0 oy
3,045 göst.
Aile kategorisinde (120 puan) tarafından
daha öncede yazmıştım uzun uzun annemi anlatmaya yazılar yetmez ne olursa olsun o senşn annen demeden önce okuyun diğerlerini de bunu da sonra diyin ne diyecekseniz şehir dışında kardeşimin yanındaydı doğumum olacak diye çağırmıştım gelmem dedi 1.5 milyara anlaştık çünkü yok başka kimse bakacak kimsem yok mecburdum neyse geldi ama pek bir isteksiz her gün kocamla beni birbirimize düşürdü o geldi geleli evde her gün kavga zevk alıyor biz kavga edince bebek hastalandı daha 5 günlük ona en çok ihtiyaç duyduğum zaman çok çok sevdiği kızının kocası canı sarma dolma çekmiş bizim evde yaptı pişirdi onlara gitti bende bir başıma bebekle baş etmeye çalıştım olmadı susturqmadım sütüm gelmiyor stresten mama veriyorum sezeryan oldum dikişlerim belim ağrıyor dayanamıyorum aradım akşam gelirim dedi neyse geldi surat beş karış asık beş dakka oturamadım diye sitem ediyor neyse yengemin komşusunda virüs çıkmış onlar da her gün iç içeler kızı yeğenimle arkadaş evlerine girip çıkıyor ailece karantinaya almışlar yengem de aradı size gelecem bebeği görmeye eşimde dedi olmaz sizin orada virüs var bebek var sonra gelin 15 gün geçsin çünkü onlar temas etmiş vay sen misin bunu diyen annem başladı beddua etmeye siz nasıl almazsınız eve onu istemeyen benş de istemesin sizden nefret ediyorum ölene kadar unutmayacağım bunu vs sanki ben üvey evladıyım sabah oldu bana diyor kocan karı kılıklı şöyle böyle gel seni İstanbula götürecem oğlunu da al o burada kalsın aklı başına gelsin ya evimi niye bırakayım durduk yere en son bu akşam baya tartıştık kocamı bırakmamı söylüyor kendine uçak bileti almış hadi sen de gel ya sırf gelinine gelme dedi diye adamı mı boşayayım bende çok meraklısın sen git deidm aradım taksiyi gel götür dedim baktım ağladı bebeğime beddua etti bende ağladım deidm bebekten ne istiyorsun ne diyorsan bana de onun ne suçu var diğer ablamı aradı onlara melek gibi kızım yavrum canlarım bana gelince parayla yapar herşeyi bende deidm tamam git ama bu kez gidersen ölün ölüme birdaha senşn gibi annem yok derim beni böyle bırakırsan kocam yalvardı anne bizi bırakma bari 40 ı çıksın bebeğin falan halen diyor ki oğluna turşu yaptı burada diyor yok turşumu kasaya koy gidecem biliyorum içini bilmediğiniz için ne biçim evlat diyeceksnz bana ama valla canıma tak etti artık yeter onun yüzünden mama veriyorum bir gitti gelmedi sütüm ilk günden başladı ama şu an burada kardeşim aramış bari sabahı bekle demiş gitmedi yatıyor bebek huysuz gazı var uyumuyor ağlıyor daha beter ol sabaha kadar rezil ol öyle çek evladınla beter ol hep böyle sabahla dedi ve mışıl mışıl uyudu ben artık birdaha anne demem o kadına bitti 

68 Cevaplar

+4 oy
(27,352 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Birsey diyemiycem.ama.annen annelik etmedi sana bu konularda sende haklısın..

