0 oy
432 göst.
Diğer kategorisinde (7 puan) tarafından
Merhaba kızlar. Ben daha hamile değilim ama şimdiden yakınlarım et yemediğim için hamile kaşırsan mecbur yicen et yemezsen düşük yaparsın falan diyip canımı sıkıyorlar. Ben hiç et yiyemiyorum salam sosis bile. Midem almıyo. 

Benim gibi et yiyemeyenlerin hamileliği nasıl geçti acaba ilaç falan kullandılar mı vitamin için? 

30 Cevaplar

0 oy
(310 puan) tarafından
Oncesinde yemezdim hamileyken aserdim oyle yemeye basladim
(7 puan) tarafından
Annem de hep bana inşallah gebe kalırson da hep et aşerirsin diyo ama hiç sanmıyorum ağzıma süremiyorum
(310 puan) tarafından
Aserdigin zaman baska oluyor canim
tarafından
Aynen bende agzima kolay kolay surmem ama danayi kemiresim geliyodu vucut ne istedigini biliyor :):):)
-Reklam-
0 oy
(662 puan) tarafından
Ne alaka kuzum bende yemedm hatta kokusuna midem bulaniodu ewde bile yapamiodum et yemegi 
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canim ben yemiyordum ama hamileyken canım çok istedi ve yedim şimdi o geçmiş günlerime ağlıyorum, :) ama yemek zorunda değilsin. Onun yerine araştır hangi yiyecekler var ya da doktor ilaç takviyesi yapar 
0 oy
tarafından

Normalde eti çok severim canım ama hamilelikte Bi parça bile yiyemedim görünce bile midem kalkıyordu doğurdum çok şükür şimdi yine yemeye başladım Bi sorun olmadı :)

0 oy
(10,073 puan) tarafından
Nerdeyse hic ne balik ne et yemedim. Tosunum valla masallah dogdu
0 oy
(942 puan) tarafından
Tavuk eti yiyemezdim baba pis kokardı kokusu geldi mi kusarrdim eşim de çok sever tavuk etini sağolsun hiç sıkıntı yaratmadı o konuda . Ama doğum yaptıktan sonra yedim birde toz biber pis kokardı bana 
0 oy
(591 puan) tarafından
Benim kuzenim hayatta agzına sürmez canım et tavuk falan hamilelikte te yemedi ama bebegı fazla kilo alamadı kan değerleri düşmüştü sende belki farklı olur canım bıde kuzenim tüp bebekle hamile kalmıstı
0 oy
(140 puan) tarafından
beennn kızıma hamileyken yiyemedim tiksindim. bi sorun olmadı çok şükür.vitamin kullandım. doktoruna söylersin. belkide cann et isteyecek canm hamileyken bazen sevmedigini seviyorsun sevdigini sevmiyorsun :) oğlumdada canm et isterdi mesela hemde mangal kokusu gelirdi burnuma :)
0 oy
tarafından
Ne alakask var ben hamileyken et gözümde karardi hiç yiyemedim,. Maşallah çok sağlıklı bir kızım var
0 oy
tarafından
Hamilelikte et yedim ama yani cokk az yemisimdir

Ozellikl tavuk etini 9 ay boyunca yemedim tadi ve kokusu bana cok kötü geliyodu 
0 oy
(716 puan) tarafından
Ben vitamin almama rağmen bebeğim zayıftı. Artı en önemlisi doğum yaparken yırtılması gereken yer çok az yırtıldı ama yırtılmaları gereken yer yırtıldı ebe dedi hani düşersin ya elin soyulur kanar o şekil olmuş dedi yukarilarda bide vardı dikiş attı. Ve bunun et yemedigimden olduğunu söyledi aşağısı güçsüz kalmış dedi et yeniyorsan bile balık köfte falan yeseydin aklında bulunsun canim
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Hic Değilde tam ilk zamanlarim kurban bayramına denk geldi tiksindim o yüzden yemedim az bişey yesem bile midem bulaniyirdu 1 2 ay sonra az az yemeye başladım düşüğün alakası yoktur bence ilk defa senden duydum Allah nasip etcek oldu mu ac dursan bile bisey olmaz Allah nasıp etmicek oldu mu 100 kilo et yesende düşer

Tek yapman gereken hamile kalınca dua etmek yani  
0 oy
tarafından
Bı tane bile ağzıma sürmedim kokusuna bile tahammülüm yoktu hemileligimin son günlerinde bı kaç gününde bı tane veya iki tane yedim doğum yaptiktan bı kaç ay sonra rahatlıkla yedim biseycik te olmadı yesen iyi olur bebeg vitamin gider ama yiyemeyimce yapacak bişey yok şimdi benim kızım 16 aylık teyzesi biseycik olmadi
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Of ne alaka ya veganlar hiç doguramaz o zaman. Cahil cahil konuşuyorlar. Ben toplasam 2 kere falan yemisimdir o da zorla ama 72 günlük bebeğim var çok şükür. İnanma onlara kırmızı et yiyemiyorsan mercimek mantar kuruyemiş vs ye onlar kırmızı etin yerine gecen besinler. Herkes et yer diye bir şey yok. Boşver takma onları
0 oy
(2,241 puan) tarafından
ben zaten cok cok yemezdim hamile kalinca da et ve tavukdan tiksindim agzima surmedim . cok cokur kizim 16 aylik :) 
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Bakma sen o mallara ben ilk hamile olduğumu öğrendiğimde balik aşerdim yedim baskada et cinsi hic yemedim ve bebeğim gayet saglikli bol sut içtim sebze meyve yedim bol bol hiçbi sıkıntı olmadı
0 oy
tarafından
Ne alaka ya ben hiç et yemiyorum çok şükür herşey sağlıklı herşey yolunda 34+4 um 
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Kırmızı et ve tavuk eti hiç yemedim canım 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Düşük falan yapmazsın tabiki

Et yemiyorsan başka şeylerden vitaminini alırsın
0 oy
tarafından
Vitamin zaten mecbur kullanıyorsun bütün doktorlar yazıyor bildiğim kadarıyla 

Ciğer yeme dedi doktorum bana ama balık yiyorsan Balık öneriyorlar hep 

İlgili sorular