0 oy
731 göst.
Aile kategorisinde (2,102 puan) tarafından

Bir bakıp çıkayım dedim ama bugün burada hep ayrılık , eş ile anlasamazlik, 2. Evlilik muhabbetleri vardı çok üzüldüm. Rabbim hepinizin yar ve yardımcısı olsun inşallah <3

Okurken Aklıma birşey takıldı kızlar.  

( Allah göstermesin ) Benim eşim böyle şeyler yaparsa ayrılırım der misiniz ? Eşlerimiz ne yaparsa asla affetmem dersiniz sadece aldatma yeterli mi yoksa bunlarda evliliği bitirir dermisiniz ? 

Yani tam olarak, Ne yaparlarsa affedemeyiz eşlerimizi. Biz kadınlar bu evlilikte neyi kabullenemeyiz.

17 Cevaplar

+2 oy
(351 puan) tarafından
Büyük lokma ye büyük söz söyleme demişler Rabbim imtihan etmesin kimseyi hastık arkadaşıyla en zoru o olsa gerek
(2,102 puan) tarafından
ana baba kardeş kavgaları, sözleri unutulurda yastık arkadaşının ki unutulmaz gerçekten. Amin amin inşallah canım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
düzenlendi
Valla hiç konuşmak istemiyorum başa gelir falan sonra aldatmayı affetmem ama tabikide bu kesin gül gibi kızım yaniii  
(2,102 puan) tarafından
Allah göstermesin düşmanımıza bile yavrum.
Sadece aldatılmak mi başka şu da olursa kabullenemem dermiyiz mesela onu merak ediyorum
tarafından
Dayak kabullenmemm asla.
(2,102 puan) tarafından
Dayak hayvaana bile atılmıyor ama elleri kırılsın bazı hayvaan sıfatına bürünmüş mahlukatlar eşlerini dövüyor. Çok zor bir durum bir kadının gururu kırılıyor. Mesela benim evliliğimde eşim bana el kaldırmaz aksine ben daha sert mizaha sahibim ben eşime vururum sakalasirim ama o bana vursa Allah göstermesin bende kabullenemem ya
tarafından
Eşim benimde vurmami istemez mesela şakasına vururum niye vuruyorsun der :)  çok şükür asla küfür ve şiddet gibi bir huyu yoktur. Ama acısını bilirim annemden insanın ozguveni herşeyi gidiyor
(2,102 puan) tarafından
Öyle kuzum bende annemden bilirim. Bir kadının gururu kırıldı mı yetiyor yıllarca acisi ile yaşamaya
0 oy
tarafından
Bu uç bişey kestiremiyorum.napsa affetmem o anki durumum ruh halim maddi gücüm çocuklarımın sağlığı herşey herşey verecegim kararı etkileyebilir. Ama aldatsa affetmem belki ayrılamam ama bidaha asla ona karilik yapmam biriyle yapsada aynı 100 kişiyle yapsa da aynı benim için 
(2,102 puan) tarafından
Evet bu durumda var aldatilsa bile imkanlar el vermediği için ayrilamayan nice kadınlarımız var en zoru da bu oluyordur mecbur katlanmak. Gurur ve onur kırıcı rabbim hayırlısını versin herkes için
tarafından
Amin canım Allah kimseye yaşatmasın
(2,102 puan) tarafından
amin kuzum insallah
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bilmiyorum önceden olsa affederim diyodum ama şuan bilmiyorum çok badireler atlatik aramızda hiçbir zaman karı kız alkol yada başka bi meseleden kavga olmadı kötü durumlardan yani hep kendi aramızda anlaşmazlıklar dan oldu çok gitim geldim aileme kapımda yatı tabi sonradan öğreniyorum bı bakiyrium araba aşağıda içinde uyumuş , yani her acı kendince çok zor bilemiyorum ya su olursa afedemem dediğim bişey yok cnk insan en çok korktuguyla sevdigiyle sinaniyor malese ve kınadığını da yaşıyor malum
(2,102 puan) tarafından
Öyle kuzum yapmam dediğimizi yapıyoruz veya bir başkasının kusurunu örtmek yerine desiyoruz ve o kinadigimizi yaşıyoruz. Ölümlü dünya yaşattığıni yaşamadan ölmüyor insan gerçekten
(1,331 puan) tarafından
Aynen öyle şöyle bı gerçek var mesela onun yaoicagi bi yanlisi  belki bizde yapabiliriz sınav ya olur bilemeyiz oyuzden. Tek taraflı düşünmemek lazım , birde şu var ben hep esime derim bana yalan söylemeden önce iki kere düşün çünkü istemedin bende yaparım bilemesin Allah ya sanada yaşatır bişey yapmadan önce duusn cnk sen biseyi yaparsan bilki bende yapiyriumdur haberin yoktur içinde hep kuşku olsun karşına çıkar oyuzden sen doğru ol ki bende olayım
(2,102 puan) tarafından
bi hikaye okumuştum. Kadının kocası kuyumcu. Kadın her gün kapıdan sütçü den süt alırmış bir gün o sütçü sütü verirken kadının elini okşamis yıllar sonra ilk defa. Aksam kocası gelince anlatmış kocasi da demiş ki hanim bende yıllardır bu isi yapıyorum ama bugün kadının koluna bilezik takarken içimde farklı bir his oluştu kadının koluna farkli dokundum. Simdi anladım ben yaptım ki sende yaşadın demiş. Bu hikayeyi hep eşime anlatırım oda bilir derim yani sen yaparsan bilki Rabbım de beni onla itham eder bilemeyiz.
0 oy
(2,882 puan) tarafından
Ikinci evliligimi yaptım ben,aldatma olursa asla affetmem asla 
(2,102 puan) tarafından
Peki özel değilse yavrum ilk evliliğinden neden ayrıldın yani bunu yaptı o yüzden asla affetmedim dediğin nedir
(2,882 puan) tarafından
O kadarrr çok şey var ki hangisini anlatayım,artık nefret ettim ayrıldım 9 sene de sabrettim çektim eşek gibi
0 oy
(913 puan) tarafından
İhanet ederse (çünkü gözüm kapalı başka kadın konusunda güvenirim), bebeğime ve ya bana şiddet uyugularsa affetmem! 

Bi keresinde kavgada elini kaldırdı vurmadı sadece kaldırdı dedim o el bana bi dokunsun hele geri dönüşü olmayan yolculuğa gireriz. 
(2,102 puan) tarafından
Bende eşimi en başında hep uyardım o el bana kalkarsa kemiklerini kırar mahkeme kapısında bi Tarafina tekmeyi basarm diye. O yüzden çok şükür öyle bişey yaşamadım. Ben sakalasirim eşime vururum felan ama o vurursa bende katlanamam affedemem
0 oy
(377 puan) tarafından
Buyuk konsmak hic iy olmadi icin sunu yapardm bnu yapardm dyemycm. O yasadigin ana bagli bsey. Rabbim kmseyede yasatmasin herkesin yuvasina huzur coluguna cocuguna uzun omurler hayirli omurler versinn
(2,102 puan) tarafından
Amin kuzum amin. rabbim hiç birimizin yuvasına acı düşürmesin inşallah ❤️
0 oy
(48,667 puan) tarafından
Allah kimseye yaşatmasin herkesin yuvasina huzur saglik mutluluk versin insallah 
(2,102 puan) tarafından
Amin bitanem amin ❤️
0 oy
(385 puan) tarafından
Kızıma veya bana şiddet uygularsa ,aldatırsa affedemem sanırım , aileme karşı saygısız sözler söylerse ve onlar masumken bunu yaparsa. Uyuşturucu madde kullanır karaktersiz olup babalık yapamazsa. Coook şey var. Tam dönüm noktaları aslında bu saydıklarım,  bunlardan birini yaparsa er ya da geç evlilik bitek ya da ömür  boyu acıyla devam eder
(2,102 puan) tarafından
Böyle erkeklerle yaşayıp mecbur olduğu için çeken nice kadın var. Ya gidecek kapısı olmadığı için yada çocukları için. Ama Dediğin gibi er yada geç bitirirler
(385 puan) tarafından
Maalesef canım çok haklisin..
0 oy
tarafından
Asla büyük konuşmam bazımıza ne gelir bilemeyiz 
0 oy
(55 puan) tarafından
Ben çok şeyler yaşadım aldatıldım ailesi tarafından defalarca kovuldum kendi düğünümdn bile kovdular sırf kendi aileme neden hoşgeldinz demednz diye sorduğum için esim beni savunamadi iftiralar atıldı yinede ayrilamadm sevdiğimden mi bilmiyorum belki sahip cikanim olaydı böyle olmazdı en son çocuk yaptık 8 sene sonra belki değişir diye afedersiniz ama köpek *** yemeyi bırakmıyor
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Aldatma,fiziksel,psikolojik siddet,kufur,hakaret ve mutsuz olursam bir dakka bile durmam cocugumun olmasi da zerre umrumda degil.Mal degilim bana herseyi yapacak bende kabul edicem oyle bir dunya yok maalesef.
0 oy
(62 puan) tarafından
Aldatılmayı insan kaldıramaz bence kolay kolay. Yoksa diğer herşey gelip geçici bence. 
0 oy
(1,635 puan) tarafından

Aldatma ve fiziksel şiddet asla affetmem.

10 yıldır her fırsatta söylerim eşime de bunu.

10 yıldır anlamadıysa ve yaparsa bu adamla evli mi kalınır.

Bildiğin mallık yani:D

0 oy
(319 puan) tarafından
Buyuk konismaktan korkarim. Bi kere ddim basima geldi simdi yogurdu üflüyorum.  Allah kimseye kaldiramayacagi seyi yasatmasin ❤
0 oy
(586 puan) tarafından
Bnm en hassas noktam aldatma ona asla gelemem ve psikopatsa yinede büyük konuşmak istemiyorum yine başka şeyleri bi şekilde idare ederim 
0 oy
(119,287 puan) tarafından
Nevin burdan cok uzaklasma lutfen
(2,102 puan) tarafından
Sen iste bebeeeem❣

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 524 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 645 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu