0 oy
566 göst.
Diğer kategorisinde (1,113 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hanimlar ikizlerime isim koymak icin esimle sorun yasamistik bilebler vardir inatlasmistik o babamla amcamin adi olcak demisti ben cok üzüldüm falan ama ne olursa olsun inadini kiramamistim sonra burdan biri bana affetsin adini hatirlamiyorum esini kirma bu sebebten ne farkederki falan demisti bende oyle düşünmeye calistim baktim ben olsun tamm benim cocuklarim sonuçta isimleri onemli degil dedikce esime biseyler oldu aslinda bende istemiyorum ama baski görüyorum falan demeye basladi sasirdim meger babasi cok baski yapmış kendide suan babasiyla konuşmuyor zaten ama adamin umrunda değil adinin konmasi yeterli onun icin isterse kimse konuşmasın  cok uzatmayim esim sen ne istiyosun falan derken bende iki isim soyledim ama önemli degil dedim baktim isimler onlar olmus kapi süsünde cikolatada yastikta yani heryerde sadece o isimler yaziyor sorana o isimleri söylüyor yani babasinin amcasinin ismu kimlikte kalcak size tavsiyem eslerinizi kırmayın emin olun onlarda bizi düşünüyor ama arada kaliyorlar kimlikte iki isimde yazcak yanlis anlasilma oldu sanirim yorumlardan anladigim :)

11 Cevaplar

+2 oy
(1,989 puan) tarafından
Bence saçma olmuş kimlikte farklı hitap şekli farklı 

Şimdi sorun olmaz ama okul hayatlarında kimlikteki isim kullanılacak çocuk dönüp bakmaz kimlik karmaşası yaşar
(1,989 puan) tarafından
O zaman iyi olmuş canım senin istediğinde oldu ne mutlu inşallah hep mutlu olursunuz

Yazılmadığı da çok zorlanıyor çocuklar çünkü
(1,113 puan) tarafından
Yok canim hic yazilmamasini düşünmedik 2 isimli olurlar dedik hatta esim babam kalp hastasi olmasa onunkini hic yazdirmam ama korkuyorum dedi
(1,989 puan) tarafından
Olsun canım iyi olmuş yazidigi yarın babasına bişey olsa içinde kalırdı keşke koysaydik diye en güzelini yapmışsınız
(1,113 puan) tarafından
Yani biz yine vicdanli davranalim dedik olurya birden bisey olur Allahtan hersey üzüntüden mutlulugumuzu yasayamayiz
(1,989 puan) tarafından
Aynen canım çok iyi düşünmüşsünüz
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Herkesin eşi böyle olmuyo 
(1,113 puan) tarafından
Valla bilmiyorum kuzum bende beklemiyodum esimden kabullenmiştim
+1 oy
tarafından
Canim simdi anladim ama bu cocuklara nasil hitap ediceksiniz? Onun ailesi farkli siz farkli kimlik karmaşası olue çocuklarda bir de ikizler zaten 
tarafından
Sizinki gobek adi gibi olmuş ama okulda sosyal cevrede nasil seslenicekler. Benim aklima yatmadi pek :( insaAllah istedigin gibi olur hersey
(48,731 puan) tarafından
yilda bir iki kez gpreceklerse kimliklerine bakmayacaklar ya kulagina uflerken iki isim üfleyin kimlige kendi isimlerinizi yazdırın
(1,113 puan) tarafından
Benim kiz kardesiminde iki ismi var genelde kendi ne istiyosa o soyleniyor adin ne dediklerinde hep tek ismini kullanir o bilinir
(1,113 puan) tarafından
Esimde kulaklarına okutalim sadece buyuklerin isimlerini dedi ama benim vicdanim razi olmadi kandirmak gibi olur diye belkide ben yanlis düşünüyorumdur
(48,731 puan) tarafından
canim bak kendin demissin senede bir iki kez gorecekler diye  sen ömür boyu hep yaninda olacaksin. onlarin vicdan yapması lazim diretmemeleri lazim hazir esin yumusamisken ikna et iki isim kulaklarına uflensin kimlige tek yazdirin iki isim zor oluyor çocuklar için heleki kimlikte farkli soylerken farkli.resmi her yerde kimlikteki gecerli olacak okula gidince öğretmeni kimliktekini soyleyecek sadece siz cevresi diger ismi soyleyecek bunu iyi düşünmelisin
+1 oy
tarafından
Çok güzel düşünülmüş ama!!!

