0 oy
540 göst.
Aile kategorisinde (1,358 puan) tarafından
Bir kocada olmasi gerekenler nedir mukemmel es olmasi icin? Merhamet falan demeyin mesela karisina karsi neler yapmali tek kelime ile anlatirmisiniz

21 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Elini masaya vurup bu aksam bulasiklari ben yikiyacam diyebilmeli mukemmel erkek :))
(3 puan) tarafından
Hahahaa kesinlikle öyle canım:}}
tarafından
Esim mukemmel bir adamdir :))
(3 puan) tarafından
Ne güzel canım allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah
tarafından
Amin cnm insallah :)
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Valla icinde Allah korkusu olsun yeter 
+2 oy
(4,290 puan) tarafından
Kadını anlamali bunun bilincinde olan adam mükemmeldir 
tarafından
Kesinlikle sadece anlamak
+1 oy
(138 puan) tarafından
Bir kere mükemmel eş diye bir şey yoktur bence. Hepimiz insanız ve her birimiz ayrı bir dunyayiz. Her birimizi büyüten ailelerin sosyo ekomomik ve kültürel farklılıkları var. Başkalarının eş böyle olmalıdır demesini kıstas alırsanız eşinizi hep eksik görürsünüz. Şahsen ben şöyle düşünüyorum. Ben ne kadar mükemmel ve tamim ki ben ne kadar harika bir bayanim kusursuz bir kadinim ki eşimden harika olmasını bekleyeyim. Psikolojik ve duygu farkliliklarimiz var. Başkasının eşi mutfakta yardım eder ama annesinin yaninda odun gibidir benim eşim ailemin yanında bana iyi davranır arkada da mutfakta hizmet etmeyebilir çünkü o kültürde yetişmemiştir.... Biri çok çok merhametlidir çünkü duygusuyla hareket eder benim eşim akliyla hareket eder hesaplamalar yapar katkısı farklı olur... Velhasıl rengarengiz hangi renk güzel diye sorulmaz bence. İlla bir kıstas arıyorsam ama İslamiyeti elinden geldiğince hakkiyla yasiyorsa allaha Allah'a teşekkür ediyorsa peygamber gibi yaşamaya calisiyorsa bence mükemmeldir. Hatalari başımızın üstüne çünkü bende insanim bende hata yapiyorum... Ben böyle düşünüyorum birbirimizin eşlerini örnek alıp benimko öyle değil demekki iyi değil demek haksizlik
0 oy
tarafından
Ben hediye falan isteyen bi insan deilim ama sevmesini sahiplenmesini ve ezdirmemesini isterim ki benim kocam şükür öyle ilgi isterim ya muhabbet edelim konuşalim isterim bu değer vermektir 
0 oy
tarafından

Vicdanli merhametli sevecen aynı benim kocişim gibi kıyamaz hic bana:D

0 oy
tarafından
mükemmel eş diye bişi yoktur net 
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Biz ne kadar mükemmeliz ki mükemmellik bekliyoruz. Ya da herkesin iyi eşten anladığı farklıdır. İnsan hayatındaki boşlukları kapatani daha çok sever bence. Mesela benim babam ilgisizdi çok fazla eşimin cok iyi bir baba olduğunu görmek onu benim gözümde mükemmel yapmaya yeter. Babamın bana sahip çıkmamasına karşı eşimin sahip çıkması kol kanat germesi de bana fazla fazla yetiyor mesela
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Mükemmel erkek degil hic bir insan mükemmel degildir 
0 oy
tarafından

Kadina kadinligini unutturmamali ona kendini her zaman guzel ve ozel hissetirmeli kirmizi cizgim :)

0 oy
(653 puan) tarafından
Benim eşim gibi olmalı mükemmel eş der geçerim ❤️
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Bir karısının sozunu dinlemeli 

İki annesiyle karısının arasındaki dengeyi koruyabilmeli

Uc karısını sevdiğini gösterebilmeli.

Bes sadık olmalı

Altı karısına parayı bolbol vermeli

Yedi karısını gezdirmeli

Sekiz ev işlerine yardım etmeli

Altı anlayışlı olmalı. 

Boyle adam bulursanız bana da haber verin bacılar =) 
(6 puan) tarafından
Dört nerde
(1,790 puan) tarafından
Dört nerde ki ;)))))
tarafından
Dordun olmadigini bende fark etmedim  :))
(1,094 puan) tarafından
Bak hayatımda 4 bile yok siz dusunun nasıl mukemmel bir eş olsun =)
tarafından
:))))))
0 oy
(15,721 puan) tarafından
Mükemmel insan yoktur bu hayatta hiç bir eş de mükemmel değildir 
0 oy
tarafından
Ne mükemmel kadın vardır nede mükemmel erkek şimdi bacılar dizilerde yaşamıyoruz gerçeklerden konuşalım :D Bir erkek evine sahip çıkıyorsa Eşini çocuklarını mahcup etmiyorsa ezdirmiyorsa yokluk cektirmiyorsa karısına elinden geldiğince yardımcı olabiliyorsa ve sevgisi merhameti en önemlisi Allah korkusu varsa o eş olmuştur :) arada ufak tefek kusurlar elbetteki olacak insanı böyle kusurlarıyla sevebilmek lazım :) Kusurdan kastım yanlış anlaşılmasın sakın :)
0 oy
tarafından
Erkek olsun kadın olsun mükemmel insan yoktur. Bir insanın ölçüsü Allah Rasulünün hayati olursa onunla geçim kolay olur 
0 oy
(2,337 puan) tarafından
Merhametli olmasi 
0 oy
(8,081 puan) tarafından

Benim kocam gibi olmalı :D

0 oy
(286 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Insan olsunlar yeter insan gibindavranim insan gibi sevip saysınlar yeter 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Allahin emrini  bilen Allah korkusu olan  insan benim icin mukemmel insandir zaten eş yada başkası farketmez 

0 oy
(1,072 puan) tarafından
Her anlam da sahiplensin yeter .

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 112 göst.
4 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde melike03 (195 puan) tarafından soruldu
+1 oy
39 cevap 1,317 göst.
17 Kasım 2022 Aile kategorisinde Nar (872 puan) tarafından soruldu
+3 oy
30 cevap 494 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 617 göst.
19 Aralık 2020 Aile kategorisinde Papatya43 (524 puan) tarafından soruldu

380,252 soru

11,384,759 cevap

34,884 kullanıcı