0 oy
2,749 göst.
Aile kategorisinde (707 puan) tarafından
Gercekten cok merak ediyorum kizlar.Ben bilmiyorum ya cok sorunlu çocukluğum ve ergenligim oldu.Babam psikolojik olarak rahatsiz biri ama bunu asla kabul etmez.Annemde silik bir tiptir babam ne derse susar genelde.Bu yüzden siddetin bini bir paraydi evde ama sadece bana siddetin baskasina degil.3 kizdik evde en buyuk bendim.Ne olursa ben dayak yerdim bu yuzden cok sorunlu bir ergenligim oldu.Sevgilim de  oldu babam bunu duyup daha da cok doverdi.Boyle boyle geçti 18 yasina kadar aile hayatım aslinda kisa anlatilmayacak kadar cok sey yasadim ama kisa keseyim.Daha fazla dayanamayip esime kactim 18 olduktan 1 ay sonra.Zaten beni adam yerine koymayan babam konusmadi benimle.Annem aradan 4 ay geçince arkadasina aratmis oyle oyle konusmaua basladik annemle.O zamanlar 7 saat uzakta oturuyorlardı baska bir ilin ilçesinde.Bende kalkar annemin yanina giderdim gizli sakli cay bahcesinde bulusur ozlem giderir aksaminada geri otobuse biner gelirdim esimle.Birgun kavga ettik esim beni dovdu annemi aradim gelin beni alin diye geldiler ama eve değil bir cay bahcesine onlar gelene kadar esimi affettim yalvardı diye 19 yasinda cocuk akli ne olabilirdi ki.Sonra ilk cocugum oldu.Ben o kadar bunaldim.ki ailesiz olmaktan esim git dedi ailenin yanina bakalim.kabul edecekler mi dedim ama bi cesaret çıktım kucagimda 5 aylik bebekle yola.Vardim gittim bir tanidigin evinde kaldim ilk gun ertesi gun anneme dedim ki hic unutmam bunuda o ifadesini ölsem unutmam anne dedim sana kitap gonderdim kargoyla kapiya gelmiş aç dedim bir açtı kapida cocukla ben.Annem cok sevindi iceri aldi hemen.Babamla ortanca kardeşim mutfaktaymis senelerdir gormemistim cok degismislerdi.Hemen evden kovdular beni ben cocugu aldim çıktım evden.Sonra esimle yine tartistik polis falan derken babami aradim gel beni al diye geldi aldi eve gittik.Bir gittin iki geldin.Bak bir valiz gittin bir valiz geldin dogru duzgun esyan bile yok dedi.Cok ağladım esimde barismak isteyince geri döndüm babam koskoca evine sigdirmadi beni.

Neyse bu kavga babamla konusmama vesile oldu onlara gitmeye basladim 6 ayda bir bazen 4 ayda.Kucagimda kucuk cocugumla 7 saat yol gidip dunyanin lafini duyuyordum ama bisey de diyecek yüzü bulamazdim.Kactim ya hani kotuyum ya ben.Neyse her seferinde elim kolum dplu gittim kardeslerime birşeyler babama anneme hep aldim.Yoldan gelenin eline bakarlar diye.Ama babamda kardeslerimde hic bir zaman eve sigdirmazlardi beni.Annemde kilom.cok ya onu bahane edip surekli yememe karisirdi kucuklukten beri hep ayniydi zaten.Yedigim.içtiğim bile hep batardi hala batar.

