0 oy
523 göst.
Diğer kategorisinde (2,028 puan) tarafından

Kizlar simdi arkadaşım memleketine toplu ulaşımla 8 saatlik bir yolculuğa gitti ve geleli 2 gün oldu 

Bize gelmek istediler dedim ki ya bana 2 hafta sonra buyurun gelin yada onların orası  koskocaman açık  alan yada sizde oturalım  dedim 

Tepkisi ben dikkat eden temiz kişiyim eşimle ayni yastığa baş koyuyorum  vs. Kırıldı 
Dedim bu virüs  un seninle alakası yok havadan bulaşan hastalık  ama anlamadı  sizce haksiz mıyım 

18 Cevaplar

+1 oy
(4,285 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Haklisin onlar düşüncesiz 
(2,028 puan) tarafından
demi ki bide onlarda bizde gurbetçiyiz  birbirimizden başka tanıdık  yok  ama kırılırsa kırılsın gayet tatlı dil ile izah ettim 14 aylık  bebegjm var benim
(4,285 puan) tarafından
Hiç takma bile kafana dusuncesizlik yapan o sende bir sorun yok zaten sana saygı duyan sevdiklerine zarar gelmesini istemeyen biri anlardi bunu
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Haklısın. Madem toplu ortamdan geldi bir süre dikkat edecek kendine. Hem de ne alaka ben temiz biriyim. Virüs pise mi bulaşıyor. Bunlar gibi dusuncesizler yüzünden bulasiyor. 
(2,028 puan) tarafından
virüs pis temiz bilmiyo iste havadan bulaşıyor  bu an önce kurtuluruz insaAllah bu illletten
+1 oy
(582 puan) tarafından
Haklısın tabiki bu konuda bişey dediğimizde nie insanlar küfür etmişiz gibi davranıyorlar
(2,028 puan) tarafından
aynen ya bide kalp kırmak  büyük günahlardan  kırıldım  derken ki ses tonuna üzüldüm  yoksa ben bu tarz şeylere takılan birisi degilim
+1 oy
(9,651 puan) tarafından
Çokça haklisin en yakın arkadaşım 2 3 ev ötemde ve en son korona öncesi buluştuk sık sık telefonla konusuruz ama görüşmem..  başka bir arkadaş defalarca davet etti gelmek istedi.. reddettim belki alındı ama korumak zorundayım ailemi eşi çalışıyor kayınvalidesi alt katında onun eşi çalışıyor falan dikkat ediyoruz diyor ama ne gerek var ki riske 
(2,028 puan) tarafından
Aynen önce tedbir
+1 oy
(4,961 puan) tarafından
Haklısın ya baslicam şimdi böyle sala.k insanlara.. 

Virüs olanlar pis insanlar sanki onca doktor vefat etti onca önleme rağmen boşver küsen kussun umrunda olmasın
(2,028 puan) tarafından
bn takmam zaten de esim simdi bana pinti vs derler dedi   bnde ne alaka ne derlerse desinler sonuçta ya 2 hafta sonra yada açık  alan diye teklif sundum dedim
(4,961 puan) tarafından
Bence nazlandirmayin ve sanki siz kırılmış gibi yapın anlayış gostermedikleri icin
(2,028 puan) tarafından
Güzel taktik sagol:))
(4,961 puan) tarafından
Rica ederim heheh
0 oy
tarafından
Neden zorlarina gider anlamam
(2,028 puan) tarafından
Ki bide seçenek sunmuşum  demi ya 2 hafta sonra buyur gel yada açık  ortam olsun die
0 oy
tarafından
Haklısın bence kuzum ben geçirdim çok kötü birşey hasta olup o zorluğu çekmektense varsın arkadaşın küssün boşver
(2,028 puan) tarafından
bende aynen oyle düşünüyorum  ama amacım  kırmak  yada küsmek degildi
0 oy
tarafından
Haklısın canım ben cok dıkkat etmeme ragmen yakalanmıştm düşün yani
(2,028 puan) tarafından
yani şakaya gelmez canm havadan bulaşıyor sonuçta  .hani  elle temas vs  başka şekilde olsa amenna  ama bu bir gerçek herkese  bulaşabilir  önce tedbir
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Yav millet sala.k mıı ben mi anlamıyorum. Bu hastalık pislikten mi bulaşıyormuş acaba? Hemenn ben temiz biriyim bilmem ne bende olmaz. Nerden biliyorsun? Soluduğu n havadan, bastığın asansör düğmesinden bulaşan bir hastalık diyorlar. Şimdi dikkatli olmak istemenin suçu ne? Vallahi millet tuhaf anlayamıyorum.... 
(2,028 puan) tarafından
Aynen oyle amaç sadece tedbir demedim ki bana gelme sen hastalık  kapmissin  dır  diye hem bebegim  var benim  biraz ince düşünce  demi ya
0 oy
(13,798 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın. Doktorlara bile bulaşiyor , onlar pis mi ? Ya sinir oluyorum şu bencil insanlara , daha virüs yokken elimi yıkamayana bebegimizi vermiyorduk . O zamanlarda da biz pismiyiz diye çok kişi küstü. Canları cehenneme küssünler napim valla.
(2,028 puan) tarafından
bi an önce aşısı  bulunsada  kurtulsak şu illetten
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Arkadasin haksiz sen dogru olani yapmisin 
(2,028 puan) tarafından
aynen öyle  kırıldı  ama yapacak birsey yok
0 oy
tarafından
Çok haklısın bunun için gorusmeyecekse öyle arkadaş olmaz olsun 
(2,028 puan) tarafından
Aynen yapacak birsey yok gayet kibar anlattım bn
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Temiz kişiyim ne demek yaa pis insana mı bulaşıyo virüs gerçekten samimi arkadaşın olsaydı alınmazdı boşver 
(2,028 puan) tarafından
Bosverdim  gitti kız:)
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bn temiz birisiyim diyince demedin bu zihniyetiniz yüzünden yayıla yayıla dağ oldu die sanki virüs sadece pise bulaşıyormuş gibi.en yakınımdan korkar oldum bn gaynana anne hatta eşim işe çıktığı için. Kaldı ki 14aylık oğlum var kimseyi alamam hiçkimse oğlumdan değerli dgl.alınacağına bu zmn da kendinin demesi lazm
(2,028 puan) tarafından
Bnm bebisimde  14 aylık:)  sırf bebek için söyledim  bende zaten balıma  birsey  olmasın kahrolurum
0 oy
tarafından
Aynı durumu yaşadım doğduğumdan beri beraber büyüdüğümüz dostum. Virüsün ilk çıktığı ve aşırı hızla çoğaldığı günlerde İstanbul'dan memlekete geldi görüşmek istedi. Virus öncesinde sürekli davet ederdim özledim gel kal falan diye. Ama virus yeni çıkmıştı ve ben yeni hamileydim görüşmeyi kabul edemedim korkudan çok kırıldı küstü aylar geçti hala kırgın. Valla şakaya gelmez bu iş öz kardeşim olsa riskli bölgeden gelse kabul etmem. Zaten böylesi günlerde bu durumda kimsenin kimseye küsmeye hakkı yok küsen de kendisi bilir.
(2,028 puan) tarafından
cnm ya senin için daha çok üzüldüm hadi bnm ki 5   6 aylık bi arkadaş ama insaAllah hatasını  anlar konuşursunuz  tekrar
tarafından
Konuşuyoruz şuan ama içinde ki kırgınlığın gecmiceni bi daha eskisi gibi olamicani soyluyo ne yapabilirim ki.
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Cahiliyet zor is basa cikamazsin..virusle temizligin ne alakasi vsr ya..viruslu biri yanlislikla dokunsa o da farketmeden elini agzina vs.surse bitti is yani..iyi yapmissin ya kendilerinin dusunmeleri lazm 
0 oy
(162 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın kırılan kırılsın canım bu zamanda oturmanın misafirligin zamanı değil ki kalmışki bide yolculuk yapmış 
0 oy
tarafından
Haklısın tabiki verdiği tepki yersiz olmuş 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 213 göst.
8 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayasa (1,234 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 32 göst.
27 Kasım 2022 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 207 göst.
4 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde FM (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 122 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,245 soru

11,320,801 cevap

34,765 kullanıcı