0 oy
433 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar ben ne zaman kek yapsam güzel olmuyo böyle puf puf olsun istiyorum üstüne de çikolatalı sos yapcam var mı yapıp denediğiniz güzel tarifler. İnternetten bakıyorum ama yok olmuyo 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben sade kek yaparım hep çok da güzel olur  :D verem mi tarif  :D
tarafından
Ver bacım ver ben onun içine azıcık kakao atarım üstüne de çikolata eritip dökerim
tarafından
2 yumurta 1 su bardağı şeker. İyice bembeyaz olana kadar çırp. Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı yoğurt koy onu da iyice çırp ununu göz kararı koyuyorum ben hep yavaş yavaş kıvamı gelene kadar koy kabartma tozunu 2 paket koy. Güzelce çırp karıştır. Yarısını başka kaba al kakao ekle. Bi beyaz bi siyah olacak şekilde kalıba tepsiye dök pişir oh mis :D
tarafından
Teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Ben ağlayan kek yapıyorum canım çokta güzel oluyor, istersen atayım tarifini

tarafından
Biliyorum canım onu önceden çok güzel oluyodu :) şimdi kremşanti yok malesef
0 oy
(1,390 puan) tarafından
3 yumurta 

1.5 bardak şeker

1 pkt kabartma tozu

1 pkt vanilya

1kahve fincanı sıvı yağ 

1 bardak süt 

Yaklaşık 3,3-5 bardak un (elenmiş) 

Mikserin varsa onunla yumurta ve şekeri bembeyaz olana kadar çırp canım. Kabarması burdan geliyor genelde. Birde kuruları eleyip koy
tarafından
Teşekkür ederim canım ya öyle yapıyorum da olmuyo fırından mı acaba
(1,390 puan) tarafından
O da olabilir canım. Fırında büyük etken alt üst ayarında 180 derecede pişiriyorum ben. Fanlı olunca kurutuyo kabarmıyo bende
tarafından
Fansız denicem bi de bakalım
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Her tarif aynı aslında 3 yumurtaya 1 buçuk su bardağı şekeri iyice çırpın bembeyaz olana kadar. 

Ünü ve kabartma tozunu ekledikten sonra mikser kullanmayın tahta kaşıkla karıştırın 

Ilk 30 dakika fırının kapağını açmayın ve fırın sıcak olsun 

Alın size puf puf kek☺
tarafından
Teşekkür ederim canım fırın fanlı mı fansız mı pişircem ama
(8,081 puan) tarafından
Fansiz da canım
(44,603 puan) tarafından
Canim.keke yogurt koy yogurt daha bole yumusacik yapiyo nedense
tarafından
Aa tamam canım bi deniyim
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Dün yaptım iki renkli o kadar güzel oldu ki 

3 yumurta 1 bardak şeker 1 bardak süt  bi bardak yağ vanilya kabartma tozu 2 su bardağı un ikiye ayırıyorum hamuru birine kako koyuyorum daha sonra tepsiye döküyorum afiyet olsun:)
tarafından
Teşekkür ederim canım hep aynı tarif gelmiş denicem bunu
0 oy
tarafından
Canım bi tarifte okudum. Kabartma tozunu en son atıp çok fazla çırpmazsan çok kabarıyormuş kek. Çok çırpınca söndürüyormuş keki 
tarafından
Aa bak bunu ilk defa duydum
(22,070 puan) tarafından
Evet bunu bende okumustum pratik bilgilerde :D
0 oy
(894 puan) tarafından
Kek de bir kaç püf nokta var çok önemli. Yumurta ve süt yada yogurt koyacaksan oda sıcaklığında olmalı dolaptan çıkarıp direk kullanma. Unu eleyerek koy ve fırın önceden ısınsın ama önceden ısıtmak demek açtım 5dk ısındı demek değil. Pişirmek istediğin ısıyı seçince orada kırmızı ışık yanıyor o sönene kadar bekle söndüğünde fırının artık seçtiğin dereceye ulaşmış demek kekini işte o zaman koymalısın. Bu arada düşük ısısda pişirmelisin 180 derece ideal. Fanlı pişir ısı heryere eşit yayılsın
tarafından
Hep soğuk kullandım belki ondan bi de fırını önceden açmadım dediğin gibi bundan sonra öyle yaparım
0 oy
tarafından
Netten baktim ben geçen yoğurtlu yaptım süt katmadım.

3 yumurta 

1 buçuk bardak şeker 

1 su bardağı sıvı yağ 

1 su bardağı yoğurt 

1 vanilya

2 kabartma tozu

Alabildiğin ce un

.unutma iki tane kabartma tozu kat .tarifte 1 diyo ben iki yaptım çok yumuşak oldu tavsiye ederim.ben kakolu yaptım yarim su bardağı da kakao koydum 
tarafından
Eltim de iki kabartma tozu katıyo bi denicem canım
0 oy
(6,810 puan) tarafından
Süt ve yoğurt yerine sade maden suyu kat canım ben hep öyle yaparım çokta kabarir
tarafından
Aaa ilk defa duydum ne kadar katcam bi şişe yeter mi
(6,810 puan) tarafından
Evet 1 sise yeterli
0 oy
(377 puan) tarafından
1 su bardagi sivi yag 1 su bardagi sut 1 su bardagi toz seker 2 yumurta  2 su bardgi un kakao kabartma tozu vanilya. Cnm puf noktalarna gelirsek sekerle yumrtalari iyce kopurtne kdr cirpman lzm. Sivi malzemeleri dok. Cirp sonra unu eleyerek koy kakao vanilya kapartma tozunuda sonra az karistir firinin altina bi tik yakin koy guzel pissin. Bu tairifle yaparm hep ben kekim yumusack olur esim cok begenir.
tarafından
Mini fırın var benim acaba alta koysam yanar mı ki altı
(377 puan) tarafından
Ortaya koy o.zmn cnm sen benm firin 4 katli o yuzde  en alttan ikinciye koyiyorm
tarafından
Anladım canım benimki küçük ya ondan sordum teşekkür ederim
(377 puan) tarafından
Rica ederim canim ne demek he bu arada 180 de pisiryorm ben.
tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından

Bugün kek günü galiba :) kız nefis yemek tariflerinde bir kek var çok güzel oluyor kek mayasıyla yapıyorlar bi bak istersen 

tarafından
Kek mayası mı o neymiş ki canım
tarafından
Bak yoruma attım resim
0 oy
(38 puan) tarafından
  • 4 yumurta
  • 2 su bardağından 1 parmak eksik şeker
  • 1.5 su bardağı süt
  • 2-3 kaşık kakao 
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 paket vanilya
  • 2 paket kabartma tozu
  • göz kararı un

malzemelerin hepsi oda sıcaklığında olsun. Önce sadece yumurtaları çırp şekeri yavaş yavaş sonradan ekle. Hepsini mikserle çırp. En son kabartma tozunu koy ama kaşıkla çok az karıştır.Bi de kıvamı çok önemli çok un koyarsan puf puf olmuyo birazcık cıvık olsun.
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim ben soğuk kullandım malzemeleri ondan olmadı sanırım
(38 puan) tarafından
olabilir canım ama bazen oluyor öyle yaa ben fırını fansız kullanıyorum ama öyle de deneyebilirsin :)
tarafından
Bi denicem canım teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından

image

iişte bu tarif canım
tarafından
Ha A101 de gördüm harçları bi denemek lazım teşekkür ederim canım
0 oy
(12,852 puan) tarafından

Çok mükemmel oluyor canım 
tarafından
Kaydedeyim canım YouTube da teşekkür ediyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 86 göst.
13 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Premsesannesi (622 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 174 göst.
31 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,810 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 160 göst.
11 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Neslipep (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 452 göst.
10 Ekim 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Ayaz.Dlk (30 puan) tarafından soruldu

378,095 soru

11,316,772 cevap

34,761 kullanıcı

...