(120 puan) tarafından
valla içini bir bilsen az bile dersin yada nasıl dayandın ölmedin dersin bu dertle bende yenl anne oldum ilk kez aklım çıkıyor bebeğim için ben 30 yaşındayım annemin gözünde süpürge çöpü kadar değerim yok düşük tehlike oldu gelmedi kocamla sorunum oldu gelmedi hastanelerde kaldım gelmedi gurbete gittim bilmediğim şehre gelmedi bu kızı satarlar mı asarlar mı düşünmedi tek derdi ben çalışıp para vereyim bekarken evlendim bu kez kocamın parasını verdim ama yine de sevemedi beni
(27,352 puan) tarafından
Kuzum haklisin inan uzme kendini Rabbim gönlüne göre versin insAllah
-Reklam-
+2 oy
(48,683 puan) tarafından
neden hala esin kal diyorki pekala esinle sen tek bakabilirsin burda cogumuz ilk günden itibaren tek ilgilendik bebeklerimizle 
(48,683 puan) tarafından
betüsüm♥️
(12,513 puan) tarafından
Nasılsın pek göremiyorum bu ara seni
(48,683 puan) tarafından
pek giremiyorum ela telefonu istiyor sakliyorum genelde canim geceleride o uyuyunca siziyorum resmen
(12,513 puan) tarafından
Oyyy cadılar:) sare bile telefonu görür görmez NAY NAY(müzik) diyor :D
(48,683 puan) tarafından
tamam olmuş artik oda ☺️ ela pusuda bekliyo telefon buldu mu internet yoksa resimlere bakiyo whatsaptn milletin resimlerine bakiyo. internetin açık oldugunu farkederse YouTube girip video izliyo yukku diye agliyo vermeyince yada elinden akinca
+2 oy
(1,659 puan) tarafından
Uvey misin acaba canim bilemedim hangi anne torununa parayla bakar onu gectim nasil sana yavruna beddua edebilir Allah sabrini versin canim bosver uzme kendini sen annesin ve guclusun basarirsin ayrica evini yuvani birakmamakla en dogru karari vermissin kayinvaliden yokmu bakamaz mi o 
(120 puan) tarafından
kayın valşdwm 1 ay önce kanserden vefat etti başka da bakacak kimse yok bebeğe
(229 puan) tarafından
Sen herkesden ıi bakar daha ıi anlarsın çünkü annesi sensin kalk ağlama silkele n elini yüzünü yıla ananda yarın gidecekse dur deme kovma da hadi bacım ağlama kalk Allah büyüktür.Rabbim hastalık vermesin elin var ayağın var kocanda var salla başkasını ya Allah de bak çocuğuna ole b bak ki herkes helal olsun anasına rağmen baktı desin
(120 puan) tarafından
inşallah bakarım ona layığıyla onu ağlatmak incitmekten korkuyorum şu an uyuyor ama ben başında bekliyorum nefesini kontrol ediyorum üşür mü terler mi ağlar da duyamam diye uyumuyorum
(229 puan) tarafından
Duyarsın anayiz biz kıpırdasak.hissederiz uyuyorsa sende uyu dinlenki çocuğa adapte olasın çekinme korkma incinmez doulalik yaptım ben kızım doğunca bitaktim
(1,659 puan) tarafından
Basiniz sagolsun canim arkadasin da dedigi gibi senden iyi kimse bakamaz aklinda bi soru olursa buraya danisirsin benimki de daha 3 aylik ve ilk bebegim inanki zamanla tecrube kazaniliyor guclu ol ve o uyudugunda sende.uyu dinlen yoksa cok zorlanirsin
+1 oy
tarafından
Dogurmakla anne olunmuyir malisef ilk defa birine dogrusunu yapmışsın diyorum bu konuda insan kendi evladini torununu paraya bakarmi ya 
(120 puan) tarafından
bakar canm bakar sen yeter ki para de herşeye bakar buraya gelecek diye yol parasına kadar verdim sırf bebeğe bakıyor diye yok salçam yok yok sos yapacam domates al anneme yedirsiğim paralarla ev alırdım kendime
tarafından
Boş ver boyle anneye ben anne diyemem demem de konusmamda kimse kusura bakmasin
+1 oy
tarafından
Ahh kuzum ya kiyamam sana 1.5 milyara geldi demekki ne bicim anne ya
+1 oy
(3,669 puan) tarafından
Aman giderse gitsin ya sen kendı, cocugun bak bebege beddua edilir mi ya
+1 oy
(1,025 puan) tarafından
Parayla bebeğine bakması bile kovmak için sebep her kadın anne olmuyor maalesef üzme kendini canım 
(120 puan) tarafından
beikş size yalan gelir belki abartı ben 14 yaşında çalışmaya başladım okulu falan dışarıdan bitirdim hep çalıştım para verdim bir çöp almadım kendime yıllarca çalıştım bütün paramı verdim evlendim 10 milyar kredi çektim verdim borcunu kocam ödedi bazen gizli bazen söyledim salça alacam para yolla turşu yapacam para yolla kontörüm bitti para yolla
+1 oy
(10,370 puan) tarafından
Annen mi ya emin misin sabahı da beklemesin defolsun sen kovala ya
(48,683 puan) tarafından
nagis guzel kalbini yerim ya ☺️☺️
(120 puan) tarafından
Ben mersindeyim aslen urfalyız valla derin uykuya dalmış bende bebeğin başında bir yandan düşünüyorum bir yandan ağlıyorum
(891 puan) tarafından
Ben de mersindeyim canm nerede oturuyorsun Allah yardımcın olsun.uzulne yaparsın bakarsın bebeğine hiç merak etme
(120 puan) tarafından
Yenişehir de
(10,370 puan) tarafından
İkbal canımsın ❤️ çok çok üzüldüm ya. Lohusalık ayrı insan annesinden darbe yer mi böyle zamanda ya. Melek kurban olam ağlama o yavru sana muhtaç bak kuzum sen ona tutun al koynuna kuzunu sıcağın kokun ona yeter. En çok 10 güne dikişin hafifleyecek bak. 40 ı çıktı mı da allahhh öyle kolay olacak ki her şey korkma hiç derin uykuymuş Rabbim kudretini bir yerde gösterir de ne olduğunu bilemez annen
+1 oy
(1,668 puan) tarafından
annene vereceğin parayı baska birine vermedin annenden iyi bakardı sana 
+1 oy
(4,237 puan) tarafından
Bosver tek basina bakabilirsin bebegine sikma canini uzuldukce sutun gelmez sut cayi falan alin aktardan hatta burda biri paylasmisti sut artiran bi icecek yapmslar istersen atayim sana onu 
(120 puan) tarafından
yaptım canm o karışımı tüm malzemeleri aldım denedim ama bir damla dahi gelmedi
(4,237 puan) tarafından
Benimde gelmemisti sut cayi falan aldik cesit cesit onlardan tukettim surekli rezene tohumu aldim demleyip icine kimyon kattim gelmsti o sekilde insallah gelr
+1 oy
(3,607 puan) tarafından
Allah annene akıl sanada sabır versin cnm hiç sıkma canını öyle bir annenin bedduası tutmaz Allah'ın izniyle sen bebeğine odaklan bu gibi zamanlarda bazı insanlar destekten çok köstek oluyorlar annen sabah gidince inanki bebeğine daha güzel bakicaksin bugüne dair herşeyi unut sil kafandan sütünü kacirtma boşver. ..

Kötü bir laf söyleme Allah'a havale edersen şanslı çıkarsın sen beddua etme bebişle ilgilen görmezden duymazdan gel 

Bende annemi özler çağırırım 3 hafta bazen 1 ay kalır ama nasıl kalma evde ne huzur kalır ne ağzı tadı sonra niye çağırdım diye pişman olurum 

Napalim bizim kaderimiz de böyle anneler var biz bunları örnek alıp evladimiza ona göre davranicaz
(120 puan) tarafından
milletin annesine bakıp bakıp iç çekiyorum imreniyorum maalesef bugun 27 gün oldu sütüm gelmedi hiç mama aldık her gün bir söz her gün bir olay bir kavga her günüm ağlamakla geçti yaram iyileşmedi ilaçlarımı içmedim bebeğimi sevemedim dünya burnumdan geldi bu bana hamile iken de böyle yaptı kanamam oldu düşük riskim vardı iğne verdiler o zaman içi soğudu aradım gelmedi yanıma hamile halimle tek kaldım
(3,607 puan) tarafından
Sende gonderseydin gitseydi ne diye tuttun yanında sana faydadan çok zarar vermiş bebeğine yazık degilmi
0 oy
(738 puan) tarafından
Daha anne demen peki böyle anne olmazzz
(120 puan) tarafından
yok bitti birdaha demem bir iki üç bu bana attığı bilmem kaçıncı kazık birde diyor senşn de oğlun büyüsün seni evden kovsun iyiliğimin mükafatı bu mu
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Ben olsam uyandırır kovarım onu evden, böyle anne mi olur? Bu anne değil abla kusura bakma 

(120 puan) tarafından
işine gelene çok güzel annelik yapıyor ama şunu gördüm dün ablamın kızına beddua etti neler neler dedi bende yapma etme dedim aradım ablamı dedim annem böyle böyle diyor ara konuş ablam aradı dedi ben öyle bir şey demedim tövbeler tövbesi kızım yalan söylüyor diye üstüme kaldı kardeşime dedim diyor annemş böyle idare et huyu bu 65 yaşında değişmez bana da beddua ediyor ben ses etmiyorum sen de duymazdan gel diyor
(2,704 puan) tarafından
İşin zor abla, Rabbim hidayet versin sanada sabır versin
(120 puan) tarafından
Amin canm aminn
0 oy
(367 puan) tarafından
Zatenn çocuguna bile beddua ediyowrsa bırak cnm ileride kendi bakıma muhtaç olacak umarım o diğer evlatları bakar anlar nasıl bişey olduğunu. Bakalım. Ne kadar bakar kardeşlerin
(120 puan) tarafından
bakacaklarını sanmam o bahsettiğim yengem dediğim lnun kocası olacak abim bundan önce hayat kadını için annemş sildi ona neler neler etti kadın doldurdu annemi dövmeye kalktı bıçak çekti yine de canını verecek pahasına seviyor onu karısını toz kondurmuyor
(367 puan) tarafından
Kendi ailende olsa  sana zarar veriyorsa silip atacaksın cnm. Helede annen seni zerre kadar düşünseydi el oğlunu konuşturup senı o halde bıraakmazdı.
0 oy
tarafından
O nasıl anne ya benim annem ben çocuğun sesini duymam diye gece bile uyumadıı kadın gündüz gelen giden 40 ımı çıkarttı bende alıştım artk öyle gitti Allah razı olsun en ufak biseyde düşünmeden ona bırakırm gelir bakar  anneni tanimyrm ama bu süreçte yapılacak şey değil Allah yardımcın olsun ama korkma tek kaldığında öyle bı alışıyorsun ki kimseye ihtiyacın kalmıyo benim ki 8 aylık oldu nasıl geçti anlamadm
(120 puan) tarafından
Allah a sığındım artık Allah yardım edecek başka kimsem yok bir eşim bir ben zaten eşim çalışmıyor 1.5 senedir çalışana kadar yanımda destek olur Allah a emanet bakacağız
tarafından
Bakarsın  Allah'ın izniyle korkma canım :) yakın olsak tanışsak vallahi yardım ederdim o kadar üzüldüm
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Oha ya oha daha ne olabilir ki diyorum ama insanlar her seferinde şaşırtmaya devam ediyor ne demek torunun bedduà etmek ne demek parayla bakmak ne demek yok artık ağzım açık okudum inanamıyorum anne evladını gözünden sakinir gerçekten çok şaşkınlıkla hayretle okudum. Sana birsey diyim mi sil gitsin ne hali varsa görsün böylesi hiç olmasın daha iyi ve ben senin yerin de bu gece kalmasına da müsaade etmezdim o vicdansız insan benim çocuğuma beddua edecek ve gidip diğer oda da mışıl mışıl uyuyacak he yok öyle bir şey 
(120 puan) tarafından
yok aynı odadayız koltukta yattı diyeceğini dedi turşularını hazırladı aşure derdine düşmüş dolaptan çıkarttı ya gidecek diye kardeşim deyince sabahı bekle kocama diyor geri dolaba koy da bozulmasın ben burada hüngür hüngür ağlıyorum o aşure derdinde
(14,032 puan) tarafından
Keşke sana yardımcı olabilsem bende çok bilmiyorum daha bebeğim 5 aylık ama elimden geleni yapardım gerçekten üzüldüm hemde çok
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun gerçekten insan lohusayken destek istiyo psikolojik yönden ama annen seni baya yormuş Bi kere hiçbi anne ortada ciddi Bi sebep yokken hemen kocanı bırak gel demez en büyük yanlışı bu. sen sabırlı ol biliyorum çok zor Bi dönem ama geçecek hep böyle kalmıycak sabret 
(120 puan) tarafından
Başka annelere bakıp bakıp imreniyorum bir kez ya blr kez olsun yanımda olsa ne olurdu hep parayla mı duracak yanımda
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Ya yavrum kıyamam. İnan sen çok daha iyi bakabilirsin bebeğine. Ben normal yaptım ve kendim gecelerce baktım eşim ise 10 aydır ayrı yatıyoruz, gazlı bir bebek gece sık sık uyanan bir bebek diye. Ama aslanlar gibi baktım. Sezeryanli da burdan bakan çok var. İnan ve güven kendine. O sana muhtaç. O anne musvettesini de gönder birdaha anne deme ya parayla bakmak nedir?  

Hem hangi ildesin keşke sana yardım etsek, yemin yakınımda olsan 5 dk durmaz gelirim yemeğini yemizligini yapar yardım ederdim sana.  

