0 oy
378 göst.
Diğer kategorisinde (235 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar aşı parası veriliyor muş nasıl alınıyor aşı parası alanlar vzr mı  merak ettim.

Byle yazmış
Aşı parası diye adlandırılan Şartlı Sağlık Yardımı Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından organize edilen maddi yardımlardır. Bu aşı paralarından yararlanmak isteyen vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir. bakanlık tarafından belirlenen şartların yerine getirilmesi gerektiği gibi aynı zamanda başvuruların anne ya da baba tarafından bizzat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek yapılması gerekmektedir.

6 Cevaplar

+1 oy
(6,203 puan) tarafından

Asi parasi herkese verilmiyor bu durumlar varsa eger verilir sadece ve basvuru yapmaniz gerekiyor

image

-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ilk defs duydum asi parasi old
(235 puan) tarafından
ValLa herkes aşı parası da veriyorlar mış diyo bende dedim acaba bilen var mıdr nerden alırz
(12,777 puan) tarafından
Oyle bi sey yoktur cnm  asi parasi niye versinler
0 oy
(119,278 puan) tarafından
Anaa bide aşi parasimi varmis 
(235 puan) tarafından
Ne bilim çogu kişi öyle dedi  Bnde dogru Dr diye sorayım dedm :)
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Özel aşılardan bahsediyosan saçma bence böyle bi para yardımı yoktur yani bence devlet niye karşılamadığı özel aşının parasını yardım olarak versin ki....
(235 puan) tarafından
Özle aşılar degil canım saglık ocagında yaptırdıgımz aşılar
0 oy
(165 puan) tarafından
Aşılar zaten ücretsiz yapılıyor niye parası verilsin ki. İlk defa duydum. 
(235 puan) tarafından
Yardım amaçlı veriyorlar mış dogum parası gibi
0 oy
(467 puan) tarafından
Var cnm bende hamikeyken oğluma kayıt Yaptım sosyale ve kabul edildi doğum yapana kdr para aldım oğlum doğdu suan 5 yasında halada alıyorum cnm ve suanda hamileyim hamilelik parasınıda alıyorum 2 ayda bir
(467 puan) tarafından
Eger suan hamileysen saglık ocagına kan vermen lazım sonra sana kağıt verecekler o kağıdı al git sosyale ver   10 gün sonra 144 ara sor ben gebeliğimi içeri verdim kabul edilmişmi diye onlar ztn evet diyck bu kdr cnm ztn 2 ay dolmadan paranı alacaksın
(467 puan) tarafından
Bu arada sen sigortalıysan alamazsın bunu sadece yeşilkart olanlar alıyor
(4,543 puan) tarafından
Gebelik yardımı için başvurdum ama aylık 35 TL dediler 1 ay oldu halen sonuç yok
(467 puan) tarafından
İki ayda katlanıyo ztn 75 tl gibi bişey alıyosun cnm bazende fazla veriyolar
(467 puan) tarafından
144 ara bilgi alırsın

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 365 göst.
24 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 80 göst.
20 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 154 göst.
9 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Nesli-birand (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 458 göst.
22 Eylül 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nesli-birand (350 puan) tarafından soruldu

379,454 soru

11,359,179 cevap

34,835 kullanıcı

...