oldu valla bişey olnca hemşire çağrdk
(705 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Bizde güzel geçiririz inşallah ❤️
(1,307 puan) tarafından
İnşallah canm geçirrsnz tabi
0 oy
tarafından
2.dogumda benimde esim hep yanimdaydi dogum aninda dogurduktan sonra hatta ilk bir ay sade o bakti ALLAH RAZI OLSUN. ne annem gelebildi ne kaynanayi ben istedim
(705 puan) tarafından
Eşinden Allah razi olsun canim bende eşime güveniyorum inşallah gelicez üstesinden
tarafından
Gelirsinz insallah o an Allah yardimda ediyor sabirda veriyor hic korkma
0 oy
tarafından
Bazi hastanelerde o bolume erkek almiyolar cnm
(705 puan) tarafından
Özelde yapicam aliyorlar canım
tarafından
Anladim cnm
0 oy
(9,745 puan) tarafından
Canım bakarsiniz ben bakmadim ama senin cesaretine bagli. Ben mesela çok cesaretliyimdir. Yanindaki insaninda çok dirayetli olmasi lazim. Mesela sana bebegi verir altini sen degistirirsin emzirirsin. Bugun 3.gunum ilk sezeryanim. Valla her isimi kendim yapiyorum. Bebegi aliyorum emziriyrm altini degidtiriyorum. Ama sana şunu soyliyom hep hep hep 2 saate 1 saate bakmadan yanindaki insanin iradesiyle emzirebildigin kadar bol emzirmen lazim
(705 puan) tarafından
Kurban olurum ona ya gelsin artık :)
(9,745 puan) tarafından
Kac haftaliksin :)
(705 puan) tarafından
39. Hafta :)
(9,745 puan) tarafından
Ayy 39+2 dede ben dogurdum :) 27sinde
(705 puan) tarafından
Darısı başıma inşallah bende hayırlısıyla doğum yaptim diyebileyim :)
0 oy
(725 puan) tarafından
Eşimle görümcem kaldı annemin işi vardı yoksa annem kalcaktı
(705 puan) tarafından
Anladim canim teşekkür ederim
0 oy
(947 puan) tarafından
Benim özel de oldu orda ese yasak yok esim kalmisti yanimda bi de kaynanam ama o sabahın 6 bucugunda  kacti tabi 
(705 puan) tarafından
Bende özelde yapicam inşallah o yüzden eşim kalacak
0 oy
(52 puan) tarafından
Biz baktik dogdugundan aylarca kimsenin yardimi olmadan ustelik sezeryanli korkma Allah yardim ediyor 5 aylik olacak neredeyse hala yalniz bakiyoruz
(705 puan) tarafından
Maşallah size.❤️ Darısı bize inşallah
0 oy
(118,488 puan) tarafından
Ben varim dogum yaptigim hastane gece esime izin vermediler ama esim doguma girdi aksam 10 kadar kaldi yanimda tabi zorlaniyo insan ama ustesinden geliyon
(705 puan) tarafından
Benim.gittigim hastane eşime izin veriyor inşallah yapicaz ❤️

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 182 göst.
0 oy
0 cevap 17 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde seasea21 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 165 göst.
31 Mart 2021 Diğer kategorisinde _Nur_ (25 puan) tarafından soruldu
0 oy