0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (614 puan) tarafından

Kızlar rabbime şükür yanımda ama ama 2kilo bile degil :'( ememiyo tamam çalışiyr ama ememiyor anne sutunu sağıp kaşıkla veriyorum şimdi biberona koyup verecem memeyi keşfedene kadar:ermm: okadar korkuyorum ki bi avuç kadar var.

Prematüre annesi oldunuz mu hiç ne gibi önerileriniz var bana cok ihtiyacım var

Benm oglumda erken doğdu ama o biraz daha iyiydi 1 aylıktı küvestn aldk kizim sadece 6 gunluk

18 Cevaplar

0 oy
(2,034 puan) tarafından
Kuzenimin çocuğu öyleydi canim kaşıkla verirsen alışıyor hiç emmiyor haberin olsun biberonu da tutmadi hep kaşıkla içti hep simdi de disleri zedelenmis uçları kırık kırık kaşıkları vurmus herhalde annesi doyururken
-Reklam-
0 oy
(372 puan) tarafından
Benim canım sorun varsa sorabilirsin benimki emiyodu ama doğru emzirme tekniği çok önemli 
0 oy
(261 puan) tarafından
Canım  ilk cocugimda premature annesi olarak  1540 gram dogmisti oğlum ve aynı sorun bende de vardı ememiyodi biraz emiyordu çenesi yoruluyor uyuyodu doktor sakın biberona alıştırma seni emmesi zor olur dedi seni emerken sütü çekmek yerine biberonu tercih eder dedi ve doktor bana şırınga önerdi ben sütümü sağıp şırıngayla ağzına veriyodum bir yandan serçe parmağımi hemen yanında da şırıngayi sokuyodum ağzına ben sıkmıyodim sütü kendi çekiyordu bu şekilde hem emme refleksi gelişti hemde toparlandı çok şükür sürekli şırıngayla da verme önce emzir sonra şırıngayla ver sütü canım bu şekilde dene 
0 oy
tarafından
Ben prematüre bebeklerle çalıştım biraz daha özel bakıma ihtiyaçları var ama emin olun ki prematüreyken ameliyat olup hayata tutunan bebekler vardı Allah canı verdiyse sağlığını da verir inşallah en kısa sürede endişe etmeyin siz onu besledikçe dikkat ettikçe çok çabuk geçecek bu minikliği 
0 oy
tarafından

Benim bebeğimde kuvezden çıktığında 2 kiloydu ememiyordu.İlk 2-3 ay biberonla verdim sütümü aynı zamanda günde 2-3 defa emziriyordum memeyi bırakmasın diye.

Daha sonra güzel emmeye başlayınca biberonu tamamen bıraktık.
0 oy
(394 puan) tarafından
Kızım 1 ay erken dogdu 1750 gram cok zordu kuvzde kaldı 15 gun 2 kilo olunca verdiler ama cok cok zordu korkma cnm gecicek inş 
0 oy
(1,576 puan) tarafından
2kilo doğum yaptm prematüre ydi ilk deneyimimdi kendim baktm tabi ama yanımda kaynanamla vardı altını ben aldım üstünu flan hep ben değiştirdim kucağına alrken yastık koyarsın altına öyle alirsin dha kolay olur
0 oy
tarafından
Sen kaşıkla ver korkma hep göğsünde tut
0 oy
(496 puan) tarafından
Benım de erken doğdu canım 34 haftalık çok küçüktü emmemiyordu sutumde yoktu ben mecbur biberon ve mama alıp verdım çok zor Bı süreçti Rabbım yardım etsın
(25 puan) tarafından
Ben tam 31e girdigimiz gun dogum yaptim resmini gordum bir avucum kadardi resimde resmen
0 oy
(25 puan) tarafından
Slm cnm oncelikle kendini uzme lutfen  ben dogum yapali 39 gun oldu ve hala bebegim kuvezde benimde bebegim ememiyor ilk basta kilosu 1kilo 200 gram falandi 2kilo olmasini bekledik ve sonra oluncada emememe sorunu cikti daha bir kere bile goremedim emmesini bekliyoruz ben o kdr cok uzuluylrum ki artk uyaninca bugun cikar belki diye umitleniyorum ve her aksam uzulup agliyarak uyyorum doktor esime demis ki hic bir sorunu yok cikartmasina cikartabiliriz demis ama cikartirsak duzgun emememdigi icin kilo verir ve biz by kiloya zor geldik kilo vermesi istiycegimiz son sey demis ve halâ hangi gun  glicegi belli bile degil 
(2,252 puan) tarafından
Ah cnm ya ama bunun içinde bebisinden uzak olmaya değmez. Benim sana önerim kendi kalacağın odayı güzelce temizle sonra getir bebeğini o odadan da çıkmayın gelen giden olacaktır mutlaka onlar içerde olsun bebisi odadan görüp gitsinler kaynananda ev işlerini falan yapsın yemeğini yapsın bebisine müdahale ettirme sonra söz hakkı görür kendinde. Sen tek başına öyle de güzel bakarsın ki bebeğine. Benim de ilk bebeğim ve daha 23 yaşındayım ama annelik öyle bir şey ki Rabbim kucagina aldigin an o gücü kuvveti veriyor.
(2,252 puan) tarafından
Senden de Allah razı olsun bu arada
(25 puan) tarafından
Cnm kayinvalidem yatmaktan hic birsey yapamiyor sacini dus aldiktan sonra tarayip tazgaha atiyor bende ellemiyorum bile orda kaliyor haftalarca
(2,252 puan) tarafından
Allah ıslah etsin cnm ne diyim :( boş ver sende bu halinle arkasını toplama kendi işini gör sadece
(25 puan) tarafından
Ayn cnm cok alisiyor sonra yardim edince bikere camasrlari katladik diye gelmis onume koymus bende kalktm odama gectim bebegimin kiyafetleriyle ilgileniyorum cunku onlari yikayip asiyorum utuluyorum onlami urascam yapsin isi nee
0 oy
(168 puan) tarafından
Canim kac haftalik dogdu emmeyi bilmior mu 
0 oy
tarafından
Hastanede ilk gun benim kizim aranıyordu surekli doymuyor diye hemsireler siringayla mama vermişti biberona vs. alismasin diye 
0 oy
tarafından
Benim kızım 2 kilo doğdu bir hafta kuvezde kaldı

Kuvezde biberon vermişler çok denedim memeyi almasını almadı ucu yoktu çünkü bir hafta sagdim siringayla verdim olmadı hiç kilo almadı en son mamaya başladım ama varya Cook ağrıma gitti ikinci bebeğimi aldım kucağıma o emiyor şükür ama yinede uktesi var hala içimde 

Pes etme sakın emzir alışsın cnm sarılık olmasın kiloyuda hiç takma cnm elinde sonunda alıyor benimki şuan ,5 yaşına girecek20 kilo  hiç stres yapma zor geçicek bu günler sabret cnm 
0 oy
tarafından

Canım özelden yazdım görmedin heralde bebeiş iyidir inşallah çok sevindim kavuşmanıza zamanla alışırsınız kuzum eğer emmekde zorluk çekiyosa sağıp şırıngayla verebilirsin  bineronlada çabuk yorulur çekemez kuzu şırıngayla yavaş yavaş ver arada emzirmeye çalış alışsın

0 oy
(2,252 puan) tarafından
Bebeğim 19 haziranda 1970 gram doğdu canım. 10 gün kuveste kaldı 1850 gram olarak eve geldik. Çok zor tutması falan ama büyüyorlar hemen :)  tek önerim sık sık emzir gündüz saat başı gece en fazla 2 saat geçsin. Bir de kucagina al sık sık koklasın seni.Allah bağışlasın 
0 oy
tarafından
Benim kzım premature dogdu canim. Cok kücük el kadardi. Üzerini giydirirken korkuyordum. Geceleri rahat uyuyamiyordum. Emmeyi bilmiyordu. Ama pes etmedim. Alıştı emmeye. 20 günde toparladi kendini. Şimdi 8 aylik oldu masallah. Istedigini sorabilirsin bana. 
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Prematüre teyzesiyim canım 1700 gramdi yeğenim ablama verdiklerinde beraber baktık emme sorunu vardı tabı özellikle ayakta emmek istiyordu ablam kucağında gezdirerek emziriyordu benim de 36 haftalik doğan bebeğim oldu kilosu iyiydi ama emme refleksi zayıftı ememiyordu emse yutamiyordu yutsa boguluyordu 20 günden sonra aktif bi şekilde emmeye başladı öncelikle sen sakın ol mutlaka emzirecegin zamanda mutlaka sessiz bir ortam olsun göğüs ucunu sıkarak bebeğin ağzına ver ve bir parmaginla da alttan çenesini destekle mutlaka arada parmağını hareket ettir olmazsa da sıkıntı etme sabret öğrenir mutlaka biberona çok zorda kalmadıkça geçmeyin kaşıkla ver ileri ki günlerde öğrenecektir memeyi 
0 oy
(983 puan) tarafından
Ben 36+4te dogum yaptim 2 kilo 320 gr 47 cmdi bebegim su an 41 gunluk 3 kilo 530 gr benim bebegimde emmiyo cunku biberona alisti sagipta veriyorum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 121 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Canananga7 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde laz6. (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 273 göst.
0 oy
3 cevap 182 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde İlla (1,186 puan) tarafından soruldu