+1 oy
1,710 göst.
Aile kategorisinde (24 puan) tarafından
Artık bıktım usandım sırf eşimin annesi diye bu zamana kadr saygı gösterdim bana kötü davrandi bişe yerine koymadi hep sustum cnku eşim hiç bir zaman sen haksizsin demedi hep benim tarafımı tuttu cnku annesinin huyunu biliyor a bu akşam kızımın eline vurdu kızım ağladı daha 9 aylık yaa bu nasıl vicdan eşim daha işten gelmemişti kızım sehpanın üzerine çıkmaya çalışmış oradaki bardağı almak için ellerine vurdu hemde sert bir şekilde kızım ağladı kapıyı açtım çok git birdaha gelme bu eve dedim sen kimsin benim kızıma vurursun diye bağırdım oda bana bağırdı çıktı gitti akşam esimde kızdı annesine telefnda bağırdı ama eşim çok düşünceli sonradan acaba kovmasamiydim dedim ama ben herşeye tahamul ederim ama ben daha bir kez sesimi yukseltemdm kızıma o kim oluyoda vuruyor 

44 Cevaplar

+8 oy
(612 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Şimdi şu uygulamada okuduğum ikinci post vallahi şaşkınlıkla okuyorum. El kadar bebek ya bebek. Dokuz aylık. İyi misiniz siz ya. Ne demek eline vurmak. Koskoca kadın, buyutmussun diyenler o bebekler size emanet farkındasınız değil mi. Onu koruyup kollamak bizim vazifemiz. Babane anane farketmez kusura bakmasın ama hep söylüyorum istediği gibi davranan istemediğini işitir. Yapmayın ya ezdirmeyin bebeklerinizi. Biz sesimizi yükseltmemek için yutkunup dururken ne demek biri gelip vuracak. Siz mi çok hümanistsiniz ben mi çok agresifim gerçekten anlamadım gitti. Ama umarım biri sizin çocuğunuza bu şekilde davrandığında sessiz kalmazsınız. Çünkü evet şiddetle gerçekten çok şey eksiliyor çocuklarda, ve çok minik olduğu için sizin amann yavaşça eline vurmuş n'olacak dediğiniz şey onlar için büyük şeyler 
(24 puan) tarafından
Alkışlıyorum herkes yaşlı kadın feln demiş ama 9 aylık bebeğe vuran bir kadından bahsediyoruz
(245 puan) tarafından
Size katılıyorum
(4,089 puan) tarafından
Evet ya bende şok içinde okudum bugün o çocuğa babaannen deyip ses etmezsen yarın amcası dayısı kuzeni bişey yaptığında o çocuk ses çıkaramaz kimse kimsenin çocuğuna ne bağırabilir ne vurabilir babası az sesini yükseltse kızıyorum ben sesini kıs diye
(24 puan) tarafından
Ben gercektn anlamiyorm bazen buradaki insanları babannesi ne olucak yaşlı kadını evden mi kovdunuz fln diyolar düşünsenize bu çocuk daha 9 aylık ve eline vuruluyor yarın yüzüne vurulur öbür gün başka yerine ve ileride bu çocukta belkide psikolojik bir durum olarak ortaya cikicak ben gözümden sakindigim bebeğimi gelicek 5 dk oturmaya çocuğuma virucal gidicek vallahi kimse kusura bakmasın kendi annemde olsa bunu yapardım hatta bağırır çağırırım daha çok tepki gösterirdim kendi giderdi zamanında kaynanam beni çok evden kovdu ben yine saygımi bozmadm ama konu kızım olursa akan sular durur en hasas noktam bu benim tamam eşimi buyutms etmiş annedir hakkı ödenemez klişelerini geçelim benim çocuğuma vurma hakkı yok
(612 puan) tarafından
Anneye bişey deyince Allah hesabını soracak oluyor ama dokuz aylık ağzı var dili yok bebeye vurunca, bize emanet edilen bebeğe, Allah bunun hesabını sormayacak sanki. Valla kusura bakmasın eşimi doğurmuş büyütmüş olabilir ama bu her dediğine, her yaptığına eyvallah diyeceğim anlamına gelmiyor. Aklı başında koskoca kadın, vicdan ya azıcık vicdan. Madem canı, madem o kadar seviyor vurmayacak. Gerçekten insanların bu kadar aman tadımız kaçmasın diye çocukları ezdirmelerine sinir oluyorum. Annelerimiz de yapmış böyle, şimdi hakkını savunamayan aman ayıp olmasın diye bişey söylerken yüz defa düşünen insanlar olduk, iyi mi böyle?
-Reklam-
+8 oy
(750 puan) tarafından
Okumadan yazıyorum başlığı görerek bir annne ne kadar kötü olsa da o senin hayat arkadaşının ANNESİ ve sende bir annesin ne olursa olsun sebebi ne olursa olsun Koçman çok yanlış
(3,230 puan) tarafından
Lütfen kaynana olunca sizde 9 aylık torununuzun eline vurmayın
tarafından
Ne cahil bir beyincik. Sen kaynanana dövdür çocuğunu hergün.
(2,529 puan) tarafından
Benim gözümden sakındığıma vuranın kolunu bile koparırım. Bu kadar ezik olmayın
(2,291 puan) tarafından
Okuyup yazsaydin keske
(24 puan) tarafından
Okumadan yorum yapılmasında garip gercektn
+8 oy
tarafından
Kaynanan ayıp etmiş yanlış davranmış ama sizinde yaptığınız doğru birşey değil 
(4,167 puan) tarafından
Ahsnimm size katılıyorum cok haklısınız ++++
tarafından
Teşekür ederim zehracim
(421 puan) tarafından
Nasıl doğru değil gidip elinimi öpecekti eline sağlık anne çocuğuma güzel vurdun ağlattin diye annesi 9 ay karnında taşısın acısını sancısını çeksin dünyaya getirsin gözünden sakınsın kendi sesini dahi yukseltmesin kaynanası gelsin vurup çocuğa ağlatsın 9 aylık daha bebek ya
(4,167 puan) tarafından
Postu niye hortlattınız ki:)
tarafından
Ya ne kadar mantıksız sağlıksiz konuşursunuz bebek bu ağlar şaka yapmıştır aglamistir kendi anneniz de yapabilirdi aynısını ama kaynana olunca tabi hemen düşman karşılıyorsunuz kendi anneniz yapsa güler gecersiniz
+4 oy
(3,888 puan) tarafından
Onun yaptığı yanlış tabiki de, ama senin yaptığının doğru bi tarafı yok kendi anneni kovarmiydin yada esin aynı şeyi senin annene yapsa ?
(24 puan) tarafından
Evet kovardim emin ol hatta daha çok bagirirdim kendi giderdi bu kim olursa olsun aynısını yapardım
+4 oy
(2,835 puan) tarafından
Tamam vurması doğru birşey değil ama o kim dediğin kadın kocanı 9 ay karnında taşıyıp o dayanilmaz ağrıyı çekip dünyaya getiren kadındır aynı zamanda kizininda babaannesi bence yaptığın hiç doğru değil ve hiçte güzel bir davranış değildir yengen bu şekilde annene yapsa hoşuna gidermi  şahsen anneme yapsa yengemi kimse elimden alamaz eşinin anlayışlı olduğunu söylüyorsun hayır hiçte değil sırf seni tuttuğu için öyle düşünüyorsun  lütfen biraz empati kurun ilerde oğlunuzun evlendiğini ve gelinin sana böyle yaptığını düşün 
(4,089 puan) tarafından
İlerde torunuma vurursam beni evden kovacak kadar çocuğuna sahip bir gelin olmasını isterim kimse 9 aylık bebeye vuramaz malesef anne olmakla bitmiyor yavrusunu çöpe atanda evladını dilendiren de anne oluyor hamile kalıp doğurmak marifet ya da bi kutsallık değil
(24 puan) tarafından
Ada çok haklısın içimden geçenleri yazdın
+3 oy
(2,572 puan) tarafından
GERÇEKTEN ÇOK YAZIK 

Sen resmen kaynananı kovup ondan kurtulmak için bu bahaneye sığınmışsın.Nasil bu kadar vicdansız olabiliyosunuz ya.Ayni şey senin annene  yapılsa nasıl tepki verirdin.Hic mi allah korkusu yok kalbinde.Belki o an bi boşluğuna geldi vurdu.Belki o da sonra pisman oldu.Ne eksildi kızından ama sen o annenin kalbini kırdın.Cennet annelerin ayakları altında nolur bu kadar da ezmeyin ya
(961 puan) tarafından
++ hakkım olsa vericek tim ama bitmiş
(707 puan) tarafından
Gerçekten çok yazık haklısınız dediklerinizde
(24 puan) tarafından
Cidden anlamiyorm sizlerde bir annesiniz bosluguna gelmiş vurmuş diye bir savunma yok kimse vuramaz benim çocuğuma gercektn kınıyorum sizi bu düşüncenizi sabahtn aksama kadr ben bakıcm ben kahrını çekicem gelicm bide virucal noldu boşluğuna mi geldi sizlerde kimsenin vurmasına izin vermeyin
(2,572 puan) tarafından
Annen yapmış olsa ses cikarmazdin ama bu cellalenmeleriniz bi bu kaynanalara.Tmm onlarda dört dörtlük değiller ama bu kdr kötü muameleyide haketmiyolar
(24 puan) tarafından
Vallahi benim kaynanam daha beterinide hak ediyor az bile yaptım emin olun annemde olsa aynısını yapardım ister inan ister inanma kaynanamda beni evden kovdu bana küfür bile etti doğumda bile gelmedi ben bu kadının neyine saygı duyayım adam gibi kıymet verseydi karşılığını kat kat alırdı benden
+1 oy
tarafından
Çocuğum için herkesi silerim iyi yaptın boşver 9 aylık bebekten ne istemiş pis
(24 puan) tarafından
Kendilerine bu hakkı nerden görüyor anlamiyorm
tarafından
Tamam bazen bizde sinirleniyoruz ediyoruz ama elin gelipte çocuğuma dokunma hakkı asla olamaz
+1 oy
(442 puan) tarafından
Siz vurarken gördünuz mu sert vurdu falan diyorsunuz ki gorduyseniz madem çocuğunuzu bu kadar sakiniyorsunuz sehbanin üzerindeki bardağa uzanırken baksaydinz kaynananiza guvenmeseydiniz o bardaga uzanırken kırılıp elini de kesebilirdi 
(442 puan) tarafından
Canm vurması yanlış ama sert vurmamistir ya onunda canı ne de olsa bebek bu alınıp ağlamıştr kaynananda bence uzanmasın bir dhaa diye vurmuştur canı yansın diye değil
(24 puan) tarafından
9 aylık bebektn bahsediyoruz Allh askina siz iyimisinz vurdu ağlattı anladı dmi birdaha uzanması gerektigini yani bebeklerinizi millete niye ezdiriyosnz ki sonra bu çocuk içine kapanık sosya değil dersinz
(442 puan) tarafından
İyiyim sağol sen nasılsın :) bebeğimi millete ezdirdigimi nerden çıkardın ayrıca millete böyle ezdirmek istemiyorsanız kimse dokunsun istemiyorsanız bebeğinize sahip çıkin o bardaga uzanmasın bekleyeceğin yerde bardağı kaldırin oradan
(24 puan) tarafından
Üstte gayet açıklayıcı cevp vermsm anlamadiyaan tekrar tekrar okuyabilirsin
(442 puan) tarafından
Tamam okurum....
+1 oy
(191 puan) tarafından
Bence ayıp etmişsiniz sonuçta eşinizin annesi sizin annenize aynı şey yapsa kıyamet koparirdiniz evet 9 aylık bir bebeğe eline vurmak iyi değil ama anneyide evden kovmak hiç iyi degil
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Sanki bu son olanda patlak vermişsin artik
(24 puan) tarafından
Evet kızıma vurması son nokta oldu ***** kadın yaa bütün zorlukları biz çekiyoruz gelip o vuruyor o hakkı kendinde nasıl buluyor
0 oy
(218 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın oh canıma değsin ses çıkarmasaydın her seferinde yapardı bunu sal.ak ne olcak tövbe
(24 puan) tarafından
Eşimin annesi olmasaydı orada saçını başını yolardim dua etsin gene
(218 puan) tarafından
Olan oldu artık
0 oy
tarafından
Özellikle bebeklerde ellerin üzerindeki damarlar çok hassastir  bende olsam kovardim
(24 puan) tarafından
Bütün zorlukları biz çekelim 5 dk oturmaya gelsin çocuğa vursun o hakkı kendinde buluyo bide
tarafından
Ben vuran kişilere karsiyim  özellikle daha aklı başında degilken
0 oy
(2,964 puan) tarafından
Konu cocuk olunca insan cok hassas oluyor. Bende oyleyim tahammul edebilcegim cok sey olabiliyor ama konu cocugumsa orada tahammule yer yok. Ben belki kovmazdim ama soyledigim laflara dayanamaz ceker giderdi kesin.
(24 puan) tarafından
O an kovmasaydim daha kötü şeyler olurdu kızım agliyodu onu öyle görmeye dayanamazdm
(2,964 puan) tarafından
Iyi yapmissin
0 oy
tarafından
İyi olmus valla biz bebeğimizi öpmeye bile kıyamazken kim oluyoda vuruyor o 
(24 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(606 puan) tarafından
İyi yapmişsin cnm kimsenin senin çocuguma vurmaya hakkı yok.. ben şuan hamileyim dogdugunda....... degil kaynana kim vursa daha beterini yaparım
(24 puan) tarafından
Aynen öyle ben millet vursun ezsin diye büyütüyorum bu
0 oy
(2,226 puan) tarafından
kavga edebilrdin kızabilirdin sert tepki verebilirdin bence kovmak etik bir davranış olmamış 
0 oy
tarafından
Eee okulda bı çocuk seninkini iteleyince napcan çocuğu mu kovaliycan annesini mi dovcen
(24 puan) tarafından
Çocukla koskoca kadını bir mi tutuyosn anlamdm ?
tarafından
Alkışlıyorum seni
(3,552 puan) tarafından
Ne alaka ya 60 yasinda kadının 9 aylik bebeğe "SAVUNMASIZ" bebeğe vurmasıyla aynı şey mi ?
tarafından
Sizde ne abarttiniz arkadaşım ya şiddete meyilli mi vurmuş sanki biraz empati yapın ya
(3,552 puan) tarafından
Oyle vurmadığıni neden biliyorsun kadının yazdığına göre öyle vurmuş. Yazılanı yorumluyoruz burda. Neyin empatisini yapayım arkadasim ? Canını acıtmak için kendi annem vursa onu bile kırarım çocuğum için
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Çok buyutmussunuz gerçekten

0 oy
(192 puan) tarafından
Cnm sert vurmamiştir senin caninsa onunda canı benim annemde vurur ogluma ama hafifce kaynanamda vurur ama hafifce kac kez gordum yani azarlarlar falan ama kotlugune yapmzlar ayip etmissin koca kadina
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Sanırım aynısıni yapardim kendi annem dahi olsa yine tahammul edemezdim

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 3,009 göst.
21 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 250 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 791 göst.