Esimi eve hic almadilar.Ikinci evliliği esimin nami kötü biri diye yayilmisti hani adi çıkmış dokuza inmez sekize derler ya oda oyle biriydi.Ailem.evime hic gelmedi.Gelmeyide hic istemdiler annem.ne diye gelcem ki dedi.İkinci cocugu kucagima aldim 2 ay oldu.Annem sadece kamerada gördü.Anne gel diyorum niye gelcem ki diyor gelirsem gunu birlik babanla hemen geri doneriz diyor.Insan torunlarini görmek ister ya hani ondan gel diyorum anne dedim sen gelirsin ya diyor.Oturdugum ev cok kotu tasinmak istiyorum esime yalvardim yok Allah yok tasinmam diyor baska bisey demiyor adam anneme dedim siz buraya gelirseniz babam evin me kadar kotu olduğunu gorur esimi ikna eder tasinmak icin dedim.Anneme soyledim hani zora kossun tasinmazsan kizimi alirim evime gotururum desin dedim annem kardeşlerin odalarinda ders calisiyor evde yatacak bir yer yok ben seni nasil alayim dedi.Cocuklarla nerde yatacaksin dedi.Dedim temelli al diyen yok yalandan desin dedim aman dedi bizde cok sorunlar yasadik yeri geldi aç kaldik senin gibi annemize babamiza biseu anlatmadik dedi.Bende bir daua sana biseu anlatirsam insan degilim torunlarinida kamerada bile göremeyeceksin dedim kapattim 3 gundur konuşmuyorum.Ben haksiz miyim sizce neden ya 7 sene oldu ben evleneli ben insan degil miyim.Esim.nasil olsa kimse sahip cikmiyor diyip elinden geleni ardina koymuyor ben napabilirim.Bir ben mi kaçtım su dunyada herkes kaçıyor millet davul zurna dugun yapiyorda benimkiler bana sahip cikmiyor aksine baslarindan savdilar diye rahat ettiler.

Cok uzun oldu icimi dokmek istedim.Okuyup yorum yazandan Allah razi olsun.Icim cok dolu kime dert yanayim bilemedim.

33 Cevaplar

+2 oy
(816 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sona gelene kadar basta ne dıyecegımı unuttum  canım. Allah sabır versın cocukluktan baslamıs derdın sıkınrın Allah aılenede merhamet vıcdan versın. Eskıler derya hanı yağmasanda gürle dıye el oglu ezmesin dıye ıstemesende arkasında duruyır gıbı yaota senın yaotıgını el ogluda yapmasın kızına sen zamanında dövmüşsün kırıp dökmüşsün senden kaçış yolu arayan evladının bı kez arkasında oldugunu hıssettırsen ne olur sankı. O sızı secmedı anne babası olarak sız onu dunyaya getırdınız üvey evlat muamelesı yapana kadar sahıp cıkın. 
(707 puan) tarafından
Haaaah yemin ederim aradığım cevap tamda bu.Bende bunu istiyorum ya.Allah rizasi icin bir gün sadece birgun insan yerine koysunlar evladim desinler torunlarını dogru duzgun sevsinler istiyorum cok sey mi istiyorum.Herkes torun diyw ölürkwn bizimkiler orayi burayi karıştırıyor diyw kiziyorlar surekli.Insan 6 ayda bir gördüğü torununa boyle mi yapar.
(112 puan) tarafından
Ah canım ahh beni nde ailem öyle annem pek sevmez beni sevgilim falan oldu babam öğrendi dövdü annem şikayet eder dovdururdu kardeşim hep kıymetli bi küçüğün benim onun da sevgilis ı var annem biliyor hiç sesini çıkarmıyor koruyor kolluyor ne dese bisey demiyor onun yaptıklarını ben yapsam sim diye ölürdüm eminim hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız yasıyoruz da. Annem yakın arabayla 10 dk geleyim dediğim zaman ne yapacaksin der niye geleceksin aman evinde otur der kardeşim denen çocuğun orayı dağıttı burayı döktü diye kızar cok kez kavuldum açık açık git bizde rahat edelim dediler 2 gün orda kalsam 2. Gün kovarlar neredeyse küstüm çok ağladım ama allah'a havale ettim hepsinide o görüyor dedim hep onlar öyle yaptıkça ben evime daha çok sarildim kocama daha cok bağladım kayinvaldemi daha çok sevdim eminim ki ana evine evlednikten sonra sığmıyor insan herşeyin batıyor diye düşündüm hep
(707 puan) tarafından
Yorumlarda var bak.Evlendikten sonra baba evinde el ustunde tutulanlarda var.Bizim ailelerimiz bi degisik.Buda bizim kaderimiz.Ayni seyleri bende yasadim kardeşlerim neler neler yapiyorlarda bizimkilerin gidi cikmiyor niye onlarda kacarmis o yuzden ustlerine gitmiyorlarmis.Böyle biseu olabilir mi ya.Bende onlara gidince aman evin burasini dagitti yok şöyle yok boyle diye diye oglumuda benide evde barindirmiyorlar.
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Canim valla okudum sonuna kadar ama iste yagmurdan kacarken doluya tuttulmussun ne diyeyim. Keske kacmasaydin. Bin baba lafi bir koca lafi kadar koymuyor insana. Ayrica ailen en basindan dahil olmamış simdi onlari dahil edemezsin, yok babam gelsin ev kotu desin yok kizimi alirim desin, kocan demicek mi "baban icin cok degerliysen bana niye kactin geldin" ya da tamam git babana dese napicaksin. Bir de sen kactiginda bilmiyormuydun bu evde yasayacagini, köskte yasarken birden bueaya tasincak degilsiniz ya. Kaderini sen kendin belirlemissin yani ne diyim. Aileni karıştırma evliligine bence
tarafından
Iyii barii tek degilim bu konuda ama post sahibi benle ayni fikirde degil galiba :( tesekkur ediyorum kizlar
(707 puan) tarafından
Ev bizim degil kira 7 senedir ayni yerde oturuyoruz.Ilk zamanlar idare ediliyordu artik ev kuflendi duvarlar dökülüyor zaten cok eski bir ev.Sobali biz klimayla isiniuoruz yeni bebek oldu kisin klimanin sicagi ona ne kadar yetebilir ki.Bunlari düşündüğümden degistirmek istiyorum.Ben kactigimda bilmiyordum biz beraber kaçtık evi o zaman beraber tuttuk esimle bir valiz esimde bir valiz bende hif biseyimiz yoktu o zamanda kirasi cok ucuzdu hala daha diger yerlere göre ucuz diye esim tasinmak istemiyor.Esim oyle biri degil yani hani babam cocuklarimi alirim dese esim anlar ciddi oldugunu taşır.Cunku dedigin gibi hic dahil olmadilar birden dahil olsalar oda ciddiyetin farkina varir.
(396 puan) tarafından
Arkadaşın yazdığına sonuna kadar katılıyorum ailene böyle bsy için karısın şunu bunu söyleyin demek banada mantıklı gelmiyor kocan snane dese ne diyecek baban durumunu anlıyorum empati de kuruyorum ama artık babanın değil kocanın himayesi altındasın
tarafından
Ama bak esin git bakalim babanlara nolcak diyebilmis sana zamaninda yani suan demeyecegi ne malum ki bence der cunku artik 2 cocuklusun kolay kolay gidemezsin. Evinizi de siz tutmussunuz keske 2. Bebegi dusunmeden tasinmayi sart kossaydin ev isinmaz bu 2. Cocuk nasil isinicak eskidi bu ev deseydin. Simdi adam ne derse onu yaomak zorunda kalıyorsun. Allah yardimcin olsun
(707 puan) tarafından
Amin haklisiniz kizlar ama artik is isten gecti bu saatten sonra freni patlamış kamyon gibi gidiyor benim hayatim
+2 oy
(123 puan) tarafından
Çok merak ettim ikinci çocuğu neden yaptın? 
(123 puan) tarafından
Canım inşallah hayatın düzene girer ama bu devirde ikinci çocuğu yapmakla en büyük yanlışı yapmışsın ben ilk çocuğuma hamileyim 25 yaşındayım buna hamile kalmadan önce oturdum düşündüm acaba bakabilecek miyiz diye Allah'a şükür maddi durumumuz da kötü değil eşimde bir dediğimi iki etmez ama hala korkuyorum nasıl bakacaz diye senin için üzgünüm bence eşine karşı dik dur biraz belliki ailenden hayır yok
(707 puan) tarafından
Esime karsi hep sozumu gecirmeye calisiyorum annem givi silik bir tip olmamak icin cabaliyorum.Ama bu hal benim cok sinirli biri olmama neden oldu.Acayip ofke doluyum.Bende 25 yasindayim.Devirden kaynakli degil gercekten oyle bir yetistirmek istiyorum ki onlari ne guzel yoldas oldular diyeyim kendi sirtimi sivalayip kendi kendime basardin demek istiyorum.Ailem gibi olmamak için herseyi yapmaya calisiyorum.
(123 puan) tarafından
İnşallah başarırsın bunu ben eşime nasıl söz geçirdiğimi anlatayım sende dene istersen belki işe yarar ben sabah uyandığım gibi makyaj yaparım çok bakımlıyım aşırı nazlıyım kırılacak gibiyim yani en azından eşim öyle sanıyor çok cilveliyim ve herşeye ağlıyorum eşim her dediğimi yapmaya mecbur kalıyor
(707 puan) tarafından
Insallah basaririm.Ben de herseye agliyorum ama benim esim oyle umursayan biri degil.Oyle nazli biri hix olmadim olamam da sanirim.Bakim dersen 2 cocukla cok zor.Senin daha ilk olacak sag salim kucagina alirsin insallah.Ikinciyi alinca kucagina emin ol seninde bisey yapmaya fırsatın olmayacak.
(123 puan) tarafından
Elli tane çocuğum olsa yine de bakımlı olmaktan vazgeçmem canım her sabah 5 te uyanıp dişlerimi fırçalar tekrar uyurum ki eşim ağız kokumdan rahatsız olmasın bakım çok önemli
+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Yani yanlış anlamada eşini kaç defa bırakıp gitmişsin kaç defa geri donmususn artık insanların bence sana güveni kalmamış gibi geldi ee bu durumu da eşin  kullanıyor tabi 
(707 puan) tarafından
Yok yanlis anlamam.Ben ilk kez gittiğimde de ailem istemedi evlerinde zaten fazlalik oldum.Hani guven meselesi degil alismislardi 4 kisilik hayatlarina.Artik son gidislerim de ailemin istemedigini bile bile esimin gözü korksun diyeydi ama oda anladi onlarin beni istemedigini.
(7,441 puan) tarafından
Allah yardımcınız maç n olsun canım sen ailenin senin arkadan durmasını beklemektense kendi ayaklarının n üzerinde durmayı denemen gerekiyor eşine ona muhtaç olmadığını hissettirmen gerekli değilse adam zaten arkanda kimsnin olmadığını bildiği için hiç birşey umrunda degil
(707 puan) tarafından
Amin.Ne bileyim hani bazilarinin ailesi hep arkasinda ya o yuzden heves iste belki benim ailemde oyle yapar diye umut ediyorum.Bir mesleğim olsaydi esim asla boyle yapamazdi olmadigi icin boyle ne yazıkki.
(7,441 puan) tarafından
Kuzum insan olmayan senin mesleğinde olsa dünyanın en zengini de olsan yine yapacağını yapar ama sen bundan sonrasına bak kendi ayaklarin üzerinde dur
(707 puan) tarafından
İnsallah dik durmaya çalışıyorum ama agac gibi devrilmeme cok az kaldi
+1 oy
tarafından
Okudum bastsn sona ailenden sana hayir yok canim iyi bir ese düsmeyincede nasil  olsa arkasindankimse yok diyip ALLAH korkusu yoksa burnundan getirir RABBIM yardimcin olsun
(707 puan) tarafından
Amin.Tabi oda oyle düşünüyor nasil olsa ailesi bişey demiyor diyor.AIlem hep boyleydi zaten.
tarafından
aynı yorumu yapacaktım :/ :( allah bundan sonra iyilerle karşılaştırsın diyeyim bari.
(707 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun.
+1 oy
(1,012 puan) tarafından
Rabbine sığın canım başka kimsemiz yok etrafımızdaki herkes kuru kalabalıktan ibaret 
(707 puan) tarafından
Oyle gerçekten.Bu dertlerden arindiracak olanda o.
(1,012 puan) tarafından
Boşver seni sevmeyeni sende sevme Allah sorsun sen hakliysan da hakszsan da
(707 puan) tarafından
Iste aile olunca atsan atilmiyor satsan satilmiyor.Sevmek istemiyorum ama icim kaldirmiyoe artik.
+1 oy
tarafından
Nedense kendimden biseyler buldum bu hikayende ama ben kaçmadım tabi
(707 puan) tarafından
Benzer hayatlar yasiyoruz demekki.
+1 oy
(586 puan) tarafından
Ah kardeşim ya bir size bakiyom haklılar diyom kaçanlar emirlere uymaktansa kendi sevdiğime varirim daha iyi ama onlarda iyi değil kaçtım diye kimse beni ezemez sen güçlü durmalısın unutma sen bir kadınsın kendin için değil çocukların için kolay mı saniyon bu kadınların bir içini aç bak hele senden daha kötü şeyler yaşayan var zamanla hepsi iyi olur düşenin dostu olmaz keko bunu unutma 
(707 puan) tarafından
Hic kimse kolay hayat yasamiyor sonucta biliyorum ama gun geliyor bazen insanin yasadiklari agir geliyor insana.
0 oy
(707 puan) tarafından
Destan yazmisim ya kusura bakmayin kizlar.Birden baslayinca duramadim.
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Maşallah maşallah ne yazmışin öyle keşke özet geceydinya . Valla okumaya usendim sonu gelmeyince 
(707 puan) tarafından
Ozet gecemedim ya daha da uzunda iste icim cok dolu.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Annen dogurup dogurup birakmis diyecegim tek sey bu.
(707 puan) tarafından
Bilmiyorum bende diyorum insan dogurdugu evladina boyle mi yapar.
(6,203 puan) tarafından
Esin de bu durumu kullaniyor ne yapsamda birakamaz beni kafasinda
(707 puan) tarafından
Tabi kimse yok nasil olsa arkasinda diyor.
0 oy
(119,168 puan) tarafından

Hakkaten destan yaa okuyamadim :blink:

(707 puan) tarafından
Canin sag olsun bos zamaninda okursun.
0 oy
tarafından
Kusura bakma çok uzundu okuyamadm
(707 puan) tarafından
Estağfurullah olsun.
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm gercekden gözlerim doldu bazı şeyler yazıyla olmuyor keşke sarilabilseydim sana 
(707 puan) tarafından
Sağol Allah razi olsun.Daha neler neler var gecmisimde ama cok yoruldum artık.Anlatsamda yük anlatmasamda.
(707 puan) tarafından
Ben onlarada bisey demiyorum herkes kendi penceresinden bakiyor Allah islah etsin.Herkes kendi yasadigini bilir belki yan yana olsak oturur benle beraber aglarlar ama klavye başında farkli oluyorlar.
tarafından
Canım kankam deryam❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Evlendikten sonra öyle oluyor genelde kimse sahip çıkmıyor eşin içinde allah akil fikir versin insallah 
(707 puan) tarafından
Amin.Valla sahip cikan cikiyor ya benim cevremde görüyorum.Evlatlarinin dibinden ayrilmiyorlar yada torunlarinin.Benim ailem bir tuhaf.
tarafından
Benim etrafımda hep öyle kendi ailem dahil asla sahip cikmazlar
(707 puan) tarafından
Ama iste neden ya neden dogurmasalardi o zaman ben mi istedim.Sahip cikmayacaklarsa neden cocuk yapıyorlar.
0 oy
(347 puan) tarafından
Sonuna kadar  okudum  canım ailenin  kendine  faydasi  yok sana ne faydaları olacak eşin iyiyse  hayatına bak gelen gelir evine gelmesende gelmez sende 4,5 ayda bir git aynı gün geri evine dön eşinle  aranı iyi tut 
(707 puan) tarafından
Eşim duzelsin diye cok ugrasiyorum.Meslek sahibi olmadigim icin suan ona muhtacim arami iyi tutmaya çalışıyorum tabi ne kadar olursa artik.Ailemin bana hic bir zaman faydalari olmadi zaten 7 koca sene oldu bundan sonrada olmaz herhalde.
(347 puan) tarafından
Cogumuz  kocanin  eline  bakıyor canım illaki  meslek sahibi olmana gerek yok disarda  bi yerde çalışmada bilirsin  ama çocukların var ufak boşver o getirsin sen ye keyfine bak kimseyide  takma ailenide  boşver telefonla  arada görüş hal hatır kapat gitsin
(707 puan) tarafından
3gundur konusmuyorum konusmakta icimden gelmiyor.Normalde hergun ben ararim.Hep bu yapıyor nasil olsa diye annem aramazdi bile ama artik salaklik yapmak istemiyorum.
0 oy
tarafından
Canım bende baştan sona kadar okudum 

Sen çok dertlisin belli haklısında dertlerinde. 

Benim sana diyeceğim ailenden hiç birşey bekleme ne annenden ne babandan  nede kardeşlerinden

Bir yuva kurmuşsun gidiyorsun iyi kötü 

Ve en önemlisi o çocukların senin için 

Yuvayı dişi kuş yapar derler sabret biraz çocukların için en azından 

Şiddet filan görüyor musun eşinden 
(707 puan) tarafından
Gercekten cok dertliyim bagira cagira daga tasa derdimi anlatmak istiyorum o kadar doluyum.Insanim ya iste ailem belki degisir de bana deger verie diye düşünüyorum.Sabrediyoeum tabi 7 sene oldu bitti bile.Siddet birkav kez oldu artik yok cok sukur sadece psikolojik var onada katlanmaya çalışıyorum gidevwk bir kapim yok neticede.
0 oy
(654 puan) tarafından
Bende kaçarak evlendim canım 2 yıl olacak eşimle severek evlendik kinam düğünüm felan oldu babam vefat edeli 5 yıl oldu abimiz var ben ortancayim eşimden çok dayak yedim hakaret felan annemgilin hep haberi var herkes bana çok kızıyo çıkıp gitmediğim için bnmde evime ne annem nede kardeşlerim geliyo o yüzden bi oğlum var 1 yaşında ablama geçen mesaj attım beni geçin ahmetide mı ozlemiyonuz diye oda ozluyoz niye ozlemeyek ama bağrımıza taş bastık biz dedi Bnde bisey demedim çünkü geçen amcam abim amcamın oğlu geldiler eşimi döveceklerdi beni dövdüğünü biliyolar amcam sordu geliyon mu bak dışarda bi ton adam bunu bekliyo dedi abimde dedi bak işte gelirsen gel ben sen kaçtın bisey yapmadım bisey demedim ama bu adam seni dövüyomus geliyon mu diye sordu ha gelmiyorsan kimseyi arayıpta beni dövdü deme dedi bende oğlum için yok dedim o günden beri konuşmadım kimseyle annem ağladı geçen bi ton beddua etti eşime benim için yaniyo burda dedi ablamın haftaya düğünü var annem gil benden 5 dk uzakta bende gitmiyom 1 aydır onlar zaten gelmiyodu bana haftaya düğünde gidecem ilk defa bakalım inşallah bi kavga çıkmaz onu dusunuyom bide düğün günü oğlumun doğum günü inşallah ortam yumuşar oğlumun doğum günü diye bende içimi sana döktüm kusura bakma yani her kaçan aynı olmuyo kimisi çok mutlu kimisi bizim gibi oluyo sen sadece evlatlarına bağlan diğerleri önemli değil Allah yardımcın olsun ❤❤
(654 puan) tarafından
Saol Allah razı olsun ya benim eşim çok değişik kendi ailesine gittiğimizde suratı güler hatta köyde yasiyolar cani ne kadar kalmak isterse o kadar kalırız ama benim aileme gelince beni tembihler gitmeden önce bak orda kalalım felan demese giderken işte su saatte eve geliriz de bıktım bu huyundan zaten iyice açıldı aNnemgille aramız oda bunu istiyodu galiba bu kaçarak evlenen erkeklerdeki kafa nasıl olsa bana kaçtı beni seçti ailesi arkasında değil gibi düşünceler ama benim ailem arkamdaydı ta ki bu son olay olana kadar ha bisey olsa.yine gelirler biliyorum ama benim artık anlatmaya yüzüm yok çünkü onlara ihanet etmiş gibi hissediyom psikolojim alt üst oldu her kavgamızda kendime zarar veriyorum daha 21 yaşındayım ama ruhum 60 yaşında hep oğlum için diyorum yapacak başka biseyim yok ha ablam değişik değil aslında oda kardeşi olarak çok uzuluyo bana sizi görmekten artık evlilikten sogdum diyo haklı ne diyebilirim haklı olana eşimin gözü korkmadı şimdi Abimle küsler yine başa döndük kactigimdaki hallerine of of çıkmazdayım daha çok konuşacak şeyler varda yeter çok bile yazdım yine hakkını helal et valla
(707 puan) tarafından
Helal olsun yaz sen biz ınsaniz.Derdini anlat ki dermanini bulasin.Oncelikle kendine zarar verme huyundan vazgec.Bu sana hic bisey kazandırmaz.Aksine kaybedersin zamaninda bende cok yaptim kollarim jilet izleriyle dolu ne ise yaradı cevrem gülüyor oynuyor ben kollarimdaki izlerden dolayi insan icinde utanıyorum.Benimki ergenlikte olan şeylerdi tabi.Kacinca tabiki ailesini bile attı benim icin ben ne dersem onu yapacak diyorlar.Kendi ailesi konusuna gelirsek cogu erkek oyle benim esimin ailesi uzak bize biz gidip gelemiyoruz hemde baya uzak bir ilde yasiyorlar ama yakin olsalar bizde ordan çıkmazdik eminim.Ama soyle bisey var eger ki ailen arkandaysa ve bu adami sevmiyorsan gram da degismiyorsa sakin oglunu bahane edip oturma o evde.Çünkü ilerde annem benim için katlandi demeyecek.Seni ezik bir tip olarak gorecek.Siddete tanık olacak belki buyuyunce oda karısını dovecek bilmem anlatabildimmi.En buyuk kotulugu once ogluna sonra kendine yapıyorsun.Benim oyle beni savunacak ne amcam var ne dayım herkes kendi hayatini yasiyor kimse bu kiza ne oldu diye sormadı ama soran olsaydi Allah buyuk soyletmesin asla geri esime donmezdim.
(654 puan) tarafından
Ne güzel konuştun aynı psikiyatristler gibi içimi ferahlattin yemin ederim eşimi seviyorum herkes benim arkamda annem kardeşlerim sayılarım yengelerim yani sülalem diyebilirim ama bilmiyorum yuvamı bozmak istemiyorum uzaktan akrabaligimiz da var annemin köylüsü fazla uzatmayım ya hakkımızda hayırlısı olsun çok teşekkür ederim inşallah Allah yüzüne bakar evlatların için tanıştığıma çok çok memnun oldum ❤
(707 puan) tarafından
Amin insallah.Psikiyatrist gibi demissin ya gulesim geldi.:):) O kadar cok psikiyatriste gittim ki artik onlar gibi konusmaua yazmaya basladim sanirim :D Gulerim aglanacak halime hesabi benimkide.
Esini seviyorsan sende caba sarfet onunda cabalamasi icin yardim et.Gerekiyorsa psikiyatriste götür.Ilac alsin belki daha iyi olur.Iste yalniz olmamanda sana guc versin ne mutlu sana ki boyle ailen var kirma gönüllerini.
Bende tanistigima memnun oldum Rabbim hayirli kapilar acsin sana da insallah.
(654 puan) tarafından
Amin canım benim amin
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Malesef herkes anne baba olamıyor sen bir sekilde tutunmaya caliş onların sana faydası yok 
(707 puan) tarafından
Evet ne yazikki oyle.Zaten 7 senedir kendi kendime yasladim sirtimi dik durmaya çalışıyorum elbet yikilirim ama bakalim ne zaman.
0 oy
(427 puan) tarafından
Canım bende evin en büyükleriyim ama benim durumum farklı babamın kuzenin oğlunu çok sevdim ve annem hiç istemedi vermedi bende kaçtım ve eşim bana 4 gün boyunca düğün dernek yaptı ailem kaçtığım ilk gün affettiler sözlendik nişanlım felanda oldu ve 4 aylık Bi oğlum var bugün annemdeydim ve oğlum ateşledi kardeşim felan perişan oldular hastaneye felan götürdük annem başından ayrılmadı ben aileme hata yaptım ama halada con üzülüyorum keşke böyle olmasaydı o hatayı yapıp güvenlerini sarsmasaydim diye inşallah ailen senin kıymetini en kısa zamanda anlar ve sana güzelce kollarını açıp kanatlarının altına alırlar herkes hata yapıyor kimse dört dörtlük değil yeterki hatasını anlamalı insan eminim sen çocuklarına çok güzel bir anne olacaksın canını skma dua et bol bol sabrın sonu selamettir inşallah ömrün borunca istediklerin bir an önce gerçekleşir ❤️❤️
(707 puan) tarafından
Amin insallah Allah razi olsun.Ne guzel masallah ailen yanindaymis kiymetini biliyorsan ne mutlu sana.Cok isterdim benim ailemde oyle olsun ama olmuyor ne yazıkki.Keske ailemi seçebilme sansim olsaydi.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 1,652 göst.
0 oy
19 cevap 1,355 göst.
28 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Ezgibbb (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 817 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 941 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu