0 oy
1,262 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
Kızlar, gelinler kaynananin evine gittiğinde iş yapmalı mi? Mesela misafir gelince kalkıp bütün hizmeti gelin mi yapmalı, normal ev işlerini gelin mi yapmalı? Buarada kaynanam genç ve hiçbir rahatsızlığı yok. Oğlunu benden kıskanıyor, o iş yaparken ben oturduğumfa çıldırıyor her fırsatta laf sokuyo. En sonunda kayınbabama demiş, kayınbabam da beni iş konusunda söyle böyle yap dedi, gelindin dedi. Şimdi ben cins kaptım inadına hiçbir iş yapmayasim var.. Siz napiyosunux?? 

27 Cevaplar

0 oy
(4,237 puan) tarafından
Kisilik le alakasi var aslnda bu konuda hamile degilken kaynanama geldigimde yemegi yapiyordum ama bulasik ev temizligi falan yaptirmaz kaynanam bana simdi hamileyim 1 haftadir burdayim elimi hicbir ise surmedim otururken bile kizar top oturma ayaklarini uzat karnin agrir diye ama esim ellikere tembihler agir kaldirtmayin ayakta durmasin diye esle kaynana anlayisli olacak bu konuda gelin diye evede hizmetci degl kimse
-Reklam-
0 oy
(416 puan) tarafından
Malesf kaynanam  banada yaptırmaya çalışırdı kızları evli onlarda gelrdi misafir varken otururdular  herşeyi benden beklerlerdi bsey demezdm  eşim hiç ezdirmedi  beni bacılarına bagirirdi  kalkn  sizde yardm edin diye sonra işte bu sebeplerden  dolayi  bayadir  konuşmuyoruz akıllansınlar az dio gelinsn diye herşeye sana yaptırma gbi bişeyleri olamz dio saolsn 
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Benim yapabileceğim işler va rkayinvalidemin yapabileceği işler var herkes üstüne düşeni yapar
0 oy
(162 puan) tarafından
Canım ben annemlere gittigimde nasıl iş yapıyorsam oradada yapıyorum senin yerinde olsam sana tek laf söyledikleri şey işse ağızlarına hiç laf vermem kalkar bütün işi yaparım ne kendi aralarında nede kocama konuşacakları birşey kalmaz kendini onlara karşı doldurursan bu kez hiç ıankaşamazsın ne yaparsan yap eşinin ailesi ve hep hayatındalar o yüzden iyi olmaya bak onlar utansın yoksa kendini çok yıpratırsın
0 oy
(10,097 puan) tarafından
Annem saolsun hicbiseyi ellettirmez sen git otur der. Ama ben yaparim.
0 oy
(351 puan) tarafından
Benden 11 yaş büyük eltim var gelir kaynanamgile aynı semtteler yer içer çocuguna evi batırtır gider. Bende elimden geleni yaparım farklı şehirdeyim iki üç ayda bi gidiyorum her işin ucundan tutmaya çalışırım eltime bişey demez kocaman kadın ne diyeyim der benden de razıdır bu konuda illaki bekliyolar. Bide benim yapımda yok gençte olsa misafirlipe de gitsem kadın iş yapacak ben oturscam huyum deildir. 
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Kaynanamın evine gidicem herşey yapıyorum kaynanam bana yardıma kalkıyor ben sen otur deyip evi baştan aşağı temizliyorum evime gelirken bir çayer kaşığı bulaşık dahi bırakmam oraya gidince hiç oturmam olması gerekende bu. Sen neden yapmıyorsun ki?

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 304 göst.
9 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 792 göst.
8 Şubat 2023 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 317 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ilginbusranur (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 382 göst.
14 Ekim 2022 Aile kategorisinde Ahdevefaa (173 puan) tarafından soruldu

381,700 soru

11,427,032 cevap

34,987 kullanıcı

...