0 oy
616 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (323 puan) tarafından
Zayıf bebek daha kolay çıkıyor bence kilolu olunca daha zor kimiside aynı acı diyor sizce 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
4kilo dogurdum ama sezeryandi .kolay alamadık tombişi dediler normal doguramazdim acilmam hiç yoktu 
(323 puan) tarafından
Maşallah tosbike nasıl besleniyordunuz bide ağırlık yapmadı mı ya suyu eşi kordon falan da eklersek
tarafından
Tuza dikkat ediyordum herseyide yiyordum ya baya obur birşey olmuştum 48kiloydum 74le dogrdum 26kilo aldım . Çok sismistim ödem aşırı vardı .baya ağırlığım vardı eşim yardımcı oldu hep .son 1ay daha şişiyor insan .yada ben sistim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben normal doğum yapmadım ama kilolu bebek daha kuvvetli ittirdigi için daha kolay doğar diye duymuştum ne kadar doğru bilmem
tarafından
Bende böyle duydum
(3,823 puan) tarafından
Kilolu olunca ne kadar açılırsa açılsın çıkarken zorlanacağı için kolu boynu omuzları falan zarar görebiliyor o yüzden 4 kilo ve üstüne pek normal doğum önerilmez tabi bu kişinin yapısıyla da alakalı
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Kilolu daha kolay oluyo doktorumda oyle soylemisti kilolu bebek daha guclu olur ve kendini itekler zayif bebek kendini itekleyemez demisti..
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ben 4500 dpgmusum normal canim anamin 20dikisi varmis :D O vajina yapisiyla alakali bir sey aslinda.4kilo dogurupta hic dikisi olmayanlar var onlar vajina girisi esnek olanlar
0 oy
(489 puan) tarafından
4 kg ustu sezerysn diye biliyorum canım.  Bana hep 4 u gecerse sezeryan yapıcam seni dedi . 3750 dogdu ve sezeryanla  . Kafa çevresi ve senin vajina darlığına genisligin ile alakali canım.  Hic korkma . Keske Allah bana da normal dogumu nasip etseydi . Hala üzülüyorum 5 aulik olucaz nerdeyse . Ama napalim kısmet. Bu arada ben aşırı yemedim sadece yararlı faydali seyler yedim . Deli gibi yemedim 15 kg aldim . Son 2 3 haftadw bebek cok kg aldi . Sebze ağırlık beslendim ama yoğurt  bol yedim. Kendi yaptığım hazir yemedim.  
(7,126 puan) tarafından
Neden normal olmadı peki?
0 oy
(920 puan) tarafından
3970 grmdı normal doğurdum 
(1,264 puan) tarafından
Çok Dikişiniz oldu mu peki?  Bende 3830 doğurdum
(920 puan) tarafından
9 dikisim vardı kuzum
(323 puan) tarafından
Maşallah bebise
0 oy
tarafından
3.700 doğurdum doğurana kadar ne çektim Bi ben bi Allah biliyor 
0 oy
(449 puan) tarafından
3900 doğdu 54 cm le.zorladi epey
(323 puan) tarafından
Dikiş çok olmuştur tabi
(449 puan) tarafından
Evet cnm rahim ağzına dikildi fazla
0 oy
tarafından
Minimum 1 kilo maksimum 3 kilo doğurdum bir kilo doğan daha çabuk doğdu
0 oy
tarafından
Beni anam beş buçuk kilo doğurmuş hemde normal iki kere ikindim diyor en kolayda ben doğmuşum:)
0 oy
(351 puan) tarafından
3 buçuk kilo ilk gebeliğim 40 hafta olucaz yarın nasipse İnşaAllah doğurabilirim normal. 
(323 puan) tarafından
İnşallah Allah yardımcınız olsun
(351 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Bn 2400 du oğlum  canım cıktı onu  dogurana kadar allah doğum yapanların yardımcısı olsun 
0 oy
(15,532 puan) tarafından
Kızım 2970 gram doğdu. Ilk doğum olmasına rağmen benim için kolay geçti. Tüm sancıyı evde çektim açılmam tamamen olmuştu hasteneye gidince. Dogunhaneye girince 30 40 dk içinde kızı mi kucağıma aldım tecrübesiz olduğum için çok fazla ikinamiyordum ama yine kolay geçti. Oğlum da 4250 gram doğdu suni sancı ile. Ikinmaktan yüzündeki kılcal damarlar patlamıştı yüzüm alnım boynum her yer küçük küçük kırmızı noktalarla dolmuştu. 10 gün boyunca o kızarıklıklar geçmemişti.  Biraz zor çıktı oglusum. 
0 oy
(74 puan) tarafından
Valla 2600 doğurdum normal doğum ile 15 dakika da doğurdum ama ittir ittir gelmedi hali kalmamıştı yavrumun ebe göbeğine baskı yaptı o öyle yapınca canımdan can gitti benim bebeğim havasız kalmıştı doğduğunda ağlamadı nefes almıyordu ve çok zayıftı minnacikti çocuğum mos mor kalmıştı havasızlıktan orada hemen suni tenefüs yaptılar saniyelerle yaşadı şimdi 1 yaşına gerecek cumartesi yani ne kadar kilolu o kadar kuvvetli olur bence o kadar güçlü olur tabi şuan oğlum benim çok güçlü hayata çok güçlü tutunarak başladı inşallah öyle devam eder bence ne kadar protein yerseniz muz et balık tavuk o kadar iyi kesinlikle muzlu süt için benim oğlum son aylarda öyle kilo aldı yoksa daha güçsüz olurdu
(323 puan) tarafından
Çok içerim Allahtab süt :)
(74 puan) tarafından
Muzlu süt iç canım muz bebeği çok güzel besliyor
0 oy
(54 puan) tarafından
bes kilo 100 gramla sezeryan oldum
(323 puan) tarafından
Şeker var mıydı masallah tosuna
(54 puan) tarafından
cok  sukur hic bi sikinti yoktu 6 aylik suan

İlgili sorular