0 oy
293 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Internette biri kitap okuma konusunda niye başkasınin hayatini okuyayim ki başkasınin hayati ve düşünceleri beni kültürlü ve bilgili yapmaz yazmış biraz mantiklı geldi ama ben kitap okuyan insanin daha iyi olacağını düsünuyorum mesela okuması gelişir,konuşmasi gelişir,hayal gücü gelişir,empati duygusu gelişir ve yeni kelimeler yeni bilgiler öğrenebilir kitap okumanin bence kimseye zarari olmaz faydasi olur.Mesela abim hic kitap okumaz sabit düşünceli biridir 5 kardeşiz bi abim okumaz kitap 2 oğlan kardeşim 1 kız kardesim ve ben cok kitap okuruz ve abimden farkli düşünüyoruz hep sizin düsünceleriniz ne kitap konusunda sadece sohbet olsun diye soruyorum can sıkıntısı

13 Cevaplar

+1 oy
(894 puan) tarafından
Kimseyi dinlemeyelim o zaman çünkü herkes kendi düşüncesine göre konuşuyor. Eee dinleme okuma ne yapıcaz insanlığın gereği dinlemek okumak anlamak. Göremediğimizi görmüşse biri aradığımız soruya cevap bulmuşsa ya belki kitap ufuk açar pencere kapı açar faydası var zararı yok. Eğer düşünmeyen insansan o daha zararlı okuduğunu hemen kabul edersen sıkıntı ama okudukça kendini bulman daha da kolaylaşır. Kuranın ilk emri oku diyor üstelik Yaratan Rabbinin adıyla oku. Okuduklarında hak sahibine hakkını ver batılca cahilce okuma körükörüne de okuma
(1,337 puan) tarafından
O kadar guzel yazmışsın ki cok haklısın
-Reklam-
0 oy
(1,949 puan) tarafından
O zaman kendi yazsın kendi okusun. Böylelikle kimsenin kitabını okumamış olur.
(1,337 puan) tarafından
Ayy harika yorum :D
0 oy
tarafından
Kitap okumadığı için öyle bi cümle kurmuş..
(1,337 puan) tarafından
Bencede öyle
0 oy
tarafından

Kitap okumayı severim cevap çok saçma kitap başkalarının hayatından mı ibaret çeşitli alanlarda kitaplar var onları okusun o da roman okuyacagina.

(1,337 puan) tarafından
En guzel ansiklopedi bence çok faydali bilgiler oluyor :)
tarafından
Ne üzerine ama :)
(1,337 puan) tarafından
Valla bn hic kitap ayırt etmem elime gecen her kitabı okurum sadece tarihi ansiklopediler pek hoşuma gitmez sikicı diger türlü ne elime gecerse okurum
0 oy
tarafından
Ben çok kitap okurdum önceden çokta severim ama bebek olduğundan beri okumadım sadece bebeğime okuyorum bazen bide Kur'an'ı Kerim okuyorum sürekli
(1,337 puan) tarafından
Ben ikisinide okuyorum kitap okumak bas ağrımı geciriyor resmen
0 oy
tarafından

Kitap sakinlik verir sabır verir eğlendirir hafizanı doyurur ve görmeni sağlar... Bunları veren bi erkek tanımıyorum:D ondan ötürü bolca okurum... 

(1,337 puan) tarafından
Erkekle kitap kıyaslamak mı :D efsanesin yaa ve çok haklisın
tarafından
E ama öyle.  Bi kitap okuyorum gülümsüyorum kafamı kaldırıp bakıyorum adam göbeğinde kuruyemiş kasesi tv izliyor neyleyim dünyayı :D pu ha ha ha
(1,337 puan) tarafından
Haahahhaaa yaa koptum
tarafından
Kop kız hakkın.  :D hele ben mizah yeteneğimi çok genişlettiği için okurum bol.
0 oy
tarafından
Kitap okumak hayal gucunu gelistiri hayata tek yonden bakmamsi gerktigini ogretir bi cok ders verir cok sevrrm   hayata baikis acin degisr .k bakma telefon yeni yazmya alisamadm 
(1,337 puan) tarafından
Kız sanki biz cokmu düzgün yazıyoruz aceleyle ne kusuru ve kitap konusundaki düşüncelerinde haklısın
0 oy
tarafından

O yorum yapan kişi acaba kitap okumayı biliyor mu? Otobiyografik kitap okuma giy başka tür oku ilgini çeken muhakkak kitap olur. Yada oku sana hayatını açıyor yanlısım doğrum bu diyor sen ondan kendine bir pay çıkar.

(1,337 puan) tarafından
Valla ben yazar hayatinı anlatıyorsa bile okurum ordan bile cıkarilacak ders öğrenilecek birsey bulurum
tarafından
Olaylara başka açıdan bakmanı sağlar. Bazen deriz ne hayatlar var diye. Ders çıkartırsın kendine. Ben kızımın kitaplarını bile okuyorum. Hem içeriğini bilmek için hemde onun gözünden bakabilmek için.
(1,337 puan) tarafından
Çocuguma aldiğım kitaplari ilerde zaten cocuğumdan once okuyacagım cünku çok pis bir zamandayiz bazi yazarlar iğrenç kitabi okumadan cocuga okutmamaliyız
tarafından
Aynen oku canım
0 oy
tarafından
Cahil cahil laflar baskasinin hayatini niye okumaliymis.
(1,337 puan) tarafından
Tek romanlari kitap saniyo bence
0 oy
(396 puan) tarafından
Bu yorumu yapan kişi muhtemelen kitap okumuyordur zaten bir sürü alanda kitap var bahsettiği kitap türü de biyografi farklı tür kitaplar okumak da olması gereken bnce hep aynı tarz kitap okumanın da bi faydası yok 
(1,337 puan) tarafından
Bencede katiliyorum canım
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Hayata farklı açılardanda bakılabilir ve farklı bakış açıları öğrenir 
(1,337 puan) tarafından
Bencede canım boyle düsünse herkes ne güzel olur kitap okumayan kalmaz
0 oy
tarafından
Kitap okumak gibisi var mi ya 
(1,337 puan) tarafından
Kesinlikle yok kokusu bile ayrı bi guzel
tarafından
Evlenmeden once 3 gunde bir kitap bitirirdim iki hocam birer tane  kitap hediye ettiler  lisedeyken
0 oy
(250 puan) tarafından
Kitap okumayı çok severim. Hatta beğenip kendime örnek aldığım beni çok etkileyen kitapların listesini yapayim

1. Gülseren budayicioglu/ kral kaybederse

2. Başak sayan / nigahdar

3. Gülseren budayicioglu / hayata dön

4. Gülseren budayicioglu/ camdaki kiz

5. Azra kohen / gör beni

6. Sabahattin ali/ kürk mantolu madonna

7. Dana suskind/ otuz milyon kelime

Okumak isteyenlere tavsiyemdir
(1,337 puan) tarafından
Ayy cok sagol bayilirım kitap tavsiyelerine

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 72 göst.
30 Eylül 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 179 göst.
9 Ocak 2022 Kültür-Sanat kategorisinde AlpereninAnnesi (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 299 göst.
20 Ağustos 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Melis Melisa (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
24 Temmuz 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,831 soru

11,309,059 cevap

34,741 kullanıcı

...