0 oy
458 göst.
Diğer kategorisinde (370 puan) tarafından

Günaydın arkadaşlar. Bebeğim 1 yaşına girecek 2 gün sonra. Emziriyorum ek gıda da yedirmeye çalışıyorum sabahları ilk uyandığında inek sütü vermeyi düşünüyorum çünkü uykusu gelmeden emmiyor beni. 6 buçuk bazen 7de kalkıyor o saatte de kahvaltı çok erken oluyor gibi hissediyorum. Mama sevmiyor. Acaba inek sütü denesem mi. Çok göreceli konuşuluyor inek sütü ile alakalı

Veren arkadaşlar ne zaman ve nasıl vermeye başladınız?

Sulandırma şeklinde ise miktar ne kadarr?

Sulanmış sütün besin değeri de azalmaz mı?

Marketteki paketli sütten mi yoksa doğal sütten mi içirmeliyim? (bi tanıdığım hep marketten yarım yağlı süt alıp karıştırarak veriyor doktoru doğal süt verme demiş) araştırdım bazı doktorlarda doğal sütten yana

Kafam karıştı bilgi istiyorum. Kusura bakmayın çok uzun oldu sanırım :) 

7 Cevaplar

0 oy
(14,491 puan) tarafından
Valla sütten kesmiştim 11,5 aylıkken.

Yarı yarıya sulandırıp içine azcik şeker atp verdim.

2 ay sonra falan sulandırma dan verdim 

Daha yeni yeni içine cicibebe kiriyorum
(370 puan) tarafından
Bazı doktorlar 2 yaşına kadar önermiyormuş. Bende deneyeyim. Her doktor farklı konuşuyor.  Deneyenlerden bilgi almak daha mantıklı geldi bana
(14,491 puan) tarafından
Bende burda sormuştum.
Postuna az kişi yazarsa sabah sabah kimse gitmeyebilir, içine sinmezse benim Şubat ayındaki postlarima bak orda aynı soruyy bnde sormustum canım
(370 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım bakacağım sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Şuan 15 ayına girmek üzere uzun süredir veriorum mamayı kestim ilk zamanlar yarı yariya süt su verdim şuan tamamen süt veriorum içine cici bebe atarak yâda evde muzlu sut yaparak çokta sevio her kahvaltıda küçük biberonlada veriorum 
(370 puan) tarafından
Bazı doktorlar 2 yaşından önce kansızlık yapar falan diyor bi sorun olmuyor demi. Bide doğal süt mü market sütü mü veriyorsunuz
tarafından
Doğal sütü habire bulamiorum bazen marketten de aldığım oluo ama doğal sütten yanayım
(370 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,692 puan) tarafından
11 aylıkken sütten kestim. Ebemiz sulandırma besin değeri düşer dedi. Sulandırmadan önce az verdim sonra artırdım. Market sütü vermedim, doğalını bulma imkanın varsa iyice kaynatıp onu içir bence, içine bir şey katmadan. 

Ne kadar doğru bilmiyorum ama bir rivayete göre anne sütü alan bebeklere inek sütü kesinlikle verilmemeli, bünyede bunlar karışmamalı yani. Araştır istersen bu konuyu. 
(370 puan) tarafından
Yaaa hiç duymadım teşekkür ederim araştırayım bi
(12,776 puan) tarafından
Hiç duymadım niye karışınca ne oluyor Muş ki ben kim emiyor sütçü den degil ama market süt içiyor ne etkisi oluyor Muş acaba
(2,692 puan) tarafından
İşte dediğim gibi doğruluğundan emin değilim. Ben sütten kestiğim için böyle bir şeyi araştırmam gerekmedi. Ama öyle bir şey ya duydum ya okudum bilmiyorum. O yüzden araştırın diyorum, belki yoktur öyle bir şey.
0 oy
(12,776 puan) tarafından
2 yaş kadar çok ta önemli değil süt içmesi 

Ama vericek isen marketten al önce alerji olmasın bağırsaklar alışsın ağır gelmesin diye sulandirilie mesela 100 süt köy 30 40  da şu koymalisin 9nce pek katma ama 1 yaş geçtiği için hafif bak deneyebilirsin

Ben kış hiccc sevmedi en başında hiç zorlamadim ama hiç bırakmadım şükür şimdi maşallah az çok icer 
(370 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Benimki de muhtemelen sevmez ama en azından sabah ilk uyandığında versem yeter şimdilik
(12,776 puan) tarafından
Sevmez ilk cocuklar ama devam et zamanla sever 1 yaş üstü için devam sütü vs dene
0 oy
(3,754 puan) tarafından
11 bucuk aydan sonra sulandırıp vermiştim yaşına girincede su eklemeden vermeye başladım haftaya 15 aylık olacak cnm bnm kızım doğal sütü içermiyor bide yaşadığım yerde bulamıyorum kolay kolay oyüzden market sütü alıyorm 
(370 puan) tarafından
Bende ilk sulandırayım sonra normal vereyim o halde. Teşekkür ederim
(3,754 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(580 puan) tarafından
verilmez dktrlrda izin vermiyr sindiremzler ve 2 yasinda verilir googledn arastr
(370 puan) tarafından
Araştırdım ama deneyenlerin fikrini almak istedim
0 oy
tarafından
Benim kızımda 11 aylık yaşına girince inek sütü vermeyi düşünüyorum. ama açık süt değil marketteki günlük sütten alcam yarı yarıya sulandırırum ilk ay. 
(370 puan) tarafından
İnşallah severler tadını
tarafından
İnşallah

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 434 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Seda_2 (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 78 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Merve.01 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy