0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde (2,792 puan) tarafından

Kızlar zamanında gününde doğum yapanlar kaç haftalıkken yaptınız?

Şuan 31+3üz biz 4 gün sonra tam 8 aylık oluyoruz bebek 9 aylıkken doğmuyor mu?

Doktorum daha 2 ayın var senin diyor o zaman 10 aylık oluyorum 10 aylıkken mi doğum yapıcam anlamadım:ermm: Cinsiyeti kız bu arada ilk gebeliğim 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tam 40 haftalikken kendi sancimla dogurdum kizimi
(188 puan) tarafından
Biseyi cok merak ediyorum ilk gebeligim ve o sanci nasıl bisey cok mu zor tarifi var mi korkuyorum
tarafından
Belden girdi cnm bicak saplanir gibi. Herkesinki ayni olmayabilir ama
-Reklam-
0 oy
(671 puan) tarafından
Kızımda 35 haftalikti 33 gelişimi durmuştu ama 33 uyumlydu oğlumu bilmiyorm doktr gene erken ola bilir diyor
0 oy
(12,513 puan) tarafından
İki kızım var

İlk kızımda sancısız VS 40 hafta doldu diye gittim 

İkinci kızım 39+3 sancılandım 39+4 doğurdum 
0 oy
tarafından
Ben kızımı 38+3te doğurdum doktorlar 40 haftadan hesaplıyorlar canım
0 oy
(25 puan) tarafından
Ben erken yaptm tam 31haftlaik oldugumuz gun oldu ve kuvezde hala
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canım sen 34+2 Haftada tam 8 aylık olucaksin 2 değil ama 1 veya 1buçuk ay gibi bi zamanın var ben tam 39da doğum yapmıştım  
0 oy
(920 puan) tarafından
40+6 günluktu yaptim
0 oy
(119,346 puan) tarafından
38w5            
0 oy
tarafından

Bizim arkadaş bıraksan fil gibi tutacaktı içinde çocuk gelmek istemiyor idi 41. Haftada doğurdu sağlıklı :D ben 38.5 hafta içinde doğurdum canım. Sorun olmasaydı eğer benimki de gelmeyecek idi içerde kalcaktı çılgın oğlum. 

0 oy
(7,197 puan) tarafından
8 aylık oluyorsun ama doldurmadigin için iki ayın kalıyor
0 oy
tarafından

40+1 :)        

0 oy
(838 puan) tarafından
38+4 sezeryanla kendi isteğimle
0 oy
(2,765 puan) tarafından
38+6 da kendi sancimla dogurdum adet sancisini bi 7 8 kat fazlasi ama ne yapacagini biliyoraan bilgiliysen eger cok kolay dogum oluyor
0 oy
tarafından
41 haftalık yaptım yani 9 ay 17 gün oldu dahada dururduda doktor alalım dedi
0 oy
(202 puan) tarafından
Oglum tam 40da doğdu kizim 40+3 de doğdu 
0 oy
(712 puan) tarafından
39 haftalık doğdu 
0 oy
(3,739 puan) tarafından
40+3 te doğum yaptım kuzum
0 oy
(27,352 puan) tarafından

39+1 de dogum yaptim prensesimi kucagima aldim

0 oy
(2,765 puan) tarafından

Dogumdan 7 gun once yatisim yapildi d

Suyumda sizma vardi ama cok degil 6 gun yattim hastanede sonra ben hastanedeyken hamile bi kadinda virus cikdi dogum yapmicak olan herkesi rvlerine gonderdiler 5cm açıklıkla gittim eve 1 gün boyunca hastane dezenfekte edildi cuma günü çıktım hastaneden doktor pazartesi muayeneye çağırdı gittim açıklık aynı duruyor doktor bu bebek doğmaz dedi bende o gün içinde aynı hastanede başka bi doktora daha muayne oldum 5cm açıklığı görünce direk doğum haneye yatış verdi hatta 5 cm acikligimin olduğu bir  post açmıştım herkes hastaneyi değiştir yada doktoru değiştir dedi iyiki degistirmisim 5 bucuk cm oldu acikligim baski vardi karnimda nst de duzenli sanci cikti ama ben hissetmiyordum bel sizlamasi seklinde hafif sizlama vardi sadice sabah 11 de yatisim yapildi duzenli nst cekilde gece yarisi saat 4 de icimden bisey patladigini hissettim ebeyi cagirdim kontrol etti kesem tamamen patlamış o saatten sonra sancilarimda gelmeye basladi ebe bana dus almam gerektigini rahatliycagimi soyledi yaklasik 4 saat sicak dusta kaldim cikinca 7 cm acikligim olmus sicak suyun etkisiyle aksam saat 17 gibi ikinma ihtiyacim gelmeye basladi ve ben ikinmayi tam olarak bilemedigim icin icimde yırtılmalar olusdu saat 19 da bebegimin kafasinin geldigini hissettim ebe bagirislarima geldi doğumun  baslamis hemşireler gelin diye bağırdı o an heyecan korku başladı  9 cm aciklikla 15 dk de bebegimi kucagima aldim dogumun kötü hatiralari ebeler sadice biri kotu bi insandi piskolojimi bozuyordu az kalsin ben dogurmaya calisirken onlarin bana dedigi bebegin öldü olu dogum yapiyon gibi kelimelerdi hatta şunlarla soylıyım bebeğim doğmuş benim üstüme çarşaf örttüydüler kan görmeye dayanamıyorum diye işde bebeğim doğmuş ama ben hala ıkınıyorum hemşire dedi tamm artık ıkınma bitti bebegin doğdu dedi yani hiç korkmayın dogumyapcak olanlar çok kolay doğum yapmak 2750 gram bi kızım oldu şükür RABBİME suni sancısız bi doğum oldu benim 

buda dogum hikayem bwlki icini rahatlatir

tarafından
Allah'ın cezası öyle bir laf edilir mi bir de doğum anında :((( hamileyken rahatsızlık geçirdim bende hoca ayağına bir kadın geldi annemin evimdeyken  ayağimi burktum ona bakıyor bu kız korkmuş dogursada çocuk ölü doğar yada Sonradan ölür demiş ona hakkımı asla helal etmiyorum o kadar acılar çektim psikolojik olarak çöktüm hastalıktan birde beni evladımla siniyor vicdansız sen benim bebeğimn ömrü var mı yok mu nerden biliyorsun bişey olsada Rabbimden derdim çocuğum sağlıklı ben rahatsız olduğum halde gelmiş bana ölecek diyor
(2,765 puan) tarafından
Bende de var di oyle samimiyetsizler
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Doktorun dogru diyo cunku 30 hafta 7 ay oluyo. Daha 7.5 aylik bile degilsin :)
(2,792 puan) tarafından
Hesaplayınca 32 hafta 8 ay oluyor ama nasıl oluyor o
(10,047 puan) tarafından
Canim 4 hafta 1 ay degil 4+2 1 ay oyle hesapla. 8+4 2 ay diye

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 345 göst.
0 oy
43 cevap 1,234 göst.
18 Temmuz 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 348 göst.