0 oy
683 göst.
Aile kategorisinde (447 puan) tarafından
Kızlar biliyorsunuz ben öğretmenim hatta daha önce de başlamam lazımdı ama geç olsun güç olmasın tv yi hayatımızdan tamamen çıkardık oğlum için 9.30ta uyuyor zaten uyuduktan sonra bizim tv hayatımız başlayacak bir şey izlemek istersem telden izliyorum inanın ben bile çok rahatım bir ay sonra 1 yaşına girecek aksama kadar onunla oyun oynuyorum çok mutlu şu korona da biterse onu her yere götürmek için can atıyorum çalışmaya başlayınca da zaten kreşe gidecek orada da tv yok paketli gıda yasak asla yiyemez zaten büyüyünce yiyecek ben bari 7 yaşına kadar olan kısmı kurtarmak istiyorum tv ise 3 yaşından sonra eğitici çizgi filmlerle başlatmaya karar verdik o da belirli saat o kadar kendi odasına alacağım tv izleyecek ve kapatacak zaten gündüz kreşte olacak akşam belirli saatte uyuyacak şu an çok mutluyum umarım istediğim gibi yetistirebilirm

17 Cevaplar

+1 oy
(2,351 puan) tarafından
Bnde calisiyorum kizm krese gidiyor dedgn gbi kreste zaten tv yok aksam eve gelincede mamasini veriorm beraber yemek meyve vs yiyoruz oyun iynuyoruz anca doyuyoruz birbirimize zaten gun boyu ozledgimzden. Oyundan snrada  en gec 10 da yataga geciyoruz bi saga bi sola döne döne saclarmla oyniya oyniya uyuyo :) ben bildm bileli tv yi hic sevmem zaten egitici cizgi filmler bulmakta cok zor cogunda bizim farkedemedgimz yalnslar var adlinda Allah yardm etsin hepimize  paket gida derkende abur cuburu diyosan bnde senle ayni dusuncedeym ama esim yesn yazik kizima diyor asil yerse  yazik diorum ama anlatamiyorum tabi kendi sevdginden kizida yesin istior . Bunu da soyle cozduk bizde  hafta boyu yok haftada 1 gun  yiyebilir 1 tane ole kararlastrdik :)) 
-Reklam-
+1 oy
(48,671 puan) tarafından
tv yle büyüdüm kendimde bir sıkıntı görmüyorum kizimda izliyor cizgi filmlerden cok sey ogrendi paketli gidalardada arada kacamak yapiyoruz ☺️

herkesin kendi fikri ☺️
(12,777 puan) tarafından
Tom ve jery olsa suan kizimdan omce ben izliyorum ahaha
(48,671 puan) tarafından
annem hala heidi izliyor saatlerini kacirmiyor ☺️☺️☺️ seker kiz kendi sirinler winnie the pooh olza keske
rafadan tayfada hayri kamil akini ezberlemis elada bütün cizgi filmleri ezbere biliyo ayicik bonboyu seviyo
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Yaa ne kadar güzel :) 
(447 puan) tarafından
Sağ ol cnm
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Paketli gıda neden yasak? Neden yiyemez cnm?
(447 puan) tarafından
Kuzum ben istemiyorum annesi olarak yaskaladim kendimce almamaya vermemeye çalışacağım:)
(3,769 puan) tarafından
Doktorda vermeyin pek demişti de bize ondan merak ettim cnm:), ben veriyorum valla ne yalan diyim öyle çok sık cipsi Fln yemiyor ama eti puf fln yer
(447 puan) tarafından
Kuzum kendim yapıyorum her seyi artk
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Rabbim gönlünüze göre versin insAllah 

(447 puan) tarafından
Amin cnm hepimizin inşallah
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Valla mecbur kalınca paketli gıdalarda veriyoruz 

Allah gönlüne göre versin 
(447 puan) tarafından
Kuzum mecburiyet diye bir şey yoktur sen vermezsen eve almazsan o bilemez anlama yaşına gelince de sözünü geçirebilirsin bu arada sağ ol cnm
(4,853 puan) tarafından
Huysuz olur evde yaptığın hiç biseyi yemez bu sefer aç kalmasın diye mecbur hazır bisey alıp yedirirsin
Ben de verme taraftarı değilim mecbur kalmadıkça ama öyle an oluyor ki veriyorsun malesef
(447 puan) tarafından
Doktorumuz bırak ac kalsın dedi elbet yiyecek ac kaldıkça dedi sizin verdiğiniz her urun onun beynini yiyor dedi yemek yiyor doyuyor evde yaptığım abir cuburu yemezse de kaybedecek bir şey yok ki zaten yemek yiyor kzuum ac kalmaz yani
0 oy
(12,264 puan) tarafından

E güzel ya bende sevmiyorum TV yi ama adam onla yatıp onla kalkıyor TV açık değilse yatamıyor bile:ermm:

(447 puan) tarafından
Ah kuzum bebegine o da yap imkanin varsa onunla vakit geçir akşam uyuyana kadar
(12,264 puan) tarafından
Var 1 yaşında gündüzleri hep kapalı eve gelince açıyor bende hemen yatırıyorum
(447 puan) tarafından
Çok güzel o zaman etkilenmez cnm rahat ol
(12,264 puan) tarafından
İnşallah canım benim ❤️❤️
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İyi geceler.... 
(447 puan) tarafından
Iyi geceler cnm
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Ne güzel biz tvsiz yapamıyoruz çok sıkıcı geliyor ev bana zaten bir yere çıkmıyoruz bari biseyler izleyek
(447 puan) tarafından
Ben de evdeyim ama uğraş buluyorum kendime istersem telden izliyorum kitap okuyorum akşam da uyuyana kadar açık zaten kuzum
0 oy
tarafından

Örtmenim bizim kafadan darısı bize :)<3

(447 puan) tarafından
Inşallah:))
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Bu davranışların etkisini de yazsaydınız keşke uygulamak isteyen olabilirdi ☺
0 oy
tarafından
Çok güzel bi düşünce umarım istediğini yaparsın ama kendi nacizane fikrim bi eve bi tv yeterli çocuk odası vs aile birliğine zararli telefon iyice iletişimi bitirdi bide aynı evde oturup ayrı odalarda oturmak ne kadar doğru olabilir ki bir çok evde 2 3 tv görüyorum 
0 oy
(418 puan) tarafından
Biz de ilk çocugumuzda yapmiştık bunu. Tv 2.5 yaşina kadar görmedi bilmedi..sadece radyo açılıyordu. Sonra da bellirli çizgi filmlerle başlamıştık.. Paketli gıda da 3 yaşa kadar vermedim sonra sadece belli markalarin ürunleri. 6 yaşinda şimdi hala abur cuburla arasi yok, kola ve gazlı içeceklerin çayın tadıni bilmez.. umarim siz de uygulayabilirsiniz :))
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Ilk çocuğuma 5 yaşına kadar bi çikolata bile almadım.  Başkası verincede kabul etmiyodu. Azcik bile yese dert oluyodu içime nedense.  Milletin çocuğu sokaklarda devamlı cips bilmem ne varken bende meyve sebze tabağı koydum önüne hep.  
0 oy
tarafından
Uygulamaya calismaniz kendi iyi bı yandan ama malesefki tek TV le olmuyor telefona sariyolar bu sefer aileler kendileri alıyor tablet bu sıra bu şekilde gidiyor cnm . 
0 oy
(544 puan) tarafından
Maşallah senin gibi düşünceli annesi oldugu için ilerde gurur duysun 
0 oy
tarafından
İnşallah istediğin gibi yetiştirirsin canm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 299 göst.
7 Aralık 2020 Aile kategorisinde buketimsim (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.