0 oy
588 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde tarafından
Ben makyaj yapmayan biriyim ama kendime bakım yapmaya karar verdim ama nasıl yapılır ne lazım hiç bilmem mesala fondöten var o nasıl nereye sürülür bile bilmem maskara ruj bi sürü şey gördüm internette kafam allak bullak oldu yardımcı olurmusunuz kocama Güzel gözükmek istiyorum artık ilgilenenden Allah razı olsun

16 Cevaplar

+1 oy
(468 puan) tarafından
Kız ben makyaj yapmayı çok severim yaptığımdada çok güzel olurum ama nedense eşim beni makyajlı hiç beğenmez doğal halin daha güzel der makyajlı halime maymun gibiolmuşsun der halbuki çok sade yaparım.o dedikçe ben yaprım her dişarı çıktığımızda.
(286 puan) tarafından
Al benden o kadar hep der gerek yok diye ama ben üşenirim ya yapmaya ama sabah ilk kalktigim ve devamli gözlerim kalemsiz kalmaz kalemi.cok severim
(8,082 puan) tarafından
Kiz allah cezanı güldüm:d
(468 puan) tarafından
:))))
-Reklam-
0 oy
(9 puan) tarafından

Valla doğal en güzeli :angel: Ama fondöten yüze sürülür. Önce altına yüz için olan bir krem sür ki fondöten daha güzel dursun. Rimel kirpiklere. Ruj dudağa. Allık elmacık kemiklerine. Far göz üstüne. Vs vs. 

tarafından
Ne gibi bir krem sürebilirim canım
(9 puan) tarafından
Evde cilt için olan elinde ne varsa sür şimdilik. Ama benim cildim yağlı ben yağsız olan bir krem tercih ediyorum
0 oy
(16,490 puan) tarafından

Makyaj benden sorulur gel bacım :)göz arkası için far Alıon

Far sürdükten sonra eyeliner yani likit sürüon

Göz altına kalem çekıon 

Kırpikede maskara vuruon

Tmam dır 

Yüzüne. Bişi vurma eğer. Gerek yoksa :) 

tarafından
Tesekkürler canım
(468 puan) tarafından
Kız bu hiç makyaj yapmamış senin bu söylediklerin ona fazla gelir. Hem yüzüne bir şey sürmezse gözler çok ortaya çıkar
0 oy
(586 puan) tarafından
Ben onların hiç birini kullanmıyorum sadece yüzümü temizleyiciyle temizleyip nemlendirici sürüyorum oh mis 
0 oy
(22,072 puan) tarafından

Flormarin fondoteni var ondan al yüzünü ilk bi yika sonra krem sür ustune fondöten sür az bisi ustune pudra sür pürüzsüz durması için 

Göz altina aydınlatıcı al sür rimel ve göz kalemi 

Dudağınada kirmizi bi ruj sür saçlarını da düzleşir veya doğal bırak üstünede guzel birşey giy ac kapıyı karşıla kocani :)

tarafından
Makyaj dedigimde rimel fondoten
(22,072 puan) tarafından
Npti:DD
tarafından
Ohaa cok guzel olmussun bi daha yapma :))
(22,072 puan) tarafından
:DDD ztn guzelim  diyeydin
tarafından
Hee o da farkinda ama gorunce yaptidmadi bi daha :))
0 oy
tarafından
Bn sadece fondoten ve rimel kullaniyorum 
0 oy
(2,633 puan) tarafından
YouTube de var makyaj videoları izle hem nasıl makyaj yapıldığını öğrenirsin hen de neyin nereye kullanıldığını 
(2,633 puan) tarafından
Burda söylesek anlamazsın çünkü.  Orda en azindan detaylı bir şekilde anlatıyorlar
tarafından
Canım ama hangi fondotenin  rimelin vs markasını falan soyluyorlar mı
(319 puan) tarafından
O urunlerin reklamını aliyorlar zaten soyluyorlar :)))
(2,633 puan) tarafından
Evet söylüyorlar. Ama rimel olarak pastel markasını tavsiye ederim çok güzel yapiyor.
tarafından
Aradigim yorum aynen oyle ancak video izleyerek ogrenirsin.
0 oy
(198 puan) tarafından
Fondöten daha çirkin yapar hiç kullanmadiysan ruj ve rimel yeter bence ilk etapta rujunuda parlak seçme mat seç 
0 oy
(454 puan) tarafından
En güzeli al bb krem canım fontoden yüzdeki lekeleri götürayor ben sürsem kocam seni öpemiyom bu fondotenle derdi. birde maskara kirpige çok yakışıyor hem alta hem üste en sevdigimdir
tarafından
Hım mm kafam iyice karıştı
(454 puan) tarafından
Yok canım karışmasın eda güneş flormarın fondoteni demiş dogru söylemiş en güzel fondoten o . Rimel kirpige sürülüyor
tarafından
Tm canım çok tesekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım makyajdan önce cilt maskeleri al yüzünü çok güzel temizler mesela garnierın 3lü maskesi var yüzünü çok güzel pürüzsüz yapar. Bende çok yapmam makyaj ama önce temiz yüze normal nemlendirici krem sonra üstüne fondöten yada bb, cc krem sonra pudra sür ki parlamasın yüzün. Gözün için ben hiç far kullanmam önce göz kalemini göz kapağına sürerim onu iyice dağıtırım far gibi sonra onun üstüne eyeliner gibi sürerim gölgeli gibi oluyo güzel. Ve dudak için kesinlikle mat ruj al sürünce dudakta kuruyan onlar güzel duruyo 
tarafından
Canım nemlendırici Nivea nin olurmu bb cc onlar fondöten mi oluyor yoksa normal krem mi
tarafından
Nivea olur tabi.
Bb yada cc fondöten gibi ama cilde çok zarar vermez kendi cilt rengine uygun olanı dener alırsın
0 oy
tarafından
Canım bence yüzün güzelse yani duzgunse fondöten kullanma biraz var göz kapaklarina Hafif şeftali tonu bide rimel ruj hem dogal hemde bakımlı olursun
0 oy
(252 puan) tarafından
Yeni makyaj yapacak biri normal fondöten kullanmamalı bence eğer cildiniz yağlı ise bb krem kuru ise cc krem almalısın. Farmasinin bb kremini kullanıyorum memnunum ben. Fondöten uyguladıktan sonra göz kapakları ve göz altlarına kapatıcı sürmelisin maybelline  tavsiye ediyorum burda da. Sonrasında göz üstlerine far uygulayabilirsin ama yeni basladigin için makyaj yapmaya nude tonları tercih etmelisin yine maybellinenin nude far paletini kullanıyorum ben. Akabinde eyeliner veya dipliner sürebilirsin. Onu da farmasi kullanıyorum kalın uçlu olanından sürmesi kolay oluyor. Sonrasında rimel sürüyorum. Pahalı biraz ama lorealdan şaşma derim bence en önemli makyaj ürünü rimel. Ben kaşımdaki boşlukları da dolduruyorum kaş farı ile onun içinde çok ürün denedim en çok flormardan memnunum. Ben ruj kullanmayı pek sevmiyorum o yüzden bu konuda bi önerim yok :) allık günlük kullanmıyorum biyere giderken özel günlerde falan. Onda da bronzer kullanıyorum. Çok uzun oldu ama tek tek açıkladım. Şimdiden kolay gelsin.
tarafından
Canım çok teşekkür ederim
tarafından
Çok soru soruyorum biliyorum ama ben beyaz tenliyim sizce hangi ton fondöten almalıyım baktım tonları varmış
(252 puan) tarafından
02 açıktan ortaya olan ton uygun olur diye düşünüyorum ama her markanın değişir tonları farmasi için konuştum ben.
tarafından
Tm canım çok sağol hakkını helal et
0 oy
tarafından
Malesef bende hic makyaj yapmayi bilmem öyrenemedim bi türlü 
0 oy
tarafından
Kız hiç mi.makyaj yapmadın , videolar var izle bakarak yapmaya çalış 
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Etrafında Farmasi satan var ise oradan 

CC krem

Rimel

Ruj 

Allık al canım zamanla makyaj yaptıkça far dipliner haylaytır alırsın
0 oy
tarafından
Kuzum bence hemen makyaj malzemesi alma öncelikle videoları izle bı bilgi sahibi ol ona göre sonra ne istersen alırsın ...ama bı kadının makyaj çantasında olmazsa olmazlardan likit .rimel.kalem . fondöten.ruj ve illa olması gerekmeyen allık ...... Önce bı kalem al kalemle başla sonra rimel alırsın ruj alırsın .. alacağın rucuda çok çarpıcı ni renk alma dudağının rengine  yakın bı ruj alabilirsin alıştıra alıştır ...

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 546 göst.
0 oy
5 cevap 104 göst.
1 Nisan 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Yusuf 427 (650 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 100 göst.
3 Ağustos 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Aysegul001 (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 308 göst.
1 Ekim 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,002 soru

11,282,701 cevap

34,686 kullanıcı

...