0 oy
418 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından
Kizlar geçen akşam misafirim vardı 4aylikta bebeği var benimde 7aylik kadın çocuğun biberonuna süt biraz su ve 2 3 tanede Cicibebe attı bende şaşırdım ve sordum 1yasindan önce onerilmiyo alerji falan olmadimi dedim kadın da bana dediki ben 40i çıktığı günden beri veriyorum hem beni emiyo diyo hemde takviye olarak inek sütü veriyormuş çok şaşırdım ben 2 oğlumuda mamayla buyyutum ek gıdaya geçtim ama malum mama 1 hafta dayanmıyor ek gıda almasına rağmen gece çok istiyo mamasını inek sütüne gecsemmi tabi hepten değil mamayi da birakmicam.

Ne bileyim tecrübeli anneler onun çocuğunda Bisey olmadı diye bendede olmicak diye Bisey yok ama denemek istiyorum bana yol gösterici yorumlarınızı bekliyorum

Internttede gördüm Kadir Tugcu diye bir doktor öneriyi inek sütünu 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bizide öyle büyütmüşler de ben vermem şahsen bi yaşına kadar. 
(108 puan) tarafından
Doğrudur bende ilk oğlumu komple mamayla buyyuttumde ne biliyim kafam karıştı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kullanan bir arkadaşım var ama bilmiyorum canım
(108 puan) tarafından
Anladim canim korkuyorum da biyandan alerji falna olur diye kafam karışık
tarafından
Dene canım bir tatlı kaşığı ile. Bak bakalım vücudu tepki verecekmi
(108 puan) tarafından
Tesekur ederim yorumunuz için
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bende verdim arada bisey olmaz 
(108 puan) tarafından
Denicem ama korkuyorum alerji yada daha kötü Bisey olursa
(1,862 puan) tarafından
Allah seni:)deneme korkuyorsan bal vermede ne yediriyirsan yedir
0 oy
tarafından
Ben veriyorum market sütü ama yedi aydan sona verdim devam sütü . Dört ay çok erken hele cicibebeli bir yaşında hala birtane atıyorum bazen
(108 puan) tarafından
Denemeye korkuyorum ben ya
tarafından
Çok küçükmüş ne diyelim canım 6 ay öncesi vermemesi lazım heleki
(108 puan) tarafından
Benimki 7ayini bitirecek tereddutluyum 1 kere denerim gözlemlerim inşallah bi sıkıntı olmaz
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Yaptığı hiç faydalı değil. Hele cicibebe çocuğa şekeri dayıyo yazık 
(108 puan) tarafından
Kafamı karıştırdı insan haliyle ikileme giriyo
(7,684 puan) tarafından
O aydaki bebeğin zaten süt ihtiyacı olmaz. Faydali değil aksine zararlı arastirabilirsin. cicibebe de bildiğin şeker çocuğuna kötülük yapıyor kadın. Anladığım kadarıyla arada bir de vermiyor sürekli veriyor çok tehlikeli
(108 puan) tarafından
Hem emziriyomus hemde süt ben sık sık vermeyi düşünmüyorum gubde 2kere zaten ek gıda aliyo bi kere denemek istiyorum inşallah bi sıkıntı olmaz
0 oy
(319 puan) tarafından
Benim oğlum 3 aydan sonra kendi isteğiyle mamayı bıraktı. Ben 6 aydan sonra inek sütüne gectim 
(108 puan) tarafından
Peki kaç cc yaptınız sütü ne kadar suyu ne kadar koydunuz
(319 puan) tarafından
Valla ilk 1 ay az bisey su ekledim ama sonrasından su da eklemedim . Inan hiçbirşey de olmaz . Yinede sizi kötü yönlendirmek istemiyorum . Bizim bir tanıdık 10 çocuğu var hepsi de ne mama aldı ne de anne sutu . Inek sütü içmişler ilk günden
(108 puan) tarafından
Cok tesekur ederim yorumunuz için
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Ben  yaşından itibaren kahvaltıda 30 CC öğlen yok akşam yemekte 30cc veriyorum desteklemek için doktorumuz a danıştım normal buldu aşırı vermekte iyi değil kansızlık ve iştahsızlık yapar az az verebilirsin dedi 
(108 puan) tarafından
Yok zaten mamayi bırakmam ek gıdaya da başladı sadece sütüde denemek istiyorum
0 oy
(736 puan) tarafından
Bnm de oğlum 8 ayluk bazn bnde veriyorm
(108 puan) tarafından
Bende bazen vermeyi düşünüyorum
(736 puan) tarafından
Vermek istiyorsan bi sıkıntı olacağını sanmiyorm
0 oy
(136 puan) tarafından
Cnm gecen hastanelik olduk onun icib aşırı derece gaz yaptı e bulantı ishal karın ağrısı oldu oğlumda 19 ayı bitti ve alerjisi varmış hazır sut kullandım 6 aylıkken biraz su sut bebe biskuvisi vermiştim bence verme nette de yaziyo 3 yaşından önce vermeyin diye 5 adet ilaç kullanıyo oglum şuan sut yüzünden sütü kestim cocuk düzeldi hazır süte devam
(108 puan) tarafından
Ay ciddenmi geçmiş olsun çok üzüldüm işte bende bundan korkuyordum çok saolun değmez yani denemeye bile Allah razı olsun yorumunuz için tesekur ederim
(136 puan) tarafından
Saol cnm bencede deneme çocuğum mahvoldu yeni yeni toparlıyo çok şükür sendendir Allah razı olsun
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Ben 11 aydan beri veriyorum şimdi 22 aylik
(108 puan) tarafından
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim  kızım  10 11 aylıkken  verdim  ilk  sütünü  günde  150 cc suyla karıştırıp 
(108 puan) tarafından
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Keçi sütü ver bari inek alerji ihtimali var
(108 puan) tarafından
Işte o yüzden korkuyorum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 438 göst.
22 Eylül 2020 Diğer kategorisinde ❤️Bir petek annesi❤️ (370 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
0 oy
5 cevap 128 göst.
0 oy
14 cevap 234 göst.

380,109 soru

11,379,122 cevap

34,864 kullanıcı

...