0 oy
362 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Siz dizi bakın ben yarınki ekmeğim icin mayami tuttum akşamdan .5senedir kendim yapıyorum  öncesi hiç bir bilgim yoktu ama köyde yaşayınca 3bucuk yıl herşeyi öğrendim sağolsun ordaki komsularimda çok yardımcı oldular.

image

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Karantinan başında çok yaptım geç artik :))
tarafından
Karantina da bilmeyen kalmadı ztn  sorma;))
-Reklam-
+1 oy
(13,702 puan) tarafından

Korona ilk çıkınca yapmıştım :D

tarafından
Şimdi saldinmi
(13,702 puan) tarafından
Baktım kıtlık yok elhamdülillah:D fırınlar hala calisiyo :D mayalarn hepsiji buzluğa attım :D
0 oy
(6,364 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Kaynanam tandır ekmegi yapar hep :)

Resim ekledim canm bakabilirsn ordan 
(477 puan) tarafından
Annemlerde tandır ekmeği yaparlar:)
Kokusunu bile özlemişim ya
(6,364 puan) tarafından
Aynen tadı çok güzel :) biz arasına tereyagı katıp elle mıncıklıyoruz ekmegi çok güzel oluyo oglum çok seviyor öyle yemeyi
(477 puan) tarafından
Güzel olmazmiii bizde çökelek koyup dürüm yapardık
Ağzım.sulandı  kız suss
(6,364 puan) tarafından
Biz bazen sıcak ekmege yogurt dökerdik üstüne tereyagı eritip döküp yerz :D nerelisin sen kız :D
tarafından
Bazlama oluyor bunlar dimi burda öyle diyolar yani
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Cok yaparim canim 
tarafından
Hazır mayadan mi ekşi mi
(4,666 puan) tarafından
Hazır mayadan canım
tarafından
Hazirdan bayatliyor ve çok ufalaniyor  o yüzden ben içme bile koymuyorum sadece ekşi mayadan yapıyorum o yüzden akşamdan mayaladim biraz uzun oluyor işlemi ama bize 2,3hafta yetiyor bidaha
0 oy
(119,351 puan) tarafından
Karantina doneminde yapmistim 1 kere 
tarafından
O zmn herkez yaptı akım başladı resmen bı ara bilende bilmeyende  hepsi yaptı;))
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Ben yapmam da kaynanamlarda yarin yapcaklar yardim ederdim aslnda ama sansini kaybetti:)) ben ordayken yapmadi ben gelince yapmaya karar verdi
tarafından
Vala kayinvalidemlerin yazlıkta herşey var bı fırın yok diyorum yapın şuraya bı tane ekmek bayramda et fln yaparız die yok şimdilik  olsa çok iyi olir
(4,237 puan) tarafından
Aynn canim cok ise yarar valla
0 oy
(468 puan) tarafından
Bende yapmayı biliyorum bende köyde yaşadım evlendim şehire geldim zaten sehirde yapılmıyor
tarafından
Ben devam ediyorum  hala hiç bırakmadım elektiriklide yapiyorum
(468 puan) tarafından
Güzel valla ekmek bike alınmıyor artık ahahahs
tarafından
Almıyor bizimkisi un paketini alıp getieiyor yap die
0 oy
(4,725 puan) tarafından

image

ycok yaptım virüsün ilk zamanlari :)
tarafından
Ohh maşallah  ben kendi resimlerinden ekleyemeiyorum ya sadece o an çekilen oluyor galeriye girmiyor ndn acaba
(4,725 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canım admine sor istersen
tarafından
Kim bu admin yoneticimi burdan herhangi birimi goruyoruzda kimboldugunu bilmiyoruz
0 oy
(396 puan) tarafından
Bnde köyde çok kalmışım bilirim yapmasını ama çok sulu yoğurmuşsun hamuru bn daha kuru yoğururum 
tarafından
Maya cnm bu kabarsin sabah yapacağım una katicam bunu hazır maya kullanmiyorum
(396 puan) tarafından
Yapış şeklimiz de farklıymış biz böyle yapmayız
tarafından
Ekmek hamurundan ayırıyorum maya bidaki sefere çoğaltıp kabarması o sagliyorum ve yapacağım una katıyorum ben durdugun yerlerde öle gördüm ooyle yapiyorum
0 oy
tarafından
Kız bune ki ben daha çok yoğurup yapıyorum ekmek yapmak rahat hamur yoğurmak bana zor geliyor çok olduğu için
tarafından
Hmm anladım ben sacda yapıyorum katılıyorum bı güzel poşete koyup buzluğa atıyorum az az çıkartıp tüketiyoruz
tarafından
Yufkami yapiyosun sen bazlamami
tarafından
Yufka çok ince oluyor bazlama kalınd ben epey açıyorum hiç saç ekmeğini görmedin mi canm çok güzel olur
tarafından
Biliyom cnm benimde var kuru olduğu biçim kutunun içinde duruyor ama biz onu gözleme yada börek yaparız istalip mazemesini koyup tavada az yağda pisiririz
tarafından
Öyle yapan da var tabi

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 386 göst.
5 Kasım 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Songul Simsek (126 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 478 göst.
0 oy
5 cevap 154 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde Asabii (213 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 265 göst.
25 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anne-bebek (761 puan) tarafından soruldu

380,311 soru

11,386,934 cevap

34,887 kullanıcı

...