0 oy
457 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,939 puan) tarafından
Çok zor durumda kalmadıkça vermiyorum tutamıyor hem daha, damaklı değil ondan sanırım. Çevremdeki herkes ver senin içinde iyi olur eziyeti olmaz diş çıkartırken çok zorlanırsın falan diyolar, zararlı diye vermek istemiyorjm bende daha sonra da zor bıraktırılıyor emzik, varmı benim gibi düşünen benmi yanlış düşünüyorum acaba 1 aylık daha bebeğim 

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben doğduğu gün hastanede verdim pişman değilim herkesin kendi kararı tabi ama zararlı olduğuna inanmiyorum diş çürütüyor falan diyorlar da emzik ağızda olduğu için diş çürümez diş temizliği yapmadan direk emzik verip uyutursan diş çürür bunu anlatamıyorsun kimseye
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebeğim 10 aylık hiç tutmadı ilk zamanlar keşke verseydim diyorum ama şimdi iyiki vermemişim diyorum 
(3,939 puan) tarafından
Şimdi neden iyi ki vermemişim diyosun canım
tarafından
Ya versem şimdi bıraktırmak için ugrasicaktim mesela arkadaşımın bebeği emzik ağzından çıkınca uykudan uyanıyo bizim öyle Bi derdimiz yok sonra emzik pamukcuk yapabiliyor temiz tutmazsan hiç pamukcukta olmadı şükür bide dediğim gibi temiz tutmak lazım o da uğratırici
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Kaynanam.hastanede zorla verdi ben verme dedim o verdi lafimi tiiye aldi eve geldik yine ayni ben aldim agzindan o geri zorla tutturdu sonuc sadece uyurken emdi 4. Ayda atti bidahada emmedi 
0 oy
(880 puan) tarafından
Ben de vermedim oğluma ama çok pişman oldum hamileyim kesinlikle vereceğim hem dışarda işin olunca yada emerken memede uyutmamak için çok iyi oluyormuş
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bende ilk 3 ay vermemiştim senin gibi düşünüyordum varto bir de hijyen acısında  istemiyordum sonra elini emmeye başladı onu unutturmak daha zor emzik verdim gerçekten rahat oluyor oluyor 3 ay emsiksiz çocuğuma eziyet olmuş biraz emzik aldıktan sonra daha sakin bir çocuktu her düşürdüğünde yıkıyorum devamlı kaynatıyorum dikkat ettikten sonra seni ve bebeğimi gerçekten rahatlatır ver bence eğer tutarsa
(35 puan) tarafından
3 aydan sonra nasıl alıştırdın ki
(1,043 puan) tarafından
Emzirdikten sonra göğsümü çeker çekmez veriyordum özellikle geceleri zaten bir emme ihtiyacı vardı her fırsatta elini emiyordu 1 hafta böyle yaptım sonra emziği alıştı gündüz uyanıkken vermiyorum sadece uyuturken ve emziği emmeye başlayalı elini emmeyi bıraktı
(35 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim.. bnde vermek istiyorum ama alıştıramıyorum o yüzden sordum nasıl yaptın diye deniycem bnde aynı dedğn gibi karnı tok oluyo emziiryorm elini emiyo yetmedi diye mama yapıp veriyorm
biraz yiyo sonra oynuyo bibernla biberonlu alıyorum elini başlıyo emmeye bnde senin gbi yapayım bakalm inşallah işe yarar
0 oy
(119,696 puan) tarafından
Ben baby boyum emzigi hic sevmedi 
0 oy
tarafından
Ben verdim çok şükür inci gibu de dişleri cıktı  kendiliğinden  de 1 yaşına girmeden bıraktı 
0 oy
tarafından
Ayy emzik gibisi yok   uykuya kolay dalar seni emzik diye kullanmaz  :)
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Bu emzik meselesi sanki biraz abartılıyor gibi .....
0 oy
tarafından
Ya illaki birakırlar emzigi valla iyiki vermişim ilk dogdugu andan beri veriyorum azlayınca huysuz olunca bide uyuyunca veriyorum zaten diş çikariyor sürekli agzında degil yani bu aralar zaten çok işime yarıyor yine sizin tercihiniz tabiki 
0 oy
(377 puan) tarafından
Canim benm kzmda emzik tutyo ama o kdar da bagimli degl sadece uyurken alyo agzna sonra atiyo bnde kenara koyuyorm uyanmyoda ilk dogdunda mememden ayrilmyodu emzige alsti oyle uyumaya basladi. Sabahlari hc vermem agzna sadece uyuturken oda atar dalinca ztn. O konuda bnm acimdan cok rahatm. Her dkka mememi agzna sokamazdm uyurken. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 111 göst.
3 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 119 göst.
27 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nazli1elif (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 206 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde denizimsi (6,504 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 135 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu

382,318 soru

11,446,811 cevap

35,021 kullanıcı

...