0 oy
873 göst.
Aile kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Abim kızının videosunu atmış 3 yaşında kızı var telefonu kaçırmış yatağının altına girmiş video izliyor. Abim de gelip onu buluyor napiyorsin burda diyor o da hiic telefonda hesap makinesi açtım diyor. Abim de diyor ki bı daha yalan söyleyip yaramazlık yaparsan canavar olur seni yerim

Tüm bunları videoya çekip aile grubuna atti

Ben de dedim ki canavar olurum dersen çizgi filmde gördüğü canavarları sana benzetir eşim de abartiyorsun diyor

Aile grubundakiler de buna cevap vermedi sanırım onlar da saçma bulmus

21 Cevaplar

+1 oy
(4,666 puan) tarafından
Dediginde haklisin canim 
(4,040 puan) tarafından
Bence de ama hep aşırı dikkatliymisim gibi muamele var
-Reklam-
+1 oy
(3,888 puan) tarafından
Haklisin bence bilinç altında kalabilir i çocuğun  bende çok hassasim çocuk eğitiminde 
(4,040 puan) tarafından
En azından oturmuş bı yönteminin olmalı çocuğa hep ona göre davranmalı
0 oy
tarafından

Bencede abartmissin yani :D

(4,040 puan) tarafından
Pedagoglar yapmayın diyor ama ne bilim biz lambur lumbur büyüdük annem çingeneler le korkuturdu çingeneler hep rüyama girerdi
tarafından
Hm sakasina demistir kiz
0 oy
(758 puan) tarafından
Sankim biraz saçma ☺️
(4,040 puan) tarafından
Ben demem çocuğuma ya korkutmaya dayalı eğitim sevmiyorum bu zihniyeti
(758 puan) tarafından
Yani şöyle sürekli yapsa evet hata eder ama bir kereden hemen çocuğun aklına öyle bişey kazınmaz
0 oy
(396 puan) tarafından
Yani banadabiraz saçma geldi tek bi söylemde çocuğun öyle bi benzetme yapacağını sanmıyorum 
(4,040 puan) tarafından
Genel olarak tavırları böyle gece ağlama bak polis gelecek şimdi polis kapıyı çaldı falan
(396 puan) tarafından
Yaptıgı da yanlış tabiki bu şekilde ama senin düşüncen de biraz abartılı
0 oy
tarafından
O ne demek ki :D ben hic anlamadim 
(4,040 puan) tarafından
Korkutuyor kızı bı daha yapmasın diye
0 oy
(119,168 puan) tarafından
Kiz banada sacma geldi ☺️ wp sil yorumunu istersen
(4,040 puan) tarafından
Yok be ne silicem aile bana hep diyor zaten çocuğu ot gibi yetiştirme diye :D korkutuyorlar canım pedagoglar buna karşı
tarafından
Lan sevda ne yapiyon uyumussundur diye yazmadım
0 oy
(8,081 puan) tarafından

Bu aralar çocuk gelişim kitabını fazla kaçırmışsın sanki :D

(4,040 puan) tarafından
Okumaktan zarar gelmez dusunmeden çocuğa lambur lumbur eğitim vermekten iyidir
(8,081 puan) tarafından
Zarar gelir demedim ki fazla kaçırmışsın dedim ☺
0 oy
tarafından
Çocuk aklı yani bizim bile aklımıza gelmiyecek şeyleri düşünürler belli olmaz :)
(4,040 puan) tarafından
Bence de hele de canavar falan hayal edebilir
tarafından
Hayal gücü sınırsız canım. Bende çok dikkat ederim oyle şeylere saçma değil dediğin şey:)
(4,040 puan) tarafından
Katılıyorum ;)
0 oy
(27 puan) tarafından
Eğer abin her seferinde çocuğunu öyle korkutuyorsa haklısın ama ilk defa böyle korkutuyorsa abartıyorsun bence
(4,040 puan) tarafından
Hep yapıyorlar Aslında karışmam lazımdı eleştirmek bana dusmezdi
(27 puan) tarafından
Bende bazen kızımı adam geliyor diye korkutuyordum bir kaç kişi dedi öyle korkutma bu sefer adamlardan çekinir bence abini uyar öyle korkutmasın
0 oy
tarafından
Bu kadar küçük şeylere takılmayın babası kızıyla şakalaşıyor çocuğu korkutarak üzerine psikolojik olarak bastırarak konuşmuyor bence grupta ki yorumu sil biraz saçma ve abartı olmuş 
(4,040 puan) tarafından
Sakalasiyor ama 3 yaşında saka oldugunu bilmez. Bı de bizim küçük gordugumuz korkutmalari pedagoglar onermiyor bu amca sana kızar uslu ol gibi.
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Benim eşim yapsa hoşlanmam uyaririm açıkçası aman bosver milleti
(4,040 puan) tarafından
Aslında karışmamam lazımdı ben de ondan rahatsız oldum dediğim şeyden hâlâ eminim
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Çocuğa öyle denmez ama sende biraz farklı fikir yürütmüş sun 
(4,040 puan) tarafından
Evet aslında benim fikrim biraz uc oldu. Ama korkutma kesinlikle olmamalı bizi küçükken hep korkuturlardi
(12,264 puan) tarafından
Yanı bana Allah çarpar derlerdi hep bende hep  yukarıdan birinin bana yapisticaginj düşünürdüm ;))
Çocuk lar farklı algılayabilir gerçekten de
0 oy
tarafından
Sen abartmamışsın küçükken eğitmek lazim
(4,040 puan) tarafından
Canım eğitim vereceksin ama korkuyla olmaz büyük kızı sürekli korkutarak yalanı bıraktırma ya çalıştılar ama kız hala yalan söylüyor.
0 oy
tarafından
Bravo canim sana kesinlkle abartmıyorsun bir cocuk psikologu degilimm amaa... Bir  cocuk gelişimiyim. etrafındakilere benim saskinligim nasil boyle birseyi normal bulabiliyorlar 
(4,040 puan) tarafından
Çocuktur bişey olmaz diyorlar ama onların bedeni nasıl ki minimal halden büyük biseye dönüşüyor küçükken verdiğimiz eğitim de aynı şekilde oluyor. Ne ekersen daha da büyüğünü alıyorsun. Korkuttuysan korkuları daha da artiyor
tarafından
kesinlikle
0 oy
(976 puan) tarafından
Dediğin şey olabilir haklısın canım. Abin zaten çok yanlış bir tepki vermiş. Bi kere yalan söylersen demek doğru değil. Bir çocuk yalan söylese dahi, ona "yalan söyleme" demek yerine "doğruyu söyle" demek gerekiyormuş. Ayrıca sen çok hassas ruhlusun galiba. İnsanlar yazmış yazmamış ne takıyorsun kafana :-) doğru bildiğin bir şeyi söylemekten utanma. İnsanlar onaylasa da onaylamasa da 
(4,040 puan) tarafından
İşlerine karıştım gibi oldu ondan rahatsız oldum ama doğru bu biliyorum ben çocuğuma yapmam :)
0 oy
(198 puan) tarafından
Çocukları hiçbir şekilde korkutan şeyler konuşmamak lazım biz yigenimin oyuncağının adını bile öcü koymuştuk biri derse korkmasın diye . Yani zaten canavar olan bı çizgi film izletilmez çocuğa eğitici şeyler izletilmeli . Ama babanin bu konuşmasından sonra çocuk gece yatarken bile loş ışıkta babasından korkabilir .
(4,040 puan) tarafından
Sürekli evde Minika cartoon açık izeleyebilir yani kontrollü degil
(198 puan) tarafından
Cartoon hiç normal bı kanal değil. TV'den YouTube baglanabiliyorsa ordan eğitici filimleri öyle sansida yoksa TRT çocuk falan izlemeli cartoon net ten ben bile korkuyorum değişik yaratıklar çıkıyor .
(4,040 puan) tarafından
Kesinlikle öyle hiç yoktan trt izlenebilir
0 oy
(12,854 puan) tarafından

Kesinlikle değil kayınvaldem de oğluma (18 aylık) karanlık odaya giderken öcü var gitme oraya diyor bı kaç gün önce akşam yürüyüşe çıktım oğlumla daha karanlık bir sokağa girince öcü öcü diye bağırmaya başladı şok oldum güzelce anlattım oğlum yok öyle bir şey dedikçe öcü dedi bana 

Gündüz kayınvaldem bizdeyken oğlum oturma odasına giriyordu annecim yasak o oda dikenli çiçekler var girme dedim kayınvaldem hemen öcü var oğlum öcü dedi hemen yüksek sesle uyardım anne öcü deme korkuyor etkileniyor dedim sustu çok yanlış yaptıkları şeyler ama biz uyarınca söyleyince abartıyor oluyoruz
(4,040 puan) tarafından
İşte onlar da tam olarak eski usul gidiyorlar herşeyi uyguluyorlar hâlbuki ne kadar yanlış
0 oy
(4,237 puan) tarafından
O cocuk canavarlarin insan oldugunu gercekte var olduklarina inanacak 
(4,040 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum canım o kadar yazılan çizilen boşuna söylenmemis
0 oy
tarafından

Kendisi hiç canavar görmüş mü de olmayan bişeyi kızına varmış gibi söylemiş saçma. Sen haklısın canım. 

(4,040 puan) tarafından
Sağol canım ama karışınca kötü oluyor galiba

İlgili sorular

0 oy
74 cevap 2,220 göst.
31 Temmuz 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 964 göst.
+1 oy
52 cevap 1,769 göst.
0 oy
16 cevap 393 göst.