0 oy
1,427 göst.
Aile kategorisinde (462 puan) tarafından
Ben 14 haftalık hamileyim. Bebeğimin cinsiyeti kız. Eşimin şimdiye kadar hep içinden erkek geçiyordu oğlum olucak derdi. Bugün gittik öğrendik kızımız okucak ben çok sevindim ama eşim resmen hayal kırıklığına uğradı. Erkek çok istiyırdu. Resmen yüzü düştü. O ladar bozuldüm ki önemli olan sağlıklı olması değil mi. 

33 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Tabikide oyle esin cahil kalmış  sanırım 
tarafından
:)))))))
tarafından
Cahile cahil denir hatta bende hödük o kız cocuguna ilerde muhtac kalırsin insallah diorm hadi banada bişey de.
tarafından
Kiz bosver ya aman takma millet cocugum olsun kiz erkek farketmez der kimininkide olur kiz diye üzülür arkadasa bakma sen konusmak icin konusmaya calisti
tarafından
Ahaha diyim önce okuduğunuzu iyi anlayın adam illa oğlum olsun dememiş erkek hissediyorum demiş.  Eğer cahil olsaydı hödük olsaydı bu kız bunu aldıralım falan derdi :) içinden geçen olmamış küçük bi hayal kırıklığı yaşamış cahillik  bu değil . Ama siz ikiniz ara bozucusunuz kız zaten eşine kırılmış bide cahil diye kıza gaz veriyosunuz
tarafından
Ay canm vallahi ben hep kiz cocugu hayal ettim oglum oldu.Esimde kiz cocuklarina bayilir.Nasil begenmezler ya nasil ayirt ederler.Simdi oglum var 10 kiz cocuguna deismem anasinın balı o yaaaa:)Rabbim saglik versin bunlar gercekten cahil insanlar evlat candır cannnn ha erkek ha kiz
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Allah islah etsin cocuk bulamayanlar var esinin yaptigina bak 

Erkegin drgil kizin hayri vardir bundan emin ol rabbim vermis sukur edecegine yuzu düşmüş bide allah sana baguslasin cok cok şanslısın bi kizn olacak dert ortagin olacak sirdasin olacak cok güzel biloyirmusun ALLAH herkese nasip etmiyor 
(4,961 puan) tarafından
Tabiki de canimm. Rabbim veriyor ikisinide  erkek evlat nimet kız evlat bereket demişler . Sen doğru yetiştir de helal ekmek ile gerisi Rabbime kalmış her ikisindende sinanmamak icinn dua ediyoruz zaten
tarafından
Benm kendinetrafimdakilerden yola cikarak soyledim senin etrafindakileri gormedigim icin bilmiyirum ama rabbim vermisse sukur etmek lazim surati dusmesine sinirlendim sanki kiz evladi fazlaliklikmis gbi halbuki kizlarin daha cok faydasi var anne babaya
tarafından
Halam tek kız babam ve amcam var.Babaannem cok guvenirdi kızına cok hemde yedikleri ictikleri birdi.Cok iyi anlasirlardi.Babaannem yataga düstu kizı olack kadin halam demeye utaniorm bakmadi.Baktigi gunlerde heryeri yaygaraya verdi.Boyle kizim olacaksaaaa hic olmasin.Annesinin altından alan erkek evlatlarda var.Allah evladın hayirlisini versin kiz erkek farketmez merhametsiz olduktan sonra ha kiz olmus ha erkek.
tarafından
Rabbim herkese hayırlı evlat nasip etsin herkese merhamet vicdan versin allahım kızı erkeği yok bunun
(1,307 puan) tarafından
Aynen öyle çok doğru rabbim hayırlı evlat lar nasip etsin
+2 oy
tarafından
Ne kadar kötü bir durum bugün bir anne evladını kaybetti bununla birlikte 4. Ölü dogum oldu cinsiyetini şu olsun bu olsun diyenlere çok sinir oluyor saglıkla kucagına al canım eşinede Allah akıl fikir nasip etsin
(462 puan) tarafından
Yaa allah o kişiyede nasip etsin
+1 oy
(586 puan) tarafından

Zaten şu ayırımı yapanlara da ayrı bir gicigim Gerçek ten :angry: bnm eşim de öyle yaptı ilk yüzü düştü ama doğdu simdi kızım da kızım gözü kimsyi gormuyo merak etme doğunca düzelir 

tarafından
Belli bi aydan sonra alisiyorlar zaten
(586 puan) tarafından
Evet şimdi kızın dan başka bisey gözü gormuyo
+1 oy
tarafından
Tabikide sağlıklı olmasiii. Benim esimde erkeklere çok düşkün ama kızım olacak, kendisini denemek icin diyorum ya 2. Cocugumuzda kiz olursa, bana tek dediği sey farketmez o da benim evladim sağlıklı olsun yeter. Hem doktor kızınız olacak deyince gözlerinin içi güldü bildiğin bana bakip bakip gülüyordu. Kesinlikle bunu eşinin yüzüne vur yanına bırakma ayıp etmiş o çocuk anlar bunu yani
+1 oy
tarafından
Cahil işte napican 
+1 oy
(1,850 puan) tarafından
Önemli olan sağlıklı olması birşey olmaz alışır benim kocişte kız istedi ikiside erkek oldu ama inan olduktan sonra o kadar değişti ki alistiki sana anlatamam seninkide alışır 
+1 oy
(4,961 puan) tarafından
Beklentiye girdiği için öyle olmuştur canım
(462 puan) tarafından
Olabilir
+1 oy
(1,307 puan) tarafından
Allah ıslah etsin bnm arkadaşm çocuk hasreti ile yanıp tutuşıyo olmuyo ona vermş rabbim yüzümü düşüyor 
+1 oy
(1,148 puan) tarafından
İlk mi canım bide ne farkeder rabbim sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip etsin
0 oy
tarafından
Ilk bebek mi 
(462 puan) tarafından
Evet ilk bebeğim
tarafından
Allah sağlıkla kucağına almayi nasip etsin eşine de akil fikir versin
0 oy
tarafından
Ya ayrım yapıyor diyenler neden ama anneler kıza heves eder babalar erkeğe ben hiç sanmıyorum ayrım yaptığını heves ettiği şey erkek çocuk olamazmi belkide hakikaten oğlu olsun istiyordu olmayınca üzüldü neden kızım oluyor diye üzüldüğünü sanmıyorum
(462 puan) tarafından
Aslında ayrımcılık yapıcak yapıda asla ddğil ama o öyle yapınca bozuldum açıkcası
tarafından
Yok canım bozukma olabilir aşkım de çünkü bende hep kız annesi olmak istedim ikincide oğlum.uzuldum ama niye oğlum oldu doye üzülmedim heves etmiştim.diye ama iyikide oğlum oluyor bambaşka hepsi canım.ole düşünme esinede burda tanımadan cahil demelerine ayrım yapıyor demelerine izin verme ben zannetmiyorum
(462 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz
0 oy
(489 puan) tarafından
Ilk kiz bebek olunca birsey oluyordu dinimizde neydi o  .  Onu esine okursun çaktırmadan. 
0 oy
tarafından
Ay benim de öyle olmuştu hatta 5 aylık olana kadar erkek diye deyip durdu ama ben hep alt yapı yaptım kızların ilk sevdikleri adam babalari kız babaya düşkün olur falan diye şimdi kızım diye gobegimle konuşuyor ve cinsiyet belirleyici olan kısmı erkek tarafından alıyor canım hatirlativer onların da kendilerince hevesi oluyor işte yani benim eşimin öyleydi beraber berbere gideriz gezeriz diye bende beni de kızımızı da alır beraber gezeriz falan derim
0 oy
(177 puan) tarafından
Takılma bence bende ilk çocuğum u bekliyordum 3 aylık kız çocuğu eşim erkek diyordu ailesi de tabi özele gittiydik kız çıktı morali bozulur gibi oldu ama zamanla alıştı kız kıyafetlerini kendilinden almaya başladı ismini bile kendi koydu yüsra 'yi eşim mirayı da ben koydum ( yüsra mira ) 3 aylık olduk biz ben den sana tavsiye karnina falan degsin eşin baba kix videoları ac srvdir valla babası kızına aşık❤❤❤❤
(462 puan) tarafından
İnşallah hayırlı bir evlat olur, allah bağışlasın. Doğduktan sonra kızı için öleceğini biliyorum ama insanalınıyo ister isteme,
(177 puan) tarafından
Boşver bebeğini düşün
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Hemen bir cahil Allah ıslah etsin demeyin ya erkek geçiyordur içinden bir an afallamıştır evlat sevilmez mi yarın doğunca ondan çok seven olmaz kucağına aldığı an başlar babalık biz hamile kaldığınız da değil biz hamile kaldığımız an annelik işler ruhumuza ama babalar kucağına alınca baba olduklarını anlarlar o yüzden fazla şey yapmamak lazım 
(462 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz sanırım
(3,823 puan) tarafından
Benim eşim kız istemesine rağmen doktor kız deyince hiç bir tepki vermedi mesela bu yapıyla alakalı baştan beri erkek fikrine alışmıştır kız deyince kalmıştır öylece Bi sen sor ona arada o zaten üzülmediğini söyler sana
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Belki de kendini çok şartlandırmıştır. 

Ben ikinci bebeğime hamileyim, başından beri hep erkjek hissediyordum ve buna inanmışım elimde olmadan. Doktor kız dedi, ilkten donup kaldım. Çıktım geziyorum falan, ilk çocuğunda erkek. Hep iki erkekle nasıl olur diye düşünmüşüm, abisinin kıyafetlerini düşünmüşüm. Yani bu kadar şartlandığımı ben de bilmiyordum. Kıza inanamadım ilkten. Ama bu ASLA kız çocuk istememe falan değildi. Hatta iki erkek çocuk zor olur diye düşünüyordum. Bir kız bir erkek ne kadar güzel olur diyordum ama histi benimki.

Böyle çok inandırmış olabilir kendini, kızma bence hemen. 
0 oy
(119,499 puan) tarafından
Saglikli eli ayagi duz olsunda kiz erkek fark etmez
0 oy
tarafından
Eğer buna uzulduyse gerçekten cok üzücü bu durum acaba başka biseye sklms olabilir mi evlat sonuçta 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Kız evladın kiymatinu sonra anlicak maalesef  cahil kocan

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 507 göst.
27 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 181 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde Simsim (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 363 göst.