0 oy
2,774 göst.
Aile kategorisinde (707 puan) tarafından
Gercekten cok merak ediyorum kizlar.Ben bilmiyorum ya cok sorunlu çocukluğum ve ergenligim oldu.Babam psikolojik olarak rahatsiz biri ama bunu asla kabul etmez.Annemde silik bir tiptir babam ne derse susar genelde.Bu yüzden siddetin bini bir paraydi evde ama sadece bana siddetin baskasina degil.3 kizdik evde en buyuk bendim.Ne olursa ben dayak yerdim bu yuzden cok sorunlu bir ergenligim oldu.Sevgilim de  oldu babam bunu duyup daha da cok doverdi.Boyle boyle geçti 18 yasina kadar aile hayatım aslinda kisa anlatilmayacak kadar cok sey yasadim ama kisa keseyim.Daha fazla dayanamayip esime kactim 18 olduktan 1 ay sonra.Zaten beni adam yerine koymayan babam konusmadi benimle.Annem aradan 4 ay geçince arkadasina aratmis oyle oyle konusmaua basladik annemle.O zamanlar 7 saat uzakta oturuyorlardı baska bir ilin ilçesinde.Bende kalkar annemin yanina giderdim gizli sakli cay bahcesinde bulusur ozlem giderir aksaminada geri otobuse biner gelirdim esimle.Birgun kavga ettik esim beni dovdu annemi aradim gelin beni alin diye geldiler ama eve değil bir cay bahcesine onlar gelene kadar esimi affettim yalvardı diye 19 yasinda cocuk akli ne olabilirdi ki.Sonra ilk cocugum oldu.Ben o kadar bunaldim.ki ailesiz olmaktan esim git dedi ailenin yanina bakalim.kabul edecekler mi dedim ama bi cesaret çıktım kucagimda 5 aylik bebekle yola.Vardim gittim bir tanidigin evinde kaldim ilk gun ertesi gun anneme dedim ki hic unutmam bunuda o ifadesini ölsem unutmam anne dedim sana kitap gonderdim kargoyla kapiya gelmiş aç dedim bir açtı kapida cocukla ben.Annem cok sevindi iceri aldi hemen.Babamla ortanca kardeşim mutfaktaymis senelerdir gormemistim cok degismislerdi.Hemen evden kovdular beni ben cocugu aldim çıktım evden.Sonra esimle yine tartistik polis falan derken babami aradim gel beni al diye geldi aldi eve gittik.Bir gittin iki geldin.Bak bir valiz gittin bir valiz geldin dogru duzgun esyan bile yok dedi.Cok ağladım esimde barismak isteyince geri döndüm babam koskoca evine sigdirmadi beni.

Neyse bu kavga babamla konusmama vesile oldu onlara gitmeye basladim 6 ayda bir bazen 4 ayda.Kucagimda kucuk cocugumla 7 saat yol gidip dunyanin lafini duyuyordum ama bisey de diyecek yüzü bulamazdim.Kactim ya hani kotuyum ya ben.Neyse her seferinde elim kolum dplu gittim kardeslerime birşeyler babama anneme hep aldim.Yoldan gelenin eline bakarlar diye.Ama babamda kardeslerimde hic bir zaman eve sigdirmazlardi beni.Annemde kilom.cok ya onu bahane edip surekli yememe karisirdi kucuklukten beri hep ayniydi zaten.Yedigim.içtiğim bile hep batardi hala batar.

Esimi eve hic almadilar.Ikinci evliliği esimin nami kötü biri diye yayilmisti hani adi çıkmış dokuza inmez sekize derler ya oda oyle biriydi.Ailem.evime hic gelmedi.Gelmeyide hic istemdiler annem.ne diye gelcem ki dedi.İkinci cocugu kucagima aldim 2 ay oldu.Annem sadece kamerada gördü.Anne gel diyorum niye gelcem ki diyor gelirsem gunu birlik babanla hemen geri doneriz diyor.Insan torunlarini görmek ister ya hani ondan gel diyorum anne dedim sen gelirsin ya diyor.Oturdugum ev cok kotu tasinmak istiyorum esime yalvardim yok Allah yok tasinmam diyor baska bisey demiyor adam anneme dedim siz buraya gelirseniz babam evin me kadar kotu olduğunu gorur esimi ikna eder tasinmak icin dedim.Anneme soyledim hani zora kossun tasinmazsan kizimi alirim evime gotururum desin dedim annem kardeşlerin odalarinda ders calisiyor evde yatacak bir yer yok ben seni nasil alayim dedi.Cocuklarla nerde yatacaksin dedi.Dedim temelli al diyen yok yalandan desin dedim aman dedi bizde cok sorunlar yasadik yeri geldi aç kaldik senin gibi annemize babamiza biseu anlatmadik dedi.Bende bir daua sana biseu anlatirsam insan degilim torunlarinida kamerada bile göremeyeceksin dedim kapattim 3 gundur konuşmuyorum.Ben haksiz miyim sizce neden ya 7 sene oldu ben evleneli ben insan degil miyim.Esim.nasil olsa kimse sahip cikmiyor diyip elinden geleni ardina koymuyor ben napabilirim.Bir ben mi kaçtım su dunyada herkes kaçıyor millet davul zurna dugun yapiyorda benimkiler bana sahip cikmiyor aksine baslarindan savdilar diye rahat ettiler.

