0 oy
621 göst.
Diğer kategorisinde (682 puan) tarafından
Kızlar benim kuzenim kuma gitti evlendi işte neyse bizde eşimle bu konuyu konuştuk dedim işte adam karısını sevmiyormuş o yüzden evlenmiş çünkü biz öle duyduk eşimde dedi yok sevmekle alakası yok dinen helal sonuçta gücü yeten durumu varsa evlenebilir dedi e dedim herkes evlensin o zaman çok sinirlerimi bozdu 

11 Cevaplar

+1 oy
(1,175 puan) tarafından
Bi sn helal ama nasıl helal bir araştırılsın. Bi adam iki kadınada eşit haklar sunmalı arasındaki adaleti saglayamazsa cok büyük günah. Ve eşi istemsze rızası yoksa asla alamaz. Ve peygamber efendimiz zamanında kadınları korumak amacıyla evlenmiştir. Günümüz zamanında çok eşlilk yapabilmek cok zor kimse istemez hic kimse. Ve kimsede aynı adaleti aynı degeri saglayamaz oyuzden tek eşiyle evkenmek zorunda. İlk kendi karısının gönlünü yapsında sonra diger kadınlara baksın. Bu kadar basit defil. Zaten dinin hep işine gelen taraflarını uygulamaya calısırsınız. Ama onuda yanlış biliyorsunuz. 
(1,175 puan) tarafından
Canm o yaptıgı evlilik olmuyor malesef cok büyül vebal almıs hatta Allah bilir helal bile olmayablr zina olabikir. Dedigim gibi bu devirde cok eşlilik olmaz dinende yanlıs olur kimse dini kendine göre uyarlamasın. Cokyanlış cok büyük günah
(682 puan) tarafından
İşte dinlerine dört dörtlük değiller zaten
(1,175 puan) tarafından
Evet canm öyle malesef bunun adı aldatma oluyır. Allah ıslah etsin ne diyim.
(142 puan) tarafından
++++++++++++ bu yoruma milyon tane artı veriyorum,  içimdekilere tercüman olmuşsun cnm.  Sanki 4 4 lük dinin emirlerini yerine getiriyorlarmış gibi sadece işlerine geldiği kısımları uyguluyolar .
(1,175 puan) tarafından
Öyle öyle bende deli oluyorum...
-Reklam-
+1 oy
(138 puan) tarafından
Dinen gücü yeten evlensin diye bir kaideyi nereden okumuş acaba... Kuran okumasını tavsiye ediyorum eşine. Gücü yeten diye bir şey yok. Hanım izin veriyorsa allah korusun mesela cinsel hastalık olur başka şey olur kadın derki evlen bilemeyiz 2. Olarak da adaletli davranacaksa ki buda bu çağda mümkün değil. Daha annesi ile karısının arasında adaletli davranamiyor erkekler nasıl olacak 2 eşe adaletli davranacak. Yani öyle 2m eşe izin var dinde gibi Basit bir cümle kurulmasi yanlış. İslam dini hiç kimseye adaletsizlik yapmaz Allah kıskanç fitratta yarattığı kadını da öyle üstüne evlenilebilirndiye basit kaidelerle üzmez...
(682 puan) tarafından
Aynı şeyleri bende eşime söyledim
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Yanlış bi şey ama maalesef öyle eşin doğru demiş cnm eskiden öyle imiş durum yettigi kadar evleniliyomus
(682 puan) tarafından
Evet ya öyle doğru ama keşke dünende haram olsa
(12,777 puan) tarafından
İmam nikah olunca işte haram olmuyor kuzum keşke hiç olmasa ama hala var malesef kuma durumu
(682 puan) tarafından
Evet maalesef
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Dini yanlış anlıyorlar ya helal kısmi farklı araştırsınlar biraz. Evli olduğu kadın kadınlık görevini yapamayacak durumdaysa çok hastaysa veya adet görmüyorsa kadının da rızası varsa anca 2. Kadın ile evlenebiliyorlar diye biliyorum yanlışım varsa duzeltsinler
(682 puan) tarafından
Valla adamın karısının rızası yoktu ama adam yine evlendi
(4,290 puan) tarafından
O dinen helal değil yani
(3,794 puan) tarafından
Doğru biliyorsun canim. Çoklu evlilik helal ama bazi durumlara yol açsın diye . Kadin hasta olabilir yada başka bi kadinin esareti varsa onu o durumdan kurtarmak için yada eskiden başka yerlerden evlenip dini yaymak için  . Keyif için evlenmesi yanlış.  Kuma giden kadin da bunu karşı tarafın rizasi olmadan yada koca her iki tarafında rızasını almadan olmaz yanlış.
0 oy
tarafından
Dinen helal ama simdikiler zevk icin evleniyor ...
(682 puan) tarafından
Kesinlikle ya
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Icimden geceni yazsam engelenirdim orumcek beyinli adam 
(2,039 puan) tarafından
İyiymiş uyumlu bebeklerimizin isimleri :)
(6,053 puan) tarafından
Han i gorunce yazmak istedim :)))
(2,039 puan) tarafından
Ne kadarlık senin oğlan ben çok seviyorum böyle hanlı isimleri
(6,053 puan) tarafından
1 yas 21 gunluk canim seninki ne kadarlik
(2,039 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım benimki 2 yaşında
0 oy
tarafından
Dinen böyle bisey var gücü yetiosa alabilir... 

