0 oy
279 göst.
Diğer kategorisinde (96 puan) tarafından
1 yasinda kızım varr ve istedigi olmayinca kendini yere atiyorr yatip agliyor Bazen kafasini vurmaya calisiyor.. ole yaptigi zaman ilk kzdim bagirdim olmadi sallamadim ilgilenmedim yine olmadi daha cok agladi bu huyundan nasil vazgecirebilirim napabilirimm.. lutfenn cozum onerin

11 Cevaplar

0 oy
(12,777 puan) tarafından
İlgilenme cnm hemen yapınca başka şey oyala eline yiyecek ver yok kötü durum ise bı pedagog gorus
(96 puan) tarafından
Peki cokk tesekkurler
-Reklam-
0 oy
(2,633 puan) tarafından
kucagina alip anlatıp sarılmayı denedin mi. 

Benim zibidi de öyle bende sarılıp anlatıyorum öpüyorum yerw bırakıyorum oda başka şeylerle oyalaniyor 
(96 puan) tarafından
almaya calisiyorum ama beli kirilacak gibi kendini geriye sarkiyor  bide hamileyim kaldiramiyorum fazla napcagimi bilemedim
0 oy
(1,358 puan) tarafından
O anda baska biseyle oyalamak lazim. Mesela telefon istedi ama sen aa aa kapimi caldii kim acaba falan yada biseyler gostererek dikkatini dagitabilirsin. Istedigi herseyi yaparsan ilerde cok zorlanirsin
(96 puan) tarafından
evett bazen ise yariyor
0 oy
tarafından
O anda senin hiçbir şekilde kızmaman lazım vr çok sakin bir ses tonuyla sakin ol kızım tarzında konuşmayı dene 
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Bizimkide atıyodu kendini hatta canı acısın diye halıyı kaldırıp kafasını pyle vuruyodu ben hic gormemis gibi yaptım o kendini atınca kalktım mutfaga gittim su icecekmis gibi dondugumde aa benim kızım napıyomus diye sarıldım zaten cokdan unuttu bidada farketmiyolar dite yapmadı
(96 puan) tarafından
benimki tekrar ediyor iste brakip gidiyorum bende bezen susuyo bazende daha cok yırtılıyor bagiriyor ilgilensem zaten daha beter en iyisi o an baska odaya gitmek
(2,127 puan) tarafından
Evet işte baska odaya git
0 oy
(497 puan) tarafından
Ayn bbenim kız 22 aylık oldu oda öle istediği bişey olmadı mı hemen kendini yere yatıyor vagiriyor ağlıyor almak istesem kendini öle bir gerdiriyorki anlatamam ben bazen bırakıyorum öle o ağlayıp geri kucağıma sarılıyor baktım susmadı ben sarılıyorum öle susuyor 
(96 puan) tarafından
evet bnmki tam olarak oyle kaldirayim diyorum  saliyo kendini yere yine birakip gidiyorum kalkiyo sonra
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bu tarz durumlarda dikkatini baska yere cekmen gerekir cnm..sözle uyaridan pek anlamayacağı veya anlasa da inat edecegi bir dönem..oyuzden odadan dışarı çıkabilirsin..ya da o an onun dikkatini baska yone çekebilirsin..bagirma veya kizma.daha cok.inat etmesine ve daha cok aglamasina sebep olacaktir..
(96 puan) tarafından
Evet haklisiniz tesekkurler
0 oy
(283 puan) tarafından
Benim oğlumda böyle karekterlerimi böyle sinirden mi yapıyorlar benim oglum ne zaman yapsa arkamı dönüyorum uzaklaşıyorum yanından biraz sonra sakinlesiyor
0 oy
(65 puan) tarafından
3 oğlum var 3 ünde de aynı şeyi yaşadım pedagoga götürdüm ilk oğlum yaptığında bana o an hiç görmemezlikten gel hatta bı işin varmış gibi davranıp olduğu yeri terket dedi sırtını dön sen başka şeyle ilgilen demişti gerçekten de işe yaradı sakinlesince her defasında göz teması kurup istediğinin neden olmadığını anlattım sonra düzeldi ilk oğlumda pedagog desteği aldığım için diğerlerinde bu şey kısa sürdü sen de dene canım onsallah ise yarar
(96 puan) tarafından
cokk tesekkur ederimm deneyecem dediklerinizi
0 oy
(476 puan) tarafından
Biz kreşte çok denk geliyorduk bu durumlara. Öyle zamanlar dikkati dağıtacak hızda faaliyet değişikli yapıyorduk. Yaptığı davranışın üstünde o an durmuyorduk. Dikkat dağılınca odak noktası değişip normale dönüş olduğunda hikaye ya da oyunla bu durumun yanlışlığını anlatıyorduk ama katiyen ağlıyo vuruyo diye dediğini yapmıyorduk. Yapılırsa bunu fark eder ve her istediği olmadığında bu yola başvurur. Yani yapılması gereken dikkat dağıtma ve sakin durumda durum üzerine konuşmak ama yaşı küçük olduğu için hikaye vs anlamaya bilir. İlerleyen zamanlarda devamı olursa anlatma faslına geçilebilir. 
(96 puan) tarafından
Cokk tesekkur ederimmm
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Yapısından galiba benimki de öyle.  Oğlum çok sakin mulayim büyüdü yedi içti uyudu maşallah 3 yaşına gircek daha hiç kendini yere atıp birşeyler için ağlamadi.ama bi yasindaki kizim çok haraketli mizmiz her istediği olsun istiyo kiyameti kopariyo. Acaba böyle devam mi eder. Bende bu durumdan şikayetçiyim . 
(96 puan) tarafından
evet yapisi olabilir kardesimde oyleydi kucukken ona cekti belliki duzelirler insallah
(3,794 puan) tarafından
Kardeşin huyu değiştimi canım.  Küçüklüğü ile aynimi .
(96 puan) tarafından
Simdi baya buyudu tabi ama bebekligine gore okadar sessiz sakin olduki tam tersi oldu kucukken camlari bile kirardi kafasiyla okdar arsizdi simdi eser kalmadi halinden

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 302 göst.
20 Eylül 2020 Aile kategorisinde Gamzearya (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 296 göst.
19 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Zbasmmr (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 794 göst.