0 oy
306 göst.
Aile kategorisinde tarafından
37 haftada doğum olunca erken doğum diye mi sayılır? Yoksa normal mi. Arada kasılmalar oluyor bide kız bebek erken gelir derler 37+2 bu haftalarda olsa erken olmaz dimi. Zaten 17 eylülde sezeryan günüm 

9 Cevaplar

0 oy
(5,323 puan) tarafından
37+4 te doğum yapmıştım. Erken değil. 36 dan sonrası tamamdir
-Reklam-
0 oy
(55 puan) tarafından
Bence erken sayılmaz 37 haftalık Çünkü ben kızıma hamileyken 37 haftadayken doktorum İstersen sezeryanı alabiliriz demişti bu arada kız bebek erken gelir diye bir şey yok benim kızım 41 hafta 2 günlükken doğdu yalan yani inanma
tarafından
Doktor 37 de alalım diyince bir sıkıntı var mıydı canım
(55 puan) tarafından
Hayır yoktu yani söyle ondan önce düşüklük Kim vardı ciğer geliştirici iğne yaptılar 37 haftada Dr eger dersen sezeryan alabiliriz size ne dedi Ben kabul etmedim öyle yani İnşallah senin de zamanında doğar Merak etme o kadar gelmişsiniz bir şey kalmamış
tarafından
Şikayetim ve akıntım artarsa acilden giricem zaten yatış yaparlar mı bilmiyorum
(55 puan) tarafından
Yani doğum başladıysa bir şeyler varsa yapabilirler korkma İnşallah tek avazda doğurursun bebeğini kucağına alırsın
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Niye olsun kı bu haftalar zaten normal kabul ediliyor ben 35haftamda dogum yaptım canım saglıkla al kucagina yavrunu 
0 oy
tarafından
Erken değil canım buarada kızım 40+3 de doğdu bu hurafelere inanmayin doğum zamanının cinsiyeti olmaz. Kız erkek farkligigini ne yazikki taaaa geçmişti doğum zamanına göre bile yapmışlar ne yazık ki
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Kasılma bende 35 de başlamıştı hatta ben hissetmiyorum ama nstde sancı çıkınca çatı muayenesi yapıp 1.5 cm açılmış Korkma haftan da erken sayılmaz 36 bitti mi erken demiyoruz zaten demişlerdi bende hemen yarın doğuruyorum sanmıştım ama bnm oğlan tüm bunlara rağmen 40+3 e kadar çıkmak istemedi o haftaları da burnumdan getirdi:) 36 dan sonra ne kadar erken o kadar iyi son haftaları hiç sevmem  şu an ikinci 34 haftalık oldum sıkıntı hiç bitmiyor
0 oy
(7,187 puan) tarafından
37+2 de 2190 gram 46 cm boyunda sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdim rabbimin izni ile. Erken saymıyorlar
tarafından
Niye öyle oldu canım, ben bugün 37+2 yim
(7,187 puan) tarafından
Sancım geldi . Aslinda adete göre 38 ama klomen ile doktor kontrolünde hamile kalmıştım o yüzden bir hafta geç döllenme olmuştu . İleriki haftalarda da bebeğim kilo alamamış halbuki USG de 3100 kilo gözüküyor idi
0 oy
tarafından
Teşekkür ederim kızlar yorumlar için 
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Hayır canım erken doğum olmaz oğlumu 37+2 de normal doğurdum erken değildi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 40 göst.
29 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Trknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 174 göst.
18 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Myangell (563 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 121 göst.
11 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 93 göst.
21 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu

379,450 soru

11,358,565 cevap

34,833 kullanıcı

...