0 oy
1,124 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bana ne dedilerse tmm dedim aman kötü olmaym diye neyse düğün gelinlik kinalik onların istediği gibi oldu eşimin ailesi hatta sülalesi kapalı gelen gelinlere de kapalı giyidiriyorus dediler neyse tmm dedim benden sonra gelen bütün gelinler açık giyidi yaşça iki elti den küçüğüm ve en büyük eltimin geliniyle aramda bir yaş var bana yapılanın tam tersini yaptı takı yok bizde dediler taktılar kapalı dediler açtılar ben bir haftalık gelindim zırt pırt kapm çalınır aşağıda manav var gelirler benden isterler eşimin ailesi sürekli evimin içine karışır şöyle böyle olsun eşim hep anam ailem dedi dedi sürekli tartışma oldu evde huzur kalmadı kızlar bende aynı yobaz gibi kendimi uzaklaştırdım hepsinden kimseyi ne çağırıyorum nede evlerine gidiyorum bir de alt üst oturuyorum hepsiyle hep eşim yüzünden demedi bir rahat bırakın biraz mesafeli olun demedi şimdi yeni gelinlerini gözüme gözüme sokuyorlar çay keyfi pasta keyfi diye tabi devir olmuş ağza s... Daha değerli eşimi ne yapsada sevmiyorum kusura bakmayın kızlar doldum yine çok doldum

8 Cevaplar

0 oy
(971 puan) tarafından
Bu devirde agzina sicn tatli olur canim 
tarafından
Çok üzülüyorum kuzum ben kötü biri değilim yeminle bak herşeye he dedim herşeye geldiler esimle tartışıldk bakarım anası gelir bir sürü laf söyler bir gün dayanamadım daha bir aylık gelindim anasının karşısında bana tokat attı sen benim anama nasıl sesini yükseltilsin diye bilion mu şimdi bu gelinlerini n kocazi zebellah gibi arkasında kimseye laf söyletmez o istedi ben yaptım der o kdar şans işte
(971 puan) tarafından
Anlıyorum canim ama eşinin seni ezdirmemesi lazım tokat atması cok yanlis olmuş tavrını ortaya koymaliydin en başından hele bi sahipsiz bellediler mi insanı daha ne yapsan bos kuzuysan kurt olacaksin cakalara yedirmeyecksin kendini
tarafından
Ezdirdi kuzum simdi yobaz gibi kimseyle konuşmak istemiyorum evlerine bile inanıyorum içimden gelmiyor çağırmiyorum da yeni gelinleriyle çok mutlu olsunlar
-Reklam-
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Bende bir buçuk senelik evliyim kendimi senin yerine koydum Rabbim yardımcın olsun çok üzüldüm gerçekten insanın yuvasını da huzuru yoksa geriye kalan hiç bir şeyin bir anlamı da yok 
tarafından
Kuzum elhamdülillah evim var ama gel gör ki huzurum yok hani canımı sıkan şey yeni gelinleri hayırlı olsun ama zamanında ben onun yerindeyken o kdar şeyler yaşattılar ki tokat atıp ağzımdan kan gelmişti düşün şimdi hiç birini istemiyorum çağırıyorum bile gitmiyorum da alt üst oturuyorum yeni gelinimizin ellerine sağlık falan ben mi kötüydü m de şimdi o iyi oldu belki kıskanıyor dicekler ama inan bana yapılanları hazmedemiyorum
(14,017 puan) tarafından
Bunu yüzlerine yüzlerine vurman lazım hepsinin böyle susarak sadece kendini yer bitirirsin kimseye bir şey olmaz
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Bende siz gibiydim eltim hiçbir sey bilmezdi yemek pasta VS. Temizlik bile doğru dürüst bilmiyordu. Ama esimin ailesi onu el üstünde tuttular beni hep ezdiler. Eltim yeri gelir cok güzel laf söylemesini bilir. Bende hamak gibi yap temizlik gelenlere hizmet et anam aglardı.bı devirde iyi olmayacak. İyilikten maraz doğuyor. Laf söyleyenler gözde oluyor. Herhalde onları kaybetme korkusu oluyor. Biz nasıl olsa garantideyiz
tarafından
Çok üzülüyorum evlendim evleneli çok soğudum
(1,713 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım.. Vallah hayat adama o kadar cok sey ögretiylr ki zamanla görürsün. Vallah ben şimdi kendimi hiç ezdirmiyorum bagı sız yasıyorum şimdi. Sende kendini ezdirme gerekirse lafını hiç esirgeme söyle
0 oy
(123 puan) tarafından
Herşeye tamam evet dersen olacağı o bence geç değil susma bundan sonra 
tarafından
Mesafeli oluyorum da zoruma giden ben he dedim elin kızı şöyle şöyle yapalım kızım deyince hemen eşini arar aglarmis oglanda siz benim karıma diyemezsiniz dermiş şimdi nasıl değerli bir görseniz insan bir tuhaf oluyor ya sindiremiyorum
(123 puan) tarafından
Bu devirde nazlı olursan herşeye ağlarsan daha değerli olursun bende herşeye ağlıyorum eşim bir dediğimi iki etmez
0 oy
(359 puan) tarafından
Niye başkaları için kendi isteklerinden vazgeçtin ki ben de bunu anlamıyorum herşeye he demissin senin isteklerin yok mu robot musun sen sen insan yerine koyuyorsun saygı duyuyorsun ama bak bir aylık geline tokat atmak nedir yani kendini degersizlestirme uzak kal boşver 
tarafından
İnsanın zorunda gidiyor:/ hiç unutmam kuzu böyle yine tartıştık tuttu eşim Tokat attı agizim kanadı ablami aradım geliyor seni alıyorum falan neyse eşim basss bass bağırıyor abisi annesi ablaları var******r gidecek ooo falan abisi anneei bana laf söylüyor falan neyse öyle böyle kapandı şimdi düşünüyorum da ben daha ne kadar gelindim de bunları hakettim ama esim adam değildi ki anca ailem derdi
(359 puan) tarafından
Büyük konuşmuyorum ama bi dakka durmazdım koca kuuzm koca malesef her şey onlarda bitiyor
tarafından
O zaman korktum cesaret edemedim dediler bu evden çıkan geri gelemez fln daha ne kadar gelindim ki gideyim millet ne der diye ablamı aradım gelme diye neler neler yaşadım kuzum ben daha elimde kinam duruyordu zoruma gidiyor
(359 puan) tarafından
Pislikler hepsi pislik biri değil ki
0 oy
tarafından
Herseylerini tamam dedigin icin boyle olmus bundan sonra tavrini koy kimse kusura bakmasin kimse kimseye kul kole degil.
tarafından
Zaten kimseyi ne çağırıyorum nede evlerine gidiyorum kuzum ama şimdi yeni gelinlerini gözüme gözüme sokuyorlar ya çay keyfi diye ne bilim insan bir tuhaf oluyor
tarafından
Hic takma canim ne halleri varsa gorsunler.
0 oy
(1 puan) tarafından
Bende 1.5 yıldır evliyim ve kayınvalidem tarafından hep mobing yapılmasından dolayı eşimden soğudum.Esim tipik ana kuzusu denilicek kadar anasına bağlı birisi. Kayınvalidem eşinden ayrı yalnız yaşıyor ve kadının tek hayali var oda bahçe içinde 3 katlı bina alıp oğullarıyla oturmak ama herkesin dairesi ayrı olucak tabiki.Eltim bu durumu kabul ediyor sorun görmüyor neden niçin onu bilmiyorum anlamadım daha ama garip şekilde kocasının ailesinin kölesi olmuş gibi geliyor bana kayınvalide ne derse onu yapmak zorunda sanki.Neyse ben kayinvalidemin hayalini istemiyorum benim hayalim eşim,çocuklarım iki tarafın ailesinden uzak aynı şehirde olsun ama ilçe farkı olsun hatta eşimin annesi arka mahallede bile otursa sorun yok benim için kendi evimin tek sorumlusu ben ve esim olsun sıradan evli bir çift olalım istiyorum.Ailelere ara ara ziyaret edelim onlar bize gelsin ama bende durum öyle olmuyor şuan 3 aylık hamileyim ama gel gelelim evliliğimin tadına varamadimki çocuğumun variyim.Esim yaklaşık 6 ay önce işten ayrıldı kendi işimi kurucam diye ve hala para kazanamadı para kazanamdikca delirdi.Suan oturduğum ev kayinvalidemin kayinvalidemde kirada oturuyo ve sözleşmesi biticek haliyle çalışmıyor bütün geçimini benim eşim karsiliyor.Bu durumda beni yordu çünkü annesi bizim evi satmak istedi hayalindeki binayı alabilmek için bana danışmadan eşim dahil erkek kardeşi,eltim,kayınvalidem oturmuslar planları yapmışlar en son bana soruyorlar biz böyle karar verdik sen ne dersin diye.Kafama kaynar kazan dokuldu resmen çünkü evlenmeden önce oturduğumuz ev benim diyodu eşim evlendik annesinin oldu birden ve benim annesinin hayalini kabul edip aynı binada oturmam için baskı yapiyolar bu durum beni çok yordu zaten hamileyim strese her girince başım dönüyor midem bulanıyor.İnanirmisiniz bilmem eşimle konuşmak dahi istemiyorum o boyuta geldim bana bebeğimle bir ev bulsun 1+1 içine eşyalarımı yerlestiriyim maddi ihtiyaclarimi karsilasin kendi gitsin annesiyle yaşasın artık suratına bunu söyler oldum.O kadar açıki ben hamile kalmadan önce sandimki benim etrafımda pervane olur ama yok o yine annem diyo bugün bir bina bulmus ben İstanbul'da oturuyom.Ailesini Çorlu'ya taşımak istiyor eşim neyse evin resimlerini gösteriyor bana inanirmisiniz ben o gözündeki isigi görmek için 1.5 yılımı harcadım sadece o ışığı benimle kurucagi ev için goriyim diye yada çocuğuna bir beşik alma sevinci ne bileyim benim karnımdaki cocugunla ilgili zerre bir heyecanı yok he parası yoksa alsın demiyorum ama bana göstersin baksın bir fikri olsun ilerde mecbur alınacak şeyler bunlar ama yok neymiş şuan parası yokmus alamazmis ama annesine bulduğu binanin bahcesinin ışığına kadar bir sevinçle anlattı size anlatamam o sevinci hatta bir ev için heyecanlanabilcegine ihtimal vermezdim.Haliyle bende sinirlendim yeter artık dedim bizim kendimizin diyebilcegim kira bile olsa bir evimizi esyalarimiz olamicakmi dedim.Oda karşılık olarak önce annem ve kardeşimi yerlestirmem lazım sırayla herşey üstüme gelme dedi ama bu lafı evlendiğimden beri hep diyor o sıra hiç bize gelemedi nedense yani boşanmayı istedim ama ailem var onlar üzülsün istemiyorum zaten bebeğimde yolda onuda babası anası ayrı büyüsün istemiyorum çok cikmazdayim hani inancım olmasa intiharı bile düşünürdüm Allah'tan inancım varda tutuyorum kendimi değmez diyorum ama kayınvalidem oğluyla aram bozulucagini söylememe rağmen hala yalnız kaldiklarinda.ogliyla bu konuyu diretiyor ya ve eşimin ailesindede benim ailemde de tek torun olucak hem  kayinvalidem cok istiyor torun  ona rağmen bunu yapıyor yani ben şu dakka bosaniyorum desem ilk göbek atan kayınvalidem olur bence oğlu ona kaldı diye anlicaginiz bu kayinvalide olayından bende sıkıldım.
tarafından
Çok üzüldüm bacım Allah yardımcın olsun post eski bu arada
(6,183 puan) tarafından
Sonuna kadar okudum bacım.allah yardımcın olsun şu ramazan gününde,peki senin ailen ne diyo bu konuda
0 oy
tarafından
Seni öyle iyi anlıyorum ki.. bende altlı üstlü oturuyorum üstelik kaynanamlarda çok uzaktan akraba ama bir türlü anlasamiyoruz. Yani iyi kadın gerçekten seviyorum ama yok olmuyor ev üstüne ev olmuyor. Eşlere düşüyor burda iş onlarda yapmayınca insan herşeyden soğuyor 
tarafından
2020 postu
tarafından
Hep de bakarım hiç fark etmedim :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 1,108 göst.
23 Ekim 2020 Aile kategorisinde Rozelin9 (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 511 göst.
0 oy
6 cevap 1,271 göst.