0 oy
1,869 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Selam bebeğimizin hala cinsiyeti belli değil. Kız ismine karar verdik. Ama erkek isimi konusunda kararsısız. Milas olarak düşündük eşimde bende aslında çok sevdik bu isimi Almanya da yaşıyoruz bu yüzden onlarında rahat söyleyebileceği bir isim. Fakat etrafımız biraz şüpheli yaklaştı. Zaten kabul görmelerini pek beklemedikte. Sizin önerebileceğiniz alternatif isim var mı. Ama lütfen iki isim klişesi olasın. Ve Kuran da geçmesi şart değil 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dorus Aras Toprak Çınar bunlar en sevdiğim isimler 
tarafından
Sıkıldiysan internet den bak.
(57 puan) tarafından
Hep aynı isimler. Farklı olursa diye sordum. Cevabınız içinde teşekkür ettim ayrıca. Neyi duymanız hoşunuza gitmedi
tarafından
Hoşuma gitmedi demedim canım bak eğer aynısını görüyorsan sıkıldiysan internet den bak orda farklı isimler var demek istedim hem sınırlı gibi cevap veriyosun sonra ne hoşuna gitmedi diyorsun kimse keyfine göre cevpa veremez ki ben bu zamnds bunları duymuştum hoşuma gitti belki hoşuna gider diye yazdım yani olamaz mi
(396 puan) tarafından
Bnce arkadas ters tepki vermedi sn bi anda yükseldin canım
(57 puan) tarafından
Ben sizin yazdığınız isimlere bişey demedimki
Sadece bunları duymaktan sıkıldım dedim. Gerçekten etrafta o kadar çok varki hak verirsiniz sizde. İnternette isimlerin bazıları iyice saçmalalık boyutunda ve tabiki burada post açmadan önce çok araştırdım. Tek başıma da karar veremiyorum haliyle. Eşiminde beğenmesi sevmesi şart. Tesekkür ederim yinede
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çınar koy Çınar çınarlar uslu oluyo tatlı oluyo minnoş oluyo
(57 puan) tarafından
Çınar en yakın arkadaşımın oğlunun isimi. Hiçte uslu değil:) ÇOK YARAMAZ hatta insanı çocuk yapmaktan soğutur
tarafından
O olmamıs baştan yapsınlar onu madem
(57 puan) tarafından
:) olsun bizde onu öyle seviyoruz:) AMA insanı deli edecek bir inada sahip kendisi
tarafından
Allah annesine babasına sabır versin
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Insanları takma kendi beğendiğiniz ismi köy canim sonuçta senin bebegin. Ve bence milas değişik ve güzelmiş. Ben kisa isim sevdiğim için alp koydum. Ayaz can berk baran isimleri de çok hoşuma gitmişti.
(57 puan) tarafından
Yüksek bir ihtimalle ile Milas koyacaz çünkü artık resmen isim bulamıyoruz. Kız ismini herkes bayıldı hiç duyulmamış bir isim yada biz hiç duymadık. Çünkü ben onu sadece Beşiktaşlı bir futbolcunun soyadından duydum :) erkekte eşim şuan değiştirmek istemiyor ama etrafınızdakiler burun kıvırıyor. Bende bu yüzen alternatif belki hoşuma giden isim olur diye sordum. Alp ismini bende çok severim ama arkadaşlarımda var. Saydığınız isimlerde etrafımda var. Çok teşekkür ederim yorumunuz için
tarafından
Kız olursa ne koycaksiniz merak ettim
(57 puan) tarafından
pek duyulsun istemiyorum.
0 oy
tarafından
Fırat koyacam inşallah
(57 puan) tarafından
Analı babalı büyüsün
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Bende Arel istiyorum yada marsel
tarafından
Arel daha aşık duruyor
(57 puan) tarafından
Arel de çok güzel bir isim anlamsal olarak ta güzel. Eşime sunduğum isimlerden bana sadece saçmalama der gibi baktı yorum bile yapmadı:)
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Oğlumun adı Arel Bulut belki fikir olur
(57 puan) tarafından
Analı babalı büyüsün. Şimdi diyeceksiniz neyi önerdiysek kabul etmedin. Şöyle ki ben biraz geç anne olacaklardanım. Ve tüm çevrem arasında doğum yapmamış bir tek ben vardım. Herkes 2 - 3 çocuğa sahip ve saydığınız isimler genelde koyulmuş durumda. Arel ismini bende çok beğendim ve seneçeklerim arasındaydı ama eşim beğenmedi. Bulut ta yakın arkadaşımın oğlu
(57 puan) tarafından
Baybarsı sevdim. Barbarosta olabilir. Mesela Ertuğrul ismi de bana çok karizma gelir ama kuzenim adı. Bazen diyorum koysam ne olur. Kızkadeşimde erkek kardeşimin adını koydu Semih. Bende kuzenim adını koysam ne olur zaten çok seviyorum onu diye düşünüyorum. Ama eşim istemiyor. Kendisi bana önce Andal isminde ısrar ediyordu almanlar çok güzel telaffuz ediyormuş diye. Sanırım çocukla ilk dalga geçen ben olurum :) neyse vazgeçti. Milas 'ı duyduktan sonra :) ama ailemiz biraz Hım hım yapıyor koyulacak isim kalmış gibi
(1,690 puan) tarafından
Gürkan ı düşünür müsün.. Aklıma isim geldikçe yazıyorum :) Batı olabilir.. Giray da hoş gelir Bana mesela
(57 puan) tarafından
Tesekkür ederim. Siz yazın ben seçmeye çalışıcam ilginiz için teşekkür ederim
(1,690 puan) tarafından
Rica ederim ne demek.. Arıl, Arın, Batu, Ulaş, Ural, Uzay, Erinç, Dora,
0 oy
(65 puan) tarafından
Tunca benim oğlumun ismi
(57 puan) tarafından
Hımm düşüne bilirim bunu.
0 oy
(772 puan) tarafından
Semi olabilir sence nasıl 
(57 puan) tarafından
Semih hem kardeşimin hemde yiğenimin adı :) teşekkür ederim
0 oy
(250 puan) tarafından
Milas' a yakın Milan var. Biz rüzgar koyacağız. Eğer rüzgar koymasaydım Milan koyardim:)
(57 puan) tarafından
Evet Milas mı Milan mı arasında kaldık. Milas daha hoş geldi. Zaten eşim şuan oğlum Milas demeye başladı ama tabi cinsiyet hala belli değil. Rüzgarda Kaynımın oğlu.
(250 puan) tarafından
Rüzgar bizim sülalede de eşimin sulalesinde de yok. Eğer olsaydı kesin milan koyardım. Sağlıkla gelsin bebeginiz insallah ❤
(57 puan) tarafından
Amin insallah ❤️
0 oy
tarafından
Merhaba canım Arapça, Farsça kökenli isimler yerine kendi öz Türkçemizde çok güzel isimler var örneğin 

