0 oy
320 göst.
Aile kategorisinde (92 puan) tarafından
Bebeğim şu an 8 aylık 

doğum yaptığım zaman kanımda virüs bulunduğu için beni ve bebeği bir hafta hastanede alıkoydular bu süre zarfında çocuğumu görmem yasaktı ve sütümü sağıp ona veriyordum bu süre zarfında çocuk biberona alıştı için kesinlikle memeden emmedi daha sonra eve geldiğimizde bu durum devam etti ancak sütümü sağarak verdiğim için ve çocuk emmediği için bir süre sonra sütüm kesildi ve mama vermeye başladım ilk 1 ay sadece Kendi sütümü verdim Daha sonra mamaya geçtim ve şuan 8 aylık benim gözümde Elhamdülillah Hiçbir sıkıntısı yok görünüyor 

ama her defasında babası bana işte bu çocuk diğer çocuklara göre çok iri yarı görünüyor işte dişi çıkmadı hala ve bunun sebebini bu yapay süte bağlıyor beni suçluyor Neden vermedin neden Sabr etmedin diye

gerçekten tek başıma olduğum bir süreç zaten çocuğa hep tek başıma baktım doğumu tek başıma yaptım ve O süre o ağlamalarına dayanamadığım için verdim 

hasranede biberonla alıştı 

bir çocuğa bir şeyi unutturmak çok zor 

ve her seferinde Kendi sütümü vermediğim için suçlandım gerçekten çok zorlanıyorum ben cevap vermek istemiyorum ama bana çok vicdan yaptırıyor Yani üzülüyorum da ne yapacağımı şaşırdım 

Dertleşmek için bu postu açtım

10 Cevaplar

0 oy
(13,798 puan) tarafından
Mamayla büyüyen tek çocuk sizinki değil. Erkekler bu işlere niye karışıyor iyi biliyorum ya mamaya verdiği parayi dert ediyor yada annesi bacısı falan dolduruyordur. Sen istemezmisin emzirmeyi ama olmuyorsa bunu sana vicdan yaptırmaya kimsenin hakkı yok.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ayy kocan bi kendi işine baksın yaaa öff bi bitmediler. Sen de moralini bozma bebeğin için en iyisini sadece SEN bilirsin nokta.
0 oy
(10,220 puan) tarafından
Kızım 9 aylık hiç mama kullanmadı Dişi de yok eşine söyle kuzenimin kızı 8 aylık mama içiyor 2 dişi var. Saçmalamasınlar ya sanki keyiften vermedin sütünü ki öyle bile olabilir kime ne
0 oy
tarafından
Bu hayatta herkes nasibinde ne varsa ne kadar varsa onu yer bu ha anasutu olur ha mama olur allah neyi nasip etmişse o olur bunun biraz allahta  gelen olduğuna inansalar inşallah hiç bir sorun kalmayacak 
0 oy
tarafından
Çok biliyorsa kendi emdirsin sen anneysen oda baba tövbe yarabbim ya sanki keyfinden sütünü vermiyorsun 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Aynısını yaşıyorum obez olacak da bilmem ne. En son babam kaynadı mama parası dertse oğlum ben alırım diye eşime. Sütüm de hem bebek beni reddetti hem inmedi sağmayla çabuk kesiliyor. Her hafta duymadığım laf kalmıyor. Bende vicdanen eksikmişim gibi hissediyorum. Ama mama zehir değil şükür var ki bebeğim aç kalmıyor. 
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Her bebeğin gelişimi farklıdir canım eşine de söyle her b.oka burnunu sokmasin çok biliyosa o emzirseymis 
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Şu mamaya neden bu kadar kötü göz ile bakılıyor anlam veremiyorum? Zehir mi bu, mama içen çocuk sorunlu mu oluyor? Yok dişi çıkmamış yok iriymiş, her çocuğun gelişimi farklı. Kocan biraz araştırsın, zehir değil bu vicdan yapma kendine. Şükür etsin kocan, mama bile yemeyen bebeler var. 

0 oy
(322 puan) tarafından
Bence eşininin bu duruma bu şekilde yorum yapması çok saçma en çok onun yardım etmesi gerekirken benim kızımda mama içiyo ama en büyük destekçim eşim bence abartmış sende takma canım desin desin dursun keyfi değil sonuçta 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Hangi anne bebeğini emzirp sütünü yavrusuna vermek istemez

Bu tamamen ağzı olan konuşuyor hesabı insan tipi

Bebek sağlıklı olsun da tek ha mama ha anne sütü önemli olan onun sağlığı değil mi.

Ayrıca o irilikte bebek hareketlenince gidiyor merak etmeyin

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 665 göst.
27 Mart 2023 Aile kategorisinde Betularglu21 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 350 göst.
25 Aralık 2021 Aile kategorisinde 175766 (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 373 göst.
25 Eylül 2020 Diğer kategorisinde FatihinZeynebii (35 puan) tarafından soruldu
0 oy