0 oy
559 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Kız olursa Mekselina düşünüyorum anlamı çok çok güzel

Ama erkek olursa hiçbir fikrim yok   Sizde ne durumda biraz fikir alışverişi yapsak??

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Mekselina anlamı ne canım kusura bakma sevemedim ya 
(11 puan) tarafından
Dakyanus isimli padişah zamanında, Allah’a inanan 7 genç varmış. Dakyanus’un askerleri bu gençleri yakalamak istemiş. Bu gençlerde bir mağaraya (K.maraş’ta Ashab-ı kehf mağarası) saklanmışlar ve bu mağarada 200 yıla yakın uyumuşlar. Uyandıklarında artık hak din islama geçilmiştir. Ama sonra hepsi birden ortadan kaybolmuşlardır. İşte MEKSELİNA, Bu 7 kişiden birisinin ismidir. Ve bu gençler 7 uyurlar olarak anılırlar. Bu konu Kuran’da Kehf süresin de geçmektedir.
tarafından
Kahramanmaras değil canım orası mersin tarsus. Evet kahraman marasta da var ama o başka bu hikayenin gerçek yeri mersin tarsus. Iyice araştır bak.
(11 puan) tarafından
Bikaç yerde tarsus yazdığını da gördüm evet haklı olabilirsin
(3,564 puan) tarafından
7 uyurlardan birinin adı canım
-Reklam-
0 oy
(7,510 puan) tarafından
Mekselina nin isim atası erkek nasıl kız ismi olmuş 
(11 puan) tarafından
Çok duyuyorum bunu ama kız ismi yanlış bilgii
(7,510 puan) tarafından
Nasıl yanlış bilgi olabilir ki attiigin hikaye de bile söylüyor 7 uyurlar erkek sonuçta bu isimde onlardan birisinin ismi . Sen bilirsin yine de
(11 puan) tarafından
7 kişi diyor 7 genç diyor ama erkek demiyor.ön yargılı yaklaşıyorsun yeterince araştırdım ne kız ismi o isme sahip kızlar tanıyorum
0 oy
(3,618 puan) tarafından
7 uyurlarin isimlerinden ama mekselina erkek ismi diye biliyorum.

Esimde hz yusufun kizi menesse katcakti herkese menekşe dedi biraz araştırdım oğlunun ismiymiş.

Sara eslem kattık anlamı allaha teslim olan prenses demek :)
(11 puan) tarafından
Çok araştırdım kız ismi
(11 puan) tarafından
Sara eslem de çok güzelmiş
(3,618 puan) tarafından
Tercih senin  yinede canim ;)
tarafından
Sara Eslem çok güzel gerçekten
(3,618 puan) tarafından
Ay çok sağol canim benim :) menesseden ikna edene kadar ne cektim :D
0 oy
(10,906 puan) tarafından
Kız o benim.bildigim erkek ismi değil mi 
(10,906 puan) tarafından
Kuzu başka bir isim olsa tabiki kendi fikrin ama çocuk için de ileride kendine sıkıntı  eder mi
(11 puan) tarafından
Düşünme aşamasındayım hala çok güzel isimler var ama  bu ilginç diye çekti herhalde
(10,906 puan) tarafından
Kuzu beni yanlış anlama ama başka bir isim koysan daha iyi.olur
Ilginç evet ama kıza ne biliyim olmuyor
(179 puan) tarafından
İşte o kızların ismi zaten erkek ismi cnm ynlş dusunuyosu arastırdıkların yanlısı kaynak olabilir kuranı kerim haramı helal bu kadar ince eleyip sık dokurken nasıl olurdu erkekle kızı aynı yerde...... Zannetmiyorum cnm ynls bnce tabi senin evladın olck karar senin biz sadece gorusümüzü blrtrz
(10,906 puan) tarafından
Aynen kuzu erkeğe verilen isim kıza da verilmiş arkadaş araştırdım diyor ama bazen yanlış oluyo ve bi anla mi yok sadece 7 uyurlarin ismi her kuran-i.kerim de geçen. Isim de bebeğe verilmez bence bide kız naif olmali diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Benim bu arkimin yanlış anlama kuşunun ismiydi mekselina onun yerine Hira köy hilal köy elif köy bunedir mekselina nedir biz Müslüman ız yani elitler ayseler e ne oldu yok mekselina yok arya yok mevki hep duyar olduk yok ateş  güzel isimler bulun koyun evlatlarnza yarın ölünce ismimizle cagrcaklar bizi anlamsız bir isimse dinen o isimden hesap soracaklar anne babaya neden koydun diye şimdi linç yiycem ama gerçekler umrumda bile değil
tarafından
Benim kızımın ismi Hiranur ama hocalar diyor ki her Kuran'da geçen ismi koymayn mesela Aleyna kezban bunlar hep Kuran'da gecyormus diyorlar kuran da şeytan ın isminde geçiyor mesela anlamı dine uygun olan isimler koyalım dedim sadecee tabiki saygım var kim nasıl isterse koyabilir tabiki sadeece ne biliyim türk üz türk ismi varken dine uygun isimler var çok güzel onun için öyle dedim
(11 puan) tarafından
Haklisin biraz daha araştırmam gerek
tarafından
Sadem sare koy anlamına bak elif ismi çok güzel mihrima koy Zeynep koy ben mesela e3im koydu kızımın ismini Hiranur eğer ben koysaydım Osmanlı ismi olan mihrima koycaktım Berra ismi çok güzel mesela Berra koycaktik iyice aratrdk peygamber efendimiz s.a.v o ismi uygun grmemis
(11 puan) tarafından
Evet çok övgü içeriyor diye bir hocadan bende dinlemiştim onu Aslında mihrimah çok iyi annemin adıda mihriban benziyorlar
tarafından
Evet Osmanlı isimlerinde çok seviyorum
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Mekselina  biraz degisik geldi canım, aklima direk meksika geldi :) erkek olarak asaf, musab, erkam, yigit, efe bunlari cok severim
(11 puan) tarafından
Eltimle görümcemin çocuklarının adı biri yiğit ali diğeri muhammet efe hahaha. ASAF kesinlikle çok güzel
0 oy
(12,524 puan) tarafından
Mekselina çok değişik.. Pek sevemedim 
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Ben hiç beğenemedim ismi biraz zoraki olmuş ☹
0 oy
(179 puan) tarafından
Cnm yanlız bu 7 uyurların hepsi erkek bilgin olsun hem cok tuhaf sen sevdın ilerde kızın sevmicek blki bnm Bi arkdsm var annesi o 7 uyurlardan birinin adını koydu mislina kız smdi 14 yasında isyan ediyor resmen adımı degişcem alay ediyorlar bnle tuhaf soyluyo lar diyo isim koyarken hosuma gidiyor kulağa hos geliyo diye koymayınız lutfen tabi yine senin terchn cnm
0 oy
(121,309 puan) tarafından
Erkek olurda KUZEY koy baby boyumun adi oglum cok tatli en guzel isim kuzey
0 oy
tarafından
Canim mekselina isminin bi anlamı yokki. Ashab-ı kehf in birinin ismi olabilir ama anlamı yok malesef.

Erkek de ben oglum olursa emir agâh istiyorum nasıp
0 oy
(111 puan) tarafından
Oğlumun adı Egemen. Eşim koydu. Kulağa da çok hoş geliyor bence 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 265 göst.
6 Haziran 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
4 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde DUYGUSALL (49 puan) tarafından soruldu
0 oy