0 oy
1,162 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Çoğunuz bilir ben koronaya yakalandim hemde hiç olmayacak bir zamanda bunu fark ettiğimizde hazırlıksız yakalandık ve ben çok çok kötü atlattım evde geçirdim çünkü hastanede yer yoktu neyse esas konumuza gelecem 14 gün boyunca eşimle ikimiz karantinada kaldık ve ben ayağa bile kalkamıyorum bu yüzden yemek yapamıyorum annem sağ olsun 14 gün boyunca yemek yapıp gönderdi bize baktı kaynanam ise sadece bir kere tavuk yolladı onuda annem aradı senin tavukların var birini kes yolla köy tavuğu çabuk toparlanmalarında yardımcı olur deyince yolla onun dışında bide domates yolladı başka da bir şey yapmadı beni bir kez olsun aramadı nasılsın diye hep oğlunu aradı oda 2 günde bir bide sadece 2 kere görmeye geldiler onun dışında hiç umursamadılar bizi. Neyse ben virusu atlattım daha oh demeden bağırsaklarımda kist olduğunu öğrendim yine yataktan kalkamadım bu sefer de annem aldı evine getirdi beni 1 haftadır annemdeyim bir kere olsun kayınvalidem ne aradı ne sordu hatta annemlerin kapısına kadar geldi beni görmeye girmedi annemlere bile selam vermedi habersizce gitti çok zoruma gitti sonuçta ben onun herseyinde onun yanındaydım eşimin halası öldü geçen hafta perşembeydi annemler geven hafta pazar günü taziyeye gitti onlara ben hasta olduğum için gidemedim ve kayınvalidem olsun eltim olsun kayınpederim hiç biri arayıp sormadılar beni görmeye gelmediler 1 aydır annem bakıyor banada eşime de hala daha annemdeyim siz benim yerimde olsanız ne yapardınız iyileşince onlarla konuşmaya devam eder miydiniz onlara gider miydiniz eskisi gibi onlara davranır mıydınız annemin ev sahibi bile benim annem de olduğunu öğrenince kadın sadece bana özel hasta çorbası yaptı mideme iyi gelir diye ve kadın eğer yetmezse söyleyin tekrar yaparım dedi üstelik kadın çalışan biri düşünün 

21 Cevaplar

+1 oy
(738 puan) tarafından
Kaynananlarin çoğu böyle zaten oğullarını evlendirir gelinlerine düşman olurlar ben konuşmuyorum kafam rahat 
tarafından
Eşim için konuşuyordum ama artık benim gözümde bittiler
-Reklam-
+1 oy
(3,136 puan) tarafından
Ne acımasız vicdansızmış. Genelde kaynanaların birçoğu böyle ne bekleyeceksin ki. Ben olsam konuşurdum ama mesafeli ve soğuk olurdum hiçbirşeylerinde de yardımcı olmazdım. Merhaba merhaba yeterli olur
tarafından
Evet en iyisi annem her gün canım ne istiyorsa yapıyor Allah annemden razı olsun
(3,136 puan) tarafından
Binlerce kez razı olsun. Annelerimiz olmasaydı perişan halde olurduk herhalde
tarafından
Heralde değil kesin perişan olurduk
(3,136 puan) tarafından
Aynen öyle valla. Allah sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin annelerimize
tarafından
Amin amin amin
+1 oy
(1,993 puan) tarafından
Çok vicdansizlik yaptığı bence el ele bu durumda yardimci olmak ister 
tarafından
2 aydır çalıştığım yerdeki ablalar beni arayıp sizin arabanız yok ama bizim var ne zaman lazım olursa söyle seve seve veririz dedi düşün yani başka biride para lazım olursa seve seve yardım ederim dedi ama kaynanamdan çıt yok
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Yaziklar olsun oyle kaynanaya da valla ben olsam yuzune de bakmam aradiginda da yuzune yuzune soylerim yaptigini benim kotu gunumde yanimda olmayan iyi gunumde de golge etmesin valla insan insana herzaman lazim boyle yapiyorlar sonra da yaslaninca gelinim bana bakmiyor diyorlar sen ne veriyosunki ne bekliyosun Rabbim sana şafi ismiyle sifa versin insallah kimselere muhtac etmesin canim
tarafından
Öyle yapacam bundan sonra anneme de hakkını nasıl öderim bilmiyorum eşimle beraber geçen haftadan beri annemde kalıyoruz
(4,237 puan) tarafından
Annelerin hakki odenmez iste esinde goruyordur annesinin yaptklarini
tarafından
Görüyor ama hiç birşey söylemiyor ne ailesine ne bana ben dedim bir daha annenin yanında gitmeyeceğim dedim önce saçmalama dedi sonra hak verdi gitmeyi de düşünmüyorum yanlarına
(4,237 puan) tarafından
Bisey demez erkekler boyle benimkilerinde bazi yanls davranislari var mesela hakliyim ama susuyorsun dedim gecen gun tartistim ben sen yokken soyluyorm neler diyorum ama laftan anlamiyorlar dedi nebilm tepki vermiyordu bende bisi demiyo sandim
tarafından
Benim eşim hiç bir şey demedi demez de
0 oy
tarafından
Bence kayınvaliden çok acımasız biri 
0 oy
(165 puan) tarafından
Boşver sende onlara aynını yap. Arama sorma umursama. Allah hidayet versin kaynanalara.
tarafından
Öyle yapacam şimdiye kadar her dediklerini yuttun her yaptıklarını görmezden geldim ama bu çok çok fazla geldi
(165 puan) tarafından
Bunlar için birşey yapmaya değmez biliyor musun ben sadece kendim yaşıyorum sanırdım ama buraya yazılanları okuduktan sonra anlıyorum ki ne kadar iyi olursan ol günün birinde sana yapacaklar yapacaklarını... O yuzden hiçbirşey e değmezler ne diyim Allah yardımcımız olsun.
tarafından
Amin inşallah Annem olmasaydı ben çok zor durumda olacaktım
(165 puan) tarafından
Allah onları başımızdan eksik etmesin güç kuvvet sağlık sıhhat afiyet versin inşallah. Aminn
tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
(25 puan) tarafından
Valla benimki de aynısını yaptı korona olduk daha bide dedi sen benim yanımda hapsurdun hep ondan korona oldum bnde oysa test bile yapmadı kendi kendinw hastalık uydurdu gerizekalı 8 aylık oğlumla hem eşime hem ona baktım bişey yollayayim mi diye soruyo ama bir gün yemek yollaması arabada vardı onlarda o sıra annemlerde yoktu ki yakında oturuyo annemler uzak ona rağmen annem kardrsimle bı kerede olsa yolladı bu pislik yollamadi bide geçen kocam diyo migros sanal market olmasa biz açlıktan ölurduk diye utanmaz diyo soyleseniz alırdık siz yok dediniz oysa bı kere dedik cocugunda maması yoktu diyo oglaninn işi var gelince getirir kim bilir saat kaçta sonra esim yine sipariş etti aradı getirmesin diye .adam yerine koymazdim artık hiç koymam ki sen onun ustune tekrar hastalanmissin boşver onemli insanlar değil mesafe koy bunu anlasınlar 
(25 puan) tarafından
Kız çok çeker o merak etme Allah ahını bırakmaz kimsede benimkilere öyle beddualar etmiştim birinin kolu kırıldı oğluda gitti üç yüz binlik araba yedi kaçtı gitti bu işler böyle canını sıkma sen eşin çocuğun onla ilgilen o zaten sen ugrasmiyosun diye kudurur
tarafından
Zaten iki yakaları asla bir araya gelmiyor sürekli sorun çıkıyor bir türlü ellerinde para kalmıyor
Rabbim yanlarında bırakmasın zaten
(25 puan) tarafından
Karıncanın ahi arsi deler derler merak etme Allah'a bırak
tarafından
En iyisi Allaha havale etmek o en doğrusunu bilir
(25 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Yerinde olsam iylesince  selam dahi vermem degil evine gitmek agirca mesafemi koyarim

Büyük konusmak istemem ama yeminle insan yerine koyup yuzune bakmam öylelerinin...

Takma bos ver sağlığına bak.

tarafından
Bende öyle yapmayı düşünüyorum
0 oy
tarafından
Herkeze hakettiği gibi davranacan boşver iyileşene bak sen 
tarafından
Bencede hak ettikleri yanlarına gitmemek
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Gerekirse konuş ama bir daha kılını bile kipirdatma onlar için ne vicdansız insanlarmış çoğu böyle işte napcan 
tarafından
Ben konuşmayı bile düşünmüyorum
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Böyleler cnm malesef benim de eşimin iş arkadaşı olduğu için sağlık ocağı arayıp 2 hafta karantinaya girmesini söyledi. O süreçte 1 kez yemek getirdi eşime ben annemdeydim o sıra sürekli annem gönderdi yemek tatlısina kadar. Üstelik kaynanam eşime sadece yürüyerek 10 dk mesafedeydi bizse arabayla 20 dk. Görüşme olayına gelince mecburen görüşmeye devam ediyoruz elbette ama asla yüz verme gün gelir devran döner onlar hastalanırsa da sen aramazsın. Çok Geçmiş olsun bu arada Rabbim şifa versin
tarafından
Amin Allah razı olsub
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Öyle kadına kaynana bile diyemem ben olsam .. el olsa yine öyle yapmaz.. kesinlikle bitiririm baglarimi bukadari fazla
tarafından
Çalıştığım yerdeki ablalar arabalarını bile veririz ihtiyacınız varsa dedi düşün kimisi para ihtiyacımız varsa yardım ederiz dediler bunlar dan ses yok
0 oy
tarafından
Kötü günde yanında olmayan normal hayattada yanında olmayı versin
tarafından
Bencede dimi daha iyi en iyisi
0 oy
(704 puan) tarafından
Bende korona oldum Allah var kayınvaldemle sorunlarimiz olmaz oylee iyi insanlar 17 saat uzakliktayiz biz ama ne alakaysa kayinbabama ben haber verdigim halde korona oldugmu alip telefonu konusmamisti bile ordan anca onu icsin bnu yesinnl falan dedi kapattik 2 gun gecti ustunden hala aramadi beni babamda esimi falan aradi esimi ariyip soruyolar beni o kadar sinirim bozuldu ki esime diyorum tabi artik o mu dedi sonunda aklina mi geldim naptiysam 2.gunun sonunda aradı bende dedim valla icimdeki herseyi herkesler aradi bu 2 gunde ooo yeni mi gelinin aklina geldi anne falan dedm konustuk ya biz diyo yoo ben babamla konustum sen teli eline bile almadn uzaktan biseler dedn hic beklemezdm cok kirildm kimler kimler aradi dedim bu hastaliktan Allah korusun insanlar oluyo falan kaynimda ayni bekar kaynim var o da esimi ariyip soruyo beni ben ayri esim ayri biri cok mu zor beni aramak ayip yaa dedim. O gunden sonra 14 gun kesintisiz gunde 2 kere hatta aradi surekli bazen boyle demek lazim ya herseyi cok saygisizlik yapmadan ama seninkiler yakn oldugu halde ayip etmisler bence soyle yuzlerine yakn olsalarda oyle yapsalar ben sahsen konusmam bi süre.
tarafından
Valla canım ben söyledikten sonra yapılan şeyler çok sinirlerimi bozuyor çünkü bana yapmacık geliyor kendisi düşünmesi lazım ben anneme bana yemek yap demedim yada bunu şunu al getir demedim hep kendisi yaptı kendisi aldı ama aynı şeyi kaynanamdan da beklerdim sonuçta akli var büyük akli eriyor yani
(704 puan) tarafından
Aynenn oylee benm icinde gecerlii kesinliklee iste orasini bilmiyorm esim mi dedi aradı kendi mi aklina geldi ama soyleyince pek bi kiymeti kalmiyo tabi benmki bendn inceyi alinca utandi ondn sonra hep gonlumu almaya calisti daha yazmadigm baska seylerde dedm cunku :D sana dicegm kirginliklarn icinde kalmasn soyle bence yeri gelirse sana dert olcagina bilsinler sebepsiz yere mi kustu tavir aldi demesinler demekki kaba insanlar bnu kendilerini anlamaz sen demezsen.
tarafından
İyileşince illaki evine çağıracak ben de gitmeyeceğim bir gitmem iki gitmem üçüncüde arar niye gelmiyorsun diye o zaman ne varsa dilimde hepsini söyleyeceğim ona
(704 puan) tarafından
Bencede soyle canm en iyisi
0 oy
tarafından
Yüzüne dahi bakmazdım 
tarafından
Eşim var ama onun için bilemiyorum
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Seni görmezden gelen insanları sende görmezden geleceksin, seni umursamayan insanları sende umursamayacaksin bu kadar basit
tarafından
Evet aslında öyle yapılması lazım
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Her şey karsılıklı der onlae nasıl davranıyorsa öyle davranırım :) eşim için diye diye alttan alıyoruz devamlı ama kadir kıymet bilinmiyor maalesef 
tarafından
Evet birazda onlar alttan alsınlar oğlum için desinler ne olur yaaa
(1,331 puan) tarafından
Keşkee ben kaynanama annem gibi davrandım kendimi çok zorladım ama eşime gelinin yeri ayrı kızın yeri ayrı dedi onca yaptıklarımdan sonra çok zpruma gitmişti çıktım karsısına bilseydim kaynana gibi davranırdım sana anne gibi değil dedim sustu kaldı :) değişir anlar dedim ama anlamadı daha beterini yaptı şimdi kendi kızı aynı durumda eden çekiyor içini rahat tut
0 oy
(323 puan) tarafından
Sende eşinle güzelce konuş arama sorma uzak dur tepkini koy ortaya bişe olunca da arama gitmr
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Kusluk yapma.ama mesafeni koyy hasta olursa arama sormaa. Kotu gununde yannda olmaynn iyi gunnde de isi yok.bncee bn cook alinirimm.kusmemm.ama kusmekten beter davranirim. 
0 oy
(170 puan) tarafından
Benim kayinvalideyle aramda sorun olmamasına rağmen birgün telefonda konuşurken oğlum ve torunlarım hasta olmasın aman dedi. Ben olayım yani dedim. Güldü gülünecek birşey varmış gibi. Istisnalarda olsa geneli aynı kaynanaların. Eşiniz birşey demiyor mu ailesine neden böyle davranıyorsunuz diye.

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 523 göst.
0 oy
35 cevap 598 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde 2801 (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 422 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 320 göst.
1 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu