0 oy
1,479 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 70 günlük oğlum var kayınvalidemle gorümcemle konuşmuyorum eski postlarımda var zaten istanbulda tek başımayim o yüzden eşim desen sabah gidiyor akşam geliyor. Ben yetişemiyorum hiç birşeye illaki bir seyler eksik kalıyor o uyudukça işlerimi halletmeye çalısıyorum. Zaten uykusuda bölük börçük öyle uzun uykusu yok. Bi uyuduğunda mutfak topluyorum bi uyuduğunda evi topluyorum bi uyuduğunda silip süpürüyorum yemek o bu derken eşim geliyo sonra akşam yemeği mutfağıni topla oğlumla dogru düzgün vakit geçiremiyorum. Bazen o kadar dalmış oluyorum ki iş yapmaya mama saatini geçiyo. Zaten kendime hiç vakit ayıramıyorum akşamlar bi duşa girebilirsem benden mutlusu yok. Ne zaman düzene giricem yada yanlış yaptığım birşey mi var ?

28 Cevaplar

+1 oy
(826 puan) tarafından
Yetişemiyorum 11 aylık olacak Bi şeyler hep eksik kalıyor 
tarafından
Dün mesela bütün gün boyunca bir çamaşırlari katlayıp yerine koyamadım. Gülüyorum kendime
(826 puan) tarafından
Tek başına çocuğa bakan herkes öyle yetişemiyorum yapamıyorum diye strese sokma kendini
Uyudukça yap kalanı kalsın
Yemeği de 3/4 günlük yapıp koyuyodum dolaba yemek derdi olmuyordu o zaman
-Reklam-
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Boşver dert etme bu kadar çocuğum olmadığı halde ben yetistiremiyorum kendine haksızlık etme. Bazen temizlik gece 2 3 e kadar sürüyor canım da çıksa oyle bitiriyorum bütün evi
tarafından
Ya ben temizlik hastası değilim ama dağınıklığı hiç sevmiyorum illaki derli toplu olucak bütün gün evin içinde bi oraya bi buraya koştur koştur duruyorum
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Bebegin daha kucuk olur o kadar  az daha sabret.

tarafından
Mutfak duruyor bu gün halıları kaldırmam gerek kışlıklar çikması lazım yemek olcak ama ben beyefendinin başında oturuyorum :)
(27,348 puan) tarafından
Yanina koy sana baksin isini gör
0 oy
(177 puan) tarafından
Kızım 6 aylık aynı dediğin gibiyim suan ev bana ben eve bakıyorum. 
tarafından
He aynen bende öyleyim ama uyumuyor ki yapayım
0 oy
tarafından
Bu kadar sitres yapma bence ben hep olduğu kadar diyorum geciorum gerekirse ev dağınık duruyo
tarafından
Ya bende kızıyorum kendime gün içinde kendimi perisan ediyorum koştur koştur boşver diyorum ama duramıyorum da
0 oy
tarafından
Bebegin daha cok kucuk bu kadari normal. Oturmaya başlayınca rahatlarsin. Bir şeyler eksik kalsin bisey olmaz.bebek varken kimse dört dörtluk yapamiyor. Bebeginle ilgilen isler hallolur
0 oy
(2,330 puan) tarafından
3,4yasina kadr böyle gider sonra rahatlarsın biraz ben öyle oldum yani biseyler düzene girdi sonra oluyor hepsi
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Ayni bende öyle şuan ayağında sallıyorum uyutmuştum  halıları kaldırdım bekliyor öyle beni:(( 
0 oy
(6 puan) tarafından

Bende aynı 1 yaşında oğlum var.Gündüz uykusu sadece 1 saat :ermm: Yemek mi yapim ev mi toplayım yoksa kendime mi ayırayım .. Akşam es desen telle maç izler . Banyomu 30 dk ancak yaparim. Dişler maffetti beni canim. 

0 oy
tarafından
Bebegin uyanikken iş yapmaya çalış uyuduğu zamn da kendine vakit ayır ben hep öyle yapıyorum iş yaparken oğlumun eline oyuncak falan verirdim ugrasir di sende öyle alistir 
0 oy
(764 puan) tarafından
Herşeye yetişmemiz mümkün değil maalesef. Bizimde yarın 40ı mız çıkıyor Başlarda takıyodum o yapılcak bu yapılcak nasıl yetişcek felan diye ama çocukla zor gerçekten. Bişeyler eksik kalcak yine. Birileri gelirse anca bebeğime bakarlarken iş ya da yemek yapıyorum. Böyle gitcek bakalım nereye kadar :) 
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Çok şükür yetişiyorm akşam yemekden, snra, mutfağı topluyorm sabah, kahvaltı ya, fazla bulaşık olmuyo bu yüzden mutfak hemen toplanır lavabo wc banyo yıkanır evi süpürür silerim toz alırım akşama kadarda kızımla oynarım toplasan, hepsi 1 saat e bitiyor Bi yemek derdim kalıyor 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Benim de bebegim 1 yasinda ama simdi de yürüme derdinde yaninda hep beni istiyo yürüyoruz..acikcaso her gun is yapcm her yer tertemiz olcak modunda degilim daha cok cocugumla vakit geciriyorum..yani çizgi film acip saatlerce onu izletip isle ugrasmiyorum..kisa sureli isler yapiyorum genelde..yani mesela bugn mutfak ve banyoyu halledicem diyorum geri kalan yarina..yemek yoksa sadece yemek yapiyorum mutfak ve evi supuruyorum..cocugumun gezdgi yerler temiz olduysa tammdr benim icin gerisi yarina kalsa da olur..
0 oy
tarafından
Oğlum 9 buçuk aylık hala Dediğin gibiyim kendime ayıracak gün içinde yarım saat bile vaktim olmuyor benim oğlumun uykusuza doğduğundan beri bölük pörçük günde 2 kere uyur o da yarım saat 40 dakikayı geçmez o arada da tuvalete mi gideyim banyoya mı Gireyim Karnımı doyurayım ev işini mi yapayım derken zaten kendime vakit kalmıyor çoğu zaman yemeği bile Eşim işten geldikten sonra kolay basit şeyler yapıyorum ya da dışarıdan yiyoruz temizliği de sen haftada bir yapabilirsem öp de başına koy Şimdilik En azından Seninki beşiğinde yatıyor dur hareket etmiyor dur Benimki sürekli peşimde sürekli kucak istiyor sürekli ilgi istiyor Sürekli ağlıyor �nşallah seninki büyüdükçe biraz daha rahatlarsın ama ben büyüdükçe işler daha beter oldu resmen
0 oy
tarafından
Tek doğru olan işi gücü bırak bebeğinle ilgilen sadece bu ihmal etme temizlik dediğin insann 1 saatini alırr inan dip köşe bebeginn anını yaşa
0 oy
(484 puan) tarafından
Büyüdükçe daha da az yetişiyorsn çünkü sürekli ilgi istiyor peşinde dolaşıyor kucak istiyor ağlıyor.  Ben çok aşırı düzenli olan bi insandım ama artık çamaşırı topluyorum valla 3 gün katlamadan duruyor napiyim olmuyor.  Herşeyi kendim yapıyorum yetmiyor.  Git gide boşveriyosn zaten. Bulaşıkları ne olursa olsun düdüklü bile makinaya atıyorum napiyim vaktim yok 
0 oy
(295 puan) tarafından
Büyüdkce hersey rayına oturur merak etme 4 bucuk aylik 1 aydir kendimi topladim sayilir
0 oy
(582 puan) tarafından

Gelde bana sor bir 6 yaşında diğeri 2 buçuk yaşında birde 35 haftalik gebeyim  :(

Hangi birisiyle ugrascagmi şaşırıyorum gebeligimde zor geçiyor.

Bende kaynana tarafı ile görüşmüyorum  .

• :ermm:Cidden çok zor
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Yetişemiyorummmm
0 oy
(830 puan) tarafından

Biz 4 aylığız hiç durmuyor valla akşama kadar uyanık nasıl duruyor şaşırıyorum ben. İlk zamanlar çok zor oluyordu şimdi alıştım artık :)) Sabah kalkıyoruz ilk karnını doyuruyorum sonra başlıyorum ev toplamaya pusete koyuyorum nereye gidersem oraya götürüyorum durmuyor bazen hemen eline birşey veriyorum yada telefondan şarkı açıyorum. En son yemeğe geliyor bir yandan yemek yapıp diğer yandan sallıyorum pusetinde yada konuşuyorum. Zaten sürekli ağlayan bir bebişim var bir elimde o diğer elimde yemek öyle öyle alıştık :D

İlgili sorular

+1 oy
45 cevap 713 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde fatos18 (745 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 488 göst.
18 Ocak 2024 Aile kategorisinde Meldaaaaa (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 625 göst.
0 oy
29 cevap 921 göst.

379,372 soru