0 oy
3,008 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Büyük bir zevkle kovdum ağladı zırladı azıma ne geliyorsa 2 senelik birikmişi döktüm içimi.  Komşular geldi alttan almam için susturmaya çalıştı. Eşim sadece izledi görümcem oglu nışanlisi toplanip gelmişler. Onlarada lafımı soktum.  Kovdum özür dilediler kabul etmedim. Görümcem eşime ters ters baktı. Eşimin tek dediği büşra haklı kimse kusura bakmasın.  Kime sorup geldiniz 3 aydır nerdesiniz dedi 

Kapıyı suratlarina kapattım.  O an sinirlerim bozuldu ağladım. Eşim kahve yaptı gel kahvemizi icelim bosver gereksiz insanları dedi evimize  kimse gelemez dedi gelene gidene sen karar verirsin dedi 

27 Cevaplar

0 oy
(27,340 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Sonuna kadar hak ettiler ohhhhhh iyi yapmissin ellerine sağlık. 

-Reklam-
+4 oy
tarafından
düzenlendi

Bilemem neler yaşandı aranızda kaynanayla ancak ne olursa olsun onu rabbime havale etmek daha mantıklı olurdu bence tamam çok ağır bu senin için evladın ölmüşken onların edepsizlik etmesi dayanılır gibi değil evet ancak nedense ben Biran kendimi koydum oğlunun yerine karısına gel kahve içelim demesi hele ayyy yarabbim Allah evladın da hayırlısını versin 3 tene oğlum var bilmiyorum nasıl olurlar ancak bana böyle yapsa kahrımdan ölürüm 

tarafından
Çok doğru diyorsun rahime herkesin sabır sınırı bir değil hiç kimsenin hayati dört dörtlük değil benim kayinvalidem de neler dedi neler yaptı ama evime gelse yine dört dörtlük ağırlarım çünkü benim de oğlum var yarın bi gün benim oğlum da aynısını bana yapsa ne yaparım diye düşünürüm
(396 puan) tarafından
Siz kadinin yaşadıklarını kayınvalidesinin neler yaptığını biliyor musunuz önceki postlari bi okuyun bnce savunduğunuz kadının oğluna da geline de hak vereceksiniz
tarafından
iyi de siz kaynananizin size yaptığını oglunuza gelininjze yapmayacaksaniz boşa korkmayın. Kadın durduk yere yapmamış. Sadece Allah'a havale edip birakabilirdi ama onu da her insan beceremez herkes o kadar sabırlı olamaz.
(396 puan) tarafından
Evlat acısı çok başka bsy yaşamış biri olarak o kadını çok iyi anlıyorum sadece konu bu da değil üstelik kadına neler neler yaptılar ateş düştüğü yeri yakar yaşamadan böyle yorum yapmak basit bnce eşide karısına hak veriyorsa bunda gerçekten karşı tarafın büyük suçu var demektir kimse ailesini atmaz sebepsiz yere
+2 oy
(6,681 puan) tarafından
Gerçekten yaptinmiya??bi anlik kayinvalidenin yerine annemi koydum 

İçim acidi..
(1,755 puan) tarafından
Mehin ben senin sonuna kadar lafinin arkasindayim cok dogru dedin Bu yasina kadar onu buyuten her aziyyetini ceken anesini gereksiz yapibda annesini ezdiren  bi kocami istiyorsun annesini gereksiz  yapan adam karisini dunden siler  dusun ilerde bizimde oglumiz olcak ilerde bizimde gelnimiz olcak keske esi susucagina karsini sakinlesdirib hayatim tamam sakin ol seni anliyorum ama yapma bize yakisani yap deseydi
(654 puan) tarafından
Ortada ölen bi masum bebek var benim içim parcalaniyo bu tür olaylara çünkü her insan karşındakini yargılarken kendi evladı yerine koyar ilk önce ve ona göre yorum yapar Allah korusun tabi benim gözüme hiç bisey gelmez arkadaşın yaptığı gibi
(1,755 puan) tarafından
O cani allah verer allahda alir biz kiminse duasila yaranmadiki beduasilada canimiz alinsin hepsi allahin elinde o masum bebegi cennete kaynana gondermedi yada sinirden bisey olmadi allah verince tas uzerinde verir oyle zorluk oyle aci ceken sinir cekenler varki ona kalsa  neyse yani deyecegim oki bi canin alinmasi bendenin degil rabimin takdiridir
(654 puan) tarafından
Bisey demiyorum neyse
(6,681 puan) tarafından
Ulner tesekkurler❤
Bebeyin olumune bizde uzuluyoruz kizin tum postlarinda da her kez gibi bende dua etdim..halada uzuluyorum dualarimda onunla ..
Demek istediyim kimise yargilamak suclamak cezalandirmak bizlere dusmez..Rabbim her şeyi goruyor..bizde onun gibi olursak farkimiz ne olur??en guzeli Allaha havale etmek..

Kac kez yazdim ayni cevabi qaliba anlamak istemiyorsunuz...kendiniz bilirsiniz insallah post sahibi anlar
+1 oy
(1,755 puan) tarafından
Hic bir anne evladinin basina kotu sey gelmesini istemez eminmki kaynana ne kadar zalim ne kadar kotu niyetli olsada oglunun canindan olan cocuginun olumune sevinmez oh demez yaptigin cok amma cok buyuk yanlis cok yazik sen onlaro oyle kovdunda noldu kendini dusman etdin onlara karsi postlarina bakuyorumda her ne olursa olsun yasli kadina oyle yapman cok ayib olmus cok yazik olmus allah gunahini afetsin esine gelincede kendi annesini  onu bu yasa kadar buyuten kadini anne ya anneyi geresiz yapiyosa o adama guven olmaz kendi annesini satan dunden karisinda vazgecer keske oyle dusunceyle sizi allaha havale ediyorum deseydin bi yasli kadini gorumceni agzina gelib yola salmasaydin her ne olur olsun keske medeniligini saygini korusaydin bence sende suc yok suc senin esinde esindeki  anesini oyle ezdirmis unutma insallah tez zamanda anne olursun amma seninde karsina oyle gelin cikar ne diyeyim oylede balandira balandra anltyosunki burda
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Eşin annesi icin gereksizmi dedi 
tarafından
Evet ailesi için dedi bizim kızımız Vefat etti ve onlar oh cekti
(935 puan) tarafından
Eğer durum buysa sonuna kadar haklısın hak hukukdan vicdandan  bahsetmeyin burda kaynana kaynanalığını bilecek ya o nasl bir anne evlat acısı kadar zor bir sey yok dünyada bırakn ya büyük küçük polemiğini hak etmiş o kadn helal olsun kocasınada arkasnda durmuş demekki o bile biliyor ailesinin ne b.. olduğunu başn sağolsun canm benim allahm bu acıyı tekrar yaşatmasn
0 oy
(447 puan) tarafından
Canım olay neydi anlatır mısın merak ettim
tarafından
Üc ay bitmek üzere kizim vefat etti.  Ve eşimin ailesi ne aradi ne cenazeme gelmedi üzerine saz calip nışan yapip oynadilar. Kizim vefat etti diye oh cektiler
(447 puan) tarafından
Yabancı olsa derdine ortak olur ne biçim insanlarmış ben olsam kapıyı bile açmazdım canım bu arada basın sağ olsun neden vefat etti meleğin nasıl oh çekerler allahm sen koru
0 oy
(14,020 puan) tarafından
En önemlisi eşinin seninle olması❤  olaylar nedir bilmiyorum ama için rahatlamiştir artık 
tarafından
Üc ay bitmek üzere kizim vefat etti.  Ve eşimin ailesi ne aradi ne cenazeme gelmedi üzerine saz calip nışan yapip oynadilar. Kizim vefat etti diye oh cektiler dahası var kisa özet bu

