0 oy
1,574 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Haydi kizlar soruya aldiysa ne aldi veya almasini ister miydiniz?

Benimki almadi bi cop bile:D

55 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Aldi bana kolye kizima bileklik
tarafından
Kaynanani paylasalim mi aydancim :))
(6,203 puan) tarafından
Olabilir :D
-Reklam-
0 oy
(223 puan) tarafından
1 çeyrek 2 singer aldı sağolsun :)
tarafından
Benim kaynana ceyregi takti ama bebise obur eltime elbise almisti bana igne bile almadi bende her anneler gununde alirdim
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Ben lohusayken anasıyla babasını bizim eve getirdi kalmaları için en büyük hediyesi oydu bı de bol dırdır etti daha ne ister ki bı gelin :)))))
(1,790 puan) tarafından
Enaaaaam beterin beteri dedikleri sen misin yoksa canım
(1,012 puan) tarafından
Ya ne sandın ki
tarafından
Kiz gercekten beterin beteri dedigi senmissin valla iyi dayanmissin helal kiz
0 oy
tarafından
Valla daha dogurmadim 2 haftam var ama kayinpederim ve kayinvalidem 2 tam bir bilezik birde kupe almislar takmak icin :) oyle duydum esimden :)
tarafından
Vayy valla helal olsun sesimi duysun butun kaynanalar diysunlarda ornek alsinlar:)
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Oğluma ucuzundan bir beşik alındı başka da bir çöp görmedim bir buçuk senelik gelinim....
tarafından
Kiz o kadar cimriymis be insan bi kaliteli bisey alir kiz bu kaynanalar parayi mezara goturecek
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Cimri karı hiç bişey almadı:) 
tarafından
Hahah gel sarilalim gardas bendensin:)
0 oy
tarafından
Kendi annem 12gram bilezik kaynana da çeyrek bileklik . Herzmnki gibi kaynanam cimri . Takmazdida kocam ben bile karıma hediye aldım kaynana bilezik takıyo sen napcan demis ala ala o kirli çıkı yapmadı bı bilezik
tarafından
Kiz zaten ne varsa analarimizda var valla kaynanalarda bi halt yok
0 oy
(76 puan) tarafından
Benim kayinvalidem ilk dogumumda bitane bilezik almisti bana kizimada rahmetli gorumcemden kalan kalin bi bilezik vardi onu iki bilezik yapmisti birini diger torununa hediye etmisti birinide kizima hediye etmisti. Simdi ikinciye hamileyim bakalim bunda ne gelecek :-)))
tarafından
Helal olsun kayinvalidene valla eli acik bir insanmis
(76 puan) tarafından
Oyledir canim asla gozune gelmez her zaman herseyi alirda verirde Allah razi olsun kendisinden
0 oy
(581 puan) tarafından
Doğum hediyesini geç kızım 6 aylık oldu bir çorap almadı benim annemler aldıkça da ne gerek var diye söylenip durdu :) 
tarafından
Ayy senin kaynanda cok cimri ya benimki ceyrek takti kizima beni sevmez ondan bana bisi almadi
(581 puan) tarafından
Nerde anacım bekledim torunu diye Ama yok :)
0 oy
(916 puan) tarafından
Hiç bişey almadı biz aldığımız zamanda ne acele ediyonz olur herşey diyor son ayimdayim .durumu olmasa anlarım durumu var ama cimridir parayı tutar .bebek yapn bebek yapn başımızı yedi .çok şükür muhtaç deglz ona güvenerek yapmadm ama insan gerçekten bekliyor .herseyini annem ve eşim aldı .tutamıyorum kendimi hep laf sokuyorum eşimde uzuluyo .bikerede dedm annaesi çok hevesli habire bisiyler aliyo daha ben nediyim buna hc sesetmedi:D bbizi bulmaz alan kuzenim dogrcak koluna bilezik almış kaynanası doğum hediyesi 
tarafından
Kiz kaynanada cok pis ya insan bi corap dahi olsa alir durumu mu yok yoksa keyfi mi almadi normalde ilk torun ya insanda sevinc olur alir
0 oy
(48,643 puan) tarafından
esim annem almadi ki kaynanam alsin ☺️ almak zorundada değil canim 
tarafından
Ya orasi oyle canim mecburiyetleri yok ama gonul hoslugu diyelim:)
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Bilezik almıstı rahmetli. Bu bebeği göremedi. 
tarafından
Allah rahmet eylesin canim
0 oy
(134 puan) tarafından
Valla eşim çiçek alir hep bu 3 üncü dogumum kaynanada bu kez altın bileklik almış şok um hala kızım doğunca takicak inşallah 
tarafından
Hahah kiz oda iyi valla ben bilezigin b sine raziyim cimri kaynanamin carsaflarinin altindan altinlar dokulur ama almadi cimri
0 oy
(26 puan) tarafından
Kaynana zahmet edip bir kere gormeye bile gelmedi bu arada cocuk 7 aylik oldu :)  nasipse düğününe gelir artık :)
tarafından
Kiz keyfi mi gelmedi yoksa baska biseyden mi
(26 puan) tarafından
Bacagi agriyormus disini yaptifiyormus mus mus ta mus mus.   Benim babam kslp hastasi geldi. Bebek kuvezde . Yine bir gun giderken annemle babamida giturduk hadi evde beklemesinler dolasmis olurlar baska sehirden geldiler.  Babam hastanede bayildi. Babami acile kaldirdilar esim babamin yaninda ben bebegin yaninda garip anam bir bana bir babama kosuyor. Kaynanamin bacagi agriyor ama yazliga gitmeyi biliyor yazlikta ne bacak agrisi ne virus.  Benim icin bitmistirler. Gelse bisey yspmayacak ben daha cok yorulcam ama iste ozeniyor insan  torun geldi sevinc gormek istiyor. Aman dahada bittiler benim ici
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bise alması kenarda kalsın kadın torununu bile daha göremedi yaşını doldurduktan sonra anca görücek seneye bidaha sor bu soruyu gittiğimizde bise yaparsa yazarın ☺️☺️
(26 puan) tarafından
Bizim babaannede izmir biz istanbul istese arlar gelirdi ucaga istemedi ayagim agriyor disi yaptiriyorum dedi sonra aaaa virus cikinca bahaneside oldu gelecektik ama virus var. Dedim bende ben dogum yaptiktan 40 vun sonra cikti virus :)  aman bende daha biseylerine katilmam olur biter . Anam. Abam sagolsun maddiyati gectim manevi olarak bile yeter . Hamileligimde annem bakti tansiyon vardi dogumda anam babam kostu. Onlarda uzak balikesirde ustelik ucakta yok otobusle daha uzun suruyor.
tarafından
Hahah soz soruyu tekrar soracam seneye deseydin zahmet etme biz sana gonderek torunu
(9,626 puan) tarafından
Aman boşverin ya kocalarınız sizin tarafınızdaysa bundan daha müthiş bise olamaz bide aldıklarında sonrasında söylenmeleri var her fırsatta başa kakarlar tabi her kaynana aynı değil ama geneli öyle benim ailemde hem maddi hem manevi oğlumun benim.herseyimi yaptılar 3 yıl oldu evleneli hala evime eşyalar alırlar ve benim evimde kaynanamlara dair 1 liralık hiç bise yok iğnesinden buzdolabına koltuğuna varana kadar bütün evin eşyalarını eşimle nisanliyken beraber çalışıp aldık ailem daha büyük destekcimizdi eşim erkek tarafının alması gereken şeyleri kendi biriktirdiği parasıyla aldı kredi falan cekmisti milyarlarca banka borcu ödedik taksitle aldığımız eşyaların borcunu ödedik kimseden tek kurus para istemeden ikimiz birbirimize yaslanip calisip borclarimizi kapattik bu donemde yine benim ailem yanimdaydi esimin tarafi aramaya korkuyodu borc para isteriz diye aradıklarında da çok yemeyin borcunuzu ödeyin derlerdi cok şükür ki kendi alnimizin akiyla sifirladik herseyi Allah eşimden de razı olsun hiç bi istegimi geri çevirmezdi bireyden bitane varsa istesem ikinciyi de alır bazen oturup düşünüyorum bunlardan bu nasıl çıkmış..Ben hayatında yokken bile kendine çeyiz dizmiş minnoşum benim  ya hali falan almış çalıştığı zaman ☺️☺️ Allah herkesin karşısına gönlüne göre eşler insanlar çıkarsın inşallah ❤kusura bakmayın yaram deşildi dilim çözüldü ☺️
(26 puan) tarafından
Bizde ole evimde kimsenin ignesi yok kafa rahat kredi cektik evlendik odedik calisip. Daha neler varda. Bu sefer ki cok koydu. Esim ailesi hakkinda konusmaz o bile 10 gun once isysn etti. Nasil insanlar diye. Onlarin orda ev almustik kiraci vardi cikti cikarken anahtsri bakkala birakti gorumce bir sokak oteden anahtar alacak yikti ortaligi isi dusen ariyormus. Laa cok bisi istedik ssnki yilda 1 kere bunu istedik . Esim de uymadi ama oda bozuldu iyice. Aman artik ne ararim ne giderim. Ararlarsa konusurum anca. Benimde esim cok iyi cok sukur bizde bu konuda sansliyiz daha ne olsun :)
(9,626 puan) tarafından
Sanko istediğiniz şey atla deve ☺️☺️ valla bende de çok şey var anlatsam edirneden karsa jüpiterden marsa yol olur ama susuyorum Allaha binlerce kez şükür ki eşimde herkesin noldugunu anladı ve kayınmış görümceymiş eltiymis hiç biri yok etrafimizda ve acayip rahatız anlatamam yok böyle bi rahatlık ☺️ evde 4 duvar arasında ben eşim oğlum hepsi dış kapının dis mandali Allah kimsenin huzurunu bozmak için kimseye fırsat vermesin insallah amin☺️❤
0 oy
(168 puan) tarafından

2 çeyrek taktılar kizima bana hediye mi sayılır bilemedim :D

tarafından
Sayilma benimde kizima takti ama kizima bana takmadi:)
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Köyden peynir getirmisti :)))
tarafından
Gine oda iyiymis canim bizimki bize bisey almadi burda okudum da corap bile almayanlar varmis
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Evlendigimde bileziği zor taktı ne doğum hediyesi:) eşim annesine benzememis allahtan 
tarafından
Kiz senin baya cimri ya ne bilim biz olsak torun sevinciyle ortaligi ayagi kaldirrirdik heralde iyi bari esin cekmemis en azindan benim koca cimrilikte kopya anasi
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bana kelepçe aldı oğluma yarım altın taktı canım
tarafından
Vavv masallah be demekki hayatta comert kaynanalarda varmis
(12,856 puan) tarafından
Öyledir canım ilk dişini de babaannesine gösterdim o zaman da çeyrek altın taktı her fırsatta harçlık verir neye ihtiyacı varsa al diye
0 oy
(266 puan) tarafından

Benim aldı hemde bilezik aldı bunda ne alacak bakalım :D

tarafından
Ahahh kiz o kaynanani bana yollar misin benim kaynanam olsun soz baska bisi istemiyom:))
(266 puan) tarafından
Hayaller işte nerde valla 1 çorap bile almadı canı sağolsun napalm sağlıkları yerinde olsun da birşey istemem ben
(266 puan) tarafından
Hayalimi anlattım kız gerçek değil :DD
tarafından
Ahahh kiz Allah seni napmiya bende gercek sandim vay be bilezik diyom:))
(266 puan) tarafından
Üstüne birşey istemesinler de birşey istemem ben:D

İlgili sorular

0 oy
57 cevap 3,308 göst.
24 Eylül 2018 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 625 göst.
10 Mart 2023 Aile kategorisinde Yasem1234 (152 puan) tarafından soruldu
+1 oy
54 cevap 643 göst.
20 Mart 2022 Diğer kategorisinde !Cutemom34__ (46 puan) tarafından soruldu