Cok uzun oldu icimi dokmek istedim.Okuyup yorum yazandan Allah razi olsun.Icim cok dolu kime dert yanayim bilemedim.

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah esinede ailenede vicdan merhamet versin inşallah
(707 puan) tarafından
Amin insallah.
-Reklam-
0 oy
(229 puan) tarafından
Rabbim seninnve cocuklarinin yar ve yardimcisi olsun zor bir durum insanin arkasinda guvendigi bir dagin olmamasi cocuklarin icin ayakta dur onlari dusunup baska bir cocuk daha dusunme 
(707 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun.Hemde cok zor.Düşünce kaldiracak biri olsun istiyor insan.
(229 puan) tarafından
Oyle canmm olmayinca insan esinin her lafini cocuklarini icin duyuyor
(707 puan) tarafından
Tabi meslegim olsa yada arkamda ailem olsa asla duymam onun laflarinida kimse yok ne yazikki.
0 oy
tarafından
Üşenmedim okudum canım bnde 3 yıl önce kaçarak evlendim ilk yıl ailem bnle konuşmadıı sonra konuştular ama şuan babam hergün arıo gel gel diyo annemde aynı şekilde gitsem bi dediğimi iki etmiolar annemler ablamalar abilerim falan babam gitme burda kal dio bn yok baba yine gelirim falan diyorum annem bazen söylüo bnden hariç iki ablam var dio baban çok üzülüo siz gelmiosunuz diye niye gelmiosun ne zaman gelceksin falan diyolar ama gidemiyorum işte senin ailende çok değişik ama annen babanın korkusundan öyle davranıyor olabilir inşallah öyledir sonuçta anne oda 
(707 puan) tarafından
Ne guzel bir ailen var Allah bozmasin cok isterdim benide dort gozle bekleyen bir ailemin olmasini.
tarafından
Canım kendinde demişsin babanın psikolojik sorunları varmış bn ona bağlıyorum çünkü hiç bir anne baba böyle yapmaz bence yada bn yakıştıramıyorum annende babandan korktuğu için öyle yapıyor olabilir rabbım sabırlar versin inşallah çok zor bi durum gerçekten
(707 puan) tarafından
Amin bende bol bol sabir istiyorum.Annem.artik alismis gibi hani.Kac sene geçmiş evliliklerinde oylw yada boyle sürdürüyor iste.Kendi dertleri varmis zaten bide beni dert etmek istemiyorlar kendilerince.Babam sorunlu evet ama asla kabul edip ilac kullanmadı kullansa hayat daha kolay olur muydu bilemiyorum.
0 oy
tarafından

Şöyle anne babalar aklım ermiyor l.an madem bakmayacan zorda yanında olmayacan niye çocuk yapıyorsun 2 dk lık zevk uğruna niye bu kadar körler niye bu kadar vicdandılar gram merhamet yok mu ya birinde o kardeşine ne oluyormuşta seni eve sığdırmıyor sen onun kuması mısın o evlatsa sende evlatsın  rabbim yardımcın olsun canım kocanın eline iyi koz geçmiş ama rabbim şu zamanda evladını bile anne babasına muhtaç etmesin :angry: onlar seni yok sayıyorsa sende onları yok say canım kimseden medet umma yok yani yok destek yok vicdanına soktuklarim