Tabikide çok yanlış orası ayrı birinin haltini yedilerde 2. Kaldı 
(682 puan) tarafından
İşte sanki dinlerine çok bağlılar Bi bu kalmıştı
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Esimin bi kuzeni var 30 yasinda hic evlenmedi annesi kiz bakiyo gorucu usulu her gittikleri evde kizla konusuyomus iste dinimizde 4 eş erkekge helal bem 4 es alicam diyomus tabi kimseyi bulamiyo evlenecek adi hastaya cikti
tarafından
1. Alda 4 tanesi kalsın:)
(682 puan) tarafından
Hele evlenecek 1 kişiyi bulsun 4 tane alacakmışşmış sanki dinlerine çok bağlılar bunuda yapalım diyorlar
(119,461 puan) tarafından
Hee valla yaa kadin arasira benibarayip dert yaniyo senin arkadasin falan yokmu ayarlasana diye yok diyom hepsi evli tek eşli kimseyi bulamazda zaten
(682 puan) tarafından
Yazık bu akılla çok evlenir
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Evet haram değil ama şartları var canım mesela eşinin rızası olması gerekiyor onun rızası olmadan kuma getiremez sonra her konuda adaletli olabilecekse eğer evlenebilir maddi manevi her iki tarafa da eşit olmalı 
(682 puan) tarafından
Adaletini bilmiyorum ama ilk kadın razı değildi kızdı babasının evine gitti sonra geri döndü
(2,039 puan) tarafından
İşte bu durumda helal olmuyor canım eşinin rızası olmadan başka kadın getiremez ve eskiden şartlar farklıydı şimdi farklı
(682 puan) tarafından
İşte çok günahkar oluyorlar
0 oy
(407 puan) tarafından
Eşin haklı maalesef canım keşke olmasa ama öyle
(682 puan) tarafından
Keşke olmasa işte
(407 puan) tarafından
Valla bu duruma çok sinir oluyorum yalan yok düşündükçe bile deli oluyorum ama erkekler için öyle değil onlara normal geliyo
0 oy
tarafından
Müslümanlığın her şeyini yaptılar da ikinci karı kaldiydi cesedimi çiğner onun için 
(682 puan) tarafından
Aynen bende dedim he dinine dört dörtlük herkes diye
tarafından
Benimde bı sinirim geliyor ki al altıma arabayı ver evi barki bana kizimda bende ver maaşını da ikinciyi al senin olsun diyorum onu gözü yemiyor ikna olsak hiç durmazlar

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 142 göst.
21 Şubat 2023 Diğer kategorisinde AlinKara (663 puan) tarafından soruldu
0 oy
84 cevap 1,363 göst.
17 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 279 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Havin06 (2,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 554 göst.