0 oy
775 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Benim kızım 13 aylik artik iyice tedirgin olmaya basladim lutfen yazabilir misiniz hanımlar sorun olan veya olmayan var mi:(:(

22 Cevaplar

0 oy
(168 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Aynen ya bende etkilendim 1 yas aşısı olmadık henüz ama  korkmaya basladim ALLAH korusun sağlıklı cocuklarimizi bir günde hasta etmek korkutucu :'(

tarafından
Amin amin Aynen canm suan uyuyamiyorum resmen:((
(168 puan) tarafından
Yaptırmasak olmuyor yaptırsak olmuyor kafam karisti
tarafından
Aynen canm ya:((
(8,318 puan) tarafından
Kızlar mevzu ne bıseymı oldu
-Reklam-
+1 oy
(3,769 puan) tarafından

Biz yaptırdik ve bir sıkıntı olmadı hiç bir sıkıntı olmadı hatta şükür

Öyle otizm vs i bı an da olcak şeyler değil zaten ki belli eder zamanla kendini

Aşı zararlı ise hiç birini yaptrmylm hepsini yaptrp bı onu zararlı olcak

Ki daha sonra yine aşıları var okulda vs 

(12,777 puan) tarafından
Otizm bi alti nasil oluyo cnm tepki mi vermiyor goz temasi vs kuramiyor mu
(3,769 puan) tarafından
İki ay fln öncesine kadar adını söylerken bakmazdi kendimizi yirtrdk ama zor bakardı
Etrafında dönüyor kafasını boş boş sallıyor bakışları yan yan olmuştu halda var bazen
Herşeyi yerdi yerdeki parkelere kadar
Hararetli şeylere bayılırdı
Takma sökme gibi şeyleri neredeyse hiç blmiordu
Çok zeki bir çocuk ki öle olanlar çok zeki olurlar ama söz dinlememzlkde var cok hiparaktp ama bu konuda biraz özel eğitimi gördükten sonra karar verilck belki yaşından kaynkldr tam emin değiliz
Beklemesini blmior
Dikkat bozukluğu var cnm

Bıraktığı bazı hareketleriji ara ara yapıyor
(12,777 puan) tarafından
Rabbım ıns korktuguna ugratmasın
(3,769 puan) tarafından
Amin inşallah Tuğba İnşallah ben inanıyorum ki düzelecek benim kızım şükür Rabbim e
(12,777 puan) tarafından
Tabıkı egıtım İle hersey yoluna gırer
+1 oy
(12,856 puan) tarafından
Özel aşılarda dahil hepsini olduk geçen hafta da 1,5 yaş aşısı olduk hiç bir sorun olmadı canım
tarafından
Cok teşekkür ederim canim anneyiz korkuyoruz evlat sonucta cok korktum postlari görünce:((
+1 oy
(2,891 puan) tarafından
Evinizde internet var açın resmi siteleri okuyun kulaktan dolma bilgileri değil bilimsel gerçekliği olmayan doğruluğu kanıtlanmamış hayali verilerle hareket edilerek yabana atılmayacak kadar ciddi bir durum sağlık kimsenin lafıyla hareket etmeyin araştırın Bu kadar basit
tarafından
Baktim zaten ondan soruyorum
(2,891 puan) tarafından
Hiçbi resmi sitede aşı yaptırmayın yazmaz
tarafından
Resmi siteleride arastirdim dogrudur canim ama ben guvendigim hemsire bi ablama fen ve teknoloji ogretmeni bi arkadasima bjrde din hocama sordum h8c beklemiyordum ama bana vurdurma dediler ondan sorgulama icerisindeyim suan
+1 oy
(4,289 puan) tarafından
Biz olduk 1 ve 1.5 yaş aşısı hiç ateş bile çıkmadı şükür 
tarafından
Rabbim korusun evlatlarimizi
+1 oy
(497 puan) tarafından
kızım 20 aylık 1.5 yaş asini yaptırdım çok şükür hiç bir sorunla karşılaşmadım iki büyük çocuğum daha var biri 12 diğeri 9 yaşında masallah onlardada bir sıkıntı görmedim rabbim korusun evlatlarimizi
tarafından
Amin canm
0 oy
(772 puan) tarafından
Dün değil önceki gün 2yaş aşısını gittim vurdurdum çok şükür hiç bi sıkıntı olmadı burda okuduğum halde gittim yaptırdım. Yarın öbür gün yaptırmadım die bişi olsa içim içimi yer. Ayrıca nasipte varsa eğer olacak her türlü olacak. 
tarafından
Aynen canim nasipte ne varsa o olacak sanırım yaptirmayip ilerde Allah gostermesin bir sey olursa o vebale girmek canımı daha cok acıtır bi korona virus bile hayatımızı alt ust etti teşekkür ederim cevabın için
(772 puan) tarafından
Rica ederim canım yaptırdığımızda da olabilir bilemeyiz takdiri ilahi
tarafından
Kesinlikle oyle canm
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Aşıyla otizmin bir ilgisi yok canım doğuştan olan birşey genelde 11 tane yeğenim var hepsi 1 yaş sonrası aşı oldu ve hepsi sağlıklı çok şükür
(1,016 puan) tarafından
Rahmetli Doktora Aidin Salihli kitabını tavsiye ederim. Alternatif tıpla uğraşmıştır. Kitabı evde okumama rağmen yine gidip yaptım aşıları. Yapsan bir dert yapmadan bin dert.  Türkiye'de 22bin aile yaptırmamış aşıları. Aidin Salihi bilimsel verilere dayandiriyor. Bütün içeriği size acikliyor
(3,823 puan) tarafından
Anlamadım canım aşı iyi bişey mi kötü bir şey mi
(1,016 puan) tarafından
Doktor aidin Salihi ve benzeri doktorlar kesinlikle asi otizm vb hastalıklara yol aciyrp diyor
(3,823 puan) tarafından
Hmm anladım ama aşısız da olmaz
(1,016 puan) tarafından
Aynen ben okumama rağmen sağlam bilimsel veriler sunuyor. Ama yinede o veballe yaşamak istemedim. 10 aylık oğlum bütün aşıları yaptim
0 oy
(6,361 puan) tarafından
1 ve 1.5 olduk sorun çıkmadı ne sorunu oluyomus ki
tarafından
Dun burda post acmislardi canm hani felc otizm felan yapabiliyor diye
(6,361 puan) tarafından
Dün pek giremedim görmedim hiç
0 oy
(341 puan) tarafından
Bence sen benim gibi istihare namazi kil 7 gün öylede karar ver bütün aşılar için
tarafından
Sen ne gordun canm yaptirdin mi asilari
(341 puan) tarafından
Ben 7 gün yattim herhalde yanlismi ne yaptim normalde sagina yatip hicbisey konusmadan yatcaksin ben 7.gun oyle yaptim ruyamda korktum koyu renkli buyukk kartal goruyordum bahceme girmisti arabaya biniyorum camlari kapatiyorum kendiliginden aciliyor bana dogru geliyordu oyle korktum o yuzden yapmadim
tarafından
Bemde yaptirmayi dusunmiyorum canim baya arastirdim peki oyle bi hakkimiz var mi saglikocagina gidip imza felan mi verdin zorlamadilar degil mi yap diye
(341 puan) tarafından
Ben avrupada yasiyorum yapmicam dedim neden falan dedi yapman iyi olur dedi bende iyicene arastirdigim icin yapmiycam dedim sustu ama tabi tip tipte baktilar :))))
0 oy
(52 puan) tarafından
Ben yaptirdim çok şükür bir sorunla karsilasmadim 
tarafından
Rabbim evlatlarimizi korusun canm
(52 puan) tarafından
Aminnnn ecmain
0 oy
(1,948 puan) tarafından
1 yaşta olduk 1.5 yaşta olduk şimdi sıra 2.yaşta bi sorunda olmadı 
tarafından
Cok sukur canim
0 oy
tarafından
Ben yaptırdım oğluma bir şey olmadı ateşi bile çıkmadı 
tarafından
Cok sukur canim
0 oy
tarafından
Oğlum 12 aylıkken aşı yaptık hiç bir sorunda olmadı şimdi 13 aylık
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bu postu actigin çok iyi oldu arkadaşım Allah razı olsun yorum yapanlardan da dün den beri bende çok korkmuştum yaptirsam ayrı yaptırmazsam ya başka bisey olur die dusunmekten kafa yi yedim Hakkımız da hayırlısı ins Rabbim.yavrularimjzi korusun sağlıkla büyütmeyi nasıl etsin ins
tarafından
Allah sendende razi olsun canim.benim amin insallah
0 oy
tarafından
Dünkü postlara denk gelmedim ne olmuş 
tarafından
Asiyla alakali canm otizm felc felan yaoiyo 1 bucuk yas asisi muhabbetleri donuyodu korktum bi an kizim daha 13 aylik
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Hangi post merka ettim
tarafından
Dun acmislardi canm suan basligi hatirlamyamadim
(1,016 puan) tarafından
Gördüm şimdi canım . Çok ilgimi çekiyor bu konu. Oglumun aşılarını yaptım. Bende yaptırmayacsk kişilerden olacaktım ama vebal almak istemedim. Misal rahmetli doktor Aidin salihi asialr otizm yapıyor belgelerle açıklamış okumama rağmen korka korka dua ede ede 10 aylık oğlumun bütün aşılarını yaptım:( Allah korusun onları . Türkiye'de de 22bin aile yaptrmamis asilari
tarafından
Cok ince bir konu canm eger vurdurmazsak ve eger bir salgin olursa belkide bjzim cocugumuz cok agir geçirecek belki baska cocuklarin vebaline girecez bir yandan da diyorum bu soylenenler Rabbim sonumuzu hayretsin ya
(1,016 puan) tarafından
Amin amin. Allah'a emanet ya yavruarimiz.  Ben de çok korka korka yaptırdım yaptiracagim da, insana evladı da olsa vebal almak istemiyor. Kime inanacagimizi sasirdik
0 oy
(580 puan) tarafından
cook dukur olmadi hepsini yaptim bitttim bebegim onada yaptiriyorum
tarafından
Allah sana bagislasin canm cocuklarini
(580 puan) tarafından
amin zmin cumlemizinkinu
arkadasimin cocuguna dediler otizm rabbim sifa versin
tarafından
Asidan dolayi mi.otizm olmus canm:(
(580 puan) tarafından
bilmiyor ama onceden kanusuyir cisimleri biliyrmus suan hic konusmr
0 oy
(7,940 puan) tarafından
O posttan sonra eşime anlatım oglumuzun 1 yaş aşısı var gelecek.ay eşim dedi artık hiç asi yapmayalim ztn 1 yaş aşısı  1 buçuk yas bide 2 yaş aşısı kaldı o 3 asi.kalsim dedi benimde aklıma takali teredutteyim 
tarafından
Bende tereduutteyim canm ya:((
0 oy
tarafından

Gecenin bir köründe o şekilde post acanlar bana gore iyi niyetli deildir.Şahsa doktorun ismini ver bende gorusecem doktorumla gorusturecem dedim ses etmedi çünkü biyerlerinden uydurdu.Araştırmalarım neticesinde Aşağıdaki yazı herseyi özetliyor:

Aşıların otizme yol açtığına dair hiçbir bilimsel dayanak bulunmaması bir yana, aşılar ile otizmin ilişkisizliğini ispatlayan onlarca da yayın yapıldı bilim dünyasında. Üstelik bu çalışmalar öyle birkaç çocuk üzerinde yapılmış şaibeli çalışmalar da değil. 500 bin, 28 bin, 1.8 milyon, 95 bin gibi rakamlardan bahsediyorum. Bilimsel yönteme uygun, yani Wakefield’ın çalışmasındaki gibi kontrol grubu olmayan ya da belli bir gruba mensup çocuklar arasından seçilmiş vakalarla çalışılmış yayınlar değil bunlar. Dünyanın en saygın tıp dergilerinde yayınlanan otizm ve aşı arasında ilişkisizliği raporlayan onlarca makale var. Bir yanda yüzlerce bilim insanının onlarca senelik eğitimi ve emeği sonucu elde edilen bilimsel bulgular, bir yanda evinde TV izleyerek ya da facebook başında sayfa ilerleterek bunları sözümona sorgulayan kimseler var. Gericiliğin zaferi tam da bu olsa gerek. Bizi bilimsel sonuçları sorgulamaya ve ama komplo teorilerine kulak vermeye davet eden bir ebeveyn ordusu var karşımızda. Bilimsel bilgiyi güya sorguluyor, yani aslında “yok, öyle değil galiba” diyor, ama internette ve TV’de duyduğu “aşılar otizm yapıyor-muş”, “çocuk felci aşısı çocuk felci yapıyor-muş”, “aşılar haram içerik içeriyor-muş”, “aşılar neslimizi kurutmak için İsrailliler tarafından yapılıyor-muş” iddialarına inanıyor. Ve diyelim ki etrafında, çocuğu aşıya alerjik reaksiyon göstermiş bir komşusu da varsa tamam, sorgulama orada son buluyor. Aşı yaptırmıyor.

tarafından
Ayni yaziyi bende internette okudum canm iste evlat sonucta en ufak bir suphe bile i sanin icini kemiriyor arastirma geregi hissediyor anne olarak insan:((
tarafından
Aşı postlarına karşıyım.Bir cocuk soz konusu.O kisi bircok cocugun vebaline girdi.Cogu kisi vazgecmis 1.5 yas asisindan.Doktoru farklı bisey solediyse bile burda gelip 1.5 yas asisi yaptırmayin algisi yaratmasi buyuukkkk vebal.Boyle insanlara inanmayin.Doktorlarimiza inanalim.Onlar zaten yonlendirio canm.
tarafından
Haklisin canm ince bir konu işin ehli kişilerle konusmak tabikide en mantıklı olani

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 71 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde alya58 (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
18 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikcikiletaaa (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 122 göst.
0 oy
20 cevap 552 göst.

379,458 soru

11,359,357 cevap

34,836 kullanıcı

...