tarafından
Valla kuzum vicdanın paşa paşa el verecek bende annemle babamla aram iyi de değil karışık bugün eşimle tartıştık babam resimlerim yüzümden bizim araba onlardaydı eşim araba burda dursa adamın elinde bozulacak durumu yok dedi alıp binmesin o zaman durumu yoksa dedim ne diyon sen ciddi mısın dedi evet ciddiyim dedim durumu yoksa napayım çalışıyor geliri var artık baksın başının çaresine banane dedim ama tabi babam iyi bize karşı kızıma harçlık ne verir bana ama eşim geçe izin aldı iş yerinden pozitifti tekrar test yaptırmak için niye zırt pırt izin alıyor dedi babam ondan sinirliyim yani babama tabi bir çok nedende tabi
(707 puan) tarafından
Sizinkide degisik ne yazacagimi bilemedim.Aslinda evet vicdan yapmayıp hakliyim ben demek istiyorum ama kolay olmuyor.
tarafından
Kuzum bir süre sonra oluyor gerçekten ben onlar yüzünden okuyamadım 15 yaşında 1 yaşındaki kardeşime bakmaya başladım eve bakıyordum dershane okul eve gel yemek yap lise bitti sınava girdim kardeşime bakacak kimse yok diye üniversiteye gitmedim dışardan okudum evlenmek istedim babam bunlara kim bakacak dedi izin vermedi
(707 puan) tarafından
Sana guvenip mi yapmislar kardesini orasi cok acayip ya.Bilmiyorum anne baba olmak kolay degil iste dogurmak kolay da.
tarafından
Herhalde bana güvenmişler:) doğru canım
0 oy
(396 puan) tarafından
Canım çok üzüldüm valla ne aileden ne kocadan bi gün görmüşsün çok sıkıntı çekmişsin açını hissettim gerçekten. Bnde kaçarak evlendim ama ailem düğünümü de yaptı çeyizimi de yaptı evime gitsem el üstünde tutarlar çok şükür eksik olmasınlar zamanında bnde çok sorunlar yaşamıştım baba evinde çoğu ondan da evlenmek istedim ama eşimi de çok seviyordum 6 yıl birliktelikten sonra evlendik çok şükür eşimde çok iyi bir insan hic darlamadi bni gözü gibi bakar. Böyle şeyler okuyunca çok üzülüyorum kacanin hicbir zaman huzuru olmaz derler etrafımda çok örnekleri var ama çok şükür kendi evliliğim sorunsuz ilerliyor rabbim yardımcın olsun baba evinden bsy görmedin insallah eşinden yana rajat edersin belki gücü yoktur yeni bi eve taşınmak için bilemiyorum tabiki ama sabret dua et bol bol rabbim ona acılan eli boş bırakmaz 
(707 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun.Allah bozmasin ne guzel ne mutlu sana canim herkes bu kadar sansli olamiyor ne yazikki benim ailemde boyle.Atsan atilmiyor satsan satilmiyor.Hep derim Rabbim evlatlarimdan yana yüzümu guldursun insallah.
(396 puan) tarafından
Amin inşallah canım rabbim dayanma gücü versin sna dua et bol bol bu gunlerin vardır elbet bi genişliği rabbim her şeyi görüyor en kısa zamanda bütün sıkıntılarını gidersin inşallah
(707 puan) tarafından
Amin amin Allah razi olsun Rabbim.hepimizin sıkıntılarını gidersin insallah.Guzel dualarin icin tesekkur ederim.
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
(707 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun
0 oy
(625 puan) tarafından
Aynı şeyleri bende yaşadım ama eşimden şansım var Allahtan  cidden bu devirde kadın olmak zor Allah yardımcın olsun inşallah
(707 puan) tarafından
Amin ne guzel benim esimden yana da sansim yok ne yazikki.
0 oy
tarafından
Iste boyle anne babalara kiziyorum.Evlatlarini evlendirince sanki evlatları deilmis gibi davraniolar Uzuldum acikcasi sana.Senin yerinde olsam ben gitmem bidaha onca yolu...Babanı gectim anne yuregi hic mi sızlamaz evladim oralarda tek diye...
(707 puan) tarafından
Birkac senedir tasindilar simdi oturduklari ilin merkezindeler 5 saatlik yol var aramizda.Ben hic usenmeden gittim hep ailem ya güya gideyim dedim.Annem telefon da sadece üzüldüğünu soyluyor o kadar onun dışında hic birsey yapmıyor.
0 oy
(48,703 puan) tarafından
Allah hakkında hayirli olani versin canim

cahil yaşında geçmişte yaşadıkların yüzünden kacmissin bu sorgulanacak birşey değil simdiki aklin olsa yapmazsin zaten

ailen ozellikle baban sen cocukken sana baba olamamis simdi el kapisindayken hic babalik yapmaz onlardan destek bekleme bosuna umut etmis olursun
(707 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun.Bana dün lazimdi şimdiki aklim derler ya hani aynen oyle 18 yasinda oyle düşünüyordum simdi 25 im cok farkli düşünüyorum ama is isten gecti bir kere.
Ya cevremde var babalari surekli seviyor konusuyorlar evlatlarinin uzerinden ellerini cekmiyorlar bende bir heves arayıp meded umuyorum kimden ne meded umuyorsam hata bende
(48,703 puan) tarafından
yapacak birsey yok canim sen evladina onlarda gördüğün yanlislafi yapmayarak hatani telafi edebilirsin
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Cevabı sana değil de arayıp annene bbana veresim geldi. 
(707 puan) tarafından
Bende cok sey demek istemiyorum ama hep kalpleri kirilmasin ana baba sonucta diye bisey demiyorum.
0 oy
(223 puan) tarafından
Hikayeni yazsan  roman olur heralde canım ne hikayeler var ya. 
(707 puan) tarafından
Aynen daha yazarimda bu bile baya uzun olmus.
0 oy
tarafından
Canım sorunlar vardı niye ikinci bebeği yaptın 
(707 puan) tarafından
Hayatim boyle gidecek zaten degismeyecegi icin tek cocukla kalamazdim.Kendim yalnizim oglumuda yalniz birakmak istemedim oyle guzel bir sekilde yetistirip onlari birbirine yoldas yapmak istedim.Benim ailemin yapmadığını yapmak istiyorum bu yuzden yaptim.
tarafından
Bence bu bir açıklama değil yarın ilişkiniz dahada çıkmaza girdiği zamn napacaksın

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 1,655 göst.
0 oy
19 cevap 1,358 göst.
28 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Ezgibbb (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 822 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 948 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu