0 oy
671 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Önceki postlarımda görmüşsünüzdür eşim çok çalışıyor bu aralar demiştim 5 saat ancak uyuyordur bu gün az daha tıra giriyormuş yolda uyuya kaldığı için ama çok çalışma sebebi babasının ve kardeşinin işte çıkmış olması ve maaşının bir kısmını onlara yollamak zorunda kalması eşimin ailesi yüzünden bu durumda kalması çok zoruma gidiyor bu gün tartıştık ailem asla silmem bana küfür etseler bile başımın üstüne dedi arkadaşlar ben onun iyiliğini düşünmüşken bana böyle dedi ben ne yapayım akıl verin ?

12 Cevaplar

+1 oy
(27,183 puan) tarafından

Birak çalışsın o zaman akıllanır zamanla 

-Reklam-
+1 oy
tarafından
Babasıyla kardeşi işten çıkmış napsin canim hadi kardeşi  neyse de babasının babalık hakkı var elbette yardim edicek. Bende olsam aileme yardim ederim gecemi gündüzüme katarım evlat kolay yetiştirilmiyor 
(266 puan) tarafından
Öyle canım ama 2 erkek sonuçta onun kocası yıpratıyor o kadar kendini onlarda çabalasin biraz canım herkesi ailen gibi görme herkes bir değil kimse kimseye üzülmez baksana adam heba ediyor kendini yazık değil mi ben evladıma hayatta kıyamam açlıktan öleyim daha iyi
(50 puan) tarafından
Allah seni bu dediginle imtihan eder lütfen düşünceli ol sende evladında.hakı var az bile daha çok çalışsın ölüm var ölüm
(266 puan) tarafından
Anlamadım canım bana mı dedin yorum yapana mi yoksa post sahibi ne mi
(50 puan) tarafından
Post sahibine
tarafından
Meleğim 49 her insan bir değil bende evladıma tabii ki kıyamam ama demekki onun babası da öyle. Diğer kardeş çalışsın mevzusu da beni ilgilendirmiyor küçükken nasıl ikimize de baktilarsa büyüünce de bizim onlara bakmamiz lazim
+1 oy
(123 puan) tarafından
Ailesine bakmak zorunda hissediyor ne güzel birşey bu Allah eşinin yardımcısı olsun bence sende eşinin yanında ol aile bu başka birşey değil keşke benim eşimde ailesiyle görüşse de maaşının yarısını onlara vermesi beni mutlu ederdi
0 oy
tarafından
Böyleleri iflah olmaz adam her şeyi göze almış baksana 
0 oy
tarafından
Sen istersen onun için ağla yalvar yine böyle der. Yaşayarak görmesi lazım bazı şeyleri. Bir musibet bin nasihatten iyidir. Kafasına dank etmesi için kendi bişeyleri farketmesi lazım. Hatta sen dedikçe daha çok onlara bağlanıp sana düşman kesilir hiç yorum bile yapma boşver senin ekmeğin önüne geliyorsa bırak naparsa yapsın 
0 oy
tarafından
Empati kurarak kendini rahatlat canım sen kocan issiz olsan oğlun sizin için çalışsa hanımına bu cümleyi kursa sen duysan bize desen helal olsun o evlada deriz geçeni gündüzüne kattigin evlat sana bakabilmek için mücadele veriyor ne kadar güzel ... Öyle düşün  ve Allah düşürmesin ama etme bulma dünyası derler sizde evladınızin hayrını göreceksiniz inşallah :)
0 oy
(266 puan) tarafından
Ah ah kafaları çalışmıyor bu erkeklerin benim kayınbaba da 2 maaş alıyor normalde bizi arayıp sormaz ama para konusu olunca arar ağlamaklı konuşur param yok diye eşim de gönderir mecbur aradığın da eşim diyor para isteyecek gene bi kere  150 TL eksik gönderdi yemin ederim parayı çekmedi eşim gitti geri çekti parasını telini açmıyor bide en son kaynanamla konuştu eşim çok yıprandı o gün üzüldüm ona bi daha oğlum var demesin filan dedi kaynanam filan kızmış ona yeni konuştu eşimle ah ah bitmez çilemiz allah yardımcın olsun inşallah eşinin de gözleri açılır sonunda görür doğruyla yanlışı 
(266 puan) tarafından
Bide üstüne gitme bende karışmadim biliyordum bi gün böyle olacağını sustum hep sonra öyle olunca dedim ben sana herşeyi deseydim beni kötü bilirdin şimdi bana danisiyor ama Allah biliyor ben kötü konuşmuyorum birşey olmaz takma diyorum hep yoksa araları kötü olur bende üzülürüm
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Canim benim eşim de ailesine öyle ki ailesi ağzımıza sıçtı. Hala da sorun çıkarır dururlar sürekli birbirimizi yeriz bu konular için. Ama malesef ben de bilirim eşimin yaptığı doğru onlar insan olmasa da hak etmese de.. empati kurmak lazım. Ben de her koşulda aileme destek olurdum
0 oy
(617 puan) tarafından
Seni perisan etmedikten sonra  versin gitsin nolacak heleki eşinin ailesi evlatlarima karşı size karşı  iyiyse hiç sorun etme canım 
0 oy
(5 puan) tarafından
Aynı durum benim başımda esim ailesi ve kardeşi için çalısıyor ve bu evlendiğim günden beri böyle aldığı maaşı ay bası olunca elinden alıyorlar kendim için bi tane bile doğru düzgün bisey alamıyorum neden böyle yapıyorsun diyincede tek bahanesi onun iki tane çocuğu var yeni ev aldı borçları var böyle saçmalık olur yaff onlar yüzünden belkide hayatım boyunca kirada kalıcam ve hiçte oralı olmayacaklar bende bu konunun icinden cıkamıyorum
0 oy
(6,675 puan) tarafından
Ailesi sonucta canim bakmak zorunda..kendini onun yerine koy anlamaya calis..

Ama kendisinide ihmal etmesin dikkatli olsun
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Amaan babamda öyleydi bize ne alirsa babalarina da aliyorlardi zor gününde bir kazık yerse o zaman görür:))

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 605 göst.
0 oy
29 cevap 1,168 göst.
4 Haziran 2023 Aile kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 575 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (288 puan) tarafından soruldu

374,699 soru

11,207,976 cevap

34,512 kullanıcı