Evwt rahatladim ❤️
(14,020 puan) tarafından
Oha oha oha inanamıyorum şok oldum başkasının çocuğu bile olsa insanın içi gidiyor kaldı ki torununa insan nasıl yapar nasıl kondurur :((
0 oy
(119,168 puan) tarafından
Prilofiline baktim seni cok merak ediyodum gordum sonunda
tarafından
Niye ki merak ettim
Postlarini hep okuyom yuzunu merak ediyodum
tarafından
Bakımsız cirkin bişi
Yok kiz olurmu hic cok guzelsin masaallah ayrica onlar hakettiler iyi yapmissin
tarafından
Allah razı olsun cnm
0 oy
(2,372 puan) tarafından

Niyet ettim allah rızası için bana da senin koca gibi koca vermeye :D :D:D:D

Aferin kız ağzına sağlık senin de kocanın da :D:D

(1,755 puan) tarafından
Bu yasina kadar onu buyuten her aziyyetini ceken anesini gereksiz yapibda annesini ezdiren  bi kocami istiyorsun annesini gereksiz  yapan adam karisini dunden siler  dusun ilerde bizimde oglumiz olcak ilerde bizimde gelnimiz olcak keske esi susucagina karsini sakinlesdirib hayatim tamam sakin ol seni anliyorum ama yapma bize yakisani yap deseydi
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Bu zamana kadar nerdeydiler
0 oy
(278 puan) tarafından
Başın sağ olsun uzulmeyeceksen aylik mi yaş var mi yoksa hamileyken mi kaybettiniz çok üzüldüm kusura bakma 
(889 puan) tarafından
Doğduktan sonraydı sanırım.
(278 puan) tarafından
Ay Allah sabır versin çok kötü oldum allahım kimseye evlat acısı yaşatmasın
(889 puan) tarafından
Amin. Canm
0 oy
(202 puan) tarafından
Kız bende merak ediodum acaba kaynanası geldimi siyevalls iyi etmişsin canim şimdi kıymetini anlarlar belki terbiyesizler helal olsun eşinede yanında durmuş senin 
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Eşin yanındaysa kimsenin lafı kimsenin bakışı umrumda olmasın yok saymak en güzeli. 
tarafından
Senin yorumunu görmek mutlu etti
0 oy
(468 puan) tarafından
Eşine helal olsun seni tutmuş onların yanında valla
(1,755 puan) tarafından
Bu yasina kadar onu buyuten her aziyyetini ceken anesini gereksiz yapibda annesini ezdiren  bi kocayami helal diyosuniz annesini gereksiz  yapan adam karisini dunden siler  dusun ilerde bizimde oglumiz olcak ilerde bizimde gelnimiz olcak keske esi susucagina karsini sakinlesdirib hayatim tamam sakin ol seni anliyorum ama yapma bize yakisani yap deseydi
(468 puan) tarafından
Swnde annesinin neler yaptığını okumadın herhalde madem o kadar doğrup büyümüşse insan. Öyle mi yapar öz oğluna.bu kızda taş değil taş olsa bile zaten çatlar her kesinde bir sabri bir dayanma gücü vardır.
0 oy
tarafından
Sırf olay ne diye eski postlarına göz attım dedim ki az yapmış keşke ağzını burnunu kırsaydın hepsini birbirine çarpıp öyle kapı önüne koysaydın 
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Ohhh helal olsun kotu gununde yanında olmayanlar bu saatten sonra hic olmasınlar zaten en dogrusunu yapmıssın 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Hak etmişler .Eşinde doğrusunu yapmış.
0 oy
(580 puan) tarafından
helal sana enisteeee.
0 oy
tarafından
Ohhhh iyi yapmışsın helal olsun.
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Ohhh vallaha benim bile içim eridi ha =) eşinde arkanda cok güzel. Ne esler var anama laf diyemezsin diyen

İlgili sorular

+1 oy
44 cevap 1,699 göst.
7 Kasım 2021 Aile kategorisinde Eliz 11 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 249 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 789 göst.
30 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Berat0606 (1,462 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,213 göst.