0 oy
833 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 95 günlük ve ben de babası da kimse önünde altini açmak istemiyoruz öyle alışalım istiyoruz. Kişisel gelişimi için de önemliymiş hatta sırf bunun için üstünde yalnizca annem açabilir yazan pijama giydirmistim herkes görsün diye. Dün eşim ailesiyle ilgili bir şey danisti bana balkonda o sırada içeri bir girdim kaynanam oğlumun altini açmış tekrar bezlememiş  bile öyle açık bırakmış  kayinbabam kayinim ve görümcem de ordaydı. Orada sesimi çıkarmadım sadece moralim bozuldu. Sonra kaynanamı yalnızken uyardım açmasın altini diye. Sizce doğru değil mi

25 Cevaplar

0 oy
(27,336 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Kendim odama götürüp  acarim kimsenin acmasinada musade etmem  o cocugun mahremi annesinden baska kimsenin gormeside doğru degil herşeyin bir adab-ı var yani.

-Reklam-
+1 oy
(1,597 puan) tarafından
Ben ve eşim banyosunu yaptırıyorum altını değişmeye gelince kendim deyisiyorum kimseye iZn vermiyorum 1 2 kere babasına değiştirdim öğrensin diye bir saniye sonra ne olacağını bilmiyoruz hastalanırım bir şey olur bana o zaman eşime emanet ederim başkasına değil
+1 oy
tarafından
Kimseye actirmam kimsenin yanindada açmam annemde olsa 
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Ben kızımın altını da duşunu da kendim hallediyorum artık. Bu konu benimde kırmızı cizgim. Bana bişey olmadıkça kimse temizlesin istemem
(2,252 puan) tarafından
Aynen oyle canım. Hele ki Allah nasip ederse bir gün kızım olursa babasından  bile saklarim ayıbı öğrenmeli çocuk.
0 oy
(468 puan) tarafından
Bilemedimki canım yani sonuçta babaannesi bence bir sakıncası yok .yani böyle şeyler bana göre çok önemli konular değil bunun için birbirnizi kırmayın.
(2,252 puan) tarafından
Canim inan kaynanam olduğu için değil. 39 derece ateşim varken annem bakıyordu bana ona bile açtırmadım çocuğum ayıbı öğrensin istiyorum yalnizca ben acmaliyim
(468 puan) tarafından
Yani olabilir oda sizin rütüelleriniz annesisiniz nasıl isterseniz öyle yaparsınız sonuçta her şey çocuklarımızın iğili için kaynanaız anlayışlıysa bidaha açmaz herhalde sadec e küçük şeylerden aranızı bozmyım yeter
(2,252 puan) tarafından
Yok canım öyle sıkıntı olacak şekilde söylemedim zaten kırmadım yumuşak soyledim
0 oy
tarafından
Benim oğlumu teyzesi halası anneannesi ve babaannesi açıyor ben sorun etmiyorum çünkü ben hastalandım kendimi 1 hafta karantinaya aldım ne olur ne olmaz diye o surecte oğluma onlar baktı
(2,252 puan) tarafından
Allah korusun önemli bir şey olunca mecbur açacaklar ama ben olduğum sürece istemiyorum başkasının görmesini
tarafından
Tabiki bende öyle ben varken ben açarım ama bir pazara fln gidince onlara bıraktığım zaman onlar açarlar
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Tabiki de doğru bende kızımın altını sadece kendim veya eşim varken açarım başkasının yanında açmam 
(2,252 puan) tarafından
Öyle olmalı çocuk mahremi bilmeli
0 oy
(826 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın ben müsait değilsem babasına söylerim o temizler altını başka türlü başka birine açtırmadım

Uyarman iyi. Olmuş 
(2,252 puan) tarafından
Sağol canım mahremi bilmeli çocuk. Herkes o kadar normallestiriyorki insan ben mi yanlış yapıyorum diyo
(826 puan) tarafından
Ağaç yaş iken eğilir devir iyi değil herkesin önünde açabilirim algısı oluşmasın en azından bence doğru yapıyosun
(2,252 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. 70 yaşındaki dedeler köpeklere tecavüz ederken bu dönemde kızı erkeği kalmadi malesef. Ne amcaya dedeye hatta kimi zaman babaya bile güven olmuyor malesef
0 oy
(447 puan) tarafından
Senınle aynı fikirdirdeyim bende banyosu ve alt degiştirme üst değiştirme konusunda herkese kızımın mahremi sadece ben yapacagım diye uyardim ki kız olunca babasının yanında bile degiltirmem 
(2,252 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum cnm
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Bezini değiştirmesi normal bence bir sorun yok ama açık bırakması değil tabı 
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Bende acmiyorum sadece annem izin veriyorum o kadar oda ben okudugum icin bebegimle o ilgilenecek sinavim oldugu gunler
(2,252 puan) tarafından
Aynen o da bir mecburiyet sonuçta ve tek kişi. Öyle herkes görmemeli çocuk ayıbı bilmeli
0 oy
tarafından
Doğru yapmissin görümcem in yanında da değişmemiştim ben tuhaf bulmuştu gelip yanıma bakıyordu ne bakıyorsun bebek şeyi gormyee merakli misin Yanni demi ne kötü düşünceli insanlar var eğer kız evladiysa babasının bile yanında açmak altını doğru değil bence 
(2,252 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Ben de böyle yapınca herkes değişik bakıyor öyle ulu orta açmam mi lazım sanki. Hele de kiz erkek ayrımı yapıyorlar deli oluyorum kiz değil bir şey olmaz diyorlar erkek pipisi ortada dolaşabilirmiş gibi!
tarafından
O sapik adamlar da o zihniyetle büyümüş işte ortalıkta şeyini neyini açıp gezenler küçükken de çocuğun ar damar i olur o utanması bı kere olmazsa daha da utanmaz biseyden
0 oy
(2,241 puan) tarafından
haklisin canim onunda mahremiyeti var hem gelisimi acisindan ilerde bunun normal birsey olmadigini asilamak gerek . kizim babasina bile actirmaz ki zaten esim istemez ancak ben rahatsizsam acmistir dogdu dogali iki kere falan onun disinda kimsenin yaninda açmam 
(2,252 puan) tarafından
Kesinlikle kız çocuğu hele yalnız anne olmalı mecbur olmadıkça baba bile acmamali
(2,241 puan) tarafından
aynen canim .saglikla hayirla buyusunler hicbir kotuluk onlara bulasmasin insallah
(2,252 puan) tarafından
Amin canım insallah
0 oy
(485 puan) tarafından
Daha küçük farkında değil bende pek takilmam öyle konulara altını annem ablam yada kaynanam açabilir ama büyüyünce kalabalık ta altını değiştirmem
(2,252 puan) tarafından
Iste simdiden öyle alıştırmak istiyorum cnm ne zamn anlar tam kestiremeyiz sonucta
0 oy
(66 puan) tarafından
Bence en doğrusu bizde ayni fikirdeyiz ama ailelerimize biraz esneğiz. Esimin ailesi uzakta oturuyo gelmişlerdi o arada sicaktan bel kismi çok kötü olmuştu bende bezsiz uyuttum hep tabi müslin orttum ustune aile dişi bi başkasi olsa acik birakmam. Bezinide sadece ben degiştiriyorum, banyosunuda sadece ben yaptiriyorum. Böyle karar aldiysaniz uyarmakla iyi yapmissiniz bence
0 oy
(20 puan) tarafından
Haklısın benim eşim ben rahatsız olunca almıştı ama normalde sadece ben alıyorum  ... kayinvalidem bazen çocuğu elime vermiyor alıyor sinir krizi geçiriyorum emziricem diyerek alıyorum  ... çocuğu kucağa ve sallamaya da alıştırdı  en  güzeli annenin bebeğe kendinin bakması 
(2,252 puan) tarafından
Ya kesinlikle. Tamam sevmek falan tabiki hakları benim de 6 tane yiğenim var 3 abimden ama ne ben ne annem annelerinin koyduğu kuralların dışına çıkmayız sevmek farklı yetiştirmek farklı kim ne derse desin çocuk babadan bile değil anneden sorumlu her hatasını anneye mal etmeyi biliyorlar
(20 puan) tarafından
Evet sürekli birşeyler diyorlar birde benim bebeğim 25 günlük çocuğa şekerli su verdiler ağlıyor diye oda uyuyordu yalvardım vermeyin daha küçük diye yok yok birşey olmaz bak duruyor iyi geldi dediler doktora gidince kaynanam in yanında şikayet ettim doktor kızdı kan şekeri yukselmis çocuğun ondan halsizlesip uyuyormuş mecali kamiyirmus odur budur vermiyor şekerli su ben dediğim de birşey olmaz birşey olmaz diyordu . Neymiş kendi kızları yapıyormuş birşey olmuyormuş benim çocuğum bu kimsenin değil dedim daha veremiyor
(2,252 puan) tarafından
Ya çıldıracam valla Allah yardımcın olsun canım ne çok seviyorlar karışmayı sevin oturun yerinize iste. Ben söyledim valla bir ara şaka ile karışık herkes varken tüm akrabalar. Sevin sadece çocuğumu illa bakmak istiyorsanız çok şükür hepinizde rahim var doğurun kendinize dedim  :)
(20 puan) tarafından
Ahaha güzel demişsin bir anne kadar kimse endişelenme evladı icin
0 oy
(351 puan) tarafından
Sonuçta oda bi birey edep haya duygularının gelişmesi için kimsenin yanında açılmaması gerekiyor. En sinir bozucu olan bide insanların da rahatsız edilmesi bi akrabam 2 yaşında kızını uluorta açar kadın erkek demeden insanlar kokudan rahatsz olur mu da demez kaldıki çocugun edep haya duygusu hiç yani 
(2,252 puan) tarafından
Tabi işin o boyutu da var
2 yaş çok büyük ya yazık hele ki kiz çocuğu daha özenli olmali
0 oy
tarafından
Ben kendim altini degisirim kimseyede degistirmem kaynanamlara gittigimizde bezini cikarip cocugun pipisiyle oynuyordu her kesin içinde ses etmedim amma kizgimi bildi bi dahada izin vermedim altini degistirmeme 
(2,252 puan) tarafından
Tovbe yarabbim Allah akıl fikir versin şunlara ya
tarafından
Bide opuyor ya pipisinden gerizekalilae gercekten benimkiler cocuk diyor nolucak
(2,252 puan) tarafından
Gerekirse tartışma çıkart izin verme cnm ya ne kafası bu. Allah sabır versin sana da
tarafından
Sagol canin esimde bende kiziyoruz amma yapiyor soz dinlemiyorki eltimde kendi oglunun pipisini opuyor banada sende op diyor manyak hepsi canim
(2,252 puan) tarafından
:) gerçekten hepsi deli
0 oy
(48,467 puan) tarafından
babanne olarak altini gider baska odada degistirir ama acik birakmak nedir 
(48,467 puan) tarafından
benim kayinvalidem ilk dogdugunda hastanede degistirmisti annemde oyle. simdi bir iki kez anneme birakip carisya gidince büyük tuvaletini yapinca annem degistirmis onun haricinde iki yerdede hep degistiririm
(2,252 puan) tarafından
Canim o tarz durumlarda zaten mecbur olacak. Kaynanama da söyledim evde olmam ya da hasta olurum falan mecburi yapacaklar ama ben varken yapılması hoşuma gitmez üstelik görümcem de 10 yaşında o da çocuk yanında açılmasını istemiyorum eşim de kardeşinin önünde açılsın istemiyor ama anlatamıyorum
0 oy
(5,377 puan) tarafından
Valla belki yanlış bilmiom ama ben eşimin yanında alıyom zaten ikimiz yıkıyoz kaynanam da aldı hep küçükken fln annem zaten alır öper bile poposunu heryerini 
(2,252 puan) tarafından
Tercih meselesi cnm ama. Ben psikolojik danışma mezunuyum bebek deyip geçiyoruz ama kişiliğin oluşumu 5 yaşına kadar şekilleniyor zaten. O yüzden ben mahremi bilmesi gerektiğine inanıyorum. Kiz çocuğunun kendini koruması için erkek çocuğun da 'göster oğlum pipini' zihniyetinde büyümeyip sapkinla yetişmemesi için

İlgili sorular

0 oy
74 cevap 1,374 göst.
7 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Melektrn (91 puan) tarafından soruldu
+2 oy
55 cevap 577 göst.
6 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,377 göst.
0 oy
12 cevap 313 göst.
6 Aralık 2020 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu