0 oy
360 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Kizlar 1 tane kızım var 2. ye hamileyim sanırım bu da kız. Corona yüzünden köye döndük kayinvalidemlerin yanina. Gorumceminde iki oğlu var. Benim ilk çocuğumu bile doğunca hep ağlama oğlum diye sevdi ses çıkaramadım. Bunda da hep baskı hissediyorum. Erkek olmazsa diye. Psikolojimi çok bozuyorlar ne yapmalıyım?

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yazdıklarında baskı göremedim.? Önemli olan sağlıklı olması benim eşimin ailesi de kiz olmadığı için sitem ettiler cahillik cinsiyet farkettirmiyor 
tarafından
Belki ağzından kaçırmıştır benim de oglum var kiz yeğenime bazen oglum dediğim oluyor canim  :)
tarafından
Orasını bilemem :) ben yorumuna göre öyle dedim. Çok çünkü öyle yapan insalar. Erkek olsa ne olacaksa hayırsız olduktan sonra. Hatta kızını oğlan diye yetiştiren insanlr var yani bende belki bu şekilde oğlum diye diye baskı yapmışlardır diye düşündüm
tarafından
Doğrudur diyorum ya cahillikten başka bise değil bende ikinci oğlumu öğrendiğimde hemen zaten bizi kiz bulmaz ki diye trip yaptılar haşa ben belirliyorum sanki onu
tarafından
Çok saçma aynen öyle resmen cahillik işte. Erkek kız Allah tan gelen. 1 tane kızım var iyikide olmuş diyorum 2.ye hamileyim tekrar kız olsa hiç üzülmem çok şükür bizde de öyle erkek bebek beklentisi olan yok. Tabikide herkes ister 2 meyvenin de tadına bakmak ama illaki erkek yada illaki kız demek saçmalık
(9,730 puan) tarafından
kız o agiz aliskanligi :D ablamin kizi var 7 aylik annem onu sevmekten benim 10 gunluk ogluma kizim prenses falan diyo :D
-Reklam-
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Evladın kızı erkeği olmaz. Hayırlısı olsun inşallah. Sen takma. 
0 oy
tarafından
Kocana soyluceksin agzini kapattircak ailesinin boyle sacma sey mi olur bi devirde yaziklar olsun
(45 puan) tarafından
O da annesi gb
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Allahtan gelen birseye sen o ya da bir başkası ne yapabilir ? Şükür et sağlıklı olsun . Psikolojini bozmaya hic gerek yok 
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Bence kimseyi takma hayırlı ve sağlıklı olsun yeter eşin onlar gıbı düşünmuyirsa sorun yok ayrıca kız berekketir ama geri kafalı insanlar bilmiyor bunu 
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Kız erkek evlat ayrimi yapanlara cok kıziyorum her ikiside caninda parca 
0 oy
(880 puan) tarafından
Kadının oğlu varsa dil şürşmesi bile olabilir oğlum var benim kızımda var kızıma oğlumm diye sesleniyorum -))) olabiliyor anlıcan.. Bence sen bunu takıntı haline getirmş gibisin 
(45 puan) tarafından
Ama doğmadan öncede erkek istiyoruz derdi. Hem 40 gün dil sürçmesi mi olur. Ayrıca simdikinin dha cinsiyeti belli değil herkese gelin oğlan doğurcak diyor
(880 puan) tarafından
Yazmamışsın nerden bilebilirim boyle oldugunu? Sorun boyle buyukse eşine anlat o halletmeli
0 oy
tarafından
Rabbim ne nasip ettiyse o olur, hem cinsiyeti baba belirliyor ...
0 oy
(774 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım sağlıklı olsun da kız erkek ne fark eder hiç öyle düşünme biri bişey dersede evlat benim de kızda olsa erkekde olsa benim sinir oluyorum böyle şeylere ya sanki ne fark ediyor ki önemli olan hayırlı evlat olsun ayrıca keşke tepkini koysaydın kızına oğlum diye hitap edilirken. 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Bu cahillik beni kahretti vallahi bugun esimin kuzeni dr a gitmis 6 haftalik bebege erkek demis dr ben şok kaynbabam da beni ariyor erkekmis buda diye Allah askina 6 haftalik bebegin cinsiyetini nasil bilmis bu dr bende ayni dr a gidiyorum oglumda da gittim.simdide gidiyorm bize 12 haftalikken erken diyen dr onlara 6 haftalik nasil erkek dems acaba
0 oy
tarafından
Bu saçma sapan düşüncelerde sıyrılmalısın canım. Mesela benim beş aydır olmuyo bebeğim geçen ay oldu onu da kaybettim. Sağlıkla kucağına al da cinsiyeti ne fark eder ki. rabbimin verdiğine şükret. Bırak kaynanayı kayınbabayı Peygamber efendimizin kız çocukları ile ilgili hadislerinden örnekler ver kaynana da sussun cihiliye devrinde mi yaşıyoruz. 
0 oy
(3,823 puan) tarafından

Canım bazı yörelerde kız erkek farketmez oğul diye severler bunun cinsiyetle Bi alakası yok belki ondandır ve madem erkek bebek istiyorlar söyleyecekler oğullarına ona göre kromozom gönderecek sonuçta sen belirlemiyon cinsiyetini erkek belirliyor :)

0 oy
(27,158 puan) tarafından

Cahil insanlar ya takm Sn

0 oy
(44,603 puan) tarafından

Ayyy benim kaynanada ilkde oglan bekledi kiz deyince surat dusdu ben sevinmistim cunku ilk kizim olsun istedim hep ikinciye oglum oldu allahim daha hastanedeyken kurban kesmeler agizlari kulaklarinda bi sevinc gorsen dersinki 4  5 kizdan sonra biz oglani bulmusuz:ermm:

0 oy
(1,113 puan) tarafından
Ozman ogluna soylesinde erkek yapmayı becersin senlik bisey yok nekadar pis insanlar terbiyesizler
0 oy
tarafından
Bunlar nereli?????
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Kaldı mı hala böyle şeyler ay 

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 322 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde bebisbirisi (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 337 göst.