0 oy
360 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (177 puan) tarafından
Kızlar burda hep böyle postlar görüyorum. Kilo boy  gibi ne zaman merak edip girsem baya fazla kilolu bebekler var kızım 6 aylık 7000 kilo 4 aylık bebek kilolarına bakıyorum benim kızım gibi hatta daha fazla bu sefer diyorum benim kızın kilosu Cok mu zayıf. Sizde de böyle oluyor mu bir ben miyim böyle (Evet benim içinde önemli olan tamamen sağlıklı olması sadece merak ettiğim için soruyorum) 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım maalesef Bazı anneler bayılıyorlar Çocuklarının kilosunun iyi olduğunu bildikleri halde burada sormaya Örneğin 4 aylık bebeği 7 kilo olan buraya soruyor kilosu az mı diye Halbuki kilosun iyi olduğunu kör cahil insan bile bilir yani resmen egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar burada senin bebeğinin kilosu da gayet iyi Ayrıca 1 yaşına gelene kadar doğum kilosunu 3.ek atlarsa Demek ki bebeğin gayet sağlıklı demektir Sen boş ver Burada yazılanları Çok da kafana takma
(177 puan) tarafından
Ya evet onlara bende şaşıyorum 4 aylık ve 7 küsür kilo daha ne olsunnn. Takılmıyorum aslında canım ama insan okudukça bir şaşırıyor okuduğum kadarıyla hepsinin kilosunun masallahı var :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynen benim kızımda zayıf sanıyorum  ama şöyle bakıyorum gayet iyi 
(177 puan) tarafından
Dimii o psikolojiye giriyor insan :)
tarafından
Kontrolleride yaptırıyorum hep normal dediler. Uzaktan Bi akraba var kızı nasıl tombul şişmiş resmen benimkindende küçük ama benim kızım hiç mama içmedi 10 buçuk aylık oldu hala anne sütü içiyo belki ondandır bilmiyorum
(177 puan) tarafından
Ayy ne güzel canım maşallah bosver anne sütü aldıysa ne güzel işte. Ben mamada verdim baştan beri anne sütüyle beraber.
tarafından
Alsa iyiydi de almadı 3 tane mama denedim hepsi çöp oldu
(177 puan) tarafından
Sütün yetiyorsa neden alsın canım
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Kac kg dogdu benim kizimda 6.5 aylik 7.900
(3,617 puan) tarafından
Geç canim 1 haftadan bise olmaz ben 5 aylikken basladim
(177 puan) tarafından
Ya bizim doktor da o zamanlar da basla dedi ama ben korktum baslamaya keske o zamandan başlasaydım şimdi tadımları geçmiş olup sağlıklı yemekler tarifler yapardım kuzuma.
(3,617 puan) tarafından
Canım kızım erken dogdu ve sutum yetmio die ben başladım masallah cabuk toparladi
(177 puan) tarafından
Hıı anladım kuzum iyi yapmışsın. Ya bide şey var ya artık ne ek gıda mı 6 aydan asa asla olmaz oturmak mı 6 aydan önce olmaz kalıplar insan ona çok takılıyor. Halbu ki annelerimiz neye bu kadar dikkat etmiş sağlıksız mı olduk Allaha şükür iyiyiz.
(3,617 puan) tarafından
Aynen canim caya ekmek katip yedirmişler masallahimiz var valla oglan da 4 aylikken tattirdim kıssada 4 aylikken tattrdm 5 aylikken ek gıdaya geçtim kimseyi takmadm valla kizim 35 haftalık dogdu 2530 gr dogdu şimdi 6.5 aylik 7900 olmuş valla muhallebi yapiom meyveleri veriom yemek sularindan veriom yoğurt veriom pirinç unu irmik muhallebisi yapiom sebze haslayip ezip veriom 5 ay bitti başladım yavaş yavaş 6 aydan sonra herseyi vermeye başladım.
0 oy
(913 puan) tarafından
Böyle anlayamazsın zaten. Bebeğin kaç kilo doğmuşsa şimdiye kadar kaç kilo almışsa onunla bağlı bişey eyer bebeğin haftada en az 150gram kilo alıyorsa yani ayda en az 600gram alıyorsa normaldir. Başka bebeklerle kıyaslama her bebek başka kiloda doğmuştur zaten
(177 puan) tarafından
Ahh canım ilk bebeğim sezaryanla doğum yaptım sütüm yetmiyormuş başımda 2anne var bakan bebeğim susmuyo devamlı ağlıyor çocuk kimse de bana aç olabilir mi demiyor tek meme diğeri tıkandı tek memeyle emzirmeye çalısıyorum. Diyorum bu cocuk aç olabilirimi yok anne sütü ver mama verirsen seni almaz daha vermedim dddim vardır bi bildikleri baktım uyku haram aradım Bi doktoru numarasını buldum iyi bir doktorums bana dediki mama ver durmuyorsa hemen getir. Bebeğime mama verdim sustu ve hemen uyudu nasıl ağladım cocugum açmış. Hastaneye götürdüm yinede bu sefer dediler çok sıvı kaybetmiş hastaneye yatırcaz çok ağladım ddm yatırmam ben ona iyi bakarım mama da veririm emziririmde doktor bidaha 5 gün verdi kesin getir dddi hem emzirdim devamlı bide mama verdim götürdüm ne yaptınız bu çocuğa çok iyi toparlmış ddi. Sonra inat ettim hep arastırdım mamayı nasıl bırakabilirim diye süt arttırıcı ilaç buldum emzirme danışmanına sordum çayını aldım bol bol su içtim 4 lt kadar. Mamayı azalltm simdi öğlen kasık mama gecede biberon maması veriyorum o kadar. Yani doğduğundan beri toparlanması için uğrasıyorum. Doktorum bile geçende çok iyi baktın iyi toparladı dedi. Cünkü ilk götürdüm de derisini kaldırdı o suratını hala unutamıyorum doktorun.
(7,127 puan) tarafından
Canım 350 gram doğum sonrası çok bir kilo değil ki neden doktorun öyle davranmış kimisi 800 gram veriyor ödemli oluyor nihayetinde bebekler sadece aç kaldıkları için vermiyorlar
(177 puan) tarafından
Bilmiyorum canım vermesi gereken den fazla vermis dedi.
tarafından
Benimki  çok daha fazla verdi . Açlıktan sarılık oldu . Kendin  benim yerime koysana  tombul doğdu bebek . Hep süt var var dediler mamaya alstrma  dediler bebek ağladı ağladı açıktan sarılık olmuş dr çok susuz  kalmış dedi ve derhal yatrdilar  ışık tedavisi  verdiler . 2 ay geçti ama hala vicdanim sızlıyor:(
(177 puan) tarafından
Sızlamaz mı canım benim de aynı işte kızımın bir mama içişi vardı hala gözümün önünde bizde ağır sarılık geçirdik. Mama verme verme dediler sinirden elim ayağım titredi o öyle biberonla sarıldı ki
0 oy
tarafından
Alerjiden oğlum kilo alamadı 4kilo doğdu 6.ayda 7050di normalde 8olmasi gerekmiş . İlk 2ay 1kilo aldı sonraki aylar 500 200fln ilerledi .. önemli olan sağlıklı olması kilo önemli değil bnm oğlum toplu doğdu sonrası canı içinde olsun kilo çokta önemli değil normal seyrindeyse .şimdi bı yaşına girecek anca 9bucuk kilo .alamiyo çocuk napim yani takmıyorum kimseyi
(177 puan) tarafından
Sağlıklı olsunlarda kuzum ne yapalim biz anne olarak elimizden geleni yapıyoruz. Benim kızımda asırı kilo kaybı oldu ilk zamanlar.
tarafından
Bizim de 220gram oldu 3780le hastaneden çıktık sonra sariliktan geri geldik yattık ama topladı 1220gram aldı 1ayinda. Hayır daha minicik bebekler ne kadar kilo alablrki anlamıyorum duba gibi mi olcaklar.banada diolar 10buvuk 11kilo bizim çocuk . Yarın kontrol var ne cikicak bilmiyoeum
(177 puan) tarafından
Kay aylık suan canım
tarafından
25inde 1yasinda olcak canim
0 oy
(25,225 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım ona ana yüreği diyorlar. Bazıları çemkiriyo dalga geçiyo ama. Tabi sağlık önemli ama ana yüreği işte. Benim oğlum 4 aylık 7200 gram diye dün oturup ağlıcaktım 1 ayda 500 gram almış diye düşün sen analık işte. Bide ben bilmiyordum zaten 3 aydan sonra kilo alımı yavaşlarmış öyle dediler burda bana sonra rahatladım. Yani 4 aylık kilosunun iyi oldugunu bilmiyordum aldıgı 500 grama odaklandım resmen o yüzden takmıştım kafaya. Buraya sordum bende eminim dalga geçen oldu :) napayım bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp :) 
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Benim postlarima bak.. bende cok kafaya takiyodum..
0 oy
tarafından

1 yaşında 8 kilo ve ben bunu hiç sorun etmiyorum kilo dediğin alınır da verilirde:ermm:

İlgili bir soru bulunamadı

374,678 soru

11,207,121 cevap

34,510 kullanıcı

...