Hangi isimlerle hitap edilecek çocuklarda kafa karışıklık olmaz mı canım 
(1,113 puan) tarafından
Iki isimli olcaklar canim biz kendi koydugumuz isimlerle hitap etcez okulda falan ikisini de soylerler herhalde akılları erdikce anlarlar iki isimleri oldugunu
tarafından
Kimliklere onların adı olacak deyince  
Hah tamam şimdi oldu
Adlarıyla yaşasınlar ☺️
(1,113 puan) tarafından
Aminn canim hepimizinki insaalah
+1 oy
tarafından
Sizin bu isim olayi diplomatik devlet sorunu gibi oldu valla karma karisik  saglicakla dogsunlar bebisleriniz.
(1,113 puan) tarafından
Sorunumuz çözüldü şükür amin canim yani bende eslerimizinde bize anlatamadigi seyler vardir demek istedim ondan yazdim :)
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Valla bazıları inat da yapıyor. Keşke herkes doğana kadar yola gelse. Ben büyük isimlerinin koyulmasına karşıyım. En azından sen mutlu sona ulaştın çok sevindim. 
(1,113 puan) tarafından
Valla canim bende oyle karsiydimki anlatamam asla asla diyodum basima gelince anladim ve onu bile tek olarak kabul ettim Allah yüzüme bakti esim yola geldi
(13,202 puan) tarafından
Çok sevindim şu yaşlıları hiç anlamam aşırı bencil oluyorlar yaşlandıkça
(1,113 puan) tarafından
Hic sorma kizamiyorum bile arkadaşlarının torunlarina hep isimlerini koymuslar falan filan yani gülersin gerçekten
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kimlikte kalması da saçma ki resmiyette yine istenmeyen isimler olcak.. madem babası abuk sabuk bı insan koymayın sizin fikrinize saygısı olmayan insanın adını
(1,113 puan) tarafından
Keske hersey okadar kolay olsa herseyi kavgayla cozebilsek ama olmaz
(4,961 puan) tarafından
Kavgayla çözün demek istemedim eşin inatlasmayi bırakıp üstünde baskı olduğunu itiraf etmiş bu büyük bı adım..isimler hoşunuza gitmediyse eşinizle tam da şuan oturup karar vereblrsjs
(1,113 puan) tarafından
Ahh iste tanisan babasini nasil biri bilsen pes artik dersin insan biyerden sonra tek sussun da ne derse olsun diyo bak mesela suan esim küs ama zerre umrunda degil 20 gündür babasini aramiyor ama merak bile etmiyor dedigi oldu o yeter
0 oy
tarafından
Kız devlet meselesinden daha çok senin bebislerin ismi gündemdeydi sonu tatlıya bağlandı ya isimleriyle büyüsün paşalar  isimleri ne oldu en son neye karar verdiniz onu merak ediyorum :D 
(1,113 puan) tarafından
Ata efe oldu canim :)
0 oy
(48,731 puan) tarafından
ben sevmiyorum oyle kimlikte baska soylerken baska 
(1,113 puan) tarafından
Iki isim olunca zaten genelde tek isim soyleniyor
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Nüfusa hem babasının adını yanınada kendi seçtiklerinizi koyacaksınız değil mi?

(1,113 puan) tarafından
Evet canim kimlikte iki isimli olcaklar
(11,505 puan) tarafından
Zaten herkes artık iki isim koyuyor. Adlarıyla sağlıklı yaşamları olur inşallah
(1,113 puan) tarafından
Insaalah canim cok saol
0 oy
(81 puan) tarafından

Ben isimleri merak ettim :angel: sizin postları hatırlıyorum ama isimleri muhtemelen yazmışsınızdır ama ben kaçırdım sanırım. Eski postları da göremiyorum :D

(1,113 puan) tarafından
Cevdet cemal canim bizde ata ile efeyi ekledik

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 500 göst.
4 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 435 göst.
28 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Emine S (16,054 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 251 göst.
6 Haziran 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu