0 oy
1,657 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Okuyacak olanlar hakkınızı helal edin Benim 1 ay önce 39 haftalık bebeğim vefat etti büyük ihtimalle dışkısını yediği için öldü anne çok stres yapınca bebek strese girip dışkısını yapmıyor mu ben bu yüzden eşimin ailesini suçluyorum ama daha bunu eşime demedim ailesine de bişey demedim onlar da bebeğimin ölümünden beni sorumlu tutmaya çalışıyorlar neymiş efendim ben telefonla çok uğraşmışım oturmuşum ondan bebek ölmüş halbuki bn son günlerimde oturup 14 kişilik yemek yapıyodum günde  1 kere bile uzanamıyordum eşim bi kere uzandığımı gördü bana dedi ki bu evde bi tek sen işe yaramıyorsun herkes işe yarıyır bi sen oturuyorsun ve bunu dediğinde ben 38.haftanın sonundaydım hepiniz o haftayı yaşadığunuz için bilirsiniz benim hep ayaklarım ellerim yüzüm şişiyordu yorgunluktan yeteri kdr da uyuyamıyordum sürekli yorgundum hep stresliydim bide bana söyleyin lütfen eltim boya yaparken benim 39 haftalık halimlr merdiven tutmam doğru olur mu kaynanam bana eğer işin yoksa git eltine merdiven tut dedi kendisi de gidip kayınpederimle oturup keyif yaptu kendisi tutsa daha iyi olmaz mıydı e eltim üstüme düşse mesela bebeğime bişey olmaz mıydı yemin ederim kendim için söylemiyorum bebeğim için söylüyorum düşüncesizlik değil mi bu üstüne kadın ***** gibi doğumdan sonra gelmiş diyorki bn sndn daha çok üzüldüm bnde dedim ki bn annesiyim kimse benden daha çok üzülemez keyfi yerindeydi sürekli ama sorsan bndn çok üzülmüş benim yatacağım yatağı bile mutfağa koymuşlardı gelen giden tüm erkekler beni görüyordu utancımdan yerin dibine girmiştim eşim bunu hep gördü ama hiç umrunda olmadı bide mutfakta sürekli yemek pişiyordu hep sıcak oluyordu terlemekten benim bütün dikişlerim açıldı o kdr iğrençlerdi ki çorba  yapmaya üşendikleri için o dikişli halimle ilk gün önüme dolmayla makarna koydular yemedim zaten bebeğimin acısından günlerce bişey yemedim bu süreçte eşim hiç yanımda olmadu annesi ony doldurduğu için günlerce konuşmadı benimle günlerce yüzüme bakmadı ayrı da uyuyordyk bana gece annemin yanında bağırdı daha yeni doğum yaptığım ve korktuğum için de sonradan korkmaya kabuslar görmeye başladum bu da eşimin umrunda olmadı benim suçummuş ben kendime kızdırmışım annesi de bana kendi annemin yanında bağırdı tartıştı benle o yeni doğumlu halimle sonra işte annem bunları babama anlatmış babam demiş ki eğer kızıma bunlaru yapmaya devam ederlerse kızımı onlardan alırım şu an eşimle evimizdeyiz ilk günler yine tartıştı bnle boş yere ve dedi ki ben senin evini sana zehir etmeye çalışıyorum sonra barıştı bi şekilde ben barışmam dedim ama dayanamadım barıştım tabi bebeğimin acısı hep taptazeydi eşim üzülür sandığım için hiç onun yanında ağlamadım ama o evde yokken ben sürekli bağıra bağıra ağladım mahvoldum o eve gelince hiçbirşey olmamış gibi davrandım hep işte dün gece canım çok sıkkındı yine bebeğim aklıma gelmişti gözlerim doldu falan eşim bana arapça kalk çay yap  dedi bu arada eşim arap ben kürdüm bnde arapçayı ailesinden dolayı hiç sevmem kaynanam resmen bnde travma oluşturdu sürkeli arapça konuşup bağırdığı için bu bende travma oldu rsmen arapça konuşulmasına dayanamıyorum eşim arapça çay yap deyince bnde düzgün iste türkçe iste dedim o da kıyameti kopardı sonradan pişman oldum öyle dediğime ama vallahi arapça konuşulmasına dayanamıyorum sonra eşim kıyameti kopardı kalk babanın evine git dedi senin benim aileme köyüme kinin var dedi kinini yenemiyorsan kalk git babanın evine ara söyle bn yapamıyorum de kalk git babanın evine dedi belki yüz kere kalk git  evine dedi ama bn gitmedim neden derseniz annem bana yüz kere onunla evlenme dediler bide eşim benim öğretmenimdi okul bittikten sonra konuşmaya başlamıştık ama o zamanlar çok iyiydi kimse seni ezemez ben hep arkanda olurum diyordu tatillerde hep köyde olmayız bazen evimize geliriz diyordu seni gezdiririm diyordu ama evlendim bi baktım hpsi yalan yeni evliyken her haftasonu ailesinin köyüne gidiyorfuk köy 1 saat uzaklıkta işte 1 gün bile tatilimiz oldu mu gidiyorduk okullar 2 ay kapandı 2 ay boyunca hhr  köyde kaldık bir kere bile elimi tutup bi yere götürmedi benle hiç zaman geçirmedi pandemiden dolayı tam 5 ay köyde kaldık yine doktor kontrolleri hariç dışar çıkarmadı zaten o kontrollerde de hep ailesinden biri başımıza  bela oluyordy işte dün gece bana baya babnın evine git dedi küfür etti bana vurmadı ama duvarlara vurdu kapıya vurdu kapı kırıldı akıl verebilecek olanınız var mı kimse babanın evine git demesin çünkü gidemem onlar bana yüz kere onunla evlenme dedi yine de  dinlemedim düğünden 1 gün önce bile babam yüzüklerini ver dedi ama bn yine vazgeçmedim babam nişanlılık döneminde bana çok kötü davranmıştı diye eşim böyle her tartışmamızda babanın evine git der kızar küfreder ben de hep sabır sabır beterim beteri var der katlanır dururum daha bir buçuk yıldır evliyim ama 50 yaş yaşlandım resmen doğumdan çatlak ve kilolarım kaldı eşim hep şu hale bak der son 6 aydır harçlık vermiyor bide para umrumda değil yeterki adam olsun hamileyken bile canımın  çoğu şeyi almıyprfu ama ailesi ne al dese alır çoğu zaman konuşurum yüzüme bile  bakmaz geceleri hep sarılır uyur ama gündüzleri yüzüme  bakmaz hep ailem ailem der  durur bn bişey isteyemem bn bişey diyemem ona göre hakkım yok çünkü durum böyle arkadaşlar çok uzun oldu hakkınızı helal edin ilk defa cesaret edip bu kdr yazabildim

20 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Canım çok üzüldüm durumuna ama her şerde vardır bir hayır Bunlar sana bu kadar tek diyorlar Bu kadar kötü davranıyorlar vardır Rabb'imin bir bildiği hazır çocuğunda yokken Ailen seni kabul etsin etmesin sen kimsenin boynun altında ezilmek için evlenmedin dinimizde boşandığın zaman arşı ala titremiş boşanmadan Yani kimseye hiçbir şey demek istemem ama öyle çekiyorsun çocuğun doğmamış vardır bunda da bir hayır yok bence Ben senin yerinde olsam ne ailemi ne ona gider çalışır kendi ayaklarımın üzerinde dururum Kadın sığınma evine giderim çocuğun içinde çok üzüldüm ben de şimdi 38 haftalık hamileyim aklıma kötü şeyler getirmek istemiyorum Rabbim kimsenin kucağını boş boş bırakmışsın bunca emeğe bu zamana kadar gelmişken hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin
tarafından
Ben daha nişanlıyken anlamıştım kaynanam hep diyordu ki evlenince geçer Ondan sonra annem diyordu ki millet Nadir kartlar alımlı seven dizilmiş Şudur budur bir sürü şey ondan sonra evlendim daha beter sıkıntılar yaşadım annem ile babam dedi ki sen kendin istedin biz sana alma dedik Ne oldu Çok şükür Rabb'im yüzmeye gidiyor ben bir ömür boyu Millet ne der diye böyle iki çocuğum var yaşasaydım çok şükür eşim iyi oldu e şimdi üç çocuğu madem İnşallah kucağıma ama Sen çok dikkatli karar vermişsin Eğer bu böyle devam ederse çocuk olmadan yolu kesmelisin Çocuk olduktan sonra çok zor Çünkü olan çocuklar oldu Kimseye hiçbir şey olmuyor
tarafından
Çok sevindim adına gerçekten inşallah benim de eşim düzelir
tarafından
INSAALLAH canim InsaAllah duzelsin kimsenin yuvasi yikilmasin Rabbim her eve huzur versin bozanlarin ayagina dolandirsin cok zor yuva kurmak ama olmuyosa zorlamamak gerek ki sen bide caninin cani yavrunu kaybetmissin Rabbim yardimcin oksun cuma gununun yuzu suyu hurmetine iyi dusun karar ver sakin cocuk yapma olur mu tabi Allah bilir onuda Rabbim veriyo
tarafından
Tabikife çocuk yapmam duaların için de çok sağol Allah senden razı olsun inşallah eşin çok daha iyi olur
tarafından
Amin canim Allah cumlemizden razi olsun insaAllah <3
-Reklam-
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Yukarda Allah olduğunu bilmesem inan o kadar çok şey derdim ki bu ŞERFSİZLERE. Hakkında hayırlısı olsun Allah eşine tez zamanda akıl fikir versin 
tarafından
Ben burda her gördüğüme dua ediyorum her gece başka insanlara dua ediyorum ama benim de başıma geldi ne diyeyim bilmiyorum ki ama eşim ailesi olmasa mükemmel bi insandır
tarafından
Beni sakın yanlis anlama sadece soylemek istedim Allah yukarda degil heryerde
(1,699 puan) tarafından
:) o bir tabir sadece.
0 oy
tarafından
Kimse babanın evine git yazmasın dediğin için bise demiyorum. 

Ama cevremde gördüğüm ve edindiğim tecrübelere bakılırsa anne baba gelin yahut damadı onaylamıyorsa mutlaka haklı çıkıyorlar 
tarafından
Ya babamlar bni evlendirmiş olsaydı giderdim gerçekten ama bn istedim evlendim onlar evlenme dedi bu yüzden yüzüm yok gitmeye ondan babanın evine git yazmayın dedim evet haklısınız böyle vakalarda yüzde 90 anne baba haklı olur ama eşim ailesi olmasa mükemmel bi insandır
tarafından
Valla kusura bakma eşin anlattığın kadarıyla hiçte mükemmel bir insan değil kilo aldın diye laf etmesi bile kalbinin kötülüğünün göstergesi üstelik daha yeni evladını kaybetmiş bir anne için.  Yerinde olsam nolursa olsun babamın evine giderdim sonuçta hata da yapsam babam beni affederdi. Böyle adamdan koca da olmaz babada. Her serde bi hayır vardır
tarafından
Kusura bakma verecek bi cevap bulamıyorum
0 oy
(653 puan) tarafından
Vallla okudum hepsini ama evlilik gercektn bir oyun değil kaldırması zor bir durum Allah yardmcn olsun bence biraz eşinden uzaklaş konuşma ne isterse yap köy önüne ama oturma onunla beraber sessiz ol bir müddet bunu dene derim belki biraz o senin üzerine titrer ve üzülme Allah bı kapı kapattysa bı kapı daha açar 
tarafından
Kız kendisi dün gelmiş bu sefer seni kolay affetmeyeceğim diyor en son küstüğümüzde ben zaten barışmak istemedim o zorla barıştırdı kendiyle
(653 puan) tarafından
Ala ala bebeğini kaybetmiş bir anne olarak ne zorluklarla tasiyrz bunu biliyormu acaba kendisi barışmasın sende konuşma dert değil yani yaptıklarına bak yaaaa bak ben sana diyorum uzaklas biraz aklı başına gelsin
tarafından
Bıraksa giderim zaten 1 hafta kalırım akıllanmayacağını bile bile ama kalmama izin vermez temelli git der
(653 puan) tarafından
Yaaa uzaklaş derken evinden uzaklaş demiyorum gitme bir yere kal evinde ama konuşma soğuk davran tartışmaya girme tamm de geç herşeye bak baklm sonuç ne olacak
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Babanin evine git!

Sen onlarin evladisin rabbim bizim en kotu gunahlarimi affederken onlar senin bi yanlisini affedemiyecek mi bak bu adamdan cocuk yapma sonra basini taslara vurursun gencsin daha git babanin evine dik dur yanlis yaptiysan nolmus yuva yikmak kolay degil biliyorum ama sende insansin bi evladini kayb etmissin yapma kendine yazik etme 
(2,604 puan) tarafından
Konusurlarsa konussunlar laf soz olur diye bunca eziyete katlanmak zorunda degilsin bak bosanmak zordur dini acidanda zirdur ama rabbim ver ben sana akil verdim haksizliga boyun egme bu omur hayati sana rabbim verdi gerizekali insanlar icin heba etme basin sagolsun canini kaybetmissin ama her serde bi hayir vardir derler belki rabbim sana yol gosteriyo belki babanin evine gidersen esin kiymwtini anlar anlamasa bile yeni bi hayatin olur bak bebegini kaybetmissin esinin umrunda degil çatlak kilo derdine dusmus iyi dusun bu adam yarin bi gun seni aldatada bilir kimse icin degmez cnm annem babam bosandi 18 yil annem sabr etti sonra noldu bosandilar 2 kiz kardesimle annem baba evinde aklini kullan kimsenin en ufak yanlisini affetme sen esin uzulmesin diye yavrunun olumune aglamazken o senin çatlaklarinla dalga geciyo yapma bacim birak surunsun
tarafından
Bişey diyeyim mi. Bazen bnde öyle düşünüyorum acaba Allah bu yüzden mi.bebeğimi benden aldı diye hamileyken hep ağlardım derdim ki ben kızımı evlendirmeyecem canını da çıkarsa kıyameti.de koparsa ben kızımı evlendirmeyecem diyordum o derece bıkmıştım artık bu adamdan artık zaten çocuk yapmam kendimle beraber bi masumun daha hayatını karartamam
tarafından
Eşim asla pişman olmaz babamın evine gidersem de üzülmez asla peşimden de gelmez umrunda değilim zaten bunu biliyorum ama babam çok gururlu bi insan kalbi var milletin arkasından konuştuğunu duyarsa ona bişey olur diye de çok korkuyorum
(2,604 puan) tarafından
Korkma cnm sen onun evladisin nolcak dunyanin sonu degil ya sanki o akrabalarin komsularin evladi yok mu bak esini taniyosu  kendin soluyosun bu adam icin deger mi bi sor kendine
Baban  ne diyebilir utanma kotu yola mi dustun sanki çik karsisina evet hata yaptim rabbime tovbe mi ettim geldim de elini op yuva yikmak kolay degil biliyorum ama çok aci cekmissin be kuzum onlarin yasattiklari yuzundrn stres yasamissin bebegini kayb etmissin daha nolsun kendindemi olmek istiyosun bu acimasizlarin icinde
tarafından
Ben ölüyüm zateb yaşayan bi ölüyüm ama ailemin çok fazla derdi var bide kendimi bela edemem başlarına keşke yavrumla beraber ben de ölseydim
0 oy
tarafından
Sizin uzaklasmaniz sart kesinlikle en azindan bir sure imanin varsa akrbana falan git kalmya yada annene  bi haftaligina git 
tarafından
Annrme gideyim dedim bi ara bırakmadı izin vermiyor bebeğim öldüğünde bırak gideyim 1 hafra kalayım dedim bırakmadı
tarafından
Suan git diyormus ama en azindan kafa dinlerisn git bi sure
tarafından
İyi de bana temelli git dedi sonra dönersem kızar
tarafından
Belkide gidemeyecgni bildigi icin git diyor tamam gidecem desen biyerleri tutusur eminim bak gor
tarafından
Dün gece aklıma geldi kapıyı açıp kapatıp eve saklanacaktım ama sonra vazgeçtim ama gerçekten ciddiydi ve beni kaybetmekten korkmuyor ki umrunda olmaz gidersem
0 oy
tarafından
Sana diyeceğim tek şey ailen yanındaysa git onların yanına sen bi hata yapmışsın onları dinlememişsin ama onlar annen baban ben bile ilk 6 haftalıkken düşük yaptım 2 ay atlatamadım resmen hayata küsmüştüm nasıl bir anlayışsızlık bide esin ogretmenmis daha bilgili olması lazım yazdıklarından cikardigim esin seni yok sayıyor resmen
tarafından
Öğretmen hem de din kültürü öğretmeni o kdr okumuş etmiş görmüş geçirmiş ama tam bi cahil tek istediği arkadaşlarıyla gezmek tozmak
(2,604 puan) tarafından
Din kulturu mu?
Ya birak bacim din kulturu olan adam karisina zulm etmez bir damla goz yasinin bile ahirette cezasi bar daha neler var neler esinin kafasi biseye basmiyo
tarafından
Evet din kültürü öğretmeni ve benim yazdıklarımı başka bi kadın yazsa o da bunu görse varya üzüntüden kahrolur ve kadının kocasına küfreder ama kendi böyle işte çelişkiye bak
(2,604 puan) tarafından
Sen icindekileri onun sana yasattiklarini bi kagida yada watsapta mesaj olarak yaz ve kendine goster ayni bize yazdigin gibi yaptiklarini bide senin gozunle gorsun bakalim napcak sakin korma ondan cnm sen çok guclusun ondan katbekat guclusun
tarafından
Yok kardeşim taş kafalıdır okumaz bile bide evet ondan daha güçlüyüm kaybedecek hiçbişeyim yok ki yavrum öldü bnm
0 oy
tarafından
Öncelikle başın sağolsun.  Çok üzüldüm bebeğine.  Bence daha fazla çekme bak baban kızımı alırım demiş sen onların kızısin zararın neresinden dönersen kar . Kolay kolay kimseye boşan demem ama bence artık yürüyecek durumu kalmamış.  Sana değer bile vermeyen birinin yanında nasıl duracaksın. Dünyanın en büyük acısını yaşamışsın zaten daha ne kadar canını yakmalarina izin vereceksin 
tarafından
Aynn dünyanın en büyük acısını yaşadım acısı hala taptaze ve ben üstüne bide bu dertleri çekiyorum ölmek istiyorum artık gidersem ailemin yüzüne nasıl bakarım bilmiyorum ki
tarafından
Sen onların kızısin her insan hata yapar . Düşün bi sen onların yerinde olsan bağrına basmaz miydin kızıni o acıları çekmesine musade edermiydn
tarafından
Hayır hayatta etmezdim ne olursa olsun kızıma sahip çıkardım ama ailemin üzülmesini istemiyorum zaten güzel bi hayatları yok yoksullar 17 yaşında bi erkek kardeşim var sürekli kız kardeşlerimi dövüyor onların bu kdr ağır acıları varken bide kendim başlarına bela olamam
0 oy
tarafından
Bu nasil is ya asil oturup dinlenmen gereken zamanlar . Bn nereye gidersem gidiyim herkes oturtuyordu bni yorulma otur ayagini uzat diye ben kalkmak istiyodum aksine . Allah akil fikir versin ailene. Ilk bebegim 5 aylikken ölü dogdu  bnm kaynanam bile 1 hafta ev isini yapti esimin karnini doyurup ise yolladi  1 hafta yattim agzini acip tek kelime etmedi  kahvaltimizi hazirlayip cagirdi beni. Bnm kaynanam melekmis be. Ama hastsnede de canimi acitmaya calisti  ölen cocugumun ultrason fotolarina bakti gulerek  tam karsima oturdu
tarafından
Kurban olsun sana o kadın
tarafından
Artik o konudan sonra agziyla kus tutsada yaranamaz bana
tarafından
Tabii ki de ne yapmaya çalışmış ben hala anlamadım ki tam bi manyak
tarafından
En iyisi bizden uzak oynasinlar
tarafından
Bizden uzak olsalar keşke ama değiller
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Deme demişsin ama dicem. Ailenin yanına git. Illa boğazınıza yapışıp öldürmeye ramak kalmasi mi gerekiyor gitmek için 
tarafından
Ailemin yüzüne bakamam ki artık onlar bana o kdr evlenme yapma etme dediler ama dinlemedim
(8,082 puan) tarafından
Olsunn ne hata yaparsan yap anne baba affeder kabullenir
tarafından
Benim babamın kalbinde sorun var ona bişey olmasından da çok korkuyorum
0 oy
(738 puan) tarafından
Şimdi linç yicem belki ama bile bile evlenmişsin kendi düşen ağlamaz. Bebeğe çok üzüldüm ama melek oldu diğer tarafta daha iyidir eminim ki. Bunlara hala katlaniyorsan da biz hicbirsey yapamayız canının kıymeti yokmuscasina hala o adamın yanindaysan ne desek boş çünkü.
tarafından
Evet kendi düşen ağlamaz o yüzden aileme bişey demiyorum zaten hep eşim iyi diyorum babamın evine de bundan gitmiyorum yoksa şimdiye çoktan gitmiştim
0 oy
(477 puan) tarafından
Allah bildigi gibi yapsin onlari canimdan can kopardilar ya allahta onarin kini yaksin kusura bakma kardes bunlara bu laf yakisiyor o adamla da yasamam ana babasina okadar bakiyorsa ne demek mutfakta uyumak anan baban sag gitsene evine ezdirmesene kendini k.bakma da cok tepene pindirmisin onari kuzum onlar kim de ezicek seni onlar kim 
tarafından
Ailemin zaten çok derdi var çok kötüler durumları da kötü bu yüzden kendim de başlarına bela olmak istemiyorum mutfak dediğim amerikan mutfak gibi ama küçücük ve tek bi penceresi var cehennem gibi ve kapkaranlık normal zamanlarda bile orda sıkıntı basıyor beni
(477 puan) tarafından
Kuzum boyle ne olucak yine hamile kalican yine bebegini kaybedebilirsin yine mutsuz olucan yine ezicekler seni vallah ben yasamazdim.onarla ayrica guclu oldugunu gostermelisin calisican anan babana bakican ezdirmicen kendini onar kim allah mi
tarafından
Hayır bebek falan yapmam bu adamdan en az 6 ay zaten korunmam lazım zaten
(477 puan) tarafından
O seni korumazsa hic birse yapamazsin kuzum allah senle olsun
tarafından
Sağol Allah razı olsun
0 oy
(654 puan) tarafından
Basın sağolsun canım benim çok üzüldüm bebeğine keşke böyle olmasaymış o bebeğin hiç bir suçu günahı yokken onlarda bizle beraber çekiyo bu zulmü karnimizda herşeyi hissediyorlar eşin ailesine bağlıysa neden evlenmiş seninle senin hayatını düzenini mahvetmiş üstelik ailesinin sana yaptıklarına ne demeli vicdansizlar merhametsizler Allah'a havale et bu pislikleri sığınma evine git en azından orda kafanı toplarsın hayatını bastan yeniden kurmak için plan yap ona göre hareket et yoksa böyle olmaz sen onların hizmetçisi değilsin hayırdır yani Allahım sana sabır versin onlarida Allahım ıslah etsin köpekler 
tarafından
Kadın sığınma evine gidemem ki hakkında hiçbişey bilmiyorum çok korkuyorum burda bazen okuyoruz herkes kadınlar şiddet gördükleri kocaya geri dönüyorlar diyoe
(654 puan) tarafından
Sen bilirsin aileye de gidemem diyosun sığınma evinede o zaman cekeceksin yani başka çaresi yok
tarafından
Evet çekecem başka çarem yok sadece paylaşmak istedim
(654 puan) tarafından
Dediğim gibi Allah yardımcın olsun
tarafından
Sağol kardeşim
0 oy
tarafından
Bacım gidemem diosan cekeceksin yapacak bişeyin yok ha bu ne kadar çekilir oda ayrı bi dert ki bebeğinin ölümüne sebeb olmuşlar ve hala o evdesin
tarafından
Kendilerini asla ve asla sebeo olarak görmüyorlar ki kaynanam beni suçluyor hatta doktors çok gitmişim ondan ölmüş bebeğim
0 oy
(266 puan) tarafından
Bak kardeşim küçük daha yasin bi ömür böyle geçmez ki bunda bi hayır vardır bak çocuğunu kaybettin zaten esin iyi değil di sana senin hamile halinde bile aynıymış o kocadan hayır gelmez zararın neresinden dönersen kardır kim boşanmamis canım yazık günah sana ne olursa olsun anne baba gibisi olmaz sen iyice düşün derim önünde ki hayatı gözünün önüne getir kim hata yapmaz ki Allah yardımcın olsun hayırlı kapılar açsın sana inşallah bide ben senin yerinde olsam çocuk düşünmem o adam dan
tarafından
Asla çocuk düşünmüyorum zaten ölsem bile yapmam artık yavrum öldü kurtuldu cennette bn çekerim bişey olmaz yeterki annem babam üzülmesin çünkü babamın kalbinde sorun var ona bişey olmasından korkuyorum çok hassas bi adam bebeğim öldüğünde aradı ağladı
(266 puan) tarafından
Allah şifa versin yardımcınız olsun inşallah Rabbim büyüktür bol bol dua et inşallah eşin de hatasını anlar en kısa zamanda
tarafından
Allah razı olsun dualarınız için Rabbim ne muradınız varsa versin
0 oy
(2,241 puan) tarafından
rabbim cennette sefaatci etsin bebegini canim cok uzuldum . cok yazacagim sey var ama agir olur tek diyecegim ne yap et hamile kalma suan . kendin cekiyorsun bu pislikleri bebekle daha zor olur en azindan birgun birgun kurtulma sansin var bebek olursa hic yok
tarafından
Şu an zaten asla bidaha bebek yapmam diyorum ona da diyorum senden bebek yapmam diyorum
(2,241 puan) tarafından
sen yinede isini garantiye al canim dogum kontrol ilaci falan kullan . yanlis anlama beni olurmu rabbim kucagini doldursun ama suan bu insanlar duzelmeden degil rabbim islah etsin huzurlu yuvan olsun ondan sonra gönlündekini versin rabbim
tarafından
Yok zaten doğum yapalı 1 ay oldu daha mecbur korunacaz zAten ilk 6 ay ama bn ondn sonra da bebek sahibi olmak istemiyorum diyecem
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canım adına çok üzüldüm ama şunu söyleyeyim benim eşim kötü biri değil bu kadar ama illaki kavga ediyoruz bı zamanlar ara babanı geliyorum de diyodu kendisi gidemicegimi bildiği için sonradan akillandim kendim diyodum gidicem Allah'tan başka kimseye muhtaç değilim bebeğimi de alır bakarım çalışır kendime de bakarım diye şimdi asla git diyemez bı kere dese toplarım valizimi cidden yaparım ki bizimki saçma sapan nedenden bı kavgaydi sen tüm bunlara rağmen gidemem izlenimi veriyosun gidicem de eşin dediğin gibi iyiyse zaten seni secer ve seni sever ama ne halin varsa gör diyosa da onla ömür geçmez boşanmadan önce git ailenin yanına ayrılıp gitmene gerek yok ya akillanir ya tamamen biter işte...
tarafından
Öyle ama babamın kalbinde sorun var ona bişey olmasından çok korkuyorum
(7,791 puan) tarafından
Sen o evde acı çekerken daha skntili bence ille de gidemem diyorsan da çekeceksin yada ara annenle konuş de böyle böyle gelsem nasıl olur kalsam nasıl olur ona danis
tarafından
Bilmiyorum kardeşim biraz daha sakin kafayla düşünmem lazım lohusa olmasaydım namaz kılar istihareye yatardım
(7,791 puan) tarafından
Anenden yada bı yakınından rica et senin için istihareye yatsınlar başkası adına kilabiliyosun diye biliyorum canim acin zaten büyük Allah sabır versin yardımcın olsun inşallah doğru olanı yaparsin
tarafından
Ayy sağol Allah razı olsun
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Babamın evine gidemem diyorsun, bu aileyle yaşanmaz bu kişiden eş olmaz yani hayatını böyle harcamak mı istiyorsun anlamadım, nasıl bir çare olabilir ki onlarla devam ettiğin sürece malesef hayat bu yani, boşanıp kendi hayatını kurmalısın başka çare yok malesef kimseyi düzeltemezsin boşuna böyle şeyler ümit edip ömrünü harcama, adam sana git diyor zaten yani zorla tutan da yok, artık gurur yapmican kendi hayatın için bir süre babana git sonra da ayrılır kendi hayatını kurarsın yani tek yol bu, bebeğin melek olmuş Rabbim sana daha hayırlı insanlarla güzel bir yuva nasip etsin tekrar bebek nasip etsin tabii bu aileden değil... 
tarafından
Haklısınız ne diyeceğimi bilmiyorum sağolun cevabınız için
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Durumuna çok üzüldüm canım bebeğin ınlar yüzünden karnında tutunamamış.Halen eziyet etmeye eşin devam ediyor.Nereye kadar katlanacaksın.Hatanın neresinden dönsen kardır ailenin yanına dönmelisin baban da kabul ediyor zorla güzellik olmaz olmayınca olmuyor.Ailene git kafanı toparla kendine yeni bir hayat kur
tarafından
Bilmiyorum ki onların da  ton derdi var durumları da iyi değil bide ben bela olmak istemiyorum
(7,935 puan) tarafından
İş bulur çalışır destek olursun.Baban kabul ediyor canım bak kendin yazmışsın.
Sen şu yazdıklarını başkası yazmış gibi bi okusana bu insanlar cani sana insan gibi davranmamış, eziyet etmiş , evlat acısının ardından eşin halen babanı ara gelip alsın diyor , bu adam seni kaybetmekten korkmuyor , evladınla beraber sen de ölebilirdin şükür edip düzeleceğine daha kötü davranıyor.
tarafından
Keşke ölseydim evladımla evet beni kaybetmekten hiç korkmuyor hatta gitsem mutlu bile olur
0 oy
tarafından
Cocugun yoksa arkana bakmadan babanın evıne gt aılenıb haklı cıkması tun ezıyete karlancagn anlamına gelmez.... Evladın olsa varya hayatı sana zından ederlerdı ozamanda evladm ıcın susuyorm derdın evladın yoksa arkana bakmadan kaçarak uzaklas o adamdab
tarafından
Bilmiyorum çok kararsızım normalde eşim iyidir ama ailesi oldu mu bu hale geliyor
tarafından
Sana lohusa halınde o muameleyı yaptran mutfakta yatıran adam iyi falan degıldır bebegınn acısını hıce sayan sana hiç muamelesı yapan adam iyi olsa kac yazar
tarafından
Ya mutfak dediğim Amerikan mutfak gibi ama ufacık geçen eşime dedim gelen giden tüm erkekler beni gördü diye bana dedi ki ben sen 3 gün yatıp kalkarsın sandım normal doğum yapanlar 1 günde ayağa kalkıyor falan dedim ki 1 günde kalkanlar dikişi olmayanlardır dedi bn bilmiyordum 3 güne kalkarsın sandım dedim 3 gün olsa bile bni orda yatırmaman gerekirdi dedi zaten bebek olsaydı yatırmazdım rahat olmazdın dedim bebek olmayınca noluyor bn insan değil miyim bişey demedi sustu *****
tarafından
Gercekten diyecek soz bulamıyorum. Allah sana en guzel cıkıs yolunu gostersın bacım ne dıyeyım
tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 350 göst.
25 Aralık 2021 Aile kategorisinde 175766 (269 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 373 göst.
25 Eylül 2020 Diğer kategorisinde FatihinZeynebii (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 665 göst.
27 Mart 2023 Aile kategorisinde Betularglu21 (24 puan) tarafından soruldu