0 oy
447 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından

İkindiyi kılarken ölüyorum sandım kendimi yatağa atınca 10saniyr nefes alamadım öylece kaldım  akşamın kazasını kılarken titriyr titriye bitirdim kendimi yatağa attım öylece kaldım 

Biraz açtım dedim belki ondandır

Birseyim yoktu öyle abdest aldım 

Şimdi aç da değilim 

Yatsıyı kilayim dedim ilk sünneti kildim ve kalbim acımaya başladı nefes alışım değişmeye başladı

Farzı kilicm ama kötü olurum diye biraz bekleyim ddm

Neden böyle oluyor bir düşüncesi olan varmı?

Namazı böyle olunca bıraksam yarıda günah olur mu

9 Cevaplar

+2 oy
(8,081 puan) tarafından
Canım gördüğüm kadarıyla bu konularla ilgiliçok fazla sıkıntı  yaşıyorsun. En güzeli bir hocaya danış ıstersen en doğru cevabı onlar verir 
-Reklam-
0 oy
(586 puan) tarafından
Duaları gizlimi okuyorsun ondan olabilir nefes alarak yavaş yavaş oku 
0 oy
tarafından
Tansiyonunmu dusuioki
0 oy
(138 puan) tarafından
Sadece namaz kilinca mi oluyor. Başka vakitlerde hiç hiç olmuyor mu
0 oy
(165 puan) tarafından
Önce otur bi bardak suya 1 elham 7 kulhü 3 felak 3 nas 1 de ayetel kürsi oku üstündeki ağırlığın kalkmasına niyet edip besmeleyle 3 yudumda iç bak bakalım sonra tekrar oluyor mu. Bana nedense manevi bir sıkıntıymış gibi geldi Allah hayır etsin inşallah bitek namaz kılarken mi oluyor
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Namaz terk edilmez cnm. Sünneti kalayım daha sonra farzı kılayım olmaz. Kılacak güçğn yoksa oturduğun yerden yanlız ca farzını da kıldan Allah kabul eder. Bize kuran kursu hocası o öyle demişti. Farz zaten senin borcun sünnetini kıldan sevabını alırsın. Dinde zorlama yok. Sen yeterki rabbi e yönel. Yatalak dahi olsan gözlerinle kılabilir sin. 
0 oy
(398 puan) tarafından
bunlarn hepsi vesvese sakn namazı brakma devam et ne olursa olsn eqerki uzun zmndr kılıyosan sen braksan bile o seni brakmaz
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Namaz da olacağına dair kendini sartlamissin. Biraz rahatlamaya çalış kafa olarak. Namazı düşününce panik atak yaşar olmuşsun. Vesvesedir canım Allah'a dayan namaz kalplere şifa ve huzurdur. Şeytanın vesvesenin farkına var güçlü dur. Şeytan güçlü bir kalbe etki etmez. Felak nas in anlamlarini da okuyarak Allah'a sığın.
0 oy
(712 puan) tarafından
Canim bizim dinimiz olan islam dini kolaylık dinidir bunu kesinlikle unutma felçli olan insan bile gözleriyle kılması emrolunmus eğer öyle kilamiyorsan oturarak kil hamileysen de bacaklarının arasina al karnini oda yapiyor olabilir ben sürekli baş dönmesinden kaynaklı mecbur oturarak kiliyordum eğer oturarak kilinca secdeye gidip gelirken de zorlaniyorsan oturduğun yerde secdeye egilmeden kafanı eğerek kil

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 221 göst.
21 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 502 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Esin1993 (1,421 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 308 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Prenseslerinannesi! (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Ece0935 (93 puan) tarafından soruldu

378,181 soru

11,318,918 cevap

34,764 kullanıcı

...