(120 puan) tarafından
Allah razı olsun canm bebeği yıkamayı bilmiyoruz birde bebeğim kolik her gece aynı saatte başlıyor elim ayağım dolanıyor ona en çok ihtiyaç duyduğum zamandı
(1,016 puan) tarafından
Canimmm ya çok üzüldüm ben 8 ay gazlı bir bebekle kendim uğraştım inan. Yapabilirsin o kadına inat.  Ne olur güçlü ol yaparım de. Kolik bebekler için kolay yolları kendin seç bul ama o kadına bir daha anne deme.
(120 puan) tarafından
demem artık bitti dedim ölürsem de gelme yok gelmem ne işim var dedi
0 oy
(135 puan) tarafından
Canım çok üzüldüm benim annem iyiki varya annem ağzındaki lokmayız bana veridir kızıma öyle eşya almış öyle para vermiş ben kızıyom verme seninde küçük çocukların var diye allh sana yardım etsin canım herkes bi şeyle sinaniyo üzülme sen çocuğuna bağlan sen onun gibi anne olma çocuğunla ilgilen senin yaşamadığın evlatlığı ona yaşat 
(120 puan) tarafından
Ben onun gibi olmayacağım evladımı para için sevmeyeceğim bana ihtiyacı olduğu zaman gelemem demeyeceğim 8 tane çocuk doğurunca anne oldum sanıyor ama bana yaptıklarını artık kaldıramıyorum bu ilk değil ki bana kaç kazık attı ama ben hep affettim ama bebeğe beddua edince bardak taştı artık
0 oy
(200 puan) tarafından
Normalde yqzmam fqzla cevap ama bun da valla kendimi tutamadim aynsini demiyim benzeeini yaşadım sezeryanliyim iste yeni dogum yaptttim basta tutturdu burda kal diye yok dedim hani rahat edemem tamam evde erkek yok ama ben o evden cikmisim benim kendi yuvam var ona gore duzenim var kabuldtmedim . Onu kabul etmeden diye bana trip atti eve geldik iceri girmden zorla bana korse taktirdi soyle diyim ben uzerime dahi bisey giyemiyoken nefes alamicak hake geldim dikislerimi mahfettim kucagima alisir diye cocuga kucagima dahi vermdi emzirmeden emzirmeye gazını dahi cikarttirmiyodu neymis kokuma alisirmis ama  yatarken annemin yanında yatiyodu ben degil sanki o annesi hergun cocuk babakimindan kavga cikiyo ne bilim bebegimin sariligi vardi esim doktorun dediklerine uymaya calisyo annem ee bu cocok cok sasrdi siz bakamiuonuz ben hastaneye goturuyorum yoo bu cocugun gazi var git gaz damlasi al yok bu ccugun biseyi var bizi hasatneye gitur a cocuk ağlasın eşime basliyodu soylenme ye gaz damlasi almadin hastaneye goturmedin ya bu bebek gazi olucak eger doktorumuz al derse oyle aliriz diye yok anlamiyo annemle esimin kavgasindan sutum bi anda kesildi artik cocugum doymuyo agliyo ebemizi aradim sinirden sutresten u,ak dur 1 kereye masus mama ver sutun daha da gelemse gorusz dedi neyse mama verdim daha sonrasinda sutum de gelmeye başladı kavgalar durunca annem zaten ikide bi bu cocuk ac bu ccuk doymuyo ebe demse bile kendi zorla vercekti ben uyurken ne bilim haberim yok ccuga mama vermis öyle ee cocuk mamaya alsiti memeyi az emmeye basldi benim sutum azaldi hrm sutumden oldum hem dikislerim mahfoldu kocamla arama sogukluk girdi 40 gun boyunca bizde kalcakti artik bsya oldu ben ayaklandim falan ayiptir söylemesi kocaminda kendine gore ihtiyaclari var beden olarak olmasada onu da tabiki ben karsilicam yatak odasina kapandik ayiptir soylemsi halletik annem anlamis galiba ondan sonra gitto yanliz beni kocamla ayni odada koymayi birak birlikte yatirmiyodu bile berbat bi logusalik gecirtirdi hem bana hem esime . Yaşadığım için biliyorum Allah yardimcin olsun ilk ccukta tecrube ettim ikincide kimseyi istemdim esim sagolsun bakti ☺️ (uzun oldu hakkini helal et canim)

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 629 göst.
10 Eylül 2020 Aile kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 682 göst.
27 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Ceyda123 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 254 göst.
12 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Dilan28999 (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 150 göst.