Mete

Metehan

Attila

Kağan

İlteriş 

Göktürk 

Gökbörü

Çağrı 

Baybars 

Oğuz
(57 puan) tarafından
Sanırım bunların hiçbirini Eşime beğendiremem :) BAYBARS güzelmiş ama teşekkür ederim. Çağrı ailede var Atilalda var. Mete de var. Kafadan eliyorum onları. Teşekkür ederim yorumun için Baybars Listeme ekliyorum.
tarafından
Nogay, noyan falan nasıl canım
(57 puan) tarafından
Nogayı sevmedim. Noyan da baba ermeni ismi gibi geliyor. Tesekkür ederim yinede
0 oy
(396 puan) tarafından
Bnmde oğlum olacak tarık düşünüyoruz selim salih miraç levent bu isimleri de çok beğeniyorum 
(57 puan) tarafından
Tarık sanırım anlam olarak çok güzelmiş.
(396 puan) tarafından
Evet bnde anlamını çok sevdim
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Aras koy oğlumun adi :)
(3,617 puan) tarafından
Ozaman kimseyi takma milas köy bi oglun daha olursa tersini katarsın salim :)
(57 puan) tarafından
:) bu yaştan sonra daha doğurmam heralde :) ama gercekten aras çok var. Sayayım Aras murat.,Aras kerem, Aras Bulut ve sadece Aras. İnanın geçen gün toplandık çocukları ayırmak için sürekli ikinci isimlerini söyledik. Ha bu arada 3 tane de toprak 2 çınar başka bir bulut, birde 2 tane doruk :) ŞİMDİ diyeceksiniz kızları hiç saymayayım Lena liya lila mila mira azra :) şimdi diyeceksiniz bu ladar çocuk nasıl bir arada bunlar hepsi benim ortak çevrem ve en az 2 çocukluydu hepsi. Tek çocuksuz ben :)
(3,617 puan) tarafından
Ahaha aras kerem var mi oğlumun da aras kerem 6 sene once kimse katmamıştı ben kattigimda tuaf tuaf baktilar dalga gectiler aras kargo dediler şimdi herkesde var.

Oyuzden kimseye bakma sen milas koy esimde öyle hitap edio hangi ismi bulursan bul aklın milasda kalacak.

Bi oğlum daha olsa milas dunebilirim arasa uyar :)
(57 puan) tarafından
Aras Bulut iynemliden sonra patladı araslar. Hele şimdi iyice çoğaldılar. Şimdi yakında Karan ismi patlar. Ve dizilerdeki isimler. Şuan en çok koyulan isimler arasında mesela şu hercai dizisindeki karekterin ismi koyuluyor. Ama haklısınız eşim Milas ı o kadar benimsedi ve sevdiki ben ona hangi ismi önerirsem önereyim beğenmiyor. Hayatında duyduğum en güzel isim diyor. Ve ben önce Milan diyordum sorma Milas olsun ne dersin dedim gözleri açıldı o günden beri Milas. Mesela kızın adınada değişiklik yaptırmıyor. Kız da oğlan da ismi hazır ama bebeğin cinsiyeti belli değil :) teşekkür ederim
(3,617 puan) tarafından
Esimde menessa katmak istedi kiza izin vermedim ama şimdi bi kızım daha olsa katarım
0 oy
(10 puan) tarafından

ASİL benim oğluşumun adı :)

(57 puan) tarafından
Wayy çok güzel isim miş. Analı babalı büyüsün
(10 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim hepimizin ki inşallah
0 oy
(386 puan) tarafından
Noyan ismini cok severim. Herkes yabanci gavur ermeni ismi sanar ama eski turk ismidir. Anlamı savaşçı,  komutan demektir. Erkek oğlum olsa Noyan koyardim :)
(57 puan) tarafından
Evet haklısınız. Ama bana ermeni ismi gibi geliyor. Yoksa çok duymaya başladım hatta bir tadığım koydu. Tam soracaktım neden ermeni ismi koydun diye sonra önce araştırdım dediğiniz gibiymiş. Türk ismiymiş. Ama kulağa ermeni ismi geliyor. Ben ayrıca isimlerin ne anlamlarına bakarım nede hangi ırktan olduğuna. Kızım olursa koyacağım isim Sırp kökenli ve hiçbir anlamı yok. Birde Leon isminide çok düşündük hatta ortak kararlarınızı. Yani yabancı anlamı yok falan. Hele hele Kuran da illaki geçsin şartı asla aramıyorum mümkünse geçmesin. Çünkü Kurandaki ismi gerçek anlamı ile koymak hem büyük yük taşıyana hemde her kelime doğru anlamda değil. Noktalama işaretlerini bile koyuyorlar yada ekleri. Ve birçok anlamı var diye ürettikleri şey aslında o anlamada değil uydurulmuş anlamalar.
(386 puan) tarafından
Cok cok guzel telaffuz etmişsin canim kendini , umarım bu kararlılıkla istedigin en güzel ismi oğluna koyabilirsin :*
0 oy
(620 puan) tarafından

Oğlumun adı Sinan canım. Ben garip isimleri begenmiyorum. Milas güzel değil bence. Farklı olsun diye değişik isim koymayin, ilerde değişik isimler standartlascak çünkü. Aklıma gelen beğendiğim isimleri söyliyim Kıvanç, Kağan, Önder, Erdem, Cüneyt, Tarık, Harun,Zahid.

(57 puan) tarafından
ANALI babalı büyüsün oğlunuz. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Milas ismi pek farklı değil bildiğinizi üzere Bodrumun ilçesi. Ve daha kimse isim olarak koymamış. Saydığınız isimlerde çoğu sınıf arkadaşlarımın iş arkadaşlarımın isimleri. Mesela Türk koymakta çok istiyorum ama almanyada türklere Hey Türk diye sesleniyoralr bu yüzden eşim istemedi. İlk istediğim ısrarla" Türk " tü. Yani çocuğun adı" Türk " olacaktı
(620 puan) tarafından
Amin canım teşekkürler.Türk de değişikmiş canım, Milasi ilk kez duydum isim olarak. Şu ara Milanı çok koyuyolar onu biliyorum. Arkadaşının ismi olsun nolcak, değişik isimler bana garip geliyor. Devrim nasıl sence, hem farklı hem abes durmuyor.
(57 puan) tarafından
Ah Devrim isminde çok güzel ama eşimin arkadaşı yeni koydu. Çok güzel çok isim
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Orçun

Oytun

Orkun

Feras

Gökalp

Gökben

Tugberk

Ayberk