0 oy
749 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar Uzun zamandır üye olmadan okuyordum anca yazma cesareti buldum 19 yaşındayım 15 günlük bi kızım var babası yok yani hiç olmadı evlilik yapmadım yargılayanlar olacaktır farkındayım ama aranızda samimiyetine inandığım insanlar var.. Annelik duygusu gelmedi bi türlü çok üzülüyorum Benim rahat bi hayatım oldu hep şimdi arkadaşlarımla görüşemiyorum dışarı çıkamıyorum bi yandan hayatım bitti diye onu suçluyormuşum gibi hissediyorum diğer yandan ona bakıp herşeyi unutuyorum sürekli bakıp ağlıyorum çok zor günlerden geçtim Tam anlamıyla ne zaman aalışırım sizce böyle duygu değişimleri yaşamaktan yoruldum 

24 Cevaplar

+1 oy
(32 puan) tarafından
Ne güzel Rabbim sana arkadaş sığınak arkanda duracak dağ yanında duracak huzur vermiş gücüne güç kat bebeğinle şuanda lohusalık psikolojisi yaşıyorsun normaldir bı sure herşeyin kısıtli olcak sen onu sağlıkla büyüt insaalah biraz huysuzlugu girince uykusu düzelince yanına alır gidersin yine heryere rabbim onu sana armağan göndermiş ona iyi bak onun sana çok ihtiyacı var her boyle düşündüğün de ona sımsıkı sarıl sen benimsin herşeyimsin gelecek çok güzel olacak de
(4 puan) tarafından
Sarılınca bile içim gidiyor sana bu hayatı nasıl yaşatırım diye:( Allah razı olsun sizdende
(32 puan) tarafından
Hepimizden kuzum sen ona sarıl herşeyin çok güzel olacağına kendini inandir ama çok zor herşeyin güzel olacağını düşünmüyorum gibi şeyler düşünsen bile hayır de yık kafandaki o düşünceleri herşey çok iyi olacağa inandir kendini o sana güç kuvvet olmaya gelmiş ileride onunla neler yapacağını hayal et sakın hayal etmekten vazgeçme
(4 puan) tarafından
Sağolun güzel yorumunuz için herşey gönlünüzce olsun
(32 puan) tarafından
Seninde herşey gönlünce olsun insaalah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Piskolojik destek alabilirsin
(4 puan) tarafından
Sağolun
0 oy
tarafından
Babası nerde canım hiç evlenebilme umudun yokmu ? 

Hem bebek de babasız büyümemiş olabilir 
(4 puan) tarafından
Olsa bile beni en kötü zamanlarımda yalnız bırakan adamı nasıl eş olarak görebilirimki hamileleğimde bıraktı
tarafından
Bunu bilmiyorduk cnm yani sabret zaman herşeyin ilacıdır her anne yaşar bu durumu eski hayatın ve çocuklu hayatin değişimine zamanla alisirsin
(4 puan) tarafından
Aşırım inşallah teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Valla işin zormuş kardeş yazık bebeğinin suçu yok günahsız o günahının bedelini ona ödetme anne olarak merhamet etmezsen kim edecek
tarafından
Rabbim raydımcın olsun inşallah
(4 puan) tarafından
İnşallah bu duyguların üstesinden gelebilirim mahvoluyorum böyle
tarafından
Gelirsin ama maddi gücün varsa destek al sana çok yardımcı olacaktır insan bir komşununn minik bebeğine bile ısınıyo seviyo ki sen annesin tabiki sahiplenir ve seversin bunu bebeğinin canı acıdığında daha iyi anlayacaksın
(4 puan) tarafından
Çok içime kapanık biriyim destek almak için bile gitsem bişey anlatamazmışım gibi geliyor Allah razı olsun zamanınızı ayırdığınız için
0 oy
tarafından
Evladına sımsıkı sarıl o sana muhtaç masum yavrunu korumak büyütmek senin görevin lohusa piskolojisi normal nasil.bir hayat yasadigin kimseyi ilgilendirmez. Annelik cok zor ama onun bi gülüşüne canını verecek duruma gelirsin. Yorulursun yıpranırsın ama elbet bu günler de gecer o yuzden meleğine sımsıkı sarıl beraber zorlukların üstesinden gelirsiniz. Daha yaşın küçük birlikte buyuyun saglikla 
(4 puan) tarafından
Allah razı olsun içime su serptiniz Herşey gönlünüzce olsun
0 oy
(538 puan) tarafından
Bebiş sahibi olmak böyle bişey. Hayatın bi süre kısıtlı. Uykuların kısıtlı. Yediğin içtiğin gıdalar kısıtlı. Sosyal hayatın geri planda kaldığı bir dönem. Ama geçecek bugünlerde. 
(4 puan) tarafından
Hiç kısıtlı bi hayat yaşamadım o kadar zor geliyorki.. Bi an önce geçer inşallah
(538 puan) tarafından
Başta biraz kolay olmuyor bebiiş büyüdükçe alışıp gidiyorsun bu  tempoya.
(4 puan) tarafından
İnşallah.. Teşekkür ederim sağolun..
0 oy
(7,971 puan) tarafından
Zaman herseyin ilacidir o minige öyle alisacaksinki bu zamana kadar ne kadar boş yasadigini anliyacaksin gözüne arkadas gezme tozma hic bisey gelmicek umarim cocugunun babasi hayirliysa senin ve kizin icin bir araya gelirsiniz insallah
(4 puan) tarafından
Evlat için ölünür de öyle bi adam affedilmez diyor herkes..İnşallah zaman bize de ilaç olur Allah razı olsun
0 oy
(13,247 puan) tarafından
Bu lohusalık psikolojisi canım zamanla her şey daha güzel olucak hepimiz buna benzer şeyler yaşıyoruz dedi üzme kendini geçici bir süreç inan bana 
(4 puan) tarafından
Uzun sürmez inşallah:( sağolun teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Merak etme alışırsın Allah izin verirse o biraz büyüsün onunla gezersin sende onunla buyursun hep güzel dileklerde bulun daha 15 günlük ikinize de zaman lazım bence 
(4 puan) tarafından
Alışırım inşallah tek isteğim.. Teşekkür ederim
0 oy
(143 puan) tarafından
Kuzum tamamen içinde bulunduğun durumun psikolojisi bu bak benim esim yanimda yasim yerinde isim yerinde ben bile hayatim kısıtlandi diye bunalıyorum acaba erken miydi diyor sonra kendimi ben kötü bir anneyim iyi bi anne olsam.boyle düşünmem diyip kendimi yiyorum ve kaldı ki sen zsten bebeginin babasindan destek görmemiş tek başına bu yasinda bi bebek sahibi olmuşsun böyle düşünmen cok normal bu senin miniğine iyi anne olmayacagini degil aksine mukemmel bir anne olacağını gösterir maddi durumun yoksa 153 beyaz masa dan psikolojik destek için randevu alabilirsin devletin ücretsiz merak etme sen icine kapanık dahi olsan onlarin isi seni konuşturmak rahatlayacak ve her olayın birde bakmadığın açısından bakacaksın insallah bebegin ve senin mutlu bir hayatın olur 
(4 puan) tarafından
Bende aynı o şekil kendi kendimle savaşıyorum resmen :(  Amin inşallah sizinde.. herşey gönlünüzce olsun sağolunn
0 oy
(4,247 puan) tarafından
Daha hersey cok yeni kirkimiz cikana kadar psikolojim alt ust olmustu ama zamanla hepsi duzeliyor istersen destek alabilirsin gercekten faydasi olur
(4 puan) tarafından
Geçici bişeydir inşallah hepiniz öyle demişssiniz içim rahatladı biraz da olsa Allah razı olsun hepinizden de..
(4,247 puan) tarafından
Evet canim Allahin izniyle hepsi gececek ve boyle dusundugun icin kendine kizacaksin bebisinle birlikte guzel gunleriniz olacak insallah
0 oy
(351 puan) tarafından
Şöyle düşün yaşadığın olay gerçekten kötü Rabbim vicdan merhamet versin karşındaki insana. Yavruna sımsıkı sarıl ve gerekli olan sevgiyi ilgiyi vermeye çalış yarın bi gün karşısına çıkan ilk insandan sevgi ummasın. Yani yanlış anlama ama canım senin yaşadığını yaşamaması için çok sev onu. Bunca tacizci tecavüzcü psikopatın oldugu dünyada sığınabileceği dağ gibi annesi ol. Alışırsın İnşaAllah lohusa sürecinde olur öyle diyolar geçer Allahın izniyle çok dua et Rabbim yardımcın olsun 
(4 puan) tarafından
Amin.. Bende yarım yamalak bi ailede büyüdüm yaşattıklarımı yaşatmamak için her gün dua ediyorum Allah razı olsun sağolun
0 oy
(107 puan) tarafından
Ben doğum yaptğmda 20 yasindaydim bebegim emmiyodu annem yoktu yanimda kaynanam vardi 

Bebegmle yalniz kalmaktan cok korkuyodum

Hatta kaynanama diyodumki sen al altini sen doyur karnini ben almaya bakmaya korkuyodum

Şimdi ise kimselere vermek istemiyorum karninida ben doyuruyorum altinida ben aliyorum geceleri nefesini dinliyorum

Uykusuz cok kaldim 

Cok agladim

4 ay oldu hepsi gecti herseye aliştim

Ve genc anne olmak cok guzel bisey
(4 puan) tarafından
Tutarken bile çok zorlanıyorum sanki bişey olacakmış gibi geliyor.. sizin gibi zamanla alışabilirim inşallah Allah analı babalı büyütsün yavrunuzu sağolun
0 oy
tarafından
Nw yaşarsan yaşa  ama unutma o bebiş sana muhtaç geleceği senin elinde . Bol bol kokla onu . Zor bi dönem geçirmişsin ama sorumlusu o bebek değil faturayı ona değil kuzum kendine kes. O senin parçan hayatındaki herşeyden kıymetli olmalı varını yoğunu artık ona adamalısın.  Herşeyi unut  sen kadınsın güçlü olmak zorundasın kimseye ihtiyacın yok.
(4 puan) tarafından
Güçlü olmak zorundayım diye diye ayakta duruyorum zaten.. Bazı şeylerin farkına vardığı yaşa gelipte sorgularsa nasıl güçlü olurum bilmiyorum.. Sağolun teşekkür ederim
tarafından
Sen hep onun elini sımsıkı tutarsan onu mutlu yetiştirirsen seni yargılamaz
(4 puan) tarafından
İnşallah mutlu edebilirim teşekkür ederim tekrardan
0 oy
(9 puan) tarafından
Seni yargılamam kimse yargılamasın insanlar hataları yüzlerinde olsa kimse kimsenin yüzüne bakmaz hayattasım çocuk çok büyük nimet ona çok iyi bak o sana gerçek bir sevgi gerçek bir dost gerçek bir can olur bende de olmustu ilk hisseddmiyor insan ama onu besleyince o bir seyleri alıgılıyınca dünyalar seni oluyor güçlü ol Sen Annesin anne olmayı basar ki insan olabilirsin bebegemcok iyi bak ve koru onu geçmişi boşver bundan sonrası nasıl olsun ona karar ver ve onu çok güzel besle sadece karnını değil haaaa!!!!!!!! Ruhunuda emin ol çok mutlu olacaksın
(4 puan) tarafından
Başarabilirim inşallah sağolun Alllah razı olsun
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Asla kimseyi kınamam canım keşke böyle bir şey yaşamasaydın ama olan olmuş benim o kadar rahat bir hayatım olmamasına rağmen ben bile bunalıyorum bazen evet ilk zamanlar biraz zor ama ondan sonrası mükemmel zamanla gözün ondan başkasını görmüyor sırdaşın dostun hayatının anlamı kısacası her şeyin o oluyor Rabbim sabrını veriyor merak etme en güzel günler hep sizinle olsun inşallah 
(4 puan) tarafından
Aminn sağolun Herşey gönlünüzce olsun
(7,375 puan) tarafından
Amin canım benim sende sağol
0 oy
(518 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun senin de,bebeginin de.Annelik zor dışarı çıkmak ne demek duşa giremiyorum:))ama olsun buyuyecek kızın,onla birlikte sen de buyuyeceksin farkında olmadan,seneye yaza çıkarsınız inşallah virüs bitmiş olur,Allah yardımcın olsun her anlamda
(4 puan) tarafından
Sağolun Allah razı olsun :) herşey gönlünüzce olsun inşallah
(518 puan) tarafından
Amin canım inşallah hepimizin
0 oy
(2,241 puan) tarafından
cok merak ettim canim ailen kabullendi mi tek basina mi bakiyorsun .ve tebrik ederim ne yasamis olursan ol bebegi aldirmayip dunyaya getirdigin icin .. baslarda bende annelik hissi yasamadim kotu durumdaydim istemedim bebegimi goturun dedim onun aglamasi bile bana eziyetti ama sonra bir alistim simdi onsuz nefes alamam hem daha 16 aylik ama ben bir aylikdan beri disari da ciktim cafeye de arkadaslarima da gittim pandemi yuzunden evdeyiz oyle dusun suan zaten evden cikmaman gerekiyor bebek icin degil virus yuzunden de onu sucla bebegin buyusun bak sana nasil arkadas oluyo simdiden benim kizim beni uzgun gorsun gelip sarilip opuyo sabret canim
(4 puan) tarafından
Ailem kabullendi çok şükür yalnız değiliz üstümüze titriyorlar..  Teşekkür ederim. Ne kadar sürdü alışmanız
(2,241 puan) tarafından
masallah canim ne guzel :) 1 aylikken toparlanmaya basladim kirki cikinca da iyice kendime geldim insallah seninkide kisa surer
(4 puan) tarafından
İnşallah sağolun :)
0 oy
tarafından
Lohusa depresyonundasın canım sanırım istersen psikoloji bir destek çok zor bir durum ve kolay günler geçirmemişsin belki bu durum biraz uzayabilir bir psikoloji destek alabilirsin senin için bebeğin için 
(4 puan) tarafından
Ben kimseye derdimi anlatamıyorum bilmiyorum orda nasıl olurum hep içime kapanık biriydim teşekkğr ederim yardımınız için
tarafından
Bende öyleyim bekarken gitmiştim orda bülbül gibi şakıyorsun canım
0 oy
tarafından
Canım senı cok ıyı anlıyorm gezen aktıf ından ıcın bazen  cok zor oluyor .

Keske bekleseydım dedm bebek agladıkca huysuzlastıca sonra pısman oldum buyudukce gezer tozarsınz   suan cok mınık ve annelık agır bır yuk ama alısıyorsunn hepsı gececek yanı canm zamnla
(4 puan) tarafından
İnşallah geçer çok teşekkür ederim sağolun

İlgili bir soru bulunamadı

397,030 soru

11,875,143 cevap

35,990 